Kai žmonės galvoja apie „Bitcoin“ plėtrą, jie paprastai vaizduoja visame pasaulyje pasiskirstančius savanorius, bendradarbiaujančius pagal bendrą interesą. Tačiau jau keletą metų didelę plėtrą vykdo privati ​​įmonė „Blockstream“. „Blockstream“ yra „blockchain“ plėtros ir infrastruktūros įmonė, daugiausia orientuota į „Bitcoin“.

„Blockstream“, kurį 2014 m. Įkūrė „HashCash“ (naudojamo „Bitcoin“ kasybos algoritme) ir kitų „Bitcoin“ kūrėjų dr. Adam Back, sukūrė daugybę technologijų ir komercinių produktų, skirtų Bitcoin ekosistemai..

Mes apžvelgsime šiuos skirtingus pokyčius ir tai, ką jie reiškia Bitcoin ateičiai.

Pagrindinė technologija

Elementai

Elementai yra atviro kodo „blockchain“ protokolas, kurį žmonės gali naudoti kaip atskirą „blockchain“ arba „grandinę“. Šoninės grandinės iš esmės yra atskiros blokinės grandinės, kurios eina lygiagrečiai su originalia blokine grandine, pavyzdžiui, „Bitcoin“. To tikslas – perduoti šoninei grandinei tokias funkcijas kaip sudėtingesnės išmaniojo sutarčių sudarymo galimybės ar didesnis pralaidumas, kurių nesate pasirengę integruoti į pradinę blokų grandinę.

„Elements“ siūlo tris pagrindinius pranašumus: išleistas turtas, konfidencialūs sandoriai ir sandorių sąveika. Išleistas turtas leidžia išleisti ir parduoti kelis skirtingus skaitmeninius išteklius. Pavyzdžiui, jūs galite turėti „Bitcoin“, „Ether“ ir tokenizuotą „fiat“ valiutą, veikiančią „Elements“ blokų grandinėje.

Konfidencialios operacijos yra privatumo funkcija, kuri slepia operacijos sumą ir tai, kas yra skaitmeninis turtas. Slėpdami skaitmeninio turto tapatybę, neįmanoma atskirti jūsų naudojamos Bitcoin, Ether ir tokenized fiat valiutos. Sąveiki „Elements“ aspektas yra labai perspektyvus. Tai leidžia vartotojams prekiauti turtu į kitus „blockchain“ ir tarp jų per vadinamąjį dvipusį kaištį.

„Blockstream“ „Elements“ kūrimui naudojo „Bitcoin“ kodų bazę. Kadangi „Elements“ vis dar labai panašus, „Elements“ siūlo puikią žaidimų aikštelę išbandyti pažangiausias technologijas, kurios kada nors gali patekti į patį „Bitcoin“. Pavyzdžiui, prieš planuodama „Bitcoin Core“ komandą „Bitcoin“, komanda planuoja „Schnorr Signatures“ įdiegti elementuose. Siūloma „Schnorr Signatures“ pakeisti dabartinę ECDSA parašo schemą, naudojamą „Bitcoin“, ir padidintų pralaidumą ir atvers kelią įvairiems privatumo atnaujinimams..

Elementų apribojimai

„Elements“ nenaudoja kasybos ar darbo įrodymų („PoW“), pavyzdžiui, „Bitcoin“, o naudoja parašų federacijos schemą. Iš esmės tai yra valdžios modelio įrodymas, kai šalys, vadinamos bužrakinti signatarus sukurti ir pasirašyti blokus. Nepaisant šio skirtingo sutarimo modelio, „Blockstream“ teigia, kad blokuojančių pasirašiusiųjų sutarimas yra išvengtas, nes jų visų lėšos užrakintos tinkle.

c-Žaibas

Tikriausiai būsite girdėję apie „Lightning Network“. Tai yra antrojo sluoksnio protokolas, užtikrinantis labai didelę spartą ir nebrangias operacijas bei mikrotransakcijas, paremtas „Bitcoin“ blokų grandinės saugumu. Tinklas naudoja išmaniųjų sutarčių formą, vadinamą mokėjimo kanalais.

Šiuo metu yra trys pagrindinės „Lightning Network“ versijos: „Lightning Labs Daemon“, ACINQ „Eclair“ ir „Blockstream“ „c-Lightning“..

c-Žaibas, priešingai nei „Daemon“, „Blockstream“ prekiauja įmonės lygmeniu labiau nei bet kas kitas. 2018 m. Balandžio mėn. „Blockstream“ tyrinėtojas Christianas Deckeris paskelbė „Lightning“ atnaujinimą, pavadintą eltoo. Tai žada padaryti saugesnį tinklą ir siūlo naujo tipo išmaniąsias grandines, vadinamąsias kanalų gamyklomis. „c-Lightning“ šiuo metu yra beta versijos etape ir mes nežinome jokių datų, kada jis gali būti visiškai gyvas.

Privatumo indėlis

Be šių dviejų pagrindinių akcentų, „Blockstream“ komandos nariai aktyviai prisideda prie „Bitcoin Core“ kodo kūrimo ir siūlo įvairius tobulinimo protokolus.

