Lotynų Amerika yra didžiulė. Jis tęsiasi į pietus iki Čilės ir Argentinos Patagonijos rajonų, į rytus į Karibus ir į šiaurę iki JAV ir Meksikos sienos. Dvidešimt tautų ir keliolika priklausomų teritorijų sudaro šią kultūriškai turtingą ir įvairią vietovę. Beveik 650 milijonų žmonių Lotynų Ameriką vadina namais. Daugelis šių asmenų pradeda domėtis kriptovaliutų teikiamomis komercinėmis ir investavimo galimybėmis. „Blockchain“ technologija Lotynų Amerikoje taip pat turi didžiulį potencialą padėti pakeisti besivystančių šalių ekonomiką.

Daug problemų, bet daug galimybių

Šimtmečių senumo Lotynų Amerikos istorijai nėra svetima įsiveržusi imperija, ekonominis išnaudojimas, finansų sistemos chaosas, paplitusi korupcija ir endeminis skurdas. Ar kriptografija ir „blockchain“ gali padėti pamatus modernesnei, klestinčiai ir taikiai Lotynų Amerikos gyventojų ateičiai? Štai žvilgsnis į realų gyvenimą kriptografinis miestas eksperimentas Puerto Rike ir kaip „blockchain“ daro efektyvesnę tarptautinę prekybą Lotynų Amerikoje.

Puerto Rikas

Brocko Pierce’o „Sol“ projektas numato naują, ultramodernų miestą, kuriame visi sandoriai vyksta kriptografijoje. Pažangios sutartys yra pagrindinė jėga, skatinanti svarbiausią verslo ir visuomenės dinamiką. Iš pradžių pavadinta Puertopija, projektas sulaukė nevienodo atsakymo iš Puerto Riko gyventojų. „Sol“ grupė nori įsigyti mažiausiai 250 000 hektarų žemės, kurioje galėtų pastatyti savo saloje esančią utopiją. Atsižvelgiant į plačią žalą, kurią sukėlė 5 kategorijos uraganas „Maria“ (2017 m. Rugsėjo mėn.), Turtingi „Sol“ rėmėjai gali įsigyti tą žemę pigiausia kaina. Vieni džiaugiasi milijardinėmis galimomis investicijomis į infrastruktūrą po Marijos, kiti skundžiasi:

“Mes esame mokestinė žaidimų aikštelė turtingiesiems”, – sakė ji. „Mes esame bandomoji byla visiems, norintiems eksperimentuoti. Pašaliniai gauna mokesčių lengvatas, o vietiniai negali gauti leidimų “.

  • Andrea Satz, Puerto Riko gyventoja, cituojama Niujorko laikas, 2018 m. Vasario 2 d

Kirvis mokesčių

Puerto Rikas siūlo reikšmingų galimybių mokesčių santaupos turtingiems investuotojams. Žinoma, tai buvo viena iš pagrindinių „Sol“ projekto rėmėjų atrakcionų (daugelis yra kelių milijonierių kriptografiniai investuotojai iš Kalifornijos). Nepaisant to, atrodo, kad Sol grupė taip pat turi dosnią, filantropinę pusę. Pavyzdžiui, grupė planuoja seną vaikų muziejų paversti klubo namu, kurio tikslas „Suburkite Puerto Ricans su Puertopians“.

„Sol“ projektas taip pat nori padėti pagerinti senovinį, į gedimus linkusį Puerto Riko elektros tinklą. Tokie atnaujinimai padėtų patenkinti jų pačių didžiulius kriptografijos gavybos ir „blockchain“ energijos poreikius, tuo pačiu pagerinant visų kitų saloje gyvenančių žmonių gyvenimą.

kripto Lotynų Amerikoje

Puerto Rikas, tiesiai į pietus nuo Rincon, vakarinėje salos pakrantėje. Ar „Sol“ projektas tikrai pavers šią gražią atogrąžų salą kriptografine ir „blockchain“ utopija? Vaizdas: „DW Pendergast“, 2012 m. Liepos mėn.

Išmaniosios sutartys ir skaitmeninis dezinfekantas

JAV teritorija (vietiniai Puerto Riko gyventojai yra JAV piliečiai) nukentėjo nuo didelių politinių skandalai. Nuo 1992 m. Korumpuota salų administracija Puerto Riko mokesčių mokėtojams kainavo milžiniškas pinigų sumas. Galbūt pažangių sutarčių įvedimas ir išplitimas bus svarbus žingsnis išvalant visas skiepijimo ir korupcijos kišenes.

Kiekvienas doleris, kiekvienos išlaidos ir visi mokesčių mokėtojų lėšų kvitai būtų apskaitomi blokų grandinėje. „Blockchain“ technologija gali būti galingas priešnuodis vyriausybės skiepams ne tik Puerto Rike, bet ir visame pasaulyje.

„Blockchain“ taip pat gali žadėti įsikišus prieš narkotikų karteliai tai sugadino daugelio Puerto Riko gyventojų gyvenimą. Pavyzdžiui, Luiso Munozo Marino tarptautinis oro uostas galėtų įpareigoti išmaniojo radijo dažnio identifikavimo (RFID) žymas ant visų bagažo, pakuočių ir bagažinės, jas visas prijungus prie blokų grandinės..

