Litecoin چیست?

Litecoin (LTC) یک ارز رمزنگاری شده نظیر به نظیر است که در 7 اکتبر 2011 منتشر شد و در 13 اکتبر 2011 به صورت مستقیم پخش شد.

“نقره طلای بیت کوین. برادر کوچک بیت کوین که زیاد بیرون نمی آید. “

این موارد تنها چند مورد از مواردی است که شما می توانید هنگام پرتاب کردن علاقه مندان به رمزنگاری در مورد Litecoin به اطراف گوش دهید. در نگاه اول ، Litecoin به عنوان 10 ارز رمزپایه برتر بازار احترام زیادی قائل نیست. با این حال ، هنگامی که وارد علف های هرز می شوید ، Litecoin یک برنامه بسیار مفید و جالب از بلاکچین اصلی بیت کوین ارائه می دهد. با توجه به آنچه که Litecoin به دست می آورد ، آسان است که از واقعی بودن آن و عملکردهای آن چشم پوشی کنید.

در این راهنما ، بخشهای زیر پروژه را شرح خواهیم داد. اگر ترجیح می دهید مستقیماً به آن دسترسی پیدا کنید ، به یک مورد خاص بروید:

پایین پایین بودن Litecoin

کارمند سابق گوگل ، چارلی لی ، Litecoin را تأسیس کرد. این یکی از اولین چنگالهای مشتری اصلی بیت کوین بود. این به عنوان راه حلی برای برخی از تنگناها و مقیاس پذیری با بیت کوین پیشنهاد شد ، به ویژه تعداد معاملات قابل پردازش در یک بازه زمانی مشخص. نکاتی که Litecoin نسبت به بیت کوین دارد این است که هزینه های معامله پرداخت بسیار کم است و قادر به پرداخت سریع تر چهار برابر است..

نقره تا طلای بیت کوین

یک دلیل وجود دارد که Litecoin مقایسه زیادی با بیت کوین می کند. به غیر از چند تمایز جزئی ، Litecoin دقیقاً همان هدف بیت کوین را دنبال می کند. به هر حال ، این یکی از اولین چنگال های بیت کوین بود.

بیت کوین در مقابل litecoin

Litecoin یکی از اولین چنگال های بیت کوین بود.

مقایسه Litecoin با بیت کوین نه تنها از نظر راحتی منطقی است ، بلکه به ما اجازه می دهد تا در آنچه در سطح فناوری متفاوت است ، همگام شویم. قرار است از Litecoin به عنوان ارز رمزنگاری نظیر به نظیر استفاده شود. در واقع قادر است همان کار بیت کوین را با سرعتی سریعتر و ارزان تر انجام دهد.

سرعت

سرعت تأیید معامله نقش بسزایی در سرعت تصویب ارز دارد. تأییدهای بیت کوین معمولاً حدود ده دقیقه و با دوره هایی تا 2548 دقیقه طول می کشد. شبکه Litecoin قادر است تراکنش ها را با سرعت بسیار سریع تری تأیید کند.

دوره تأیید Litecoin 2.5 دقیقه ثابت طول می کشد. برای هر بلاک شخصی Bitcoin که تایید می شود ، چهار بلوک Litecoin با اندازه برابر تأیید می شوند.

هزینه

هزینه ارسال هر فرقه LTC حدود 0.02 دلار هزینه دارد, در حالی که بیت کوین در حال حاضر است حدود 0.35 دلار معلق است. هزینه ها در حال حاضر بسیار ناچیز هستند ، با این حال ، در اوج ترافیک ، به نظر می رسد هزینه های معامله بیت کوین کاملاً چشمگیر افزایش می یابد. این یک مزیت فوری برای معاملات کوچک است زیرا تقسیم 10 دلاری Uber با یک دوست برای اکثر مردم منطقی نیست اگر مجبور باشید 5.00 دلار در ازای آن بپردازید. Litecoin این گزینه را برای پرداخت کالاهای روزمره و بدون کارمزد بالا ارائه می دهد که خیلی زود شروع به جمع شدن می کند.

معدن

یکی از اهداف Litecoin توزیع یکنواخت قدرت هش نسبت به شبکه Bitcoin است. این شامل استخرهای استخراج معادن ، گروه های استخراج معادن و زیر مجموعه معدنچیان بسیار کوچکتر (و کمتر غیرمتمرکز) است. Litecoin با هدف غیرمتمرکز نگه داشتن قدرت هش کردن است.

استخراج Litecoin نیز به دلیل ذاتا عرضه بیشتر ، هزینه های معاملات را نسبتاً پایین نگه می دارد. فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند وجود داشته باشد ، در حالی که تا 84 میلیون لایت کوین وجود دارد. این مهم است زیرا باعث می شود استخراج از رقابت کمتر شود ، و هرچه رقابت معدن بیشتر شود ، هزینه های معامله نیز بالاتر می رود.

