Skaitmeninės valiutos ir jų pagrindinė „blockchain“ technologija sukūrė naujas galimybes pasaulyje, kuriame beveik visos internetinės tendencijos tapo potencialiomis monetizacijos įmonėmis. Ir dabar, šifruoti lošimai leido lošėjams dalyvauti dar nerealizuotose rinkose, pavyzdžiui, statyti žudynes įžymybėms ir politiniams kandidatams.

Tokį potencialo ir demokratizacijos lygį siūlo rinkos prognozavimo platforma „Augur“, kuri naudoja kriptovaliutas ir veikia blokų grandinėje. Tai leidžia vartotojams atlikti statymus už begalinį lažybų rezultatų diapazoną, kurį riboja tik žmogaus vaizduotė. Tai taip pat nenustato geografinių apribojimų ir suteikia anonimiškumo pridėtinę vertę. Šiuo metu Jeffas Bezosas, Donaldas Trumpas ir Warrenas Buffettas yra trys asmenys, jau turintys „Augur“ platformoje statymus dėl nužudymo..

Pavyzdžiui, D.Trumpo nužudymo lažybose rašoma: „Ar Donaldas Trumpas (JAV prezidentas) bus nužudytas bet kuriuo metu per 2018 m.?“

Sukurtas „Forecast Foundation“, „Augur“ leidžia jums sukurti įvykį, kad būtų galima numatyti, sukurti jo rinką ir tada prekiauti akcijomis, atsižvelgiant į rezultatus. Įvykiai svyruoja nuo rinkimų prognozių iki stichinių nelaimių iki rinkos katastrofų.

Kai vartotojas laimi rezultatą, jis gali sukurti ataskaitą pagal statymą, o kiti vartotojai gali su tuo sutikti arba nesutikti. Laimėję statymai išmokami išsprendus rinką. Lošimų platforma prekybai naudoja kriptovaliutą „Ethereum“.

Žinoma, yra tikra baimė, kad lažybos dėl tokių rezultatų kaip nužudymai gali sukelti susijusius įvykius realybėje. Tačiau šios rūšies lažybos surinko nereikšmingą finansavimą ir mažai kam paskatina įkvėpimą iš lažybų..

augur sąsaja

„Augur“ sąsaja

Teisėkūros klausimai

Beje, prognozavimo platforma iš tikrųjų sukelia dar vieną problemą. Tai panaikina internetinių lošimų ir prognozavimo rinkų skirtumą. Pirmoji yra ypač populiari „Augur“ ir pagrįsta įvykių prognozėmis, tačiau ją draudžia daugybė šalių, tokių kaip Kinija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Brunėjus, Japonija, Kipras ir kt..

Problema slypi tame, kad net jei nustatoma, kad Auguras pažeidė įstatymus palengvindamas lošimus ar kitą neteisėtą veiklą, yra keli būdai, kaip tai įgyvendinti.

Be to, baiminamasi dėl labai nereguliuojamo platformos pobūdžio, atsižvelgiant į tai, kad „Forecast Foundation“, jos kūrėjas, iš tikrųjų atsiribojo nuo protokolo nuosavybės, kurį jis apibūdina kaip atvirojo kodo programinę įrangą. Jos kūrėjai taip pat pabrėžia, kad jie negali kontroliuoti „peer to peer“ platformos ir neturi prieigos prie vartotojo privačių raktų ar asmens identifikavimo informacijos. Tai apima oficialius pavadinimus, asmens tapatybės dokumentus, el. Pašto adresus ir piniginės likučius.

Padėtis išryškina jurisdikcijos bejėgiškumą, kurį tokia platforma gali atnešti augančios lošimų rinkos akivaizdoje, kurią katalizuoja populiarūs įvykiai, tokie kaip Pasaulio taurė..

Kalbant apie JAV, „Commodity Futures Trading Commission“ tiria, ar „Augur“ veikla priklauso jos jurisdikcijai.

Kripto lošimų pasaulis

Kripto lošimų pasaulis bėgant metams nuolat augo, nes vis daugiau žmonių susipažino su kriptovaliutomis. 2013 m. 50 proc. Visų bitkoino operacijų buvo susijusios su lošimais, o nuo 2014 m. Lažybų platformose buvo naudojama daugiau kaip 3,7 mln. BTC, kurios vertė 26 mlrd. USD..

Šių metų birželio ir liepos mėnesiais įvyko reikšmingas šifruotų lošimų veiklos augimas. Tai ypač pasakytina apie šalis, kuriose internetiniai lošimai yra neteisėti, paskatinti Pasaulio taurės. Tačiau ši tendencija taip pat atskleidė piktnaudžiavimo galimybę atsižvelgiant į kriptovaliutų ir jų „blockchain“ technologijos nereguliuojamą pobūdį.

Kinijoje valdžia areštavo šešis įtariamuosius, įtariamus, valdančiais Pasaulio taurės lošimų žiedą, įsikūrusį Guangdongo provincijoje, kuriame buvo apie 1,5 mlrd. USD kriptovaliutų statymai. Tai pasak a pareiškimas išleistas Kinijos valdžios institucijos.

Schema, remdamasis tamsiu žiniatinkliu, 8 mėnesius priėmė „Ethereum“, „Bitcoin“ ir „Litecoin“, kol jo operatoriai buvo nubausti. Tai priviliojo daugiau nei 300 000 žaidėjų iš skirtingų šalių ir turėjo apie 8 000 partnerių rinkodaros specialistų, kurie palaikė tinklą.

Tokios operacijos augimas yra rodiklis, rodantis, kokia milžiniška platforma, tokia kaip „Augur“, gali tapti pagal marginalizuotą rinką, kuriai ji skirta. Pavyzdžiui, tokiose šalyse kaip Kinija tiek kriptovaliuta, tiek lošimas yra neteisėtas. Kaip decentralizuotai lažybų platformai, tokiai kaip „Augur“, reikalingas reguliatorius. Tačiau ji save parodo kaip „prognozavimo rinką“, kuri yra pilka sritis daugeliui šalių, kuriose azartiniai lošimai laikomi neteisėtais, todėl keli su tuo susiję teisėkūros klausimai privalo išaugti..

Be to, tai leidžia vartotojui sukurti įvykį, lažintis už jį ir sukurti jam rinką. Vartotojas tuo pačiu metu gali būti kūrėjas, rinkodaros specialistas ir potencialus naudos gavėjas kaip lošėjas. Tam reikia visiškai naujų kompleksinių teisės aktų.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje JK lošimų komisija (UKGC) klasifikuoja „peer-to-peer“ protokolą, pvz., „Augur“, kaip nuotolinį lažybų tarpininką. Tačiau klasifikacija nėra pakankamai išsami, kad būtų galima galutinai ją klasifikuoti kaip tokią. Tai atsižvelgia į išsivysčiusį vartotojų dalyvavimo pobūdį, jo pagrindinę technologiją ir pirmą kartą nustatant taisykles, kurios buvo 2013 m..

Minios išminties potencialas

Pasak Nolano Bauerle’o, „Coindesk“ tyrimų direktorius, prognozavimo rinkos gali panaudoti minios išmintį taip, kaip kelios platformos gali ir buvo neteisingai suprastos.

Anot vykdomosios valdžios, jie būtų neįkainojamas šaltinis, jei jiems būtų leista augti pasauliniu mastu, ir jie galėtų retai įžvelgti pramonės tendencijas.