[یادداشت سردبیر: این مقاله برای انعکاس به روزرسانی های پروژه ، در تاریخ 7.9.2018 به روز شد.]

Bitcoin Gold چیست?

تنها چند ماه پس از هارد فورک بیت کوین کش ، بلاکچین بیت کوین مورد دیگری را تجربه کرد چنگال سخت محور جامعه معروف به Bitcoin Gold (BTG).

Bitcoin Gold امیدوار است که الگوی پیرامون استخراج بلاکچین Bitcoin را تغییر دهد. به گفته بنیانگذاران ، بلاکچین بیت کوین بیش از حد متمرکز شده است. اکنون شرکت های بزرگ با بانک های عظیم رایانه های استخراج ، اکثریت قریب به اتفاق بیت کوین را استخراج می کنند. برای بنیانگذاران بیت کوین طلا ، داشتن شرکت های بزرگ در کنترل شبکه بیت کوین هدف یک دفتر حساب غیرمتمرکز و ارزهای همتا را شکست می دهد.

در پاسخ ، آنها پروژه Bitcoin Gold را آغاز کرده اند. این یک چنگال جایگزین بلاکچین بیت کوین است که تغییراتی را ایجاد می کند که استخراج معادل تر است. هدف Bitcoin Gold ایجاد شبکه ای است که هر کسی بتواند فقط با سخت افزار اساسی به استخراج کننده بپردازد. در نتیجه ، استخراج Bitcoin Gold به جای چند شرکت بزرگ در بین بسیاری از استخراج کنندگان گسترش می یابد.

در این راهنما ، ما همه موارد Bitcoin Gold را پوشش می دهیم مانند:

عدم تمرکز در بلاک چین بیت کوین

در روزهای ابتدایی بیت کوین ، رایانه های معمولی اثبات کار مورد نیاز برای تأمین انرژی بلاکچین بیت کوین را تأیید و تکمیل کردند. با این حال ، در چند سال گذشته شاهد توسعه سریع سخت افزار مورد استفاده برای استخراج بیت کوین بوده ایم.

آنچه به عنوان رایانه های معمولی در شبکه اصلی Bitcoin آغاز شد ، به زودی به دکل های تخصصی با واحدهای پردازش گرافیک (GPU) نصب شد تا هش اثبات کار سریع تر باشد.

امروزه سخت افزار حتی بیشتر پیشرفت کرده است. مدارهای مجتمع خاص برنامه (ASIC) اکنون تقریباً تمام استخراج ها را در بلاکچین بیت کوین انجام می دهند. اینها دستگاههایی هستند که به طور خاص برای استخراج بیت کوین ساخته شده اند و در استخراج از کامپیوتر خانگی شما 1،000،000 برابر بهتر هستند. خرید ، نصب و اجرای ASIC هزینه راه اندازی بالایی دارد و درگیری برای یک کاربر متوسط ​​را دشوار می کند.

[یادداشت سردبیر: هر چه استخراج گرانتر شود ، افراد کمتری می توانند این کار را انجام دهند. این بدان معنی است که شبکه استخراج بسیار متمرکزتر می شود. بحثی که Bitcoin Gold می خواهد مطرح کند این است که استخراج Bitcoin را کاری انجام دهد که همه می توانند انجام دهند ، بنابراین استخراج را تا حد ممکن غیر متمرکز نگه دارید.]

علاوه بر این ، امروزه بیشترین موفقیت استخراج بیت کوین شامل کل اتاق ها یا انبارهای پر از ASIC است که به صورت شبانه روزی انجام می شوند. کارگران کوچک معدن کاری به راحتی نمی توانند رقابت کنند.

مزرعه معدن

مزرعه معدن. عکس از مارکو کرون – Creative Commons

شعار Bitcoin Gold ، “Make Bitcoin Decentralized Again” ، اشاره ای سر و صدا به شعار تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ است. با این حال ، این همچنین به چشم انداز اصلی Satoshi برای بیت کوین از یک شبکه نظیر به نظیر اشاره دارد که هر کسی می تواند در فرآیند استخراج شرکت کند. به منظور تغییر استخراج بیت کوین به موضوعی عادلانه تر ، بیت کوین طلا پیشنهاد می کند که بلاکچین را برای از بین بردن استخراج ASIC تغییر دهید.

SHA-256 در مقابل Equihash

تغییر اساسی در Bitcoin Gold انتخاب الگوریتم هش کردن متفاوتی است که اثبات کار را برای ASIC دشوارتر می کند. این امر زمانی محقق می شود که الگوریتم هش برای تکمیل به حافظه (RAM) بیشتری نیاز داشته باشد. از آنجا که ASIC ها در مورد قدرت پردازش خالص هستند ، نیاز به تنگناهای حافظه بیشتری برای پردازش آنها دارند. این امر باعث می شود که استخراج وقت کم در پردازنده های گرافیکی بار دیگر رقابتی شود.