در حالی که بیت کوین به دلیل هزینه های بالای معامله خود با برخی از مشکلات مقیاس پذیری جدی دست و پنجه نرم می کند ، از لحاظ تئوری Litecoin قادر است بلوک پس از بلوک را از بین ببرد و هزینه های معاملاتی پایین خود را حفظ کند. مسلماً ، به اندازه بیت کوین از Litecoin استفاده نمی کنند و اگر رشد و استفاده مشابهی را تجربه کنند ، از نظر نظری می توانند با همان مقیاس پذیری دست و پنجه نرم کنند ، اما این فقط چنین نیست..

Litecoin همچنین از رمز نویسی کنید الگوریتم هش کردن که از پردازش بسیار کمتری نسبت به الگوریتم هش Bitcoin Bitcoin SHA-256 استفاده می کند. با تأکید بیشتر بر استفاده از RAM پرسرعت ، Litecoin تسلط بر دنیای استخراج را برای یک بازیکن (یا یک گروه کوچک از بازیکنان بزرگ) بسیار کمتر می کند.

درباره Litecoin

تاریخ

مهم است که به تفاوت چگونگی پیدایش بیت کوین و Litecoin توجه کنید. ریشه های بنیانگذار بیت کوین نسبتاً مملو از رمز و راز است. Satoshi Nakamoto (نام مستعار بنیانگذار Bitcoin) اساساً به افسانه و افسانه سقوط می کند.

از طرف دیگر ، بنیانگذار Litecoin به صورت عمومی در جامعه فعال و فعال بوده است. میتونی پیدا کنی چارلی لی در لینکدین یا در توییتر ، به عنوان SatoshiLite. وی پس از کار در گوگل و تاسیس Litecoin ، وی همچنین در سمت مهندسی در Coinbase ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان کار کرد..

به نظر می رسد لی در مقایسه با ساتوشی اسرارآمیز اسرارآمیز طبیعتی در دسترس و باز دارد. این واقعیت که لی قادر به ایجاد وضعیت (Lite) در وضعیت است بسیار انسانی است. علاوه بر این ، شما به سختی می توانید ادعاهای جدی یا توهمات عظمت در اردوگاه Litecoin را پیدا کنید. هدف آن این است که ارزهای رمزپایه را برای همه قابل دسترسی و قابل استفاده کند و با نقش آفرینی به بیت کوین کاملاً مناسب است..

این واقعیت که Litecoin می تواند وزن خودش را حفظ کند ، وقتی صحبت از یک مورد استفاده قانونی می شود ، می تواند چیزهای زیادی را بیان کند ، به خصوص در دنیای ارزهای رمزپایه با بیش از 700+ سکه بالاتر با اهداف مشکوک. به هر حال ، این رقم بیش از 1.8 میلیارد دلار سقف بازار را در اختیار دارد. این فقط با شانس گنگ اتفاق نمی افتد.

با این حال ، انصافاً ، کاربران Litecoin را به حد مجاز خود نرسانده اند ، زیرا افراد زیادی از آن استفاده نمی کنند. در حال حاضر ، Litecoin دقیقاً همان کاری را که برای انجام آن ایجاد شده است انجام می دهد: ارائه معاملات سریع و کم هزینه به روشی که بیت کوین نمی تواند.

رقابت

وقتی با بیت کوین مقایسه می شود که دارای محدودیت بازار در حدود 33 برابر است ، Litecoin چندین مزیت دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، این امکان را دارد که هزینه های معاملاتی پایین تر ، زمان پردازش معاملات سریع تر ، یک شبکه استخراج غیر متمرکز را ارائه دهد و بنیانگذار آن حتی زنجبیل گاه به گاه را در توییتر بیرون می اندازد. این مزایا از نظر فنی Litecoin را برای اکثریت قریب به اتفاق معاملات کوچک به سکه بهتری تبدیل می کند.

لوک سالهاست که در Litecoin گریه می کند ، اما این پایین ترین سطح است! فکر می کنم او فقط حسادت می کند که خودش Litecoin را خلق نکرده است. &# 129315؛ https://t.co/LWw0wIzegd

– چارلی لی [LTC⚡] (SatoshiLite @) 29 اکتبر 2017

تاریخچه تجارت

Litecoin در ابتدا در طول رشد چشمگیر خود در نوامبر 2013 شروع به جلب توجه کرد ، جایی که تقریبا 15 برابر افزایش قیمت داشت. این جهش قیمت کوتاه مدت بود و Litecoin حدود 2 دلار در هر بازه LTC حدود 4 سال معامله کرد. فقط در ماه مه سال 2017 بود که در مدت زمانی که به طور کلی همه ارزهای رمزپایه رشد گسترده ای داشتند ، دوباره شروع به برداشتن بخار کرد.

قیمت در پایان سال 2017 در حدود 350 دلار فراتر رفت و به نظر می رسد روند محدود شده دوباره در حال بازی است. اگر تاریخچه ای پیش رو باشد ، ممکن است شاهد کاهش قیمت ها برای یک یا دو سال قبل از بازگشت گاوها باشیم. از آن زمان به بعد ، Litecoin حدود 40 دلار برای هر علامت LTC معامله کرد.

