Turto valdymo sritis per metus išsiplėtė, kai atsirado naujų finansinių priemonių. Tačiau „blockchain“ turto valdymo atsiradimas sukuria naujų galimybių ir kliūčių pasaulį finansų sektoriuje.
Turto valdymo pramonė turi užtikrinti, kad ji išliktų prieš pokyčius, kad išliktų konkurencinga. Tuo pačiu metu klientai kreipsis į savo patarėjus turto klausimais, kad padėtų orientuotis naujose skaitmeninėse finansinėse priemonėse ir suprastų jų portfelio poveikį..
Taigi, kas greičiausiai bus „blockchain“ turto valdymo poveikis ir kaip tai paveiks platesnę turto valdymo discipliną?
Finansų sektoriaus raida
Turto valdymas yra tai, ką bankai atlieka savo didelės grynosios vertės klientams. Jį 1930-aisiais sugalvojo investiciniai bankai, įskaitant „Morgan Stanley“ ir „Goldman Sachs“. Bankai norėjo atskirti turtingiausiems klientams siūlomas paslaugas nuo masėms teikiamų paslaugų.
Įmonių pensijos ir investicijos į akcijas per pastaruosius dešimtmečius tapo vis labiau prieinamos. Savo ruožtu žmonės pradėjo tapti labiau finansiškai įdomūs.
Bankai įžvelgė naudos teikdami kai kurias turto valdymo paslaugas platesnei auditorijai. Tačiau tai paprastai būdavo labiau apibendrinta, suteikiant prieigą prie seminarų ar teikiant informacinius lankstinukus ir galiausiai internete.
Per pastaruosius 20 metų, kai atsirado mažų mokesčių biržoje prekiaujami fondai (ETF) ir internetinė prekyba, atvira masėms, paklausa šios rūšies informacinėms paslaugoms išaugo. Tačiau tradicinis privataus turto valdymas, paprastai tarp kliento ir jų patarėjo turto klausimais, išliko super turtingųjų srityje. Tai gali apimti bet kurį arba visus šiuos dalykus:
- Pensijų planavimas
- Mokesčių ir apskaitos paslaugos
- Teisės ir turto planavimas
- Portfelio valdymas
- Investavimo patarimai
Kai finansų rinkos tampa vis sudėtingesnės, turto valdytojo vaidmuo dabar gali būti susijęs su daugelio kitų šalių, tokių kaip brokerių ar pensijų specialistų, koordinavimu, atsižvelgiant į klientų poreikius.
Dabar finansų sektorius susiduria su nauju iššūkiu – paskirstytos knygos technologija. Turto valdymas, atrodo, pasikeis, nes finansų pramonė pasinaudos šios naujos technologijos galimybėmis.
„Big 4“ apskaitos įmonės jau pradėjo leisti dokumentus ir straipsnius, kuriuose išsamiai išdėstyta, ką, jų manymu, didieji bankai turėtų apsvarstyti naujos technologinės eros akivaizdoje.
Taigi, ką laukia ateitis?
„Blockchain“ turto valdymas – ateitis
Trys pagrindinės turto valdymo proceso sritys gali būti sutrikdytos įvedus „blockchain“ turto valdymą. Tai yra klientų įlaipinimas, atsiskaitymai realiuoju laiku ir automatizuotos investicinės priemonės. Kriptovaliutos ir saugumo žetonai taip pat suteikia naujų investavimo galimybių, todėl kyla papildomų svarstymų.
Kliento įlaipinimas
Bankai privalo atlikti ilgus KYC („Pažink savo klientą“) ir AML (kovos su pinigų plovimu) patikrinimus savo naujiems klientams. Vadinasi, laikas įlaipinti naują klientą gali būti savaitės ar net mėnesiai. Kad bankas galėtų juos priimti kaip klientus, klientai turi pateikti asmens tapatybės, gyvenamosios vietos, šeimyninės padėties, verslo ir politinių interesų ir dar daugiau įrodymus..
Dabar galima automatizuoti daugelį šių patikrinimų. Biometriniu nuskaitymu galima palyginti asmenukę su fotografijos ID. Optinis simbolių atpažinimas gali apdoroti išsamią dokumentų informaciją.
