مونرو چیست?

Monero ، یک چنگال Bytecoin ، یک ارز امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی است که بر اساس پروتکل Cryptonote با استفاده از Ring Signatures ساخته شده است. سازوکار اثبات کار CryptoNight سکه های جدیدی صادر می کند که ماینرها را برای ایمن سازی شبکه و تأیید معاملات تشویق می کند. در اصل در آوریل 2014 با نام BitMonero راه اندازی شد ، Monero (نماد XMR) ، در اسپرانتو به معنی پول است.

دفتر عمومی و مخفی مونرو به هرکسی امکان ارسال و دریافت معاملات خصوصی را می دهد. این بدان معناست که هیچ ناظر خارجی از فرستنده ، مبلغ یا مقصد اطلاع ندارد.

Monero و آن جامعه با سه ارزش کلیدی ایستاده اند: (1) امنیت ، (2) حریم خصوصی و (3) عدم تمرکز

وب سایت مونرو توضیحات بیشتر:

امنیت

کاربران باید بتوانند معاملات خود را به Monero اعتماد کنند ، بدون خطر خطا یا حمله.

حریم خصوصی

مونرو حریم خصوصی را جدی می گیرد. مونرو باید بتواند در دادگستری و در موارد شدید از مجازات اعدام از کاربران محافظت کند.

تمرکززدایی

مونرو متعهد به ارائه حداکثر میزان عدم تمرکز است.

در این راهنمای Monero ، ما همه مواردی را که باید بدانید ، شامل می شود:

مونرو چگونه کار می کند?

Monero مبتنی بر پروتکل رمزنگاری سطح برنامه متمرکز بر حریم خصوصی به نام Ring Signatures است.

امضای حلقه در اصل در یک کنفرانس رمزنگاری 2001 در کوئینزلند ، استرالیا ارائه شد. نویسندگان Ring Signatures شامل رون ریوست ، آدی شامیر و یائل تائومان هستند. Ring Signat مکانیسم اصلی چگونگی ساختار معاملات Monero پس از پخش از کیف پول است.

مورد اصلی استفاده در پشت Monero این است که چگونه معاملات به دلیل آدرسهای مخفی قابل پیوند و پیگیری نیستند. این از فرستنده و گیرنده ها محافظت می کند و در عین حال امکان مشاهده انتخابی معاملات از طریق ساختار کلید عمومی / خصوصی را علاوه بر کلیدهای خصوصی / عمومی عادی فراهم می کند (در ادامه در مورد این اطلاعات بیشتر).

Monero دارای محدودیت بلوک متغیر است که امکان انعطاف پذیری در مدیریت داده (اندازه بلوک) و مقیاس پذیری را فراهم می کند. به دلیل معماری بسیار به این نیاز دارد. حریم خصوصی به رمزنگاری و داده های بیشتری در مورد معاملات نیاز دارد.

در نهایت ، Monero از امضاهای زنگ دار ، معاملات محرمانه حلقه ای (RCT) و آدرس های پنهانکاری برای جلوگیری از معاملات در سطح پروتکل استفاده می کند تا از فرستنده ها و گیرنده ها در برابر شنود محافظت کند در حالی که در صورت تمایل اجازه می دهد معاملات توسط شخص ثالث تأیید شود.

جزییات فنی

راه اندازی شد: 14 آوریل 2014

کل عرضه سکه: در ابتدا 18.4 میلیون سکه (پس از این ، تولید ثابت 0.3 XMR در دقیقه برای تعادل سکه های از دست رفته در سال وجود دارد)

الگوریتم: اثبات کار (PoW) با استفاده از CryptoNight

پاداش بلوک: هموار تغییر می کند

زمان بلوک: 120 ثانیه

مشکل: در هر بلوک دوباره هدف گیری کنید

مشکل بیت کوین

قابلیت لذت پذیری به شما امکان می دهد همان نوع کالا یا دارایی را با کالای دیگر مبادله کنید. این به معنای ارزش برابر بین کالا و دارایی است. به عنوان مثال ، شما می توانید یک سکه عقاب نقره ای را با یک سکه عقاب نقره ای دیگر معامله کنید (نشان دهنده همان ارزش بین دو سکه).

اما اگر شما نتوانستید سکه نقره خود را با دیگری معامله کنید چون این سکه نقره در فعالیت های غیرقانونی استفاده شده است چه می کنید?

این معمای دقیقی است که بیت کوین به دلیل معماری کاملاً شفاف خود با آن روبرو می شود. اگر برخی از آژانس ها تصمیم بگیرند که معامله خاصی با بیت کوین برای اهداف غیرقانونی استفاده شود ، توانایی پذیرفتن آن بیت کوین را به عنوان یک ارز قابل تهدید تهدید می کند.

این یک سازه مهم برای چیزی است که به عنوان “پول” در نظر گرفته می شود و برای دیدن Bitcoin زیر آتش ناراحت کننده است. خوشبختانه ، مونرو قصد دارد این مشکل را از طریق حریم خصوصی پنهان و کدگذاری شده برطرف کند.

دیلبرت با کمیک استریپ داگبرت درباره قابلیت انعطاف پذیری

داگبرت می داند چه خبر است. | Dilbert © 2006 اسکات آدامز

مونرو در مقابل بیت کوین

یکی از افتهای بزرگ بیت کوین ، عدم انعطاف پذیری برای اجرای ویژگی های جدید است که تقریباً به روزرسانی شبکه تقریباً کامل است. (همانطور که در بحث Blockize مشاهده کردیم)

این شامل محدودیت های رمزنگاری شده و عناصر طبیعی طراحی است (مانند فرکانس بلوک ، حداکثر مقدار پول و تعداد تأییدهای مورد نیاز).

قابلیت ردیابی مبالغ معامله و همچنین فرستنده / گیرنده به صورت خودکار با بیت کوین به صورت عمومی قابل مشاهده است مگر اینکه اقدامات خاصی توسط کاربر انجام شود.

اثبات الگوریتم کار (PoW) همچنین با ظهور GPU و سخت افزار مدار مجتمع برنامه (ASIC) ، دیدگاه Satoshi “یک CPU یک رای” را نقض کرده است. این اجازه می دهد تا آن ماینرها کنترل اکثریت (51٪ +) بر روی شبکه را بدست آورند و تغییرات را کنترل کنند. (مانند یک چنگال ، برای ادