Davidas Sønstebø, IOTA įkūrėjas
„Coin Central“ laidos vedėja Bennett Garner neseniai turėjo galimybę pakalbinti Davidą Sønstebø, vieną iš IOTA įkūrėjų, pakalbėti apie tai, kaip IOTA realiai įgyvendina savo „Tangle“. Pokalbio metu jie taip pat aptarė pajamų gavimą, vartotojų privatumo apsaugą ir IOTA 2018 m. Prioritetus.
Jei norite sužinoti daugiau apie IOTA, peržiūrėkite mūsų pradedančiųjų vadovą čia.
Ilgas interviu nuodugniai išsiaiškino, kaip ir kodėl IOTA veikia IoT kraštovaizdį. Jie taip pat kalbėjo apie iššūkius, su kuriais susiduria DI (ir IOTA) ateinančiais metais. Be ilgesnio svarstymo eikime pas Deividą …
BG: Ačiū, kad šiandien kalbėjai su „Coin Central“, Deividai.
DS: Ačiū, kad mane turėjai.
BG: Neseniai paskelbėte apie partnerystę su Taipėjaus miestu, kad įdiegtumėte piliečių asmens tapatybės korteles IOTA. Kaip atsirado Taipėjaus partnerystė? Kas yra užpakalinė istorija?
DS: Šios istorijos ištakos siekia mus susisiekti su grupe kūrėjų iš Taivano. Vienas iš jų, Jimas Huangas, yra Taivano rūšies guru, skirtas Java plėtrai. Jis sujungė mus su grupe, kurią jis įkūrė, žinomą kaip „BiiLabs“, Taivano startuolis, kuris daugiausia dėmesio skiria paskirstytų knygų technologijai ir konkrečiai IOTA.
Po tam tikrų diskusijų pirmyn ir atgal, mes išsiuntėme vieną iš savo pagrindinių kūrėjų, Lewisas Freibergas, nuo Australijos iki Taivano. Būdamas ten jis susitiko su daugybe vystymosi bendruomenės narių. Taip pat jis susitiko su IT ministerija Taipėjuje.
Iš ten kamuolys riedėjo. Kai kurie universitetai įsitraukė ir džiaugėsi naudodami IOTA duomenų apsaugai ir automatiniams mokėjimams.
Žinoma, Taivanas, žinomas kaip puslaidininkių sostinė, turi prasmę, kad Taipėjus norėtų būti tarp pirmaujančių išmaniųjų miestų. Tai paskatino dialogą su miesto valdžia, ir tai iš esmės yra šios partnerystės atsiradimo istorija.
BG: Aš tikiu, kad tai ankstyvos stadijos projektas, bet ar galite pasidalinti daugiau informacijos apie tai, ką iš tikrųjų įgyvendinsite Taipėjuje?
DS: Aišku. Pirma, aš to nevadinčiau bandomuoju projektu ar koncepcijos įrodymu. Tai yra teisėta ir ketinama paruošti gamybą. Žinoma, mes pradedame nuo minimalaus perspektyvaus prototipo ir iteracinio požiūrio, tačiau tikslas yra nustatyti IOTA kaip faktinį Taipėjaus miesto standartą.
Visų „TangleID“ įgyvendinimo detalių vis dar nėra. Tačiau idėja yra naudoti nekintamą tapatybę paskirstytoje knygoje. Tai būtų asmens tapatybės kortelės, tačiau mus domina ir daiktų tapatumas. Mes daugiausia dėmesio skiriame daiktų tapatybės sukūrimui IOTA iš esmės visiems pasaulio įrenginiams.
Kiekvienas įrenginys turi unikalų identifikatorių. Ji turi galimybę atlikti savarankiškas atestacijas ir tam reikalingas tapatybės protokolas, kurį, žinoma, sunku sukurti. Tai yra tokie dalykai, kuriuos norime ištirti čia piliečiams, bet ir patiems prietaisams. Autonominės transporto priemonės, jos turi turėti savo tapatybę ir savo atributus. Atsakymai į klausimus, pavyzdžiui, kiek kainuoja važiuoti su šia autonomine transporto priemone iš vienos vietos į kitą, kiek laiko užtruks kelionė ir kitos parko valdymo operacijos.
BG: Viena iš anksčiau minėtų programų yra rinkėjų sukčiavimo prevencija. Ar galite papasakoti daugiau apie tai ir kitas matomas programas?
