Civic چیست (CVC)?

Civic یک پروتکل تأیید هویت شخصی است که از فناوری دفتر کل توزیع شده برای مدیریت بهتر هویت های دیجیتالی استفاده می کند. همانند پروژه های بلاکچین با تمرکز بر تأیید کیفیت محصولات مصرفی ، Civic یک روش تأیید هویت ایمن تر ، ارزان تر و کارآمد را برای افراد و صنایع در سراسر جهان در نظر گرفته است..

تصور کنید که چند بار مجبور شده اید فرآیند تأیید مشتری خود را بشناسید (KYC). هر زمان که برای یک کار جدید درخواست می کنید ، یک حساب بانکی باز می کنید یا در ICO شرکت می کنید ، باید مدارک هویت خود را ارائه دهید و منتظر تأیید آن شوید. بسته به سرویس ، این کار ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد ، زیرا سازمان ها مجبورند وقت و منابع خود را برای تأیید این اطلاعات با سیستم های قدیمی صرف کنند..

Civic یک راه حل برای عصر جدید برای این مشکل ارائه می دهد ، یک راه حل که در آن یک ورودی اطلاعات هویتی شخصی شما به هر سازمان یا خدماتی اجازه می دهد تا آن را در بلاکچین بررسی کند بدون اینکه از شما بخواهد دو داده را تأیید کنید – تأیید هویت شخصی که قابل انتقال است. از یک سرویس به سرویس دیگر.

در این راهنمای مدنی ، آنچه شما باید بدانید را شامل می شود:

مدنی چگونه کار می کند?

شبکه Civic’s سه نهاد متفاوت اما وابسته به هم را در خود جای داده است: کاربران ، اعتبارسنج ها و ارائه دهندگان خدمات. کاربران هر کسی است که مایل به استفاده از پروتکل برای ثبت هویت است. Civic این کار را با خود آسان و ایمن می کند هویت امن برنامه.

اعتبارسنج ها مسئول تأیید صحت هویت در دفتر توزیع شده بلاک چین هستند. سپس آنها می توانند این اطلاعات را به سرویس دهندگانی که باید هویت مشتری خود را تأیید کنند ، بفروشند و داده ها را برای CVC رد و بدل کنند. Civic بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است و از قراردادهای هوشمند برای نظارت بر تأیید و پرداخت داده برای این کار استفاده می کند.

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=2XDGX41nr1o]

برنامه هویت امن

برای شروع کار با Civic ، باید برنامه Secure Identity را بارگیری کنید ، یا به صورت تلفن همراه یا به صورت وب (یا هر دو). با راه اندازی برنامه ، اطلاعات هویتی شخصی مختلفی از جمله نام ، آدرس ، شماره تأمین اجتماعی یا مالیات ، شماره گذرنامه ، گواهینامه رانندگی و غیره را وارد می کنید بدون استفاده از نام های کاربری و رمز عبور ، بیومتریک چند عاملی مانند اسکن اثر انگشت ، برنامه را ایمن کنید تا کاملاً در کنترل شما باشد.

این برنامه همچنین اطلاعات شخصی را با یک کلید خصوصی صادر شده توسط کیف پول شخص ثالث رمزگذاری می کند. این رمزگذاری یک بافر بین Civic و کاربران آن را فراهم می کند ، به شما آرامش می دهد که Civic بدون رضایت شما به اطلاعات هویت شخصی دسترسی نخواهد یافت.

در واقع ، Civic هیچگونه اطلاعات شخصی را مستقیماً در بلاکچین ذخیره نمی کند. در عوض ، گواهی این اطلاعات را برای مرجع ذخیره می کند. ذخیره ارجاعات به داده ها به جای خود داده ها ، این اطمینان را به شما می دهد که شما همیشه اطلاعات هویت حساس خود را کنترل می کنید و در عین حال اثبات تأیید اعتبار داده های شما را تأیید می کنید..

برنامه مدنی

اقدامات امنیت مدنی

بستر هویت امن و اکوسیستم

همانطور که زودتر از این موضوع عبور کردیم ، اعتبارسنجان و ارائه دهندگان خدمات نیمی دیگر از شبکه را تشکیل می دهند. در حالی که برنامه Civic کاربران را در قسمت جلویی جای می دهد ، اعتبارسنجان و ارائه دهندگان مسئولیت خدمات عقب هستند. این خدمات شامل تأیید هویت و تأیید KYC است.

