دنیای Ethereum فراتر از دارایی بومی آن ، اتر ، وجود دارد. در واقع ، بسیاری از پروژه های بزرگ بلاکچین عمومی با رمزهای خاص خود در بالای شبکه Ethereum اجرا می شوند. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق اینها هنوز فقط از یک استاندارد ، ERC-20 استفاده می کنند.

در واقع بسیاری از استانداردهای توکن دیگر وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. برخی از آنها پسوندها یا بهبودهای موجود در ERC-20 هستند ، در حالی که برخی دیگر دارای ویژگی ها و برنامه های کاملاً مجزا هستند.

در این راهنما ، ما به بسیاری از استانداردهای مختلف توکن ، از جمله برخی از استانداردهای بسیار جدید و پیشرفته ، نگاهی می اندازیم.

ERC-20

استاندارد ERC-20 بر اکوسیستم اتریوم تسلط دارد. این شامل شش عملکرد است:

کمک هزینه: این بررسی می کند که حساب کاربر دارای نشانه های کافی برای پوشش هزینه معامله است. به طور خلاصه ، از تقلب کاربران از یکدیگر جلوگیری می کند.

تایید: با این کار موجودی توکن ها در معامله درمورد عرضه کل توکن بررسی می شود. این اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند نشانه ها را جعل کند.

تعادل: یک عملکرد بسیار اساسی که به راحتی به شما می گوید که چند نشانه در یک حساب وجود دارد.

مجموع عرضه: این عملکرد فقط یکبار در ابتدای وجود یک رمز اجرا می شود. تعداد کل توکن های موجود را تعیین می کند. شما نمی توانید این را تغییر دهید.

منتقل کردن: همانطور که از نام آن مشخص است ، این اجازه می دهد تا توکن ها از منبع اولیه توکن ها به کیف پول کاربر ارسال شوند. آدرس گیرنده و تعداد نشانه هایی که باید منتقل شوند را مشخص می کند.

انتقال از: این مانند عملکرد Transfer است اما برای هرگونه انتقال پس از توزیع اولیه توکن ، مانند اینکه کاربران توکن ها را بین خود رد و بدل می کنند.

برای بررسی دقیق تر ERC-20 ، لطفاً به راهنمای دیگر ما در اینجا مراجعه کنید.

ERC-223

این اصولاً یک استاندارد ارتقا یافته به استاندارد ERC-20 است. در حال حاضر ، نشانه های ERC-20 می توانند به آدرس هایی ارسال شوند که از ERC-20 پشتیبانی نمی کنند. این مقدار زیادی از رمزهای از دست رفته را به همراه دارد.

همه قراردادهای Ethereum ERC-20 را قبول ندارند. با این حال ، مشکل این است که هیچ مکانیسم پیشگیری برای جلوگیری از ارسال نشانه های ERC-20 به آن آدرس توسط کاربران وجود ندارد. شبکه تراکنش را تأیید می کند و رمزها به آدرس خواهند رسید ، اما به دلیل سازگار نبودن ، برای همیشه مسدود می شوند.

ERC-223 به منظور جلوگیری از این امر ، و همچنین ارائه سایر پیشرفت ها است. عملکرد Transfer و TransferFrom را در یکی ادغام می کند و عملکرد جدیدی را به نام TokenFallBack معرفی می کند. این تنها با دریافت قراردادهایی که دقیقاً نحوه برخورد با رمز ارسال شده را مشخص می کند قابل استفاده است. هر دوی این عملکردهای جدید به یک لایه حسابرسی اضافه می کنند که مانع از دست دادن بودجه می شود. علاوه بر این ، با ادغام دو عملکرد انتقال ، در شبکه Ethereum صرفه جویی قابل توجهی در هزینه وجود دارد ، هزینه های پس انداز برای همه کاربران.

لطفاً برای راهنمای فنی عمیق تر ERC-223 ، به راهنمای دیگر ما مراجعه کنید.

ERC-721

این یک استاندارد کاملاً جدا از دو استاندارد قبلی است. ERC-721 پتانسیل رمزهای غیر قابل استفاده (NFT) را باز می کند ، به عنوان مثال نشانه هایی که همه یکسان نیستند. در مقابل ، تمام نشانه های ERC-20 یکسان هستند و باید یکسان باشند. قابل توجه ترین مورد استفاده از ERC-721 تاکنون CryptoKitties است.

موارد درون بازی

ERC-721 پتانسیل NFT ها و موارد درون بازی را باز می کند.

این مزایای بسیار زیاد غیر قابل انعطاف پذیری است. پیش از این ، تمام دارایی های رمزنگاری یکسان یا قابل انعطاف بودند. این مورد در مورد پولی مانند بیت کوین بسیار حیاتی بود ، جایی که شما به همه آن نیاز دارید تا قابل تعویض باشد و یکسان به نظر برسد. با این حال ، برای استفاده از فناوری بلاکچین در دارایی های دیگر مانند سکه های کمیاب ، هنرهای زیبا یا موارد مجازی درون بازی ، غیرقابل استفاده بودن یک ویژگی اساسی است.

