Šiaurės Korėja yra šalis, kurią pastaraisiais metais smarkiai paveikė JAV sankcijos, nes tarptautinė bendruomenė, ypač JAV vyriausybė, bando įgyvendinti savo darbotvarkę dėl tam tikros politikos.
Tai ypač susiję su žmogaus teisių pažeidimais ir Šiaurės Korėjos režimo bauginančia branduoline programa. Jungtinių Valstijų Šiaurės Korėjos vyriausybei nustatytos sankcijos draudžia bet kuriam asmeniui ar įmonei verstis prekyba su tauta.
Taip pat draudžiama eksportuoti prekes ir paslaugas į Šiaurės Korėją, taip pat technologijas. Tik tam tikroms nevyriausybinėms organizacijoms leidžiama teikti ribotas paslaugas, siųsti išteklius ir perduoti humanitarines technologijas valstybei. Kai kandžiojasi JAV sankcijos, atsiskyrėlių tauta stengiasi rasti daugiau būdų jas apeiti ir, matyt, labiau pasikliauja kriptovaliutomis..
Buvo pranešimų apie tai, kad tai įvyko anksčiau ir dabar, remiantis nepriklausomo finansinių nusikaltimų analitiko Lourdeso Mirandos ir amerikiečių advokato Rosso Delstono atliktu tyrimu, Šiaurės Korėjos vyriausybė šiuo metu turi pažangių kriptovaliutų išteklių, kad pakenktų JAV efektyvumui. sankcijas.
Naudodama pagrindines kriptovaliutas, tauta gali sumokėti už embargo prekes iš išorinio pasaulio, įskaitant JAV. Lourdesas ir Delstonas tai atskleidė bendru pareiškimu išsiųstas „The Asian Times“.
Pasak dueto, Šiaurės Korėjos situacija yra ypač unikali, nes vyriausybė yra pasirengusi skirti finansavimą ir susitepti rankas ieškodama būdų, kaip apeiti sankcijas. Jiedu išdėstė keletą būdų, kaip Pchenjanas gali tai pasiekti naudodamas kriptovaliutas.
Paleisdami, pavyzdžiui, savo kriptovaliutų ir „blockchain“ asortimentą, vyriausybės veikėjai gali manipuliuoti viešosios knygos įrašais ir užmaskuoti monetų kilmę, o tai yra svarbus kripto plovimo aspektas. Integruodama šį aspektą į savo schemas, Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (KLDR) galėtų naudoti savo kriptografines pinigines, kad pervestų lėšas į Europos rinką ir galiausiai į JAV biržas, kad gautų JAV dolerių..
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos Kim Jong Unas ranką spaudžia KLDR ir JAV Singapūro viršūnių susitikime.
Kitu atveju, režimas galėtų prasidėti nuo kriptografinių monetų kilmės užtemimo, naudojant daugybę kriptovaliutos būgnų paslaugų. Jie sumaišo klientų skaitmenines monetas su valiuta iš įvairiausių šaltinių. Dažnai perkeliant monetas ir jas maišant, gali sulaužyti jų linijinį modelį išlaikant skaitmeninės valiutos tipą. Tai sunku atlikti atsižvelgiant į aplinkybes.
Tuomet KLDR agentai galėtų naudoti Rusijos platformas virtualių kriptografinių piniginių atidarymui ir finansavimui. Piniginėmis galima siųsti monetas į bulgarų platformą ir iš ten perkelti į, pavyzdžiui, Graikijoje esančią tarnybą.
Šiame etape žmonės, galintys pateikti kvalifikacijos suteikiančią asmens identifikavimo informaciją (AII), gali būti samdomi laikyti ar laisvai pervesti lėšas ES tinkluose. Tada skaitmeninė valiuta gali patekti į Jungtinių Valstijų rinką.
Paskutiniai veiksmai apims monetų siuntimą į pagrindines kriptovaliutų biržas, siūlančias kriptografiją fiat paslaugoms. Taip yra todėl, kad dauguma maišymo paslaugų to neteikia dėl vyriausybių nustatytų finansų rinkos reguliavimo reikalavimų, kurios dauguma nenorėtų laikytis.
„Fiat“ įsigijimas iš pagrindinių valiutos keityklų leis KLDR patekti į labai reikalingas tarptautines valiutas ir leisti jai toliau dalyvauti tarptautinėje prekyboje. Tai suteiktų ribotą plūdrumą jos vėliavos ekonomikai.
Kriptų finansavimas labai slaptiems projektams
Šiaurės Korėja, esą uždirba kasmet didesnė nei 100 mln. USD fiat valiuta, konvertuojant kriptografiją į grynuosius pinigus. Pastebėta, kad Rytų Azijos šalis dalyvauja daugybėje projektų tokiose šalyse kaip Indija, Filipinai ir Malaizija.
Tai reiškia, kad tam tikru būdu ji turi gauti lėšų šiems projektams, nes šalis buvo uždaryta iš SWIFT tarptautinės pinigų pervedimo sistemos. Geriausias spėjimas iki šiol buvo mokėjimai kriptovaliutomis, daugiausia todėl, kad projektai taip pat yra itin slapti.
(Panašus vaizdo kreditas: Australas)