Ta pati taktika galėtų būti įgyvendinta visuose konteinerinių krovininių laivų kroviniuose. Netgi milžiniški kruiziniai laivai, reguliariai atplaukiantys į San Chuaną, gali būti tokie pat intensyviai tikrinami. Keliautojų pasai ir kiti asmens dokumentai taip pat galėtų būti prijungti prie „blockchain“ kartu su pagrindinėmis biometrinėmis detalėmis.

Tarptautinė prekyba

Lotynų Amerika yra didžiulė JAV, Europos ir ypač Azijos prekybos partnerė. Didžiuliai importuotų plataus vartojimo prekių kiekiai patenka į milžiniškus Lotynų Amerikos uostus. Buenos Airės, Kallao (Lima), Karakasas, Kartachena, Rio de Žaneiras, San Antonijas (Čilė) ir San Chuanas (Puerto Rikas) yra keletas didžiųjų. Tačiau krovinių tranzito laikas yra ilgesnis nei būtina. Taip yra dėl rankinio dokumentų patikrinimo ir parašų, reikalingų kiekviename pagrindiniame eksportavimo / importavimo punkte.

Kol visi dokumentai nebus patvirtinti rankiniu būdu, prekės lieka jų gabenimo konteineriuose. Akivaizdu, kad konteinerių ir dokų vietos negalima naudoti kitiems produktyviems tikslams. Dar blogiau, kad dėl uždelsimo gali dirbti gerai apmokami profsąjungų dokų darbuotojai.

Skaitmeninis pristatymo įrašas

Įveskite „blockchain“ į pagalbą. Turėdamas nepasitikinčius skaitmeninius parašus, kuriuos įgalino „blockchain“ knyga, niekam nereikia nueiti pusės mylios, kad gautų viršininkų parašą. Į gabenimo konteinerius įdėtos mikroschemos galėtų automatiškai bendrauti su „blockchain“, kai jos atvyks į uostą. Papildomi jutikliai patikrintų konteinerių perkėlimą į pristatymo sunkvežimius.

Kai konteineriai iškraunami sandėliuose ar galutinio kliento pristatymo prieplaukose, mikroschemos blokų grandinei siunčia visiškai aiškų patvirtinimo signalą. Parašų ar žmogaus patvirtinimo nereikia. Dar geriau, realiuoju laiku kiekvieną blokinį importo ir eksporto krovinį galima stebėti per blokų grandinę.

Hiperinfliacija, diktatoriai ir investicijos

Taip, Lotynų Amerika turi juos visus. Pastarasis Argentinos priepuolis dėl hiperinfliacijos ir valiutos nuvertėjimo privertė kai kuriuos gyventojus ieškoti saugios prieglobsčio kriptose. Blogasis Venesuelos berniukas, prezidentas Maduro, neseniai pristatė vyriausybės remiamą kriptografiją, pavadintą Petro.

Pietų amerikiečiai dalį savo turto paprastai parenka JAV doleriais, eurais, auksu ir kolekcionuojamais daiktais, bijodami, kad žlugs valiuta. Kriptos gali pasiūlyti dar vieną būdą protingiems Lotynų Amerikos gyventojams apsaugoti sunkiai uždirbtas santaupas.

Gausios kriptografinės prekybos galimybės

Lotynų Amerikoje veikia keletas didelių šifravimo biržų, įskaitant:

  • Bitpagosas (Argentina)
  • Bitso (Meksika)
  • Bitinka (Peru)
  • Buda (Čilė)
  • Kriptofacilas (Urugvajus)
  • „Mercado Bitcoin“ (Brazilija)
  • „OKCoin“
  • „SatoshiTango“ (Argentina)
  • „SurBTC“ (Čilė)

Buda ypač optimistiškai vertina kriptografijos ateitį Pietų Amerikoje:

„Per ateinančius 10 metų daugiau nei 200 milijonų suaugusiųjų Pietų Amerikoje pradės veikti skaitmeninėje ekonomikoje, o„ Buda.com “bus jų priimti.“

Apeinant tradicinius finansus

Ripio.com (Argentina) siūlo skaitmeninę piniginę, leidžiančią vartotojams perduoti ir gauti lėšas, pirkti ir parduoti bitkoinus bei mokėti išsimokėtinai nereikalaujant kreditinės kortelės. Jie tai vadina finansinė įtrauktis, ir jų paslaugos yra skirtos vartotojams, neturintiems tradicinės banko sąskaitos. Tai yra pagrindinė rinka, laukianti, kol bus pasinaudota, kaip rodo kai kurie vertinimai bankinis suaugusiųjų Pietų Amerikoje – beveik 65 proc.

kriptografija lotynų amerikoje ripio piniginė

„Ripio“ skaitmeninė piniginė vartotojams atveria galimybių pasaulį be tradicinių banko paslaugų. Vaizdas: „Ripio.com“ svetainė, 2019 m. Sausio 9 d.

Bienvenidos

Lotynų Amerikoje kriptovaliutos ir „blockchain“ gali turėti raktus, kurie atveria šviesesnę ir klestinčią, stabilią ateitį. Verslas, vartotojai ir finansų įmonės entuziastingai taiko abi technologijas. Kai Lotynų Amerikos vyriausybės reguliavimo institucijos taip pat uždės pasveikinimo kilimėlį, kriptografija ir blokinė grandinė padės ištraukti šią pasaulio dalį į XXI a..