Bancor چیست?

Bancor یک پروتکل بلاکچین است که به کاربران اجازه می دهد تا به طور مستقیم بین نشانه های مختلف در مقابل مبادله آنها در بازارهای ارز رمزنگاری شوند..

این پروژه شبکه ای را ارائه می دهد كه به زودی در مورد آن بحث خواهیم كرد و برای جبران نقدینگی به بیشتر نشانه هایی كه فاقد عرضه / تقاضای ثابت در مبادلات هستند ، كار می كند. این شبکه بر اساس قراردادهای هوشمند و کلاس جدیدی از ارزهای رمزپایه ساخته شده است که تیم آنها “توکن های هوشمند” می نامد.

Bancor برای حل چه مشکلی قصد دارد?

Bancor به دنبال پشتیبانی از نقدینگی که در حال حاضر در بازار ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد. نقدشوندگی برای سکه های برتر مانند بیت کوین یا اتریوم مسئله ای نیست زیرا همیشه خریداران و فروشندگانی به دنبال مبادله این سکه ها هستند. این قطعاً یک مسئله برای هزاران نشانه دیگر است که ممکن است اهداف غیرمتمرکز قانونی را داشته باشند اما توجه کافی در بازار را به خود جلب نکرده اند تا مایع باشد.

نقدینگی یک توکن با حضور مداوم آن در خریداران و فروشندگان تعیین می شود. نشانه ای با نقدینگی بالا اسنادی است که می توانید در هر لحظه از زمان به راحتی آن را بخرید یا بفروشید. برعکس این در مورد توکن هایی با نقدینگی کم صدق می کند.

تیم Bancor استدلال می کند ، از آنجا که تبادل اکثر توکن ها دشوار است ، از اینترنت با ارزش حذف می شوند. پروتکل آنها با هدف کمک به ایجاد نقدینگی آنها ، این نشانه ها را ادغام می کند.

این تیم آینده ای را متصور است که شامل میلیون ها نشانه است که از نظر محلی بسیار کارآمد هستند ، اما در سطح جهانی قابل تجارت هستند.

Bancor Future در سراسر جهان

نشانه های هوشمند و پروتکل Bancor

پروتکل Bancor از قراردادهای هوشمند برای ایجاد Smart Tokens استفاده می کند ، که به عنوان مکانیزم جایگزینی برای تجارت است. یک ویژگی اصلی پروتکل این است که پروتکل را فراخوانی نمی کند تبادل از نشانه ها با یک طرف دوم ، مانند مورد مبادله ارزهای رمزنگاری شده. بلکه از Smart Tokens استفاده می کند تبدیل بین توکن های مختلف ERC-20. این تبدیل ها از طریق پروتکل بلاکچین و کاملا خارج از مبادلات ارزهای رمزپایه انجام می شود.

نشانه های هوشمند با در اختیار داشتن ذخیره سایر نشانه های ERC20 در قرارداد هوشمند خود ، تبدیل رمزها را پردازش می کنند. سپس آنها می توانند در صورت درخواست کاربران ، بین آن ذخیره ها رفت و برگشت کنند.

تبدیل قرارداد هوشمند

شما می توانید Smart Tokens را پولی نگه دارید که پول نگه می دارد. آنها ذخیره ای مشابه نحوه نگهداری ذخایر ارزی و تبدیل بین بانک های مرکزی توسط بانک مرکزی دارند.

پروتکل Bancor از تمام نشانه های زیر Ethereum’s ERC-20 پشتیبانی می کند. هر نشانه هوشمند ایجاد شده سازگار با ERC-20 است و بنابراین با سایر نشانه های ERC-20 سازگار است. ما قبلاً می دانیم که یک Smart Token را می توان فوراً به هر یک از نشانه های ذخیره شده (ذخیره) آن تبدیل کرد. اما ، همچنین می تواند به هر یک از نشانه های متصل به توکن متصل شده خود و غیره تبدیل شود. با این کار شبکه ای از نشانه های پیوندی ایجاد می شود که امکان تبدیل سریع و خودکار را فراهم می کند.