Litecoin همچنین با اتخاذ فن آوری های جدید مانند Segregated Witness و انجام اولین معامله Lightning Network که 0.00000001 LTC را از زوریخ ، سوئیس به سانفرانسیسکو ، ایالات متحده آمریکا در یک ثانیه ارسال کرد ، نسبتاً نوآور بوده است..

با یادداشتی بحث برانگیزتر ، چارلی لی گزارش شده که او تمام دارایی های Litecoin خود را در پایان سال 2017 فروخت. در آن زمان ، برخی از اعضای جامعه تعهد او به این پروژه را زیر سوال بردند. این حرکت با توجه به اینکه او بازار را تقریباً به کمال رساند ، از نظر معاملات تجاری نبوغ محض بود یا شانس گنگ. سرمایه گذاران باهوش ممکن است بخواهند توجه کنند اگر او هرگز تصمیم به خرید دوباره بگیرد.

از کجا Litecoin بخریم

صرافی های کوچک و بزرگ Litecoin را می فروشند بنابراین در تهیه برخی از آنها مشکلی نخواهید داشت. به خصوص در آسیا در صرافی هایی مانند OKEx ، Bibox و Huobi محبوب است. اگر به دنبال چیزی کمی نزدیک به خانه هستید می توانید مقداری را در Bittrex یا Coinbase بگیرید.

Litecoin را در کجا ذخیره کنید

به دلیل استفاده گسترده تر از LTC ، روش های زیادی برای ذخیره آن وجود دارد. اگر مقدار زیادی ذخیره می کنید ، بهترین شرط شما این است که همیشه کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S یا Trezor تهیه کنید. اگر قصد دارید آن را به طور منظم معامله کنید و یا روزانه از آن استفاده کنید ، گزینه های راحت تری وجود دارد. شما می توانید با کیف پول رسمی دسک تاپ برای ویندوز ، مک و لینوکس.

اگر در حال مسافرت هستید ، احتمالاً تلفن همراه بیشتری مانند کیف پول Jaxx یا LoafWallet می خواهید. بخاطر داشته باشید که بسیاری از مبادلات کیف پول همراه ارائه می دهند ، اگرچه در واقع کلیدهای خصوصی خود را ندارید.

نتیجه

LTC به سادگی ارز رمزنگاری شده دیگری است که اتفاقاً موارد استفاده از آن را به عنوان یک روش غیر متمرکز پرداخت غیر همکار به همتا اثبات می کند..

هرگز ساخته نشده است که به موافقت خود با Bitcoin بپردازیم اما مزایای تکنولوژیکی آن تا حدودی یک تهدید است. اگرچه ممکن است از نظر تئوریک “بهتر” از بیت کوین باشد ، بیت کوین در حال حاضر با اثر شبکه سریع سوار شدن به یک پایگاه کاربری بسیار بزرگتر و فعال ، تمام شده است..

بیت کوین همچنین از مزیت داشتن یک نام خانوادگی نزدیک در حال حاضر برخوردار است ، در حالی که Litecoin بسیار مبهم است (به ویژه با افزایش نشانه های جدید به طور منظم به فضا). اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به دنیای ارزهای رمزپایه می پرند ، ابتدا بیت کوین می خرند. اگر گرسنگی آنها سیر نشده باشد ، ممکن است مقداری Litecoin و Ethereum را نیز بگیرید.

فرزندخواندگی

اگرچه به نظر می رسد برای اهداف مورد نظر بسیار خوب عمل می کند ، اما جالب است شرایطی را در نظر بگیریم که بتواند پذیرش و رشد گسترده کاربران را تجربه کند. گوشت زیادی روی استخوان های وفاداران وجود ندارد که می جوند ، اما لازم به ذکر است که قبل از اینکه افراد بیشتری شروع به اضافه کردن Litecoin به نمونه کارها کنند ، فقط مسئله زمان است..

اگر ، و این یک IF بزرگ است ، بیت کوین قادر به حل مشکلات مقیاس پذیری خود نیست ، Litecoin در آنجا حضور خواهد داشت تا حداقل همان ابزار را بدون نیاز به پرداخت هزینه بالا ارائه دهد (و اگر بیت کوین به اوج مشکلات مقیاس پذیری خود برسد – بسیار زیاد ) هزینه ها.

تا آن زمان ، Litecoin احتمالاً در حدود ده رمز ارز برتر بازار قرار خواهد گرفت ، و همان کاری را انجام می دهد که همیشه داشته است.

یادداشت سردبیر: رایان اسمیت برای انعکاس تغییرات اخیر پروژه ، این مقاله را در 19 دسامبر 2018 به روز کرد.

منابع اضافی

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سکه ، تیم و پروژه در کانال های زیر پیدا کنید: