بچه گربه

CryptoKitties چیست؟ راهنمای مبتدیان در مورد گربه های کلکسیونی Blockchain

دسامبر گذشته ، یک بازی جدید در دنیای زنجیره بلوک تبدیل به مد روز شد. مجموعه های CryptoKitties به کاربران امکان خرید ، مالکیت و تجارت گربه های کارتونی منحصر به فرد شایان ستایش را در بلاکچین می دهند. تقریباً در زمان راه اندازی ، CryptoKitties چنان موفق بود که باعث کندی شبکه Ethereum شد. فقط چند روز پس از راه اندازی ، کاربران قبلا بیش از 1 میلیون دلار برای این گربه های قابل جمع آوری هزینه کرده بودند.

نکته جالب در مورد CryptoKitties این است که آنها نمایشی هستند. البته ، آنها به تنهایی سرگرم کننده و زیبا هستند. با این حال ، آنها همچنین توانایی بلاکچین را برای تجارت و امنیت دارایی های دیجیتال نشان می دهند. این اصل محرکه ایجاد CryptoKitties بود. در مقاله سفید ، بنیانگذاران در مورد تمرکز محدود بیشتر پروژه های بلاکچین در پرداخت ها بحث می کنند. در نهایت ، آنها امیدوار بودند که CryptoKitties به مردم کمک کند دید خود را در مورد آنچه یک بلاکچین می تواند انجام دهد گسترش دهند.

نه یک ارز ، بلکه یک دارایی

بیشتر پروژه های بلاکچین با ارز رمزنگاری شده راه اندازی می شوند. این علامت های قابل معامله هستند که مقداری ارزش سودمندی در یک پروژه یا حتی یک سهم در یک شرکت را نشان می دهند. پیشنهادات Token به یک دستگاه جمع آوری کمک مالی فوق العاده موفق برای استارت آپ های جدید تبدیل شده است. در برخی موارد ، موفقیت بیش از حد به عنوان پروژه هایی با حداقل تخصص یا نقشه راه می تواند میلیون ها دلار درآمد داشته باشد.

CryptoKitties یک ارز نیست. در عوض ، آنها دارایی های بلاکچین هستند. ساختار آنها مانند اکثر توکن های دیگر است. با این حال ، آنها یک تفاوت عمده دارند. هر CryptoKitty منحصر به فرد است ، و قرار نیست که قابل هوس باشد. قابلیت انعطاف پذیری برای ارز مهم است. این بدان معناست که دلار یک دلار است ، مهم نیست که آن را از کجا تهیه کرده اید ، چه سالی ضرب شده است و یا قبل از اینکه آن را دریافت کنید در کجا بوده است. آنها ارزش دارند زیرا ما در مورد ارزش آنها توافق داریم.

حراج cryptokitties

نشانه های غیرقابل سرهم برای ایجاد ارزش به منحصر به فرد و کمبود آنها اعتماد می کنند. هر CryptoKitty یک رمز ERC-721 با ویژگی های منحصر به فرد است. این ویژگی های منحصر به فرد به عنوان فنوتیپ و ژنوتیپ CryptoKitty در کد نوشته می شوند. به عبارت دیگر ، اطلاعات ژنتیکی CryptoKitty که ظاهر و سایر مشخصات آن را تعیین می کند ، مستقیماً در کد توکن ERC-721 نوشته می شود.

ترکیب فنوتیپ و ژنوتیپ به معنای وجود چهار میلیارد CryptoKitties است که احتمال دارد CryptoKitty شما در جهان منحصر به فرد باشد.

ساخته شده بر روی Ethereum

این بازی به جای ایجاد بلاکچین خود از شبکه Ethereum استفاده می کند. قراردادهای هوشمند همه جنبه های ایجاد و تجارت CryptoKitty را مدیریت می کنند. در نتیجه ، هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که بتواند CryptoKitty را پس از ایجاد تغییر ، حذف یا تغییر دهد. شخصی که صاحب آن رمز ERC-721 است صاحب بچه گربه است و می تواند آن را در هر زمان نگه دارد ، اجازه جفت شدن یا تجارت آن را بدهد.

از آنجا که روی Ethereum ساخته شده ، CryptoKitties از Ether به عنوان پرداخت برای همه معاملات استفاده می کند. خرید CryptoKitties با ارز فیات هنوز امکان پذیر نیست. در آینده ، تیم توسعه امیدوار است گزینه هایی را برای پرداخت فیات ارائه دهد.

