Ether Delta Exchange چیست و آیا می توانم به آن اعتماد کنم?

Ether Delta یک ارز مبادله ای رمزنگاری شده است که به طور خاص برای جفت های معاملاتی توکن ERC20 و Ethereum ساخته شده است. این تبادل با قراردادهای هوشمند مجهز به Ethereum انجام می شود که مسئولیت مدیریت تجارت ، سپرده ها ، برداشت ها و ادغام کیف پول را دارند.

اگر در Ether Delta تازه وارد هستید ، ممکن است طرح کلی در مقایسه با Bittrex و Binance پیچیده به نظر برسد و استفاده از رابط کاربری آن ناخوشایند و چالش برانگیز باشد. نگذارید به شما برسد. بعد از اینکه اطلاعات و جزئیات آن را یاد گرفتید ، خواهید دید که Ether Delta یکی از ایمن ترین و کارآمدترین تجارب تجاری را در آنجا ارائه می دهد.

این بررسی شامل موارد زیر خواهد بود:

ویژگی های اصلی Ether Delta

چگونه کار می کند

Ethere Delta مانند یک قرارداد بزرگ هوشمند عمل می کند. قراردادهای هوشمند بیشتر عملکردهای سایت ، از جمله ادغام کیف پول ، سپرده ها ، برداشت ها و سفارشات تجاری را کنترل می کنند. آنها ویژگی متمایز Ether Delta هستند ، و آن را واقعاً غیرمتمرکز ساخته و کنترل بیشتری نسبت به سایر مبادلات جریان اصلی به کاربران می دهند..

با باز کردن Ether Delta ، متوجه می شوید که کل رابط کاربری چقدر جمع و جور است. کیف پول ، دفتر سفارش و نمودار قیمت همه در یک مکان هستند و برای شروع معاملات حتی نیازی به ایجاد حساب کاربری نیست.

ED

قراردادهای هوشمند Ether Delta به جای افتتاح حسابی مانند آنچه در صرافی های قدیمی می گذرانید ، به شما امکان می دهد وجوه خود را مستقیماً با استفاده از حساب کیف پول Ethereum خود مدیریت کنید. شما می توانیدEDdropdownیک حساب قبلی Ethereum وارد کنید یا یک حساب جدید با مبادله ایجاد کنید. همچنین می توانید حساب Ledger Nano S یا Meta mask را در مبادله همگام سازی کنید. ما در زیر جزئیات بیشتری از هر یک از گزینه های حساب را بررسی خواهیم کرد ، اما در ابتدا می خواهیم نحوه شروع تجارت با Delta Ether را بررسی کنیم. برای مدیریت حساب (های) خود ، روی یک منوی کشویی در گوشه سمت راست بالای صرافی کلیک کنید. از اینجا می توانید کیف پول ها و کلیدها را وارد و ادغام کنید و صفحه Etherscan یک حساب را باز کنید.

توجه به این نکته مهم است که شما نمی توانید مستقیماً از حسابهای Ethereum خود معامله کنید. برای استفاده از صرافی ، باید وجوه خود را از کیف پول شخصی خود به کیف پول صرافی منتقل کنید. برای انجام این کار ، به قسمت تعادل در سمت راست صفحه بروید و سپرده را انتخاب کنید. هر وجهی که در کیف پول شخصی شما باشد در زیر “Wallet” ذکر می شود ، در حالی که هرگونه وجهی که در قرارداد هوشمند صرافی است در “Ether Delta” ذکر می شود. برای شروع انتقال ، باید مقدار رمز اتریوم یا ERC20 را که می خواهید از کیف پول خود به ارز منتقل کنید وارد کنید و روی دکمه آبی سپرده کلیک کنید..

سپرده ED

انصراف

بعد از انجام این کار ، یک پنجره بازشو به شما آدرس Etherscan را برای پیگیری معامله شما می دهد. به محض اینکه معدنکاران معامله را تأیید کنند ، وجوه شما به کیف پول مبادله ای شما ضربه می زند. این روند برای برداشت ها نیز دقیقاً به همین ترتیب عمل می کند. شما فقط باید روی بخش برداشت ها در جعبه تعادل کلیک کنید ، مبلغی را که می خواهید از Ether Delta به کیف پول خود منتقل کنید وارد کنید و “برداشت” را کلیک کنید. همچنین گزینه انتقال برای ارسال مستقیم وجوه ارز یا کیف پول به آدرس کیف پول Ethereum متفاوت وجود دارد.