„Blockstream“ tyrimų grupė dalyvavo kuriant „Bulletproofs“. Tai yra būdas suspausti konfidencialių operacijų dydį ir padaryti jas praktiškas integravimui į bet kurią kriptovaliutą. „Monero“ komanda jau įdiegė „Bulletproofs“ ir daugelis žmonių, esančių „Bitcoin“ ekosistemoje, juos laiko geriausiu ir lengviausiu būdu padidinti „Bitcoin“ blokų grandinės privatumą artimiausiu metu. „Blockstream“ tyrinėtojas Andrew Poelstra taip pat paskelbė koncepciją, vadinamą „Scriptless Scripts“. Ši koncepcija žada padidinti išmaniųjų sutarčių privatumą, todėl kūrėjai galėtų ją naudoti, kad padidintų visų „Lightning“ tinklo vartotojų anonimiškumą..

Programos ir produktai

Palydovų tinklas

„Blocksteam“ darbas apima ne tik programinę įrangą ir kodą. 2017 m. Bendrovė pradėjo kurti savo palydovinį tinklą, kuris dabar apima visą pasaulį. Prieš tai egzistuojant, „Bitcoin“ tinklas rėmėsi veikiančia interneto infrastruktūra. Jei jūsų vietovėje būtų sugedęs interneto ryšys, būtų neįmanoma prijungti savo mazgo prie „Bitcoin“ blokų grandinės. Palydovinis tinklas išsprendžia šią problemą ir suteikia galimybę bet kuriuo metu naudotis bet kuriuo paros metu veikiančia prieiga prie „Bitcoin“ blokų grandinės.

Norint prisijungti prie tinklo, mazgo operatoriui reikia tik palydovinės antenos ir USB imtuvo. Iš viso tai turėtų kainuoti mažiau nei 100 USD. Asmenims, esantiems atokiose vietovėse ir turintiems pertraukiamą interneto prieigą, šis tinklas turėtų suteikti daug daugiau patikimumo.

Skystas

Pagrindinė „Elements“ programa yra pati „Blockstream“ „Liquid blockchain“. „Blockstream“ sukurtas skystis palengvina greitą ir privatų likvidumo judėjimą tarp įstaigų. Konfidencialios operacijos užtikrina šį privatumą.

Užuot įstaigos perkeldamos savo kriptografinį turtą atskirose blokų grandinėse, jos gali naudoti „Liquid“ blokų grandinę, kad būtų galima atlikti greitesnius ir daugiau privačių pervedimų. Be to, teorija yra ta, kad pašalinus poreikį perkelti Bitcoin į „Bitcoin“ blokų grandinę, bus atlaisvinta erdvė ir sumažės mokesčiai kitiems „Bitcoin“ vartotojams. Atsižvelgiant į dabartinį 4 MB blokuojamo „Bitcoin“ svorio apribojimą, tokios programos kaip „Liquid“ bus vis svarbesnės, kad grandinė neužsikimštų..

skystas

„Blockstream“ „Liquid Blockchain“ tikisi padidinti likvidumo greitį tarp biržų

Kadangi „Liquid“ pagrindas yra „Elements“, jis palaiko kelis kriptografinius išteklius, taip pat tokenizuotas „fiat“ valiutas. Be to, „Blockstream“ teigia, kad taip pat palaiko tokenizuotus vertybinius popierius.

Duomenų sklaidos kanalas

„Blockstream“ bendradarbiavo su ICE, kad sukurtų kriptovaliutų duomenų santrauką. Tai yra komercinis produktas, kurį „Blockstream“ nukreipia į prekybininkus ir prekybos įstaigas. Duomenų sklaidos kanalas renka ir pateikia realaus laiko ir istorinius prekybos kriptovaliuta duomenis. Šiuo metu vartotojai turi prieigą prie duomenų apie 15 atskirų kriptovaliutų ir 17 „fiat“ valiutų.

ICE yra kompanija, kurianti labai laukiamą „Bakkt“ biržą ir šiuo metu valdanti Niujorko vertybinių popierių biržą, taip pat 11 kitų biržų visame pasaulyje..

Baigiamosios mintys

Nuo 2014 m. „Blockstream“ peraugo į begemotą Bitcoin pramonėje. Šiuo metu aiškiai siekiama tapti pagrindiniu Bitcoin ir technologinės bei finansinės infrastruktūros veikėju.

Akademikų ir kūrėjų įkurtas nenuostabu, kad „Blockstream“ vaidina aktyvų vaidmenį kuriant kodą. Komanda aiškiai sutelkia dėmesį į privatumo, taip pat pakeičiamumo gerinimą; kažkas gyvybiškai reikalingas ne tik „Bitcoin“, bet ir daugumoje kitų pagrindinių kriptografinių išteklių.

2019 metai įmonei turėtų būti svarbiausi. Ypač mus domina „c-Lightning“ žaibo tinklo diegimo pažanga ir „Liquid“ sėkmė.