داشتن و تجارت CryptoKitties همچنین نیاز دارد که از یکپارچه سازی مرورگر برای کیف پول Ethereum خود استفاده کنید. MetaMask ساده ترین گزینه برای انجام این کار است. امکان نوشتن کدی وجود دارد که مستقیماً با قرارداد هوشمند CryptoKitty ارتباط برقرار کند. با این حال ، برای استفاده از رابط کاربری آنلاین و مشاهده تصاویر کوچک خود ، باید MetaMask را نصب کنید و رمزهای CryptoKitty را در آن کیف پول نگه دارید.

از کجا بچه گربه ها می آیند

گربه جنسیس در 2 دسامبر 2017 متولد و پذیرفته شد. از آن زمان هر 15 دقیقه یک گربه جدید متولد می شود. این تا نوامبر 2018 ادامه خواهد داشت ، در آن زمان هیچ نسل جدید صفر CryptoKitties وجود نخواهد داشت. بر اساس pa-purr سفید (بله ، این عنوان واقعی سند است) ، فقط 50،000 بچه گربه -0 همیشه وجود خواهد داشت.

خارج از نسل صفر گربه ، CryptoKitties همچنین می تواند با یکدیگر تولید مثل کند. هر بچه گربه ای می تواند یک آقا یا یک دام برای یک جفت تولید مثل باشد. صاحب دام CryptoKitty تازه متولد شده را دریافت می کند. آن بچه گربه از خصوصیات ژنتیکی والدین برخوردار خواهد بود (بله ، این نیز اشتباه تایپی نیست) ، اما در برخی از گربه ها نیز دارای تغییرات تصادفی خواهد بود. این جهش های تصادفی ممکن است نادرتر از خصوصیات اصلی آن باشد. در موارد بسیار نادر ، ممکن است یک “گربه فانتزی” با کارهای هنری سفارشی متولد شود.

رمزنگاری های تولید مثل

هیچ محدودیتی نظری برای تعداد CryptoKitties وجود ندارد. تا زمانی که مایل باشید هزینه های معامله برای تولید دو گربه را پرداخت کنید ، می توانید یک گربه جدید ایجاد کنید.

با گذشت زمان بازاری برای پرورش گاو نادر پدید آمده است. اگر می خواهید CryptoKitty خود را با بچه گربه شخص دیگری پرورش دهید ، احتمالاً باید هزینه مالکیت را به آن مالک پرداخت کنید. همچنین اکنون بازارچه ای برای بچه گربه های “بکر” وجود دارد که قبلاً هرگز پرورش نیافته اند ، به ویژه باکره های 0 ژن.

Blockchain Art?

این انفجار در مجموعه های دیجیتال و دارایی های منحصر به فرد این سال را ایجاد می کند: آیا این هنر است؟?

Cryptokitties زیبا و زیبا هستند. با این وجود ، آنها از این نظر شبیه هنر هستند که منحصر به فرد و با ارزش هستند زیرا کمیاب هستند. این به ویژه در مورد گربه های فانتزی که با کارهای هنری سفارشی همراه هستند و حتی نادرتر هستند نیز صادق است.

هنر Blockchain و کمبود دیجیتال یک روند در حال ظهور است. می توان تصور کرد که هنرمندان از بلاکچین برای اطمینان از اصالت و اصالت قطعات خود استفاده می کنند. CryptoKitties به طور اتفاقی بومی زنجیره بلوک است. با این حال ، این بدان معنا نیست که هنر نیست.

در نهایت ، سازندگان CryptoKitties آن را یک بازی می نامند و به نظر نمی رسد از جنبه هنری علاقه مند باشند. در عوض ، شرکت پشت این پروژه احساس می کند که این یک روش سرگرم کننده برای کمک به مردم در یادگیری بلاکچین است. درست به همان روشی که مین جمع کن مردم را با رایانه آشنا کرد ، بازی های فلش اینترنت را به مردم نشان داد ، فارمویل مردم را به رسانه های اجتماعی آورد و پرندگان عصبانی در مورد تلفن های هوشمند به مردم آموزش دادند.

موارد فنی: قرارداد هوشمند CryptoKitty

CryptoKitties به ساختار مدولار یک قرارداد اصلی و سایر کتابخانه های قرارداد هوشمند متکی است. قرارداد اصلی مالکیت و انتقال مالکیت برای همه بچه ها را دنبال می کند. همچنین تأیید صلاحیت CryptoKitties جدید را بررسی می کند. فراتر از آن ، تمام عملکردهای دیگر از نشانگرهای قرارداد اصلی ناشی می شود که سایر قراردادهای کتابخانه را فراخوانی می کند.

