2018 m. „Crypto Hedge Funds“ finansuoja „Tread Water“
Kripto flagmanas „Bitcoin“ šiais metais pamažu grimzdo, atsinešdamas likusią rinkos dalį, o ne su jais nusileido, kriptovaliutų rizikos draudimo fondai šokinėja laivu.
Nuo metų pradžios 9 tokie rizikos draudimo fondai visiškai nutraukė veiklą, „Bloomberg“ ataskaitos. Daugelis jų buvo sukurti per praėjusių metų rinkos pakilimą, pritraukus 167 naujas lėšas. Šis naujo kraujo praliejimas papildė 39 fondus, sukurtus 2011–2016 m., Ir padidino bendrą sumą iki daugiau nei 200 aktyvūs kriptovaliutų rizikos draudimo fondai, valdantys maždaug 3,5–5 mlrd. USD turto.
Priešingai, 2018 m. Iki šiol buvo įsteigta tik 20 fondų, todėl pramonė pasiekė kelią iki metų pabaigos pagaminti maždaug 120 naujų fondų. Atsižvelgiant į 9, kurie šiais metais jau įkando dulkes, galutinis rezultatas gali būti daug mažesnis.
Iš tų, kurie uždarė duris, tam tikri fondai tai padarė neturėdami tiek paaiškinimo savo investuotojams. Pavyzdžiui, „Crowd Crypto Fund“ ištrynė savo svetainę ir pašalino visus socialinės žiniasklaidos veiklos pėdsakus. Kiti nesėkmės akivaizdoje buvo kiek atviresni. Alfa protokolas, decentralizuotas rizikos draudimo fondas, kuris neseniai įsteigė ICO, atsisakė savo simbolinio pardavimo ir visas pajamas grąžino dalyviams:
„Atsižvelgdamas į galimą reguliavimo ir rinkos riziką,„ AlphaProtocol “nusprendė, kad geriausias būdas yra grąžinti pinigus už privačius pardavimo dalyvius. Kadangi ALP prieigos raktas nebuvo įtrauktas į jokius mainus, bendraautoriai gali grąžinti visus išleistus ALP žetonus, kad būtų grąžinta visa suma. Grąžinimo procesas baigtas iki 2018-03-31. “
Panašiai „Polychain Capital“, bene didžiausias tokio pobūdžio fondas, turintis maždaug 250 mlrd. USD valdomo turto, išvengė viešo paskelbimo Kanadoje su IPO. Bendrovė planavo pateikti vietą Kanados vertybinių popierių biržoje, tačiau sausio pabaigoje rinkai prasidėjus blogesniam posūkiui, generalinis direktorius Olafas Carlsonas-Wee paskelbė, kad organizacija nusprendė „nebetęsti sąrašo“.
Iki šiol 2018 m. Grąža siekė -23,31%, o tai yra žiauriai ryškus kontrastas su 1 708,50% šių fondų grąžos vidurkiu 2017 m. – neigiamos apatinės eilutės ir rinkos neapibrėžtumas, be abejo, skatina šiuos uždarymus. Remiantis „Autonomous Research LLP“ pasauliniu „fintech“ strategijos direktoriumi Lexu Sokolinu, tas pats rinkos neapibrėžtumas iki metų pabaigos gali palikti 10% šių lėšų. „Protocol Ventures“ įkūrėjas Rickas Marini mano, kad tik 50 iš šiuo metu aktyvių lėšų sugebės surinkti pakankamai kapitalo iki 2019 m..
Pinigai nepasiekiami arba tiesiog žaidžiate slėpynių?
Net kai investuotojai vengia kriptovaliutų ir rizikos draudimo fondai uždaro parduotuvę, kapitalas tam tikra ar kitokia forma vis tiek randa kelią į kriptovaliutų erdvę. Pinigai vis dar yra, jei žinote, kur ieškoti.
O jei esate „blockchain“ / šifravimo verslininkas, pinigų vis tiek yra, jei žinote, į ką atkreipti dėmesį. Grąža gali būti mažesnė, tačiau, pavyzdžiui, 2018 m. Rizikos kapitalo investicijos vis dar yra tokios, kad atitiktų arba viršytų praėjusių metų 1 mlrd. USD finansavimą. Iki šiol vien tik šiais metais rizikos kapitalo grupės į projektus išleido daugiau nei 350 mlrd.
Vienas iš tokių projektų – „Blockstream“ – „blockchain“ kūrimo organizacija, surinko 55 mlrd šių metų vasario mėnesio A serijos investavimo etape ir tai nėra vienas. B serijoje „Bitpay“ taip pat pritraukė 7 skaičių finansavimą, iš viso investuodamas 40 mlrd. USD.
Už rizikos kapitalo ribų 2018 m. Taip pat įvyko didžiausias kriptovaliutų bendrovės įsigijimas iki šiol per jaunąją pramonės istoriją. Vasario pabaigoje „Goldman Sachs“ remiama įmonė „Circle Internet Financial Ltd.“ įsigijo „Poloniex“ biržą už milžiniškus 400 mlrd. Po šio išpirkimo kitos įmonės svarstė galimybę sekti tokiu pavyzdžiu, kaip Tokijuje įsikūręs interneto brokeris „Monex“, kuris tai padarė diskutavo dėl japonų biržos „Coincheck“ pirkimo.
Rizikos draudimo fondai kol kas sulaukia didelių rezultatų, o atsižvelgiant į meteorinį šių fondų augimą tuo metu, kai sėkmingai pasirinkti investiciją buvo taip pat lengva, kaip žaisti ant asilės, užrišant akis, mažiau, tikėtina, metams bėgant. Vis dėlto rizikos kapitalo investicijos ir kelių milijonų dolerių vertės įsigijimai rodo, kad net rinkos nuosmukio metu instituciniai pinigai nelaukia nuošalyje, kad gautų savo žaidimą.
Jei rizikos draudimo fondai ir toliau smuks, dideli žaidėjai gali žaisti kitose pramonės srityse, ieškodami galimybių namuose valdyti.