نمودار سیستم هویت مدنی

سیستم هویت مدنی

اعتبارسنج ها مسئولیت تأیید هویت شبکه ، چه در بلاکچین و چه ارائه دهندگان خدمات را بر عهده دارند. اگر می خواهید اطلاعات شناسایی شخصی خود را به یک ارائه دهنده خدمات (به عنوان مثال صرافی ، بانک و غیره) ارسال کنید ، اطلاعات مربوطه را از برنامه Civic خود به یک قرارداد اعتبار سنجی ارسال می کنید. این قراردادهای هوشمند به عنوان خدمات سپرده گذاری برای معامله عمل می کنند و داده های هویت را به معتبران ارائه می دهند. اعتبارسنجان پس از تأیید صحت اطلاعات ، آن را بر روی شبکه قرار می دهند.

نکته قابل توجه: اعتبار سنج می تواند خود ارائه دهنده خدمات باشد و برای اولین بار هویت کاربر به شبکه ، احتمالاً وجود دارد. علاوه بر این ، برای تأیید هویت کاربر ، اعتبار سنج ها باید اطلاعات خود را با منبع دیگری (به عنوان مثال ، سوابق عمومی ، سوابق مالی) بررسی کنند. به عنوان مثال ، یک دولت اطلاعات زیادی را به عنوان احراز هویت ارائه می دهد.

CVC Token و Civic Marketplace (هویت)

هنگامی که یک اعتبار سنج ، اطلاعات هویت را تأیید کرد ، سایر ارائه دهندگان خدمات می توانند حق دسترسی به این اطلاعات را از طرف یک کاربر با رمز سودمند CVC ، Civic’s خریداری کنند. اعتبار سنج ها همچنین می توانند با توجه به رضایت کاربر ، اطلاعات مربوط به Civic Marketplace را که اخیراً مارک شده است ، به فروش برسانند هویت. هنگامی که یک ارائه دهنده خدمات هزینه اطلاعات هویت را پرداخت می کند ، CVC در یک قرارداد اعتبار سنجی منعقد می شود. و هنگامی که اعتبارسنج اثبات اطلاعات هویتی را ارائه داد ، هم آن و هم کاربر در ازای آن CVC را دریافت می کنند. این سرویس نیز انعطاف پذیر است ، زیرا اعتبارسنجها می توانند اطلاعات مربوط به درخواست ارائه دهنده خدمات را برای تأیید انتخاب و انتخاب کنند.

بگویید یک ارائه دهنده خدمات ، مانند یک شرکت با امتیاز اعتبار ، به دسترسی به سابقه اعتبار مشتری و اطلاعات حساب بانکی نیاز دارد. ارائه دهنده خدمات پس از برقراری ارتباط با کاربر ، درخواست داده را به یک اعتبارسنج قبلی ، شاید یک شرکت کارت اعتباری ، بانک یا موسسه مالی دیگر ارسال می کند. این اعتبار سنج هش را برای اطلاعات درخواستی از بلاکچین بازیابی می کند تا آن را با اطلاعاتی که مشتری در حال حاضر ارائه می دهد تأیید کند. اگر همه چیز بررسی شود ، اعتبارسنج برای این خدمات پرداخت می شود (همانطور که کاربر است) و ارائه دهنده خدمات هویت مشتری را تأیید می کند.

تیم مدنی و نقشه راه

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت وینی لینگهام یک کارآفرین زنجیره ای با بیش از ده سال تجربه تجارت الکترونیکی است. او یکی از اعضای بنیاد بیت کوین است ، همچنین یکی از کوسه های فعال است مخزن کوسه آفریقای جنوبی.

جاناتان اسمیت ، مدیر عامل و بنیانگذار پروژه ، بیش از 15 سال تجربه در زمینه توسعه ، تجزیه و تحلیل فنی و مدیریت برای نهادهایی مانند Deloitte و RBS دارد..

تیم مدنی

بنیانگذاران مدنی

Civic در حال حاضر یک محصول فعال در وب و برنامه تلفن همراه خود دارد. و اگر امروز می خواستید ، می توانید اطلاعات را برای تأیید به شبکه ارسال کنید – تا زمانی که اعتبار سنجی برای تأیید آن وجود داشته باشد. در سه ماهه سوم سال 2018 ، تیم با نام تجاری Civic Marketplace به Identity تغییر نام داد و همچنین قراردادهای هوشمند را پیاده سازی کرد و پشتیبانی از نرخ فیات را اضافه کرد.