پرورش ، ژنتیک و حراجی ها در قراردادهای دیگر انجام می شود. همانطور که قبلاً گفته شد ، همه تعاملات با تعامل مستقیم با قراردادهای هوشمند موجود در بلاک چین Ethereum برای همه در دسترس است. با این حال ، برای اکثر کاربران ، ساده ترین استفاده از رابط کاربری بصری آنلاین MetaMask و CryptoKitties است.

نحوه خرید CryptoKitties

ساده ترین راه برای دریافت CryptoKitty خرید یک مورد در حراج در وب سایت است. از آنجا که بچه گربه ها می توانند ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند ، هر کدام با قیمت متفاوتی به فروش می رسند.

قبل از خرید CryptoKitty به Ether نیاز خواهید داشت. خرید آن برای فیات از طریق بیشتر مبادلات عمده آسان است. Bitfinex ، Coinbase ، Kraken ، GDAX یا Gemini همه فیات می گیرند.

در مرحله بعد ، پسوند مرورگر MetaMask را دریافت کرده و کیف پول MetaMask را تنظیم کنید. ETH خود را به کیف پول MetaMask خود منتقل کنید. سپس ، برای ثبت نام و پیشنهاد یک بچه گربه ، دستورالعمل های موجود در وب سایت CryptoKitties را دنبال کنید.

نحوه ذخیره CryptoKitties

اگر می خواهید آنها را در مرورگر مشاهده و تجارت کنید ، می توانید CryptoKitties خود را در کیف پول MetaMask خود نگه دارید..

اگر می خواهید بچه گربه های خود را در سردخانه قرار دهید ، یک Ledger Nano S می تواند نشانه های ERC-721 را ذخیره کند.

تیم: Axiom Zen

تیم پشت CryptoKitties Axiom Zen است. آنها انواع پروژه ها را در لبه برش فناوری مانند واقعیت مجازی و بلاکچین ایجاد می کنند. CryptoKitties تنها یکی از فعالیت های آنها است.

جریان بودجه CryptoKitties در فضای بلاکچین بی نظیر است. Axiom Zen بچه گربه های نسل صفر را در حراج می فروشد و درآمد آن را نگه می دارد. با این حال ، آنها همچنین درصد کمی (3.75٪) را در هر معامله ای که در بازار رسمی انجام می شود ، انجام می دهند. پس از این سال ، همه بچه گربه های نسل صفر از بین می روند و درآمد مداوم از معاملات در بازار حاصل می شود.

این بدان معنا نیست که استفاده از بازار مورد نیاز است. شما می توانید CryptoKitties را در خارج از بازار رسمی مذاکره و معامله کنید بدون اینکه یک Axiom Zen پرداخت کنید. قرارداد هوشمند حراج صرفاً یک گزینه مفید و قابل اعتماد برای معامله است.

جدول زمانی & نقشه راه

در اولین هفته پس از راه اندازی در دسامبر 2017 ، این پلتفرم بیش از 60 هزار کاربر ، 100 هزار گربه و 5 میلیون دلار فروش داشت. در آن هفته ، CryptoKitties 25٪ از ترافیک شبکه Ethereum را تشکیل می داد.

هفته بعد ، به 150 هزار کاربر و بیش از 15 میلیون دلار فروش رسید.

نقشه راه cryptokitties

در سال 2018 ، یک برنامه موبایل CryptoKitties با برخی از قابلیت های نسخه کامل وب راه اندازی می شود. هدف این پروژه همچنین پذیرش ارزهای فیات در سال جاری است. تا پایان سال 2018 ، همه گربه های نسل صفر متولد می شوند.

نتیجه

این که آیا شما فکر می کنید CryptoKitties یک مadد است ، واقعیت این است که در معرفی افراد به بلاکچین و گسترش امکان استفاده از بلاکچین برای ارزهای بیشتر موثر بوده است. CryptoKitties به عنوان یکی از موفق ترین پروژه های بلاکچین از نظر پوشش خبری و پذیرش انبوه ، نقش مهمی در تاریخ بلاکچین داشته است. این به تنهایی باید CryptoKitties را سالها بعد به یک کالای ارزشمند برای گردآوری کالاها تبدیل کند ، حتی اگر بازار کالاهای کلکسیونی طی سالهای آینده از بین برود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me