DS: Jei manote, kad kiekvienas pilietis turi savo tapatybę su šiuo „TangleID“ protokolu, jis yra susietas ant paskirstytos knygos, kuri, žinoma, yra nekintama. Jūs turite užtikrinti, kad duomenų vientisumas būtų užtikrintas. Tada galite paskelbti balsavimą ir niekam nėra galimybės įsilaužti ir pakeisti tą balsą duomenų bazėje ir pakeisti jį kitu. Tai yra paskirstytos knygos stiprybė kalbant apie rinkimų infrastruktūrą.
Tai aš įsivaizduoju ir tai labai priklauso nuo to, ką galvoja ir Taipėjaus miestas. Jie turi apsvarstyti, koks bus jų aktyvus balsavimas, jei jų piliečiai balsuos skirtingais klausimais.
Gražiausia yra tai, kad IOTA neturi jokių mokesčių ar sandorių ir neturi mastelio apribojimų, o tai reiškia, kad galite labai lengvai balsuoti milijonams žmonių. Įsivaizduokite ateities scenarijų, kai mieste yra išmani infrastruktūra ir žmonės gali balsuoti dėl tokių plačių dalykų, kaip eismas turėtų veikti šiandien. Tai gali būti vientisas procesas, kuris šiuo metu atrodo futuristinė idėja, tačiau gali būti realybė per trejus metus.
BG: daiktų tapatumas yra pagrindinė „blockchain“ ir paskirstytos knygos knygos riba. Su kokiais iššūkiais susidūrėte bandydami įdiegti IDoT IOTA?
DS: „Blockchain“ tapatybę ir paskirstytų knygų tapatybę skandavome nuo 2014 m. Nuo to laiko mes sukūrėme skirtingus prototipus ir koncepcijų įrodymus..
2015 m. Tapatybė „blockchain“ tapo karščiausia tema. Visi bandė tai padaryti, bet niekam nepavyko. Buvo kelios skirtingos iniciatyvos, pvz „uPort“. Mes kartu su daugeliu didelių kompanijų įkūrėme kurdami Decentralizuotas tapatybės fondas tai buvo dar viena pastanga sukurti decentralizuotą tapatybę, bet, atrodo, jie mano požiūriu nereaguoja į IoT aspektą. Visi vis dar kovoja su žmogiškuoju aspektu, kuris, žinoma, yra labai svarbus.
Jei galvojate apie sritį, yra daugiau prijungtų įrenginių, tada yra prijungtų žmonių. Šie įrenginiai patys priims sprendimus ir turės savo unikalius atributus.
Tokie dalykai kaip gyvenimo trukmė, kiek jie turi skaičiavimo galios ir ar tai gali leisti kitiems naudotis ta galia, kai ji jos nenaudoja. Kiek jis turi atminties, kiek reikia pralaidumo? Visi šie dalykai yra būtini ir tam reikalingas tapatybės protokolas.
Tai taip pat susiję su saugumu, nes nieko nėra baisiau už mintį apie internetą, kai daiktai nėra tinkamai apsaugoti. Įsilaužėlis galėtų susipainioti su eismu ir sukelti avarijas, sugadinti vandens tiekimą ir daugelį kitų baisių scenarijų. Tai dar vienas atvejis, kai mums reikia tapatybės protokolo, kad galėtume indeksuoti įrenginius ir galime karantinuoti įrenginius, kurie veikia ne pagal jų natūralias savybes. Manau, kad daiktų tapatumas yra pats svarbiausias dalykas, kad IoT veiktų, bet ir kad jis būtų saugus.
BG: Partnerystė su Taipėjaus miestu nėra pirmasis jūsų projektas Taipėjuje. Papasakokite daugiau apie „Airbox“ projektą ir pamokas, kurių mokotės integruodami IOTA į realų pasaulį.
DS: Viskas grįžta į tai, kad IOTA neturi sandorio mokesčių. Galite naudoti jį kaip duomenų perdavimo protokolą, kad nemokamai gautumėte duomenų vientisumą, o tai pagreitina ir sustiprina tinklo saugumą..
Kalbant apie miestus, viena pagrindinių kliūčių šiandien yra tarša. Didžiuosiuose miestuose tarša užmuša daugiau žmonių nei cigaretės. Tai leidžia sužinoti, kokia yra didelė problema. Turint jutiklius, kurie surenka daug įvairių teršalų, tai yra geras būdas stebėti miesto taršos lygį.