ERC-777

این هم در ERC-20 و هم در ERC-223 بهبود یافته است. درست مانند ERC-223 ، به جلوگیری از اتلاف بودجه ای که بارها با ERC-20 اتفاق افتاده کمک می کند. به جای ادغام توابع انتقال ، این یک عملکرد جدید به نام ارسال, که دو معامله مورد استفاده با ERC-20 را به یک کاهش می دهد ، بنابراین هزینه ها را کاهش می دهد و کارایی را افزایش می دهد.

فراتر از این ، همچنین اجازه می دهد داده های معامله در کنار رمز ارسال شود. این به نوبه خود میزان سفارشی سازی و ارسال این توکن ها را با سفارشات منحصر به فرد افزایش می دهد.

از طریق چیزی به نام قلاب, اکنون می توانید قبل از دریافت توکن ERC-777 اعلان دریافت کنید. بیشتر از این ، قلاب ها می تواند برخی شرایط را برای معاملات اعمال کند ، مانند مجبور کردن گیرنده برای صرف مقدار مشخصی برای یک محصول یا خدمات خاص.

شاید مهمترین ، این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا تعیین کنند اپراتورها. با این کار می توانید آدرسی را تعیین کنید که بتواند به دلخواه توکن ارسال و رایت کند و در هر مرحله خاموش شود. این می تواند راهی برای پرداخت خودکار و برنامه های کاربردی دیگر باشد.

به طور خلاصه ، ERC-777 به شما کمک می کند تا سرمایه خود را از دست ندهید ، همچنین شرایط جدید و انعطاف پذیری مهیج را فراهم می کند.

ERC-1400

این یک کتابخانه که شامل چندین استاندارد طراحی شده برای رمزهای امنیتی است. علامت گذاری در اوراق بهادار موجود ، اعم از سهام ، اوراق قرضه یا اختیارات چیزی است که اکنون چندین سال است به شدت پیش بینی می شود. فراتر از جابجایی اشکال موجود پول و ارز ، بلاکچین ها به طور بالقوه می توانند به ثبت و معامله با هر امنیتی در هرجای دنیا کمک کنند.

توسعه دهندگان روی استاندارد های زیر کار کرده اند تا با Ethereum به واقعیت تبدیل کنند.

بورس اوراق بهادار نیویورک

به زودی می توانیم نشانه های Ethereum را به نمایندگی از اوراق بهادار سنتی ببینیم.

ERC-1410

این امکان را برای نشانه هایی فراهم می کند که همه نشان دهنده امنیت یکسانی هستند ، اما با شرایط مختلف. چنین شرایطی می تواند شامل دوره های قفل یا حق رأی از جمله موارد دیگر باشد.

در واقع ، این نشانه های نیمه قابل بازی است ، زیرا دارایی که آن را نشان می دهد یکسان است اما فراداده های مختلف به آن پیوست شده است.

ERC-1594

این استاندارد مدل اساسی را که هر رمز امنیتی لازم دارد ارائه می دهد. از آنجا که دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است انتقال توکن امنیتی از کار بیفتد ، این استاندارد توابع جدیدی را معرفی می کند. به عنوان مثال ، بگویید کسی سعی می کند رمز امنیتی ارسال کند که از نظر قانونی اجازه ندارد. بنابراین شما به یک عملکرد نیاز دارید که نه تنها از وقوع این امر جلوگیری می کند بلکه به طور ایده آل دلیلی برای عدم موفقیت در معامله ارائه می دهد. ERC-1594 معرفی می کند canTransfer و canTransferByPartition توابعی که این قابلیت را ارائه می دهند.

این ویژگی برای موفقیت توکن های امنیتی بسیار مهم است. اگر کاربران بدون هیچ توضیحی اخطارهای ناموفق را دریافت کنند و دلایل زیادی برای خرابی احتمالی معامله داشته باشند ، این تجربه خسته کننده و جذاب نخواهد بود.

ERC-1643

این استاندارد پیوست اسناد به معاملات را امکان پذیر می کند. بسیاری از اوراق بهادار اسنادی دارند که با آنها مشارکت داشته باشند و پیوستن آنها به رمز الزامی است. این استاندارد نه تنها این پیوست را مجاز می داند ، بلکه به این معنی است که کاربران می توانند از هرگونه تغییر در اسناد مطلع شوند.

استاندارد از روش هش ذخیره سازی اسناد استفاده می کند. این یک هش از سند امضا شده در زنجیره بلوک به همراه پیوندی را نشان می دهد که به سایت ذخیره خارج از زنجیره کل سند ذخیره می شود..

ERC-1644

با توجه به نظارت های نظارتی ، ضروری است که نشانه های امنیتی منوط به دستورات تنظیم کننده گان در مورد سو mal عملکرد باشند. این با اجرای الف به دست می آید کنترل کننده عملکرد ، به موجب آن آدرس کنترل کننده می تواند در صورت لزوم با نشانه ها ارتباط برقرار کند.

نتیجه

توسعه در اکوسیستم اتریوم با سرعتی چشمگیر پیش رفته است و همچنان ادامه دارد. این استانداردهای توکن در حال ظهور که در حال حاضر معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، مطمئناً در تحقق جاه طلبی های پیرامون رمزهای غیر مسخره و امنیتی بسیار مفید واقع می شوند. استاندارد ERC-20 موج اول توکن سازی و نوآوری را برانگیخت. با این حال ، بیش از حد احتمال دارد که این استانداردهای جدید بتواند موجی را ایجاد کند که موج قبلی را از نظر اخلال اقتصادی از بین ببرد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me