شبکه توکن

توکن شبکه Bancor (BNT)

پروتکل Bancor واحد پول بومی خود را دارد, BNT. BNT اولین رمز هوشمند در شبکه Bancor است و به عنوان ذخیره سایر نشانه های هوشمند نگهداری می شود. این اتصال به BNT این امکان را می دهد تا تعداد تبدیل مورد نیاز برای رسیدن به رمز انتهایی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

رمز BNT Bancor

نقدینگی Bancor

Bancor با از بین بردن نیاز خریداران و فروشندگان به منظور ایجاد مبادله (به عنوان مثال در مورد مبادلات ارزهای رمزنگاری شده) ، نقدینگی را به نشانه ها وارد می کند. درعوض ، می توانید در هر زمان مستقیماً از طریق قراردادهای هوشمند موجود در شبکه تبدیل کنید.

پروتکل Bancor با برنامه ریزی نسبت ثابت ذخیره (CRR) در تمام قراردادهای Smart Token ، این نقدینگی را تضمین می کند. CRR به طور موثری از تخلیه ذخایر Smart Tokens جلوگیری می کند.

همانطور که توکن ها از طریق قراردادهای هوشمند مختلف کار می کنند ، قیمت های تبدیل شده توسط مجموعه ای از فرمول ها و الگوریتم ها محاسبه می شود (که در پروژه موجود است) کاغذ سفید) این فرمول ها به طور خاص برای کمک به اطمینان از نرخ تبدیل ضمن جلوگیری از تخلیه ، طراحی شده اند.

تبدیل رمزها در شبکه Bancor

از طریق Bancor’s می توانید به شبکه دسترسی پیدا کرده و بین نشانه های پشتیبانی شده آن تبدیل کنید برنامه تحت وب.

بیایید بررسی کنیم که تبدیل رمز چگونه به نظر می رسد. بگویید می خواهید یک رمز ERC-20 مانند DragonChain را به دیگری مثلاً EOS تبدیل کنید.

تبدیل رمز

در برنامه وب ، فقط باید این دو نشانه را انتخاب کنید و روی “تبدیل” کلیک کنید (با فرض اینکه کیف پولی را ضمیمه کرده اید که برخی از رمزهای DRGN را برای تبادل به شما ارائه می دهد). پس از کلیک روی “تبدیل” ، پروتکل Bancor مجموعه ای از درخواست ها را برای قراردادهای هوشمند مختلف آغاز می کند. اولین درخواست ، DRGN شما را به Smart Token تبدیل می کند که DRGN را در ذخایر خود نگه می دارد. سپس آن Smart Token برای یک Smart Token دیگر که EOS را در اختیار دارد ، منحل می شود. پس از اتمام زنجیره تبدیل ، EOS را دریافت می کنید.

مورد استفاده مفهومی از دنیای واقعی

برای مثال بگویید ، هواپیمایی هلند و خطوط هوایی آمریكا هر دو شروع به استفاده از رمزنگاری می كنند و اعتبارات مایل هوایی مربوطه آنها به عنوان نشانه های ERC-20 مدل می شود. بنابراین پروتکل Bancor اجازه می دهد تا یک کاربر بتواند مایل های هوایی هلندی را با امتیازات وفاداری خطوط هوایی آمریکایی مبادله کند بدون اینکه شخصی در آن لحظه بخواهد تجارت معکوس انجام دهد.

مورد استفاده از برنامه bancor

تیم بانکور

تیم بانکور از یک شورای بنیادی اصلی و هیئت مشاوره آنها تشکیل شده است. شورای بنیاد شامل چهار فرد مستقر در زوگ سوئیس است.

تیم اصلی bancor

برنارد لیتایر یک مهندس ، اقتصاددان ، نویسنده و استاد بلژیکی است. Lietaer در سیستم های پولی تخصص دارد و مفهوم جوامع را ایجاد می کند که ارزهای محلی خود را ایجاد می کنند.

