Praėjusių metų bitkoino kainų šuolis paskatino atnaujinti susidomėjimą kriptovaliutų rinka, investuotojams ir entuziastams skubant grynaisiais pinigais. Tačiau tai taip pat leido plačiai paplitti piktnaudžiavimui augančioje rinkoje..

Įsilaužimai, suktybės ir įtartinos manipuliacijos kainomis siautėjo, todėl vyriausybės visame pasaulyje buvo panikos režime, kai, be kita ko, JAV, Japonijos ir Kinijos vyriausybės karaliavo naujoje madoje..

Skaitmeninės valiutos atvėrė naują sieną, o jų daugialypis pobūdis ir decentralizuotos „blockchain“ technologijos pagrindas jas sunkiai reguliuoja. Natūralu, kad daugelis vyriausybių nebuvo tinkamai pasirengusios.

Naujas iššūkis paskatino tokias šalis kaip Jungtinės Valstijos ir Kinija įgyvendinti teisinę kriptovaliutų politiką, kuria siekiama apriboti neteisėtus pradinius monetų pasiūlymus ir pinigų plovimą, o ne skatinti pramonės augimą..

Vienas iš pirmųjų JAV vyriausybės žingsnių buvo įspėti investuotojus apie būdingą riziką investuoti į pradinius monetų pasiūlymus.

Tai buvo padaryta Vertybinių popierių ir biržos komisijoje (SEC), o ji bandė padėti visapusiškos reguliavimo sistemos pagrindą.

„Commodity Futures Trading Commission“ buvo pirmoji JAV agentūra, leidusi viešai prekiauti kriptovaliutų išvestinėmis finansinėmis priemonėmis.

Kalbant apie pradines monetas, SEC iki šiol nepatvirtino nė vienos. Kriptovaliutų įmonėms, siekiančioms surinkti lėšų, sunku tai padaryti JAV.

Draugiškos rinkos kreipimasis

Ir dabar daugiau jų traukia į tokias šalis kaip Bermudai, Malta, Gibraltaras ir Lichtenšteinas, kurios vilioja pramonės žaidėjus taikydamos rinkai palankius reglamentus..

Jie leidžia įmonėms pasinaudoti finansine ir geopolitine nauda, ​​atsirandančia dėl pasaulinio kapitalui palankios jurisdikcijos, o ne griežto vykdymo požiūrio, kurio laikosi JAV.

Kripto agentūroms Amerikoje daugiausia suteikiamos tik dvi lėšų rinkimo galimybės. Pirmasis yra leisti žetonus per labai ribojantį procesą, pvz., Registraciją kaip saugumą, kuris riboja perpardavimą ir turi ribotą klientų ratą.

Antrasis yra prašymas dėl D reglamento išimties reikalavimo, kurį sunku įgyti. Trečias variantas – paprasčiausiai palikti JAV.

Padėtis Kinijoje nėra geresnė. 2017 m. Kriptovaliutų siautulys paskatino daugelį entuziastų ir mėgėjų investuoti savo gyvenimo santaupas į skaitmenines valiutas, tikintis kainos pakilimo..

Tai buvo mažai atsižvelgta į apiplėšiamus apgavikus, norinčius pasipelnyti iš ažiotažo. Pasibaisėjimas kartu su labai nereguliuojamu ir spekuliaciniu rinkos pobūdžiu paskatino greitai uždrausti prekybą kriptovaliutomis šalyje..

„Binance“, didžiausia pasaulyje kriptovaliutų mainų įmonė, kurios šaknys yra Kinijoje, buvo priversta atsisakyti. Šiandien jos būstinė yra Maltoje.

Kriptovaliutų rinka mažesnėse šalyse

Malta jau kurį laiką šildosi „blockchain“ ir „cryptocurrency“ rizikos įmonėse.

2018 m. Liepos 4 d. Ji priėmė sąskaitas, skirtas reguliuoti paskirstytosios knygos technologiją (DLT), todėl pirmoji tauta pasaulyje nustatė išsamią pramonės reguliavimo sistemą.

Bermudai yra dar viena šalis, kuri pozicionuoja save kaip pagrindinį šifravimo centrą. Neseniai ji priėmė įstatymą, leidžiantį greitai patvirtinti ICO, ir netrukus leis šalyje veikti kriptovaliutų biržoms..

Pasak šalies nacionalinio saugumo ministro Wayne’o Caineso, kuris turėjo konferenciją balandžio mėnesį su verslo bendruomene šalis gavo nemažai užklausų iš „fintech“ ir „cryptocurrency“ kompanijų, norinčių įkurti bazę salų šalyje..

Vyriausybės verslo plėtros skyriaus vyresnioji vadovė Lydia Dickens atkreipė dėmesį, kad pagrindinis kripto bendrovių rūpestis buvo teisinis neapibrėžtumas. Anot jos, jie nori užsiimti verslu, nesudarydami už tai kalėjimo laiko. Vartotojų apsauga taip pat yra svarbiausias procesas.

Bermudai 2018 m. Balandžio 27 d. Priėmė įstatymą dėl pradinio monetų siūlymo įsigaliojo 2018 m. liepos 10 d.

Pasak „iCash“ kriptovaliutos įkūrėjo Willo McDonougho, Bermuda yra ypač patraukli „fintech“ startuolių paskirties vieta nes turi tarptautinių finansų patirties. Vyriausybė taip pat noriai klauso verslo bendruomenės.

Gibraltaras taip pat žengia į priekį, norėdamas atkreipti dėmesį į kriptovaliutų pramonės erdvę, ir rengia teisės aktus, kurie leis prekiauti ir išleisti prekybos skaitmeninius žetonus. Dėl „blockchain“ leidimo jau kreipėsi 35 įmonės.

Lichtenšteino atveju ji vis dar leidžia įstatymus, susijusius su pramone. Iki šiol ji leido tik penkias ICO, kurios surinko apie 37,5 mln.