و این تنها چیزی است که در آن وجود دارد. روند انتقال ممکن است در ابتدا بیش از حد و طاقت فرسا به نظر برسد ، اما کاری نیست که شما قبلاً با مبادلات اصلی کاری داشته باشید. علاوه بر این ، به شما کنترل بیشتری بر وجوه شما می دهد ، زیرا قراردادهای هوشمند با بسیاری از کیف پول ها و گزینه های ذخیره سازی مطابقت دارد.

در اینجا برخی از گزینه هایی که برای همگام سازی حساب خارجی Ethereum با Ether Delta دارید ، آورده شده است.

لجر نانو اس

این شاید مطمئن ترین و آسان ترین گزینه برای مدیریت کلیدهای خصوصی شما با قراردادهای هوشمند Ether Delta باشد.

برای شروع ، شما فقط می توانید Ledger Nano S خود را به کامپیوتر متصل کنید ، قفل آن را باز کنید و برنامه Ethereum را باز کنید. در مرحله بعدی ، باید داده های قرارداد را فعال کرده و پشتیبانی مرورگر را روشن کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، Ether Delta دفتر شما را تشخیص می دهد و هرچه بودجه دارید در قسمت کیف پول شخصی در جعبه تعادل نشان داده می شود. هر زمان که سکه را اجرا یا منتقل می کنید ، فقط باید معامله Ledger خود را تأیید کنید – Ledger Nano S کلیدهای خصوصی و آدرس حساب شما را ذخیره می کند ، بنابراین از بقیه مراقبت می کند.

edlsn

Meta Mask

متاماسکMeta Mask به اندازه Ledger Nano S ایمن نیست ، اما یک لحظه نزدیک است. این یک DAPP (برنامه غیرمتمرکز) است که به عنوان یک افزونه Chrome اجرا می شود و می توانید آن را به صورت رایگان در فروشگاه وب Chrome بارگیری کنید. پس از بارگیری ، رمز عبوری ایجاد خواهید کرد که به شما امکان می دهد به آدرس Meta Mask و کلید خصوصی خود دسترسی پیدا کنید.

حساب Meta Mask شما باید از کشویی در گوشه سمت راست بالای Ether Delta قابل مشاهده باشد. همانند Ledger Nano S ، تا زمانی که Meta Mask قفل آن باز و اجرا شود ، می توانید بودجه آن را با استفاده از قراردادهای هوشمند Ether Delta مدیریت کنید.

وارد کردن یا ایجاد یک حساب جدید

شما همچنین می توانید هر حساب Ethereum موجود را به Ether Delta وارد کنید. برای این کار ، روی جعبه انتخاب حساب در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید ، “وارد کردن حساب” را انتخاب کنید و آدرس حساب و کلید خصوصی را ارائه دهید.

Ether Delta همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از قراردادهای هوشمند صرافی حساب جدیدی ایجاد کنید. کافیست روی “حساب جدید” در dropbox کلیک کنید تا شناسه کیف پول و کلید خصوصی جدیدی برای شما فراهم شود. اطمینان حاصل کنید که هر دو این شناسه ها ، به ویژه کلید خصوصی را ضبط کرده اید. اگر کلید خصوصی حساب جدید را گم کنید ، نمی توانید به وجوه خود دسترسی پیدا کنید.

تازه وارد

امنیت حساب

طبیعت غیرمتمرکز Ether Delta ، قراردادهای هوشمند و ادغام کیف پول شخصی آن را به یکی از امن ترین مبادلات خارج از کشور تبدیل کرده است.

مبادلات سنتی از شما می خواهد برای تجارت و نگهداری وجوه حساب ایجاد کنید. این حساب در داخل شبکه صرافی مستقر است و تمام وجوه شما در این حساب نگهداری می شود. گذرواژه ، نام کاربری و احراز هویت چند عاملی (بعضاً) حساب شما را ایمن می کند.

با Ether Delta ، همه و همه حسابهای شما برای مدیریت صندوق شما استفاده می شود در خارج وجود داشته باشد مبادله برای دسترسی کاربران به این حساب ها ، قراردادهای هوشمند Ether Delta همراه با آدرس کیف پول و کلیدهای خصوصی کار می کنند.

بنابراین اگر کلیدهای خصوصی آدرس ندارید ، نمی توانید به وجوه آن آدرس دسترسی پیدا کنید ، خواه در حساب اصلی باشد یا در قراردادهای هوشمند Ether Delta. این باعث می شود امنیت Ether Delta نسبت به صرافی های سنتی که کلیدهای خصوصی شما را برای شما دارند ، ایمن تر باشد. اگر کسی به گفته صرافی Bittrex یا Binance به حساب صرافی شما دسترسی پیدا کند ، این بدان معنی است که می تواند هر کاری را که بخواهد با وجوه شما انجام دهد. با Ether Delta ، آنها آدرس کیف پول شما را مشاهده می کنند ، اما بدون کلید خصوصی آن حساب ، نمی توانند چیزی را در آن لمس کنند.

به این دلیل هک اخیر اثری که اتر دلتا تجربه کرد به اندازه آنچه در مبادلات گذشته دیده بودیم ، مانند صدمه ای به صرافی وارد نکرد Youbit. هکر خود بورس را هک نکرد – او فقط نام دامنه Ether Delta را هک کرد ، بنابراین این بیشتر یک کلاهبرداری فیشینگ بود تا یک هک واقعی. اگر این یک صرافی معمولی بود ، هکر می توانست به سرور متمرکز بورس هک کند ، به کیف پول داغ آن دسترسی پیدا کند و پول را بگیرد و بدود. با این حال ، اتر دلتا کیف پول داغی ندارد زیرا برای کاربران خود بودجه ای نگهداری نمی کند. همه کاربران وجوه شخصی خود را در چارچوب قراردادهای هوشمند صرافی دارند ، بنابراین تنها راه دسترسی هکر به آنها فریب کاربران برای فاش کردن کلیدهای خصوصی خود در وب سایت جعلی Ether Delta است که از وی برای جایگزینی دامنه واقعی استفاده کرده است..

این حمله فیشینگ ثابت کرد که مبادلات غیر متمرکز چقدر استوار است. بدون داشتن منبع متمرکز برای نگهداری وجوه ، صرافی در برابر حملات مستقیم به بورس و وجوه کاربر محافظت می شود.

جفت های تجاری

Ether Delta منحصر به علائم Ethereum و ERC20 است ، بنابراین تنها جفت های معاملاتی موجود بین Ethereum و سکه های ساخته شده بر روی بلاک چین آن است.

این مبادله را به نقطه ای برای سکه هایی که تازه از ICO خارج شده اند تبدیل می کند. هر کد ERC20 می تواند ارز خود را در صرافی لیست کند ، به شرطی که رمز خود را در سیستم عامل ثبت کند.

رایج ترین ارزهای معامله شده شامل Populous ، OmiseGo ، Veritaseum و EOS در میان دیگران است.

هزینه ها و محدودیت های تجاری

شما می توانید به صورت رایگان در اتر دلتا واریز ، برداشت و سفارش دهید. هنگامی که سفارشی را اجرا می کنید (به عنوان مثال خرید یا فروش با سفارش موجود شخص دیگر) ، فقط باید هزینه ای معادل 0.03٪ پرداخت کنید.

این هزینه مخصوص تعویض است ، اما همچنین برای هر معامله باید هزینه ای را به صورت بنزین پرداخت کنید. گاز پولی است که برای پردازش هر معامله به معدن کاران پرداخت می کند. کاربران می توانند قیمت بنزین خود را در منوی کشویی بالا سمت راست در بخش “قیمت گاز” تنظیم کنند. قیمت بالاتر گاز احتمالاً منجر به معامله سریعتر خواهد شد ، در حالی که پایین آمدن قیمت گاز به معنی کندتر است.