ایال هرتزوگ معمار محصول این پروژه است و به دلیل تاسیس شرکت اشتراک فیلم ، Metacafe شناخته شده است. هرتزوگ همچنین Appcoin را بنیان نهاد ، پروژه ای مشابه Bancor که از بازارهای کاربر و ارزهای خصوصی استفاده می کند.

گای بنارتزی به عنوان بنیانگذار همکاری می کند و برای تاسیس شرکت بازی سازی ، Mytopia شناخته می شود. بنارتزی همچنین بنیانگذار Particle Code ، استودیوی توسعه مستقر در تل آویو ، اسرائیل بود.

گیدو اشمیتز-کروماخر یک مدیر بنیاد Bancor Protocol است که در زمینه فعالیت های تجاری مختلف در سوئیس فعالیت دارد. مشارکت وی در فضای رمزنگاری شامل Bancor و همچنین موقعیت اجرایی در شبکه سرمایه گذاری جمعی ، Tezos (XTZ) است.

تیم دراپر, سرمایه گذار مشهور و بنیانگذار Draper Associated ، به همراه 9 نفر دیگر در هیئت مشاوره نشسته است.

بانکر مشاور هیئت مدیره عرضه سکه و پایداری آن

توکن های هوشمند را می توان در هر زمان ایجاد یا از بین برد ، و از مجموع منبع موجود در آن افزود یا حذف کرد. بنابراین ، منبع توکن نسبت به تبدیلاتی که در شبکه Bancor انجام می شود ، در نوسان است.

همانطور که گفته شد ، BNT پول بومی Bancor و اولین Smart Token با پروتکل Bancor است. BNT مجموعاً 74،319،827 مورد عرضه دارد ، اما از آنجا که این یک Token هوشمند است ، میزان BNT در گردش نیز نوسان می کند.

معاملات BNT در سطحی جدا از لایه اولیه پروتکل اثبات سهام شرکت Ethereum’s Casper اثبات می شود.

BNT را از کجا می توانید خریداری و ذخیره کنید?

با تبدیل از هر توکن ERC-20 پشتیبانی شده در برنامه وب Bancor ، می توانید به طور مستقیم از طریق قرارداد هوشمند Bancor ، نشانه های BNT را به دست آورید..

در غیر این صورت ، می توانید BNT را در صرافی های زیر پیدا کنید: Binance ، Bittrex, Gate.io, HitBTC ، OKEx ، Liqui ، Upbit ، LATOKEN ، COSS ، AEX و Tidex.

همچنین می توانید BNT را بر روی کیف پول های معروف مانند MyEtherWallet ، Parity و imToken ذخیره کنید.

افکار نهایی

پروتکل Bancor سرانجام وجود دارد تا نقدینگی را به بازار عرضه کند تا جایی که ممکن است در بازارهای جهانی جایگاهی داشته باشد. Bancor در حالی که به آنها در تعیین قیمت بازار کمک می کند ، دستیابی به توکن هایی را که حجم معاملات کمی دارند ، آسان تر می کند.

اگر فضای ارزهای رمزنگاری شده به سمت سیستمی درگیر شود که تعداد زیادی از توکن های محلی را درگیر می کند ، Bancor به خوبی می تواند یک شخصیت اصلی برای مبادله این ارزها باشد.

غذاهای کلیدی

  • نشانه های هوشمند دارایی تولید شده توسط کاربر است که توسط قراردادهای هوشمند در شبکه Bancor ایجاد شده است.
  • توکن های هوشمند به عنوان واسطه ای برای تبدیل بین نشانه های مختلف ERC-20 عمل می کنند
  • بانکر تبدیل می کند رمزها از طریق قراردادهای هوشمند به جای مبادله آنها را با یک طرف دوم.
  • مکانیسم تبدیل از طریق توکن های هوشمند برای کمک به آوردن نقدینگی به نشانه های کم نمایان ارائه شده است.

منکر

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me