Nedažnai tenka matyti, kaip rusų ir kanadiečių programuojamos vunderkindo sakiniai centralizuotai keičiasi į pragarą, tačiau TC sesijos: „Blockchain“ teko pamatyti gyvai.

„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas užfiksavo kriptovaliutų bendruomenės nusivylimą, nusivylusį pramonės gravitacija link centralizacijos, komentuodamas „Aš tikrai tikiuosi, kad centralizuoti mainai kuo daugiau pragare degs“.

Centralizacija tapo vis aktualesnė tema, nes daugybė decentralizuotų mainų ir decentralizuotų projektų pradėjo testuoti ir pradėti savo projektus. Tačiau verta pasinerti į priešiškumo centralizuotai žemei samprotavimus.

Geri, blogi ir centralizuoti

Visiems neapykantos centralizuotiems mainams vis dar nepriimtas sprendimas, ar jie tikrai to nusipelno. Be centralizuotų vartų, skirtų naujiems vartotojams patekti į be galo painų kriptovaliutų nuosavybės ir prekybos pasaulį, pramonė greičiausiai būtų tik nedidelė dalis dabartinės vartotojų bazės..

Žinoma, nesunku išlaisvinti degalus ir šakutes tokioje biržoje kaip „Coinbase“ už jų santykinai didelius sandorių mokesčius ir klientų aptarnavimą, tačiau tai suteikia (arba padarė) geriausią variantą naujiems vartotojams panardinti pirštus į kriptovandenį.

Don Mosites, „AirSwap“ užrašų įkūrėjas, „Centralizuotos biržos reikalauja mūsų pasitikėjimo trimis būdais – kaip bankas, brokeris ir kliringo namai. Dėl šios centralizacijos labai padidėja įsilaužimų, piktnaudžiavimo ir vietos klaidoms “.

„Centralizacija yra pavojinga kripto ekosistemoje, nes norint sukurti saugias prekybos sistemas reikia pasitikėti tarpininku. Turite pasitikėti, kad operatoriai kruopščiai tvarkys jūsų turtą, atsiskaitys už sandorius ir sąžiningai bei tinkamai vykdys jūsų sandorius..

Tačiau verta paminėti, kad daugelis neigiamų nuotaikų centralizuotiems mainams būtinai yra nukreipti į dabartinius mainus, kaip yra šiandien, bet labiau į galimą visos pramonės judėjimą link centralizacijos..

Kai horizonte vyksta decentralizuoti mainai, gildijamo kriptovaliutos elito ir patyrusių vartotojų diskusijos veržiasi prieš centralizuotų galių formavimąsi, kuris tampa per stiprus, kad sustabdytų.

Vienas iš pagrindinių kriptovaliutų pasaulio etosų yra decentralizacijos samprata. Internetą išmanančių vartotojų kartai buvo taip atsibodę centrinių bankų ir mokėjimų apdorojimo įmonių nusivylimai ir trūkumai, kad jie ėjo savo (decentralizuoto) pasaulio kūrimo link. Ir vis dėlto jie mato tuos pačius tikslius nusivylimus kai kurių iš sparčiausiai augančių kriptovaliutų erdvės bendrovių priešakyje..

Kova su susikaupimu

Žiūrėk – voverė!

Ne, ne toks susikaupimas.

Pagrindinė grėsmė decentralizuotai ekosistemai yra valdžios koncentracija – nesenstantis centralizuotų sistemų kaltė.

Bet kuriam atskiram subjektui, turinčiam daugiausiai galios tinkle, reikia ne tik labai didelio pasitikėjimo, kad būtų galima išlaikyti šį įtakos perlą, bet taip pat paaiškėja, kad šis brangakmenis iš tikrųjų yra tikrai karšta bulvė, kurią bet kuriuo metu galima numesti.

Pagrindinė figūra iš esmės yra kenkėjiškų žaidėjų, norinčių patekti į jackpota, tikslinė praktika. Pavyzdžiui, smulkus sukčius paprastai gaus daug didesnę išmoką ir pabėgs apiplėšęs maisto prekių parduotuvės kasininką, o ne keliasdešimt klientų aplink istoriją..

Redaktoriaus pastaba: neplėškite maisto prekių parduotuvių. Tai yra pramogų pavyzdys, o ne finansinės konsultacijos.

Net jei mes prisiimsime didžiausias decentralizuoto tinklo centralizuoto subjekto altruistines vertes, tuo labiau artėja 51% kontrolė, tuo didesnis tikslas tampa kitiems. E

Vienas iš daugelio skirtingų „blockchain“ įsilaužimų tipų – 51 proc. Išpuolis įvyksta tada, kai partija valdo didžiąją maišos galią tinkle, o tai leidžia blokus išminuoti greičiau nei likusi tinklo dalis ir vėliau du kartus išleidžia monetas, kurios techniškai jau yra išnaudotos. buvo išleista.

Pavyzdžiui, „Bitmain“, „Bitcoin“ kasybos žonglieriai, tampa nepaprastai arti 51% „Bitcoin“ tinklo maišos normos. Tai privertė daugelį žmonių įtariai žiūrėti į „Bitmain“ įgulą.

Argumento prieš centralizaciją tikslas yra išsaugoti decentralizuoto tinklo, kuriame nėra kenksmingų trečiųjų šalių, neatidėliotinų reguliavimo smaigalių ir pelno siekiančių monopolijų, grynumą..

Paskutinės mintys – įveskite decentralizaciją

Tačiau decentralizacija nėra visi saulės spinduliai ir vaivorykštės.

Dabartinė decentralizacijos padėtis yra šiek tiek daugiau nei embrioninė. Nors kosminėje erdvėje yra daugybė projektų, kuriančių nuostabius sprendimus, kurie užtikrintų viską, pradedant decentralizuotu žetonų mainais, saugojimu ir bendra tinklo sveikata, technologija vis dar tobulinama.

Vienas iš pagrindinių dabartinės decentralizavimo sistemos komponentų yra neprotinga vartotojo sąsaja.

Decentralizuotas tinklas paprastai remiasi šimtais, tūkstančiais ar milijonais nepriklausomų subjektų, palaikančių tinklą savo abipusės naudos labui.

Bet kas nutinka, kai atskiri decentralizuoto tinklo subjektai yra maždaug tokie pat veiksmingi, kaip karštąją vasarą buožgalviai ant asfalto? Gudriausi linkę susitelkti, o tinklas paprastai linkęs link centralizacijos.

„Norėdami apibrėžti decentralizuotą prekybą, pirmiausia turite pripažinti„ blockchain “- ir„ blockchain “pobūdis yra decentralizuotas. Ši ekosistema yra pastatyta vienas ant kito kaip kaminas. Sugadinus prekybos pamatus, ekosistema negali toliau vystytis už jos ribų.

Norėdami pereiti nuo ekosistemos link decentralizuotos prekybos, turime pašalinti riziką ir išlaikyti paritetą – būti naudingais rinkos formuotojams ir užtikrinti gerą rinkos aprėptį. Taip mes perkelsime likvidumą nuo centralizuotų sistemų į žmonių rankas “.

Don Mosites, „AirSwap“ Įkūrėjas

Yra tokių sprendimų, kaip, pavyzdžiui, minėtas „AirSwap“, kurio tikslas – nukreipti kriptovaliutų sferą per žygį nuo dabartinio centralizuoto biržos dominavimo iki labiau decentralizuotos prekybos ekosistemos. Jei tai bus veiksminga, turėsime sekti makrokomandų srautus ir galutinį platformų efektyvumą.