بلاکچین بیت کوین فعلی و مبتنی بر ASIC از یک الگوریتم هش کردن معروف به SHA-256 برای اثبات کار خود استفاده می کند. بنیانگذاران Bitcoin Gold در عوض از الگوریتم دیگری به نام استفاده می کنند Equihash. الکس بیریوکوف و دیمیتری خووراتوویچ Equihash را به عنوان یک الگوریتم مقاوم در برابر ASIC توسعه دادند و قبلاً در تأمین قدرت ارزهای رمزنگاری شده دیگری که معروف ترین آنها Zcash است ، موفقیت کسب کرده است..

در نهایت ، تغییر به Equihash باعث می شود استخراج بیت کوین توزیع بیشتری داشته باشد ، و این در واقع تنها تغییری است که Bitcoin Gold برای شبکه پیشنهاد می کند. در حالی که مرکزیت استخراج مسئله ای در بلاکچین بیت کوین است ، با توجه به این که ماینرها برخی از کاربران را در لیست سیاه قرار می دهند یا معاملات خاصی را ترجیح می دهند ، محدودیتی در استفاده از این ماینرهای مرکزی وجود دارد. مشخص نیست که تمرکز استخراج بیش از حد تأثیر منفی بر بیت کوین گذاشته است.

اگر چنین شود ، توسعه دهندگان هسته بیت کوین می توانند Equihash را پیاده سازی کنند ، اساساً تمام استخراج کنندگان فعلی ASIC را از بلاکچین بیت کوین اخراج می کنند. احتمال از دست دادن صدها هزار دلاری که آنها با تغییر الگوریتم در سخت افزار استخراج خود سرمایه گذاری کرده اند ، کافی است تا اکثر استخراج کنندگان در شبکه را صادق نگه دارند..

چه کسی Bitcoin طلا دریافت کرد?

از آنجایی که Bitcoin Gold یک شاخه از بلاکچین اصلی بیت کوین است ، همه کسانی که قبل از چنگال دارای BTC بودند ، همان مقدار BTG را با نسبت 1: 1 دریافت می کردند. برای دریافت BTG نیازی به انجام کار خاصی نبودید ، اما ادعا می کنید بسته به نحوه تنظیم کیف پول ممکن است مشکل ایجاد شود.

تقریباً قادر به تجارت BTG هستید 20 مبادله. محبوب ترین گزینه ها HitBTC ، OKEx ، Bitfinex و Binance هستند.

نحوه استخراج Bitcoin Gold

اگر به نحوه استخراج Bitcoin Gold علاقه مند هستید ، خبرهای خوبی دریافت کردیم. فرآیند تنظیم نسبتاً ساده است و شما فقط با پردازنده گرافیکی کار می کنید – به ASIC نیازی نیست.

اول ، شما نیاز دارید به استخر استخراج بپیوندید. بیش از ده گزینه برای انتخاب دارید استخر طلا به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه ها. در مرحله بعد ، نرم افزار استخراج را از استخری که به آن پیوسته اید بارگیری کنید. Pool.gold دارای نرم افزار استخراج برای انویدیا و رادئون.

اگر کیف پول BTG ندارید ، آن را تنظیم کنید. گزینه های شما شامل BTGWallet.online, کیف پول هسته طلای بیت کوین, یا هر صرافی دیگری که از BTG پشتیبانی کند.

در ادامه با pool.gold به عنوان مثال ، شما دستورالعمل های جداگانه ای را بر اساس GPU خود دارید:

  • NVIDIA: ویرایش کنید start.bat پرونده را وارد کنید تا آدرس کیف پول Bitcoin Gold خود را به همراه نام کارگر وارد کنید.
  • Radeon: ویرایش کنید config.txt پرونده را وارد کنید تا آدرس کیف پول Bitcoin Gold خود را به همراه نام کارگر وارد کنید.

در آخر ، روی “start.bat” دوبار کلیک کنید و استخراج را شروع کنید.

چه زمانی پخش شد?

هارد فورک Bitcoin Gold در 24 اکتبر 2017 با بلوک 491407 در بلاکچین بیت کوین رخ داد. وقتی این اتفاق افتاد ، بیت کوین طلا تا آن زمان از همه مانده ها و معاملات بیت کوین عکس فوری گرفت. بلاکچین جدید از آنجا آغاز شد.

آیا Bitcoin Gold رقیبی برای بیت کوین است?

اگرچه بیت کوین طلا فورک زنجیره بلوک اصلی بیت کوین است ، اما در واقع رقیبی برای بیت کوین نیست. در حالی که سایر هارد فورک ها ، مانند Bitcoin Cash ، برخی از استخراج کنندگان از شبکه بیت کوین را برای کار بر روی بلاکچین جدید ایجاد کردند ، الگوریتم ضد ASIC Bitcoin Gold به این معنی است که تقریباً هیچ یک از استخراج کنندگان فعلی بیت کوین نمی خواهند به استخراج BTG روی بیاورند..

در عوض ، Bitcoin Gold با سایر ارزهای رمزپایه ضد ASIC مانند Ethereum برای استخراج قدرت رقابت می کند. استخراج در چنین شبکه هایی به صورت استخراج GPU در مقیاس کوچکتر است. مشکل Bitcoin Gold این است که سایر ارزهای رمزپایه ضد ASIC دارای سابقه طولانی تری هستند و برای ماینرها قابل پیش بینی هستند. مشخص نیست که چرا یک ماینر می خواهد به BTG روی بیاورد ، مگر اینکه قیمت هر BTG افزایش یابد.