Jei naudojote įprastą duomenų bazę, gali būti, kad įsilaužėlis gali patekti ir sugadinti duomenis. Su IOTA to negalėjai padaryti. Kai tik duomenys dedami į knygą, jie yra nuolatiniai. Negalite jo ištrinti, negalite pakeisti. Niekas niekaip negali to išnaudoti ar meluoti.
Mes sužinome, kad šie renkami duomenys taip pat gali būti parduoti. Jums gali būti žinoma apie mūsų vykdomą IOTA duomenų rinkos projektą. Galite sužinoti tiek daug iš kiekvieno diegimo, tada paimti tuos duomenis ir parduoti kitiems miestams, kad jie galėtų pakartoti tai, ką padarėte, ir sutaupyti daug laiko tame pačiame projekte..
BG: McKinsey apskaičiavo, kad 99% duomenų lieka nepanaudoti. Kaip IOTA duomenų rinka sprendžia iššūkį demokratizuoti prieigą prie duomenų ir vis tiek iš tų duomenų gauti pajamų?
DS: Duomenų rinka buvo idėja, kurią turėjome nuo 2014 m. Tada mes vis dar naudojome įprastus blokinius tinklus, todėl to nebuvo įmanoma padaryti dėl operacijų mokesčių ir apribojimų. 2015 m. Pradėjome kalbėti su skirtingomis įmonėmis apie šią idėją. Pats sumanymas nebuvo toks romanas, nes kurį laiką buvo daug žmonių, svarstančių duomenų turgavietes. Mes pirmieji iš tikrųjų panaudojome paskirstytą knygą, kad tai atliktume su pagrindiniais dalyviais.
Idėja yra ta, kad šiandien visos šios skirtingos korporacijos ir savivaldybės sėdi turėdamos daugiau duomenų, nei mes suprantame, ir tai nėra vykdoma. Gali būti, kad asmuo vieną ar du kartus veiks, bet tada jis pamirštas, nors tai vis dar yra labai vertingas šaltinis. Tai unikalus dalykas, susijęs su duomenimis. Tai be galo naudingas išteklius. Tai nepanašu į jokius kitus išteklius, kurie naudojami, o paskui mažėja jų vertė.
Problema ta, kad šie subjektai žino, kad duomenys, ant kurių jie sėdi, yra vertingi, tačiau jie neturi galimybės jais prekiauti, ypač realiuoju laiku. Jei jie ja prekiautų realiuoju laiku, jie vėl susidurtų su sandorio mokesčiais. Jums taip pat reikia paskirstytos knygos, kad apsaugotumėte duomenis, nes kitaip neturėtumėte supratimo, ar perkeliant iš kilmės į paskirties vietą pasikeitė jūsų gauti duomenys.
Tai yra du dalykai, kuriuos išsprendžia IOTA protokolas. Kadangi nėra jokių operacijų mokesčių, galime leisti asmeniui realiuoju laiku pirkti jutiklio duomenis už cento dalį už duomenų baitą, vadinamąjį mokėjimų srautą. Manome, kad tai yra raktas norint atrakinti šias „duomenų talpyklas“ ir visą tą nenaudojamą duomenų srautą patekti į vadinamąjį „duomenų ežerą“, kur visi duomenys kaupiami į bendrą telkinį, prie kurio visi gali pasiekti.
Matome daug skirtingų dalyvių susidomėjimo, su kuriais tai darome. Vėliau pranešime apie tai daugiau, nes kiekvieną dieną į mus kreipiasi įvairios įmonės, kurios sugalvoja pasiekti ir dalytis pinigais gautais duomenimis ir nori toliau juos tyrinėti..
Turėjau citatą: „Duomenys nori būti nemokami, bet ne nemokamai“. Mintis yra ta, kad duomenys turi įgimtą pobūdį, kurį jie nori skleisti. Tai matėme per visą istoriją, kai žmonės užrašė savo žinias ir jomis dalijasi, o kiti jas kopijuoja ir patys platina. Be abejo, duomenys taip pat sinchronizuojasi su kitais duomenimis, todėl galite rasti koreliacijų ir iš jų galite pateikti papildomos informacijos.
Nors nori plisti, nebūtinai nori plisti nemokamai. Norėdami gauti duomenis, pavyzdžiui, jutiklius, kurie stebi taršą, vis tiek turite sumokėti už aparatinę įrangą. Kažkas turi juos sukurti, dislokuoti ir valdyti, o tai visi kainuoja. Todėl šios bendrovės nenori leisti duomenų srautui nemokamai. Tai išsprendžia IOTA protokolas, suteikdamas jiems galimybę realiu laiku parduoti kiekvieno atskiro jutiklio duomenis labai kruopščiai.
Kai šiandien naudojame didžiuosius duomenis, imame didžiulį duomenų kiekį, šiuo atveju – mėnesio vertės duomenis. Mes tai pritaikėme naudodami skirtingus mašininio mokymosi algoritmus, kurie jį analizuoja ir pateikia informaciją, kuri bus taikoma kaip žinios. Tokiu atveju, norėdami gauti duomenų rinkinį, turite palaukti visą mėnesį, kad galėtumėte pradėti jį dirbti.
Tai, ką IOTA daro unikaliai, yra tai, kad mes neturime mastelio apribojimo ar operacijų mokesčių, galime įgalinti informacijos srautus realiuoju laiku. Jums nereikia laukti, kol praeis tam tikras laikas, kol surinksite savo duomenis ir apskaičiuosite mokėtiną mokėjimą. Tai tik grynas duomenų srautas ir grynas mokėjimo srautas už tuos duomenis. Tai vizija paskatino rinką ir matome didelį susidomėjimą jau dalyvaujančių ir naujų subjektų.
BG: Vartotojų duomenų ir išmaniųjų įrenginių eroje vartotojų privatumas kelia didelį rūpestį, nes įmonės sužino daugiau asmeninės informacijos apie mus. Europos Sąjunga neseniai išleido Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, reglamentuojantį, kaip įmonės taip pat gali laikyti duomenis. Kaip IOTA požiūris į privatumą?
DS: Kalbant apie duomenų privatumą, jis grįžta prie to, ką sakiau pradžioje. Jei daiktų internetas nėra apsaugotas, tada mes turime netvarką su visais, prie kurių jie gali naudotis. Jūs nenorite scenarijaus, kai kai kurie įsilaužėliai gali pakeisti jūsų medicinos prietaisų nustatymus. Blogiausiu atveju tokia situacija gali baigtis mirtimi.
Tuo pačiu metu turite nepamiršti, kad duomenys turi būti privatūs. Nenorite, kad duomenys judėtų visiškai laisvai. Kaina, kurią mokate už prieigą prie tų duomenų, yra pasirinktinai privati. Jūs turite sutikti mokėti už duomenis, o žmonės, turintys duomenis, turi sutikti juos parduoti.
Mūsų filosofija yra tai, kad kalbant apie asmens ar įmonės duomenis, prieigos valdymas tampa pagrindiniu. Mes turime šį modulį ant IOTA, kuris vadinamas užmaskuotu patvirtintu pranešimu. Galite galvoti apie tai kaip apie radiją, kuris turi turėti tinkamą dažnį. Nors visame pasaulyje nuolat skleidžiamos radijo bangos, turite klausytis tinkamo dažnio. Norint pasiekti duomenų srautą, reikia tikslaus asmeninio rakto. Mes norime suteikti vartotojams galimybę visiškai kontroliuoti savo duomenis.
Mes turime darbo grupę, kurios pavadinimas šiuo metu laukia, kur tai yra vienas didžiausių mūsų akcentų.
Kalbant apie privatumą, sveikatos priežiūra ir medicininiai duomenys būtų viena iš vietų, prie kurios nenorite, kad visi galėtų naudotis. Mes praleidome daug laiko šia tema su bendradarbiais visame pasaulyje, įskaitant oficialius medicinos ir tyrimų subjektus. Mes aktyviai dirbame, kaip sujungti tapatybės problemą, prieigos valdymo problemą ir galiausiai – pajamų gavimo problemą.
Jei turiu nešiojamų drabužių ir noriu parduoti šiuos duomenis, turėčiau tai padaryti, nes daugelis šių duomenų yra vertingi. Jei turite milijoną žmonių, sergančių medicinine situacija, ir turite jų duomenis, tai gali paskatinti naujai atskleisti ligų vystymąsi. Duomenys yra vertingi, tačiau labai svarbu, kad žmonės juos galėtų kontroliuoti.
Štai ką GDPR (naujieji Europos Sąjungos reglamentai) yra visa tai. Asmenims priklausančių duomenų vykdymas turi daug pasekmių. Jūs turite galimybę nuspręsti ištrinti savo duomenis, kurie ateityje gali kilti problemų dėl draudimo išmokų, kurios priklauso nuo ankstesnių duomenų.
Vis dar reikia išspręsti daugybę klausimų, todėl IOTA fondas laikosi iniciatyvos. Mes norime būti diskusijos dalimi ir kuo geriau padėti tiek technologiniu, tiek lyderystės požiūriu. Mes nenorime būti tik pasyvūs, mes norime būti realiame pasaulyje.
BG: Anksčiau minėjote, kad IOTA norėtų dalyvauti rengiant naujus reglamentus. Kokių tipų privatumo reglamentus norėtumėte pamatyti?
DS: IOTA sveikiname reguliavimą ta prasme, kad manome, kad ši erdvė šiuo metu visiškai nekontroliuojama. Mes sveikiname reglamentą, tačiau politikos formuotojai nepakankamai žino apie paskirstytos knygos technologiją, kad galėtų priimti reglamentus. Štai kodėl IOTA taip svarbu įsitvirtinti ten, kur girdimas mūsų balsas, ir mes turime įtakos politikos formuotojams, kad reglamentas atitiktų technologijas ir ką su jomis galima padaryti..
Kalbant apie duomenų privatumą apskritai, aš esu šiek tiek dviprasmiškas. Viena vertus, jūs norite bet kokia kaina apsaugoti asmeninius duomenis. Norite, kad būtų kuo daugiau privatumo. Kita vertus, dalintis šiais duomenimis yra tiek daug vertės.
Mano požiūris yra toks, kad norėčiau parduoti savo duomenis, kad galėčiau nuspręsti atidaryti savo duomenis. Paprastam žmogui, galvojančiam apie ką nors kitą, žinantį jų paieškos istoriją, jis būtų labai nusiminęs, tačiau jis tiesiog grįš į paiešką. Minimalus reikalavimas, kad kam nors būtų suteikta galimybė savo noru išleisti savo duomenis.
Taip pat noriu, kad žmonės pagalvotų apie tai, kad greičiausiai jūsų duomenys nėra tokie įdomūs, tačiau, susumavus su kitais duomenimis, jie gali būti labai vertingi. Bus modelių, kurie galėtų paskatinti naujus vaistus ar gydymą ar net naujus pinigų taupymo būdus. Jūs galėtumėte tiek daug sužinoti apie visą žmoniją.
Reguliavimo būdas yra ne per griežtas, bet labai griežtas tiems, kurie šiandien turi duomenų monopolį, pvz., „Google“ ir kitiems internetiniams konglomeratams. Jie turėtų grąžinti duomenis savo klientams ir pasirinkti juos pirkti iš jų tiesiogiai, jei klientas pasirenka. Jūs galite pateikti argumentą, kad „Facebook“ tai daro, kai prisiregistruojate. Jei perskaitote taisykles ir nuostatas, ten parašyta, kad atiduodate teises į visus duomenis, kuriuos generuojate iš savo paskyros. Geriau norėčiau scenarijaus, kai moku nedidelį mokestį už „Facebook“ naudojimo minutę, tačiau saugau savo duomenis ir turiu galimybę juos parduoti, jei noriu. Žmonės tiesiog pasirenka, jie negalvoja, kas vyksta jų naudojamose svetainėse.
Tai matėme Amerikos rinkimuose, matėme ir su „Brexit“. Skelbimų pajamos valdo svetainę, o skelbimai, kuriuos žmonės mato, gaunami iš jų duomenų algoritmų. Jei būsiu „Bernie Sanders“ šalininkas, pamatysiu Bernie Sanderso medžiagą. Likusi dalis bus išfiltruota.
Tai yra viena iš problemų, susijusių su duomenų tvarkymu šiandien. Jį kontroliuoja vienas subjektas, kuris tiesiog nori kuo daugiau pinigų. Manau, kad jei mes grąžintume duomenis asmeniui, tai padėtų pakeisti kraštovaizdį, kuris yra absoliučiai būtinas amžiuje, kai dauguma žmonių gauna savo naujienas ir informaciją iš „Facebook“, o ne iš bet kokių faktų tikrinimo šaltinių.
Kalbant apie reglamentus, norėčiau pamatyti daugiau duomenų pagrįstumo reglamentų. Šiandien aš galiu paskelbti viską, ko noriu, internete, neprivalydamas jūsų susieti su savo šaltiniais. GDPR yra šiek tiek kitoks, tačiau kitas etapas labiau susijęs su tuo, kad reikia įrodyti, ką sakote, paremdamas faktiniais duomenimis, užuot sukūręs sau aidų kamerą..
BG: Anksčiau IOTA minėjo partnerystes kuriant IoT aparatinę įrangą, suderinamą su trinarėmis. Ar ta plėtra parodė pažangą? Apskritai, ar tikitės, kad ateityje dauguma IoT įrenginių įdiegs trinarę?
DS: Žmonės painiojasi dėl priklausomybės nuo trinarės. DI įrenginiai, neturintys trinarės, vis tiek gali naudoti IOTA. Mes tai pademonstravome su ARM procesoriais, tokiais, kuriuos šiandien rasite „Raspberry PI“ ir daugumoje savo IoT įrenginių. Jie neturi problemų su IOTA.
Trinarinė priežastis yra ta, kad tai efektyviausias maišos tvarkymo būdas. Akumuliatoriais varomiems įrenginiams svarbiausia yra efektyvumas. Šis komponentas bus visiškai atviras visiems naudoti ir galėsite jį įdiegti FBGA arba sukurti savo ASIC.
Nemanau, kad trinariai daiktuose apskritai perims daiktų internetą. Manau, kad visada bus dvejetainės sistemos, nes jos šiandien yra vyraujanti jėga. Kalbant apie ekstremalius energijos išgąsdinimus ar trūkumų turinčius įrenginius, kuriems reikia optimalaus energijos suvartojimo, aš tikiu, kad trišakis perims, taip pat tam tikrais naudojimo atvejais, pvz., Mašininio mokymosi atvejais, kai trijų komponentų svoriai yra efektyvesni nei dvejetainiai. Nėra taip, kad norėtume amžiams pakeisti skaičiavimą, tai nėra tikslas. Tai labai priklauso nuo konkretaus naudojimo atvejo ir domeno.
Komponentas, kuris visus glumina, yra trinaris komponentas, kurį galite įtraukti į dvejetainį lustą. Likusi lusto dalis gali būti įprastas „ARM Cortex“ procesorius, o jūs tiesiog pridedate mažą komponentą, kurio net nematote žmogaus akimi. Tai neprideda jokių išlaidų lusto kūrimo procesui. Idėja yra ta, kad kai šie įrenginiai pradeda pritaikyti paskirstytų knygų programinei įrangai, galite pamatyti tikrovę, kurioje kiekvienas įrenginys gali atlikti tūkstančius operacijų per sekundę pačioje knygoje.
Trinarės ir dvejetainės diskusijos iš tikrųjų yra raudona silkė. Jei tą patį atliktumėte su dvejetainiu kompiuteriu, vis tiek turėtumėte sukurti naują komponentą, skirtą dvejetainiui maišymui. Mes nesiūlome nieko naujo, mes tik teigiame, kad aparatinė įranga turėtų atsižvelgti į paskirstytą knygą. Nesvarbu, dvejetainis ar trinaris, galite naudoti bet kokį norimą radiksą.
Dienos pabaigoje mes stengiamės tik sutikti, kad paskirstytos knygos teikia tokias paslaugas kaip duomenų vientisumas ir mokėjimai, ir sukurti procesoriuje integruotą konkrečios programos grandinę, kuri rūpintųsi ta konkrečia dalimi. Tai padėtų daiktų interneto įrenginiams sunaudoti daug energijos. Aparatinė įranga visada prisitaiko prie programinės įrangos. Mes tai matome savo mobiliuosiuose telefonuose ir vartotojo sąsajose, nes jie tampa vis tobulesni, po juo esanti sistema turi būti vis sudėtingesnė. Jis turi prisitaikyti prie integruoto GPU augimo ir visų būtinų procesų. Tai visada buvo, todėl niekam neturėtų būti staigmena, kad aparatinė įranga vystosi kartu su programine įranga.
BG: Kokie yra jūsų IOTA prioritetai 2018 m?
DS: 2018 m. Turime du pagrindinius tikslus.
Pirmiausia reikia visiškai struktūrizuoti IOTA fondą, kuris nėra pelno siekiantis Vokietijoje. Kai pereisite nuo mažos operacijos prie didelės operacijos, laive turime daugiau nei 60 žmonių. Mums reikia daugiau struktūros ir daugiau procedūrų. Mums reikia daugiau įrankių, kad visi patektų į tą patį puslapį, būtų efektyvesni ir maksimaliai išnaudotų jų galimybes.
Tai yra didelis dėmesys, nes per ateinančius metus planuojame įdarbinti papildomą 50–100 žmonių. Tai reiškia, kad esame didelė organizacija ir su dauguma darbuotojų dirbame nuotoliniu būdu. Mes norime geriausių žmonių pasaulyje, vadinasi, turime sutikti, kad geriausias asmuo sudaryti kompiliatorių gyvena Aliaskoje, o geriausias integruotosios grandinės žmogus – Taivane.
Turime sugebėti, kad tie žmonės bendradarbiautų net tada, kai jų nėra čia. Struktūra aplink fondą taip pat apima teisinius, atitikties, apskaitos, nuobodžius procesus, kuriais reikia pasirūpinti. Mes jau tuo remiamės, kad sukurtume pirmąjį brandų pagrindą paskirstytoje knygos erdvėje. Tai labiau panašu į „LINUX“, o ne į šifravimo projektą.
Antras dalykas būtų pati technologija. Išvystyti jį nuo etapo, kuris dabar yra iki gamybos ir standartizavimo parengto protokolo, kuris naudojamas visame pasaulyje. Štai kodėl mes darome šiuos projektus su gerai žinomomis korporacijomis ir savivaldybėmis, kad paskatintume tą judėjimą ir toliau stumtume savo kūrėjus ir savo idėjas. Kai susiduriate su realiu pasauliu, keliami ir reikalavimai. Negalite naudoti tik eksperimentinio, plikų kaulų prototipo. Jūs turite pristatyti šias tikras, didelio masto sistemas. Tai daro komandai gerą spaudimą ir motyvaciją.
Taip pat galiu paminėti tris ateinančias grafinės vartotojo sąsajos (GUI) pinigines, kurias yra labai paprasta naudoti ir kurios yra modernios bei elegantiškos.
Mes taip pat bendraujame su visomis didelėmis biržomis ir kuriame IOTA viršuje modulį, vadinamą „Hub“, kuris rūpinasi visu mainų įvesties / išvesties valdymu. Didžiausia kliūtis IOTA įtraukti į biržą yra tai, kad ji yra tokia unikali, kad biržų kūrėjams reikia ją įgyvendinti rankiniu būdu. Mes stengiamės tai padaryti, kad mainus galėtumėte naudoti „plug-and-play“ būdu.
Paskutinis dalykas, kurį pasakysiu 2018 m., Yra ekosistemos plėtra. Dienos pabaigoje nesvarbu, koks fantastinis pamatas ar technologija yra, jums reikia kūrėjų ir ekosistemos. Tai yra atviro kodo šaltinis. Reikia laimėti tuos žmones. Žmonės, kurie tai tikrai stumia.
Mes turime šį ekosistemos fondą, kurio vertė dešimtys milijonų dolerių, kad visi galėtų pasiūlyti projektą ir gauti dotaciją. Mes darome viską, kad kūrėjams būtų kuo lengviau patekti į ekosistemą. Dienos pabaigoje LINUX yra populiarus. Jiems pavyko užkariauti kūrėjų bendruomenę. Tai sukėlė viską nuo „Android“ iki mainų programų ir kt.
BG: Kokia vidutinė diena dirbant IOTA? O ką darai, kai nedirbi? Tiesiog bandau suvokti žmones, už IOTA ir kokį jų gyvenimą.
DS: Kaip įkūrėjas, pabundu ryte ir patikrinu telefoną, kad galėčiau pereiti visus el. Laiškus ir „Slack“ kanalus, jei yra kokių nors skubių ryšių. Aš prausiuosi po dušu, kol dar esu priklijuotas prie savo telefono. Tada diena tikrai prasideda, kai einu per biurą ir pradedu dirbti su neatidėliotinomis užduotimis, kurios paprastai yra daugiau el. Laiškų, kad įsitikintume, jog mums netrūksta jokių pranešimų iš išorinių šaltinių. Tai yra valdymo tipo procesai. Kaip jau sakiau anksčiau, turime labai paskirstytą komandą, todėl didžioji dalis mūsų bendravimo su komanda vyksta per „Slack“ ir vaizdo pokalbius.
Kalbant apie pagrindinio kūrėjo dieną, jų diena yra panaši tuo, kad jie atsikelia ryte ir iškart dirba su savo mobiliaisiais įrenginiais. Šiame dabartiniame etape mes vis dar augame ir diegiame procesus. Visi dirba 200% lygiu. Dauguma žmonių linkę pradėti anksti ryte ir dirbti visą naktį. Tai eilinė pagrindinių IOTA kūrėjų diena.
Taip pat yra daug kelionių, kurios taip pat yra vargo. Turite organizuoti keliones, kurios yra varginantis procesas.
Smagu dirbti su IOTA, nes matome pažangą ir tai daro ją smagu. Tikrieji kasdieniai žingsniai yra labai varginantys ta prasme, kad tai yra daug streso ir dalykų, kuriuos reikia padaryti. Visada jaučiate, kad turite šį didžiulį atsilikimą, kai iš tikrųjų tai darote. Tai ne tik jausmas. Štai kodėl mes įdarbiname tiek daug naujų žmonių.
Vis dėlto smagu, o mūsų atmosfera IOTA fonde yra labai gera. Visi yra draugai ir nėra tokios vidaus politikos ar dramos, kokią matote daugelyje šių kitų šifravimo projektų. Sakyčiau, kad tai smagi vieta, bet taip pat labai reikli vieta ta prasme, kad turime daug ką nuveikti ir visada jaučiame, kad neturime tam daug laiko. Mes visada norime būti ties kraujuojančiu kraštu.
Kalbant apie tai, ką darau savo malonumui, manau, kad per pastaruosius trejus metus neturėjau nė vienos laisvos dienos. Jei mano dukterėčios lankosi, tada, žinoma, skirsiu jiems laiko. Anksčiau šią žiemą kartu pastatėme keletą sniego senių. Tai smagu, bet neturiu rutinos ar hobio. Vienintelis pomėgis – klausytis muzikos, kol dirbu. Tai turbūt arčiausiai hobio.
Darau mankštą; Aš vėl tai pasiėmiau. Aš turėjau tik dėl savo protinio proto. Anksčiau daug sportavau, bet dėl darbo tai atėmė visą laiką. Tai tikrai užima daug smegenų. Jūs daug lengviau pavargstate ir prarandate protinį aiškumą. Aš nevadinčiau mankštos linksmybėmis, bet tai bent jau pramoga. Anksčiau buvau pratęs daug jėgų, bet supratau, kad tai beprasmiška, nes tai sumažina tavo efektyvumą. Kiekvieną kartą, kai judinate raumenį, jis yra labiau sprogus, todėl sunaudoja daug daugiau energijos. Šiuo metu keliu svarmenis, bet darau daugiau kardio ir didelio intensyvumo treniruočių.
BG: Bet kokie būsimi leidimai ar partnerystės, kurias norite erzinti? Turbūt kas nors apie „Q“? Žinau, kad bendruomenei būtų įdomu …
DS: IOTA mes nemėgstame per daug erzinti. Mes erzinome „Q“, nes tai yra įdomus, vidinis dalykas bendruomenėje. Aš galiu pasakyti, kad partnerystės, aljansų, naujų modulių ir, žinoma, mainų, kurių laukia žmonės, ir GUI piniginių, laukia daug. Visa tai ateina ir daug kas prasidės gana greitai, bet aš negaliu gilintis į specifiką.
BG: Aš noriu būti pagarbus jūsų laikui, todėl aš čia baigsiu. Viskas, ką norėtumėte pasakyti mūsų skaitytojams?
DS: Aš sveikinu visus išbandyti IOTA. Apie IOTA buvo skleidžiama daug klaidingos informacijos, todėl visi, kurie domisi technologijomis ar kriptografija, turėtų tai išbandyti patys. Prisijunkite prie bendruomenės ir sužinokite, kokie žmonės yra paslaugūs ir draugiški. Jei turite problemų, visada bus kažkas, kas jums padės. Tiesiog prisijunkite prie bendruomenės ir jums bus smagu ir sužinosite daug naujų dalykų. Taip pat jūsų laukia dešimtys milijonų dolerių, jei jus domina projekto kūrimas. Tokią žinią noriu perduoti žmonėms. Įsitrauk.
Išvada
Didelis ačiū Deividui, kad atsisėdo su mumis ir davė tokį išsamų interviu!
Per ateinančius metus pamatykite daugiau IOTA projektų, dislokuotų realiame pasaulyje. Kaip minėjo Davidas, tai išbandys IOTA kaip platformą ir sukels naujų rūšių spaudimą IOTA komandai. Tai įdomus laikas stebėti IOTA kelionę.