آیا در مورد رمزنگاری اشتباه گرفته اید؟ آیا زنجیره بلوک مغز شما را دست و پا می زند؟ پس وحشت نکنید در اینجا در CoinCentral ، ما هر روز از هفته زندگی می کنیم و این مواد را تنفس می کنیم. بنابراین ، به نفع افراد ناآگاه ، خلاصه ای از چگونگی عملکرد آن را ارائه می دهیم که بسیار ساده است ، حتی مادربزرگ شما نیز آن را بدست می آورد. این راهنمای ما برای بیت کوین برای ساختگی است.

بیت کوین یک است ارز دیجیتال نظیر به نظیر, جایی که معاملات در یک ثبت می شوند دفتر توزیع شده. از تمام اصطلاحات نترسید ، زیرا ما آن را یک بار خرد خواهیم کرد.

راهنمای گام به گام Bitcoin برای Dummies

“فیات” نام ارزهایی است که ما هر روز استفاده می کنیم ، ارزهایی مانند دلار آمریکا ، پزوی مکزیک یا ین ژاپن که توسط بانک های مرکزی منتشر می شود. این ارزها از نیاز به ایجاد ارزش ذخیره شده تکامل یافتند. ارزش آنها از اعتقادی است که ما به بانکهای مرکزی برای ارج نهادن به این ارزش داریم. بنابراین ، اگر آلیس به عنوان مثال یک اسکناس دلاری به باب پول بدهد ، احترام گذاشتن به ارزش این اسکناس دلار به دولت آمریکا بستگی دارد.

بگذارید بگوییم آلیس می خواهد یک انتقال الکترونیکی پول به باب انجام دهد. او برای انجام این کار باید از طریق بانک یا موسسه مالی دیگری مراجعه کند. او فقط نمی تواند پول را برای او ایمیل کند. این دیوانه کننده است ، درست است؟ زیرا به عنوان پیوست ایمیل ، می توانید پول را بی نهایت بار کپی کنید. آلیس فقط می توانست تمام پول خود را کپی کند و وجوه مشابه را بارها و بارها برای چارلی ، دبی ، اریک و همه حروف الفبا دیگر بفرستد.

بانکی

آنها اجازه نمی دهند فقط پول خود را کپی کنیم. بسیار غیر منصفانه.

مسئله دوبار خرج کردن

خطر تکرار پول دیجیتال چیزی است که به عنوان “دو برابر خرج کردن” مسئله. حل آن چیزی است که بیت کوین را به چنین اختراعی مبتکرانه تبدیل می کند. وقتی آلیس از طریق بانک به باب انتقال پول می دهد ، دفاتر حسابداری بانک ها مانده هر دو حساب را به روز می کنند تا نشان دهند که آلیس اکنون پول کمتری دارد و باب بیشتر.

با بیت کوین ، تمام معاملات بیت کوین که تاکنون انجام شده اند ، یک دفتر دیجیتال دارد. این بدان معناست که آلیس می تواند بیت کوین را مستقیماً برای باب ارسال کند بدون اینکه دیگر نیازی به مراجعه از طریق بانک یا شخص ثالث دیگری داشته باشد. وقتی انتقال بیت کوین اتفاق می افتد ، دفتر بیت کوین به روز می شود تا نشان دهد که کیف پول دیجیتال آلیس اکنون بیت کوین کمتری دارد (یا همان BTC ، همانطور که شناخته شده است) و باب بیشتر.

توجه داشته باشید: ما از بیت کوچک برای بیت کوین ، واحد پولی و یک حرف بزرگ برای بیت کوین ، شبکه استفاده می کنیم.

قسمت “دیجیتال” ارز دیجیتال به این معنی است که بیت کوین از نظر فیزیکی وجود ندارد. آنها نمایندگی دیجیتالی ارز هستند. این کمی شبیه اعدادی است که مانده حساب بانکی شما را نشان می دهد تا زمانی که پول را خرج کنید.

بیت کوین

اینها واقعی نیستند – این پول اینترنتی جادویی است مانند مانده بانکی شما. تصویر از طریق Quince Media https://quincemedia.com

بنابراین ، ما قسمت همتا به همتا را می شناسیم و قسمت ارز دیجیتال را می دانیم. بعدی در Bitcoin برای ساختگی ها – دفترهای توزیع شده.

چه کسی توزیع می شود و چه کسی بیت کوین را به روز می کند?

دفتر توزیع شده گزارش معاملات ذخیره شده در چندین رایانه است. در بیت کوین به این رایانه ها گره گفته می شود. همه گره ها با هم کار می کنند تا دفتر را با تمام معاملات انجام شده به روز و ذخیره کنند.

بسیاری از راهنماهای Bitcoin برای ساختگی از تشابه Google Doc در مقابل سند Microsoft Word استفاده می کنند. اگر بسیاری از افراد در حال کار بر روی یک سند MS Word هستند ، در نهایت به یک نفر نیاز دارید تا یک نسخه اصلی را برای کنترل اینکه چه کسی به روز می کند نگه دارد. در غیر این صورت ، در پایان نسخه های زیادی با تغییرات متفاوت مواجه خواهید شد. نقش این فرد با نقشی که بانک در واسطه گری در نقل و انتقالات پول بازی می کند قابل مقایسه است.