تنها مزیتی که Bitcoin Gold دارد ، پراکندگی گسترده است. هر کس در شبکه Bitcoin دریافت کرده است BTG دریافت خواهد کرد ، بنابراین امکان پذیرش گسترده وجود دارد.

Bitcoin Gold vs Bitcoin، Bitcoin Cash, & SegWit2x

با وجود انبوه چنگالهای موجود در بلاکچین بیت کوین به سرعت و پشت سر هم ، پیگیری تفاوت ها گیج کننده است. در اینجا یک جدول برای کمک به شما وجود دارد:

بیت کوین بیت کوین طلا بیت کوین کش SegWit2x (لغو شده)
نوع PoW ASIC مقاوم در برابر ASIC (GPU) ASIC ASIC
زمان بلوک 10 دقیقه پوند 10 دقیقه پوند 10 دقیقه پوند 10 دقیقه پوند
تنظیم مشکل ~ 2 هفته هر بلوک ~ 2 هفته ~ 2 هفته
SegWit آره آره نه آره
محافظت مجدد آره آره نه
عرضه کل سکه 21 میلیون 21 میلیون 21 میلیون 21 میلیون

Bitcoin Gold تنها فورک بیت کوین است که تا به امروز برای اجرای یک الگوریتم اثبات کار جدید مقاوم در برابر ASIC استفاده کرده است. همراه با آن الگوریتم هش جدید ، Bitcoin Gold با هر بلوک ، تنظیم دشواری جدیدی را انجام می دهد که به تدریج بر اساس زمان بلوک های گذشته ، مشکل را افزایش می دهد. سرانجام ، بیت کوین طلا یکی از تنها چنگال های بیت کوین است که هم از فناوری Segregated Witness (SegWit) و هم از محافظت از پخش پشتیبانی می کند. SegWit تعداد تراکنش های ممکن در هر بلوک را افزایش می دهد و محافظت از پخش از تراکنش های موازی متقلبانه در دو فورک جلوگیری می کند.

محافظت مجدد پس از یک چنگال

چنگال سخت

چنگال سخت.

هنگام اجرای چنگال بلاکچین موجود ، محافظت از پخش بسیار مهم است. آدرس کد و کیف پول مشترک بین BTC و BTG امکان اجرای حمله مجدد را فراهم می کند. اساساً ، اگر می خواهید همزمان با BTC و BTG معامله انجام دهید ، خوب هستید. با این حال ، اگر می خواهید به شخصی در BTC پرداخت کنید و BTG خود را حفظ کنید ، در معرض حمله هستید. یک مهاجم می تواند سیگنال غلطی را بین چنگال ها ارسال کند که باعث می شود هر دو ارز را از دست بدهید در حالی که قصد ارسال یک ارز را داشتید.

Bitcoin Gold پیشنهاد می دهد محافظت کامل از پخش در BTG برای جلوگیری از چنین حملاتی. این راه حل شامل مکانیزم SIGHASH_FORK_ID است که تراکنش ها را مجدداً تغییر می دهد ، به این معنی که آنها نمی توانند از BTC به BTG منتقل شوند..

آنچه مردم درباره Bitcoin Gold می گویند

اکثر ارزهای رمزپایه جدید شامل الگوریتم های هش کردن مقاوم در برابر ASIC هستند و این به نوعی استاندارد صنعت برای ارتقا decent غیرمتمرکز تبدیل شده است. از این نظر ، Bitcoin Gold چیزهای زیادی را برای هیجان انگیز نگه می دارد. در هسته اصلی آن ، انتقال شبکه بیت کوین به استخراج غیرمتمرکز بیشتر است.

با این حال ، همانطور که در بالا دیدیم ، شواهد زیادی در مورد خراب شدن سیستم استخراج Bitcoin در حال حاضر وجود ندارد. برخی شکایات کوچک نیز وجود داشته است و ایده آل نیست که شبکه تا این حد متمرکز باشد. با این وجود ، استخراج کنندگان در بیت کوین اگر قدرت خود را بیش از حد تهاجمی استفاده کنند ، چیزهای زیادی برای از دست دادن دارند. همچنین وجود دارد ورودیهای جدید به جامعه استخراج بیت کوین که کنترل خود را از چند مزرعه اصلی ASIC غیر متمرکز می کنند.

اجماع عمومی از کارشناسان بیت کوین آیا به اندازه کافی جدید در Bitcoin Gold وجود ندارد که بتواند یک سرمایه گذاری مستقل را تضمین کند. اگرچه مطمئناً نگه داشتن BTG رایگان خود که در نتیجه چنگال دریافت می کنید ضرری ندارد (اگر قبل از 24 اکتبر مالک بیت کوین بودید) ، قبل از تصمیم گیری در مورد خرید بیشتر صبر کنید تا گرد و غبار ته نشین شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me