Ethereum Classic چیست?

Ethereum Classic بلاک چین اصلی Ethereum است و امکان اجرای برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند را فراهم می کند. این پروژه از یک اعتقاد راسخ به اصول اصلی به وجود آمد. این نماد اهمیت قابل حمل بودن ارز رمزنگاری شده و زنجیره بلوک آن غیرقابل تغییر است.

بلاکچین های Ethereum و Ethereum Classic تا مسدود کردن سال 1920000 یکسان بودند. اما سپس بدنام DAO یک بلاکچین و ارز رمزپایه را برای همیشه تغییر داد. در این راهنما ، مواردی را که باید بدانید را شرح خواهیم داد از جمله:

چنگال سخت

یک قرارداد هوشمند ، معروف به DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) ، در بستر Ethereum ایجاد شد. DAO اساساً یک صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر بود که در آن سرمایه گذاران در مورد نحوه تخصیص سرمایه رأی می دادند. این صندوق چنان محبوب بود که تقریباً 14 درصد از کل اتر موجود در آن زمان را جذب کرد و 150 میلیون دلار درآمد داشت.

مزیت و ضرر قرارداد هوشمند اجرای مستقل آن است. در این مورد ، قرارداد هوشمند دارای یک نقص طراحی بود که به کسی اجازه می داد بیش از 3.6 میلیون اتر از DAO را بدزدد. Vitalik Buterin ، خالق Ethereum ، و اکثر افراد جامعه می خواستند قبل از هک ، یک هارد فورک را که می توانست بلاکچین را دوباره ببندد تا سال 1920000 مسدود کند ، انجام دهند تا بودجه قابل استرداد باشد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد جنجال و تصمیم برای سخت افزار اتریوم را در اینجا بخوانید.

پس از زحمت سخت برای بازپرداخت وجوه مردم ، بلاکچین اصلی Ethereum باقی ماند و اکنون به عنوان Ethereum Classic یا ETC شناخته می شود. جامعه ای که به استخراج و حمایت از بلاکچین اصلی ادامه می دهد ، بر این باور است که نباید هیچ تأثیری در آنچه که قرار است یک بلاک چین تغییرناپذیر باشد ، داشته باشد. Ethereum Classic از همان زمان دنباله خود را در دنیای ارزهای رمزنگاری شده برافروخت. در دراز مدت ، جامعه کلاسیک Ethereum امیدوار است که اتخاذ یک رویکرد اصولی ارزش داشته باشد کد قانون است.

Ethereum Classic چگونه کار می کند؟?

مهمترین نکته ای که باید در مورد Ethereum Classic بدانید قراردادهای هوشمند است. نیک سابو قراردادهای هوشمند را در سال 1994 اختراع کرد. با این حال ، در آن زمان ، هیچ سیستم عامل غیرمتمرکزی وجود نداشت که بتواند به صورت ایمن قراردادهای هوشمند را ذخیره کند. بلاکچین بستر مناسبی را فراهم کرده است. قراردادهای هوشمند در بالای بلاکچین Ethereum Classic ساخته می شوند و قوانین توافق نامه را به طور خودکار اجرا می کنند. قراردادهای هوشمند می توانند روزی خدمات واسطه بی شماری را در بانکداری ، ذخیره پرونده ، بیمه ، هویت و اعتبار شهرت و غیره از بین ببرند.

Ethereum Classic’s Turing-کامل Sputnik ماشین مجازی قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. یک ماشین کامل تورینگ می تواند یک ماشین تورینگ را شبیه سازی کند. ماشین فرضی توسط آلن تورینگ دستکاری رشته ای از 1 و 0 برای شبیه سازی هر الگوریتم رایانه است. هرگز ثابت نشده است که یک کامپیوتر در واقع می تواند کارهای بیشتری از یک ماشین تورینگ انجام دهد و بنابراین ماشین مجازی Sputnik می تواند هر برنامه رایانه ای را که بر روی آن رمزگذاری شده است ، اجرا کند. ایده Ethereum Classic این است که ارز به سادگی غیرمتمرکز نباشد ، بلکه یک کامپیوتر جهانی غیرمتمرکز ساخته شود.

گره های ETC انگیزه ای برای اجرای مالی ماشین مجازی دارند. گره ها برای پردازش معاملات مربوط به قراردادها هزینه ETC دریافت می کنند. قراردادهای هوشمند قادر به پرداخت به مردم در کلاسیک اتر هستند.

کیت توسعه دهنده نرم افزار زمرد (SDK)

توسعه منحصر به فرد Ethereum Classic تولید شده است کیت توسعه دهنده نرم افزار زمرد, یک ابزار برای ساخت dapps. SDK شامل م componentsلفه های دیگری برای توسعه دهندگان مانند UI ، کتابخانه ها و ابزارهای ساخت است. از آنجا که Ethereum Classic یک پلتفرم است ، هدف نهایی این است که هرچه بیشتر توسعه دهندگان در بالای بلاکچین ساخته شوند. هدف ETC تمرکز بر اینترنت مواردی است که اغلب IoT نامیده می شود. در یک مصاحبه, ایگور آرتامونوف ، توسعه دهنده ETC ، گفت: “قراردادهای هوشمند در بلاکچین برای توافقات ساده بین ماشین های فعال در شبکه توزیع شده ، پروتکل ماشین به ماشین و IoT مناسب ترین کاربرد در این زمینه است. “

گت

Geth ، با استفاده از زبان برنامه نویسی Go ، یک “ابزار خط فرمان چند منظوره ارائه می دهد که یک گره کلاسیک Ethereum را اجرا می کند.” Geth حاوی بیش از 40 درصد کد جدید از زمان استفاده از هارد فورک از Ethereum است ، که توسعه فعال توسط تیم ETC را نشان می دهد. برنامه به شما اجازه می دهد استخراج ETC ، انتقال وجوه بین کیف پول ها ، ایجاد قراردادهای هوشمند و مدیریت حساب ها.

تاریخ

Ethereum Classic زنجیره بلوک اصلی را ادامه داد و در ژوئیه 2016 از Ethereum جدا شد. پیش بینی می شد که زنجیره اصلی به سادگی ناپدید می شود پس از چنگال اما استخراج و تجارت ادامه داشت. سرانجام ، Poloniex ETC را ذکر کرد و قیمت به یک سوم ETH رسید.

پس از حملات تلخ در زیرمجموعه های مختلف Ethereum ، ETC “اعلامیه استقلال“با بیان اینکه ،” ما به یک بلاکچین غیرمتمرکز ، مقاوم در برابر سانسور و بدون مجوز اعتقاد داریم. ما به دیدگاه اصلی Ethereum به عنوان یک رایانه جهانی ایمان داریم که نمی تواند خاموش شود ، و قراردادهای هوشمند برگشت ناپذیری را دنبال می کند. ”

از اعلامیه اصلی استقلال آنها:

“قانون قانون است؛ هیچ تغییری در کد Ethereum Classic ایجاد نمی شود که خصوصیات تغییرناپذیری ، قابلیت انعطاف پذیری یا حرمت دفتر را نقض کند. معاملات یا تاریخچه دفتر به هر دلیلی قابل برگشت یا اصلاح نیست. “

واضح است که این اصول با Ethereum همسو نبوده و بنابراین ETC دیگر با بنیاد Ethereum ارتباط برقرار نمی کند.

سرانجام ، دزد ETC را از هک DAO به بازار ریخت ، اما جای تعجب دارد که قیمت ETC نسبتاً ثابت باقی مانده است. بعد از همه هرج و مرج ، سرانجام Ethereum Classic توانست یک تیم توسعه را جمع کند و در مسیر خودش قرار گیرد.

تیم کلاسیک Ethereum

در ابتدا ، تیم Ethereum Classic ، ETCDEV ، عمدا مشخصات پایین تری داشتند. عدم وجود رهبر برجسته مطابق با فلسفه اصلی آنها مبنی بر عدم تمرکز ETC و عاری از نفوذ قدرتمند انسانی است. با این حال ، این تیم دیگر فعال نیست.

اکنون ، توسعه Ethereum Classic توسط آزمایشگاه های ETC و تیم IOHK Grothendieck انجام می شود.

تیم رهبری کلاسیک Ethereum

تیم رهبری قبلی ETCDEV

عرضه سکه و پایداری

ETC در مورد استخراج و عرضه سکه بسیار از ETH فاصله می گیرد. Ethereum دارای یک بمب دشواری داخلی است که باعث می شود استخراج با اثبات کار در طول زمان سخت تر شود. این امر در نهایت همه ماینرها را وادار می کند تا به اثبات خطر بپردازند. ETC این بمب دشواری را متوقف کرده و قصد دارد به اثبات کار خود ادامه دهد.

به طور متوسط ​​10-14 بار بلوک دوم با پاداش پنج ETC در هر بلوک وجود دارد. از آنجا که زمان بلوک بسیار کوتاه است ، هزینه های معامله نسبتاً کم و با کارمزد متوسط ​​حدود یک سنت است.

Ethereum Classic از طریق جوایز بلوکی تورمی است تا سال 2025 که در آن نقطه 210 سکه محدود خواهد شد. اتریوم هیچ محدودیتی ندارد و فعلاً قصد دارد تورم باقی بماند. ETC معتقد است که این سیاست پولی Classic را به سرمایه گذاری ایمن تری تبدیل می کند زیرا به دلیل افزایش روند رو به رشد عرضه ، ارزش سکه ها با گذشت زمان کاهش نمی یابد.