با سند Google ، بسیاری از افراد می توانند روی همان سند کار کنند. Google آن را در زمان واقعی به روز می کند ، بنابراین نیازی به نقش “کنترل کننده اصلی” نیست.

زیر کلاه یک دفتر کل توزیع شده

خوب ، ما می دانیم که گفتیم “Bitcoin for dummies” ، اما اکنون باید جزئیات بیشتری کسب کنیم. با داشتن یک دفتر توزیع شده ، آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد پیچیده تر از صرف ذخیره یک سند در ابر است. در بیت کوین معاملات به صورت بلوکی دسته بندی می شوند. و ، هر استخراج کننده بیت کوین در مسابقه استخراج بلوک بعدی با بقیه در رقابت است. برای پیروزی در مسابقه ، آنها باید مقدار زیادی قدرت محاسباتی را برای حل یک معمای رمزنگاری صرف کنند. در بیت کوین ، ما به این “اثبات کار.”

معدن کار

این یک معدنچی است – آنها واقعاً سخت کار می کنند.

این صرف نیرو بر اصول تئوری بازی تأثیر می گذارد. هزینه برق به این معنی است که ماینرها در بازی پوستی دارند. در عوض ، وقتی بلاک بعدی را با موفقیت استخراج می کنند ، برخی بیت کوین های تازه ضرب شده را دریافت می کنند.

هنگامی که یک ماینر با موفقیت بلوک را استخراج کرد ، سایر رایانه ها (گره ها) موجود در شبکه باید در مورد معتبر بودن آن توافق کنند. در حالی که فرآیند استخراج یک بلوک پیچیده است ، روند تأیید آن نسبتاً آسان است.

هش کردن

هر بلوک هش رمزنگاری مخصوص به خود را دارد که مانند نوعی توصیف منحصر به فرد از یک طول ثابت است. هر بلوک جدید حاوی ارجاع به هش منحصر به فرد قبلی آن است. این یک زنجیره ایجاد می کند ، جایی که کلمه است بلاکچین از می آید.

اگر هنوز هم همگام هستید ، خوب آفرین. شما در حال فارغ التحصیلی از بیت کوین برای ساختگی به کسی هستید که کمی بیشتر از متوسط ​​جو می داند.

یک نکته دیگر که باید به آن توجه شود ، در مورد نحوه عملکرد یک تابع هش است. هنگام ایجاد یک هش ، همیشه باید ورودی های دقیقاً یکسانی را ارائه دهید تا همان خروجی هش را بدست آورید. یک تغییر جزئی در ورودی منجر به خروجی متفاوت هش می شود.

بنابراین ، اگر کسی بخواهد معامله ای را از گذشته تغییر دهد ، باید این تغییر را در هر بلوک بعدی تکرار کند. این باعث می شود دستکاری در بلاکچین از نظر محاسباتی غیرممکن باشد ، مگر اینکه اکثر قدرت محاسبات کل شبکه را کنترل کنید..

به دلیل ماهیت غیر قابل تغییر بودن آنها ، معاملات بیت کوین (Bitcoin) می نامیم تغییرناپذیر. ما این سناریو را می نامیم که در آن کسی کنترل قدرت رایانه را بیشتر بدست آورد 51٪ حمله می کند زیرا 51٪ اکثریت را نشان می دهد.

بنابراین ، استخراج نه تنها بیت کوین جدید ایجاد می کند ، بلکه به عنوان راهی است که کل شبکه در مورد وضعیت کلی دفتر حساب به توافق می رساند. هر بازیکن انگیزه ای دارد که به نفع شبکه عمل کند. آنها از یکپارچگی معاملات که برای آنها بیت کوین بدست می آورند اطمینان حاصل می کنند.

چه کسی با این همه آمد?

این یکی از بزرگترین اسرار دنیای ارزهای رمزپایه است. هیچ کس نمی داند چه کسی با بیت کوین روبرو شده است. ما می دانیم که کسی یا افراد مختلفی بود که با نام مستعار Satoshi Nakamoto فعالیت می کرد. با این حال ، Satoshi دست نیافته است که هرگز هویت خود را فاش کند. هر کسی که باشد ، او بیت کوین زیادی دارد و به دلیل قدردانی از ارزش ، او اکنون یک مرد بسیار ثروتمند است.

بیت کوین بدون شک کار یک نابغه است و به تنهایی یک انقلاب مالی ایجاد می کند. ارزش یک بیت کوین در پایان سال 2017 به 20 هزار دلار رسید. با این وجود نبوغ واقعی در اختراع بلاکچین است. فناوری زیربنای بیت کوین ارزش خود را در زمینه هایی از جمله زنجیره تأمین ، امور مالی و حتی کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوا ثابت می کند.

در حالی که کارهای زیادی در زیر این قسمت وجود دارد ، این راهنما برای بیت کوین برای ساختگی باید به همه تازه واردان اطلاعات کافی لازم را بدهد تا به نظر برسد که آنها کمی از آنچه در مورد آنها صحبت می کنند ، می دانند. و البته ، اگر می خواهید بیشتر بیاموزید ، مقاله های آموزنده بیش از کافی از تیم ستاره ای نویسندگان رمزنگاری در CoinCentral وجود دارد.

تصویر ویژه با مجوز از Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me