به نظر می رسد که تمرکز تیم از پیشنهاد اصلی Civic به بازار Identity تغییر یافته است. نقشه راه برای سه ماهه آخر 2018 شامل هویت منبع باز و تهیه یک جعبه ابزار اعتبار سنجی است. با این حال ، به نظر می رسد که هیچ یک از این وظایف هنوز انجام نشده است.

در سال 2019 ، تیم در نظر دارد جعبه ابزار Requester و Credential Wallet را ایجاد کند. و ، هدف نهایی آنها این است که هویت به طور کامل در سه ماهه دوم راه اندازی شود.

رقبا

از آنجا که Civic یک راه حل مدیریت هویت است ، دو بزرگترین رقیب بلاکچین SelfKey (KEY) و THEKEY (TKY). همانطور که احتمالاً فهمیده اید ، بزرگترین تمایز Civic از دو مورد دیگر عدم وجود کلمه کلیدی در نام آن است. شوخی های کنار ، اگرچه هر سه پروژه روی مدیریت هویت تمرکز دارند ، اما آنها به روش های مختلف این کار را انجام می دهند.

در حالیکه THEKEY در بالای NEO قرار دارد ، Civic و SelfKey از بلاکچین Ethereum استفاده می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که تمرکز THEKEY بیش از دو بازار دیگر در بازار آسیا است. Civic همچنین بر استفاده از بیومتریک تأکید می کند که دو رقیب دیگر در آن اشتراک ندارند.

تجارت

تاریخ معاملات رمز CVC حتی با توجه به بازار خرس فعلی ناامید کننده بوده است. پس از رسیدن به 0.65 دلار (0.000183 ~ BTC) ، بالاترین ارزش BTC در همه زمان های آن ، یک ماه کوتاه پس از راه اندازی ، چیزی جز افت نکرد. اگرچه ارزش USD CVC در طی بازار گاو نر 2017 افزایش یافت ، اما ارزش BTC آن به جایی بالاترین حد خود نرسید و عملکرد ضعیف تری نسبت به بقیه بازار داشت..

حتی خرید بسیار تبلیغاتی پروژه (و به احتمال زیاد گران) پروژه Identity.com در جولای 2018 نیز نتوانست به قیمت کمک کند. قیمت CVC در حال حاضر در حدود 0.05 دلار معامله می شود (0.0000141 BTC).

CVC ارزش خود را از فعالیت در بازار هویت می گیرد. تا زمانی که این محصول به کار خود ادامه ندهد ، سخت است که بتوانید قیمت را به خود جلب کنید. با این حال ، اخبار مربوط به مشارکت با یک شرکت قابل توجه یا نهاد دولتی می تواند آغازگر مورد نیاز این پروژه باشد.

CVC را از کجا بخریم

Binance بر بازار CVC تسلط دارد ، تقریباً 50 درصد از حجم 24 ساعته رمز را در BTC یا ETH تشکیل می دهد. Bittrex و Huobi دو گزینه محبوب دیگر هستند.

CVC را در کجا ذخیره کنید

به عنوان رمز ERC20 ، می توانید CVC را در کیف پول Ethereum ذخیره کنید. گزینه های شما شامل MyEtherWallet ، Ledger Nano S ، Trezor و MetaMask است ، به نام چند مورد.

افکار نهایی

با استفاده از Civic ، KYC و اطلاعات هویتی شخصی قابل استفاده مجدد می توانند تأیید هویت را برای هر سرویس مربوطه ساده کنند. ارائه دهندگان خدمات مجبور نیستند برای تأیید هویت کاربر تلاش و هزینه کنند. تا زمانی که یک اعتبارسنج در شبکه اقدامات لازم را برای آنها انجام داده است ، فقط باید هزینه ای را در Civic پرداخت کنند تا روند اطلاعات را به صورت واقعی انجام دهند. همچنین کاربران مجبور نیستند اطلاعات مشابه را مجدداً به سازمانهای مختلف با جانشینی خستگی ناپذیر ارائه دهند – در وقت و تلاش اضافی صرفه جویی می شود.

پشت همه اینها وعده امنیت و یکپارچگی بیشتر هویت است. رمزگذاری برنامه Civic و مکانیسم های قفل بیومتریک به کاربران امکان کنترل کامل هویت خود را می دهد ، در حالی که رمزگذاری خود بلاکچین و ماهیت توزیع شده این اطلاعات را بدون رضایت کاربر از سرقت و قرار گرفتن در معرض نگه می دارد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.16.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع مدنی اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

تلگرام

Reddit

وبلاگ