Tačiau užregistravus tokių patikrinimų rezultatus „blockchain“, kliento duomenys tampa nekintami ir lengvai perkeliami. Todėl „Blockchain“ gali žymiai sutrumpinti laiką, reikalingą naujam klientui įjungti. Tai taip pat panaikina tarpininkų, dalyvaujančių renkant visą šią informaciją, vaidmenį.
Ir atvirkščiai, šis paprastas įsitraukimas gali sumažinti klientų lojalumą. Jei jiems lengviau pakeisti savo banką, jie gali tai padaryti labiau linkę.
„Blockchain“ firmos jau pripažino potencialą šioje srityje. KYC grandinė yra viena įmonė, siūlanti bankų ir kitų institucijų, kurios privalo atlikti KYC patikrinimus, atitikties sprendimus.
Realaus laiko atsiskaitymai
Dabartinė finansų sistema yra labai priklausoma nuo tarpininkų derinant ir tikrinant sandorius. „Blockchain“ naudojimas gali sumažinti arba panaikinti tarpininko vaidmenį, leisdamas atsiskaityti už sandorius ir pervedimus realiuoju laiku. Australijos vertybinių popierių birža jau paskelbė perėjimas prie „blockchain“, kuris leis automatizuotai atsiskaityti realiuoju laiku visą parą ir visą parą.
Sidnėjaus uostas – Australijos vertybinių popierių biržos namai
Didėjantis operacijų greitis suteikia daug privalumų. Tai gali padėti greičiau investuoti kapitalą ir sumažinti sandorio mokesčius. „Blockchain“ gali patikrinti sandorio šalis ir taip sumažinti bet kokią susijusią riziką.
Sumažinus išlaidas klientams teikiama aiški nauda. Tačiau mokesčiai taip pat yra tie, kur turto valdytojai gali gauti pajamų. Gali būti, kad bankai turi ieškoti kitų būdų, kaip sukurti mokesčius kuriančią vertę savo didelės grynosios vertės klientams.
Automatinės investicinės priemonės
Protingos sutartys galėtų valdyti investavimo procesą. Klientui, norinčiam išlaikyti subalansuotą investicijų portfelį visose turto klasėse, gali būti, kad sumani sutartis perima portfelio valdytojo vaidmenį. Jei tam tikra turto portfelio turto vertė padidėja viršijant tam tikrą ribą, pažangioji sutartis galėtų automatizuoti lėšų perskirstymą į kitas turto klases, kad subalansuotų portfelį.
Skaitmeninio turto klasės
Pačios kriptovaliutos siūlo papildomą turto klasę investuotojams, norintiems diversifikuoti savo portfelį. Kripto indekso fondai, įskaitant „Iconomi“ ir „Crypto20“, yra alternatyva standartiniams indeksų fondams. Bankai, norintys įsteigti naują indeksavimo fondą kriptografijos klasėje, dabar gali naudoti tokius „blockchain“ įrankius, kaip „Blackmoon“.
Saugos žetonai yra dar viena įdomi naujiena. Jie suteikia galimybę skaitmeninti bet kokį fizinį turtą, suteikiant investuotojams dalinę nuosavybės teisę. Įsivaizduokite, kad turite savo paties reaktyvinio lėktuvo ar superjachtos gabalėlį.
Tik už 150 tūkst. USD 0,0005% šios sumos gali būti jūsų!
Turto valdytojai turės užtikrinti, kad jie nesijaučia tokiais įvykiais valdant „blockchain“ turto valdymą, kad jie galėtų tinkamai patarti savo klientams apie galimybes ir riziką.
„Blockchain“ turto valdymo priėmimo iššūkiai
Šiuo metu yra du klausimai, trukdantys plačiai naudoti „blockchain“ finansų sektoriuje. Tai yra operacijų greitis ir sudėtingų teisinių ir reguliavimo sistemų laikymasis.
Skaitmeninis turtas yra pasirengusi pertvarkyti finansų pramonę naudodama paskirstytą knygų technologiją, kuri yra sukurta pagal domeną. Corda, finansinio konsorciumo R3 sukurta atvirojo kodo „blockchain“ platforma taip pat gali padėti įveikti kai kuriuos iš šių klausimų.
Dabar atrodo klausimas, kada, o ne jei finansų sektorius visiškai priims paskirstytas knygas. Turto valdymas, kaip ir bet kuri pramonės sritis, turi būti pasirengęs, kai vertingas internetas jaučia savo buvimą.