پروژه های آینده و نقشه راه

در سال 2018 ، تیم توسعه دهنده زمرد کیف پول رومیزی, اولین کیف پول بی اعتماد ETC. آنها همچنین بمب ساعتی دشواری را که قبلاً ذکر کردیم برداشته و کار در زمینه اجرای زنجیرهای جانبی برای مقیاس پذیری را آغاز کردند.

بالای دو سال آینده, تیم Ethereum Classic برای بهبود سازگاری با زنجیره Ethereum ، بهبود ماشین مجازی Sputnik و پیاده سازی زنجیره های جانبی با Proof of Authority (PoA) کار می کند.

نقشه راه کلاسیک Ethereum (2019-2020)

نقشه راه کلاسیک Ethereum (2019-2020)

رقابت

شکی نیست که ETC در برابر یک رقابت شدید قرار می گیرد. نه تنها رقیب آشکار Ethereum بلکه ارائه دهنده قرارداد هوشمند دیگری نیز وجود دارد. به ویژه NEO در فضای قرارداد هوشمند نامی برای خود دست و پا کرده است. با این حال ، ETC “تمرکز جامعه بر روی سایر فناوریهای موجود در رقابت مستقیم است … و بیشتر به مشارکتها و راه حلهای مکمل تمرکز دارد.“شایان ذکر است که وقتی پلت فرم را با برخی دیگر از ارائه دهندگان قرارداد هوشمند مقایسه می کنید ، مطمئناً ETC در سطح تمرکززدایی عالی است.

تاریخچه تجارت

ETC به طور مداوم در کل 20 بازار در کل بازار قرار دارد. پس از کنفرانس توسعه دهندگان در هنگ کنگ ، قیمت تا 20 دلار افزایش یافت. پس از اولین مرحله از سیاست جدید پولی برای حذف تورم ، سکه با افزایش به بیش از 30 دلار رسید.

ETC در اوج بازار گاو نر 2017 / اوایل 2018 به بالاترین سطح USD رسید و از 45.50 دلار (0.00316 ~ BTC) عبور کرد. از آن زمان به بعد ، قیمت همچنان نزولی است. در حال حاضر حدود 4.50 دلار معامله می شود (0.00115 ~ BTC).

در حالی که اکثر توسعه و علاقه به سخت افزار Ethereum بستگی دارد ، دیدن تأثیرات تمرکز و تورم روی سکه در مدت طولانی بسیار جالب خواهد بود.

از کجا بخریم ETC

می توانید با BTC و ETH در Binance و Bittrex با ETC معامله کنید. همچنین می توانید ETC را مستقیماً با دلار در Coinbase خریداری کنید ، ساده ترین گزینه برای استفاده.

خارج از خرید ETC ، می توانید مال من نیز باشید. این پروژه لیست گسترده ای از استخرهای استخراج در وب سایت آنها.

ذخیره ETC از کجا

شما گزینه های ذخیره سازی زیادی برای نشانه های ETC خود دارید. در حالت ایده آل ، شما باید از Ethereum Classic ارائه شده استفاده کنید کیف پول زمردی. اگر این مورد پسند شما نباشد ، تعداد زیادی از آنها وجود دارد گزینه های اضافی که تیم ETC توصیه می کند.

برای کیف پول موبایل ، Jaxx از ETC پشتیبانی می کند.

با این حال ، برای حداکثر امنیت می توانید از کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S یا Trezor استفاده کنید.

افکار نهایی

با استفاده از ETC ، می دانید که در تعهد به یک بلاکچین تغییر ناپذیر سرمایه گذاری می کنید. تیم آنها امیدوار است که در طولانی مدت ، پایبندی به اصول شما ارزش داشته باشد. با ETH ، این سابقه وجود دارد که آنها می توانند دوباره بر اساس تأثیر انسان فورک کنند. مهم است که به یاد داشته باشید ارزهای رمزپایه از خاکستر سقوط بانکداری بیرون آمده اند. Satoshi Nakamoto در ابتدا بلاک چین های غیرمتمرکز را برای پاسخگویی به فساد در بخش مالی طراحی کرد. “بلاکچین تغییرناپذیر به معنای آزاد بودن از تمایل انسان به فساد بود.” سرقت ارزهای رمزنگاری شده قبلاً اتفاق افتاده و دوباره تکرار خواهد شد. آنچه که نیاز به چنگال سخت دارد را از کجا ترسیم می کنیم؟ ETH این خط را تار می کند در حالی که ETC به وضوح زمین خود را در شن و ماسه کشیده است.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.20.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

توییتر

گیتهوب

Reddit

تلگرام