قیمت پیش فرض بنزین برای هر معامله 4 گیگاوات تعیین شده است که مربوط به هزینه های زیر است:

معامله

هزینه

واریز ETH 0.0003 پوند ETH
ETH را کنار بگذارید 0.0001 پوند ETH
رمز واریز 0.0001 پوند ETH
رمز را برداشت کنید 0.0002 پوند ETH
تجارت 0.0003 پوند ETH
لغو سفارش 0.0002 پوند ETH

در حال حاضر ، هیچ محدودیتی برای برداشت یا سپرده در Delta Ether وجود ندارد. حداقل مقدار معامله 0.001 و حداکثر تعداد سفارشات که یک حساب می تواند همزمان فعال کند وجود دارد (5 سفارش خرید و 5 سفارش فروش حداکثر).

پشتیبانی مشتریحتیlp

Ether Delta مانند اکثر صرافی ها بخش سQالات متداول را ارائه نمی دهد ، اما منوی کشویی “راهنما” را با منابع مفید ارائه می دهد.

یکی از این منابع شامل گپ پشتیبانی است. این گپ به کاربران این امکان را می دهد تا از نمایندگان شرکت و اعضای انجمن اتر دلتا س questionsال کنند. یک نقطه ضعف در این چت این است که یک اتاق گفتگوی عمومی است ، بنابراین سوالات می توانند با ارسال پیام های دیگر کاربران غرق شوند. با این حال ، نمایندگان این گزینه را دارند که اعضای پیام را برای پاسخ بهتر به سوالات راهنمایی کنند.

منوی کشویی همچنین شامل پیوندهایی به تعدادی از راهنماهای نحوه استفاده از Ether Delta است. این راهنماها معمولاً کاربران را به پست های Reddit هدایت می کنند که شامل پیوندهایی به منابع مفید است.

اعتماد جامعه

جامعه Ether Delta کوچک است ، اما کسانی که مبادله را انتخاب می کنند از آن سوگند یاد می کنند. به طور کلی ، کاربران ثابت آن به این پلتفرم وفادار هستند ، و آن را برای مبادلات قدیمی برای امنیت بیشتر و احترام به بودجه های تحت کنترل کاربر ترجیح می دهند.

بنیانگذار آن, زک کبرن, مشخصات بسیار کمی را حفظ می کند. وی یک رزومه کارآفرینی چشمگیر دارد ، اما به طور یکسان مورد توجه رسانه ها یا وب سایت های خبری قرار نمی گیرد.

خلاصه جمع بندی

من طرفدار بزرگ Ether Delta هستم که فقط به دلیل امنیت بیشتر و قابلیت انعطاف پذیری آن در مقایسه با مبادلات قدیمی است. کنترل کلیدهای شخصی خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود و توانایی ادغام چندین کیف پول در قراردادهای هوشمند Ether Delta برای انتقال وجوه ساده است..

همین موارد که باعث جذابیت بسیار زیاد Ether Delta می شوند نیز می توانند آن را برای کاربران جذاب نکنند. بین پیمایش قراردادهای هوشمند و یادگیری نحوه انتقال وجوه ، منحنی یادگیری می تواند در مقایسه با سایر مبادلات دشوار باشد. جفت های تجاری آن نیز محدود به نشانه های ERC20 است و همین امر آن را به یکی از تنها ارزهایی تبدیل می کند که از بیت کوین پشتیبانی نمی کند.

به طور کلی ، Ether Delta یک مبادله عالی است که ارزش سردرد آموزشی لازم برای استفاده از آن را دارد ، به خصوص اگر سکه های خود را روی Ledger Nano S یا Meta Mark نگه دارید. ماهیت غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند به شما قدرت بیشتری نسبت به ارزهای دیگر نسبت به ارز شما می دهد و هنگامی که رابط کاربری آن را یاد گرفتید ، انتقال وجوه تجارت به داخل و خارج کیف پول شخصی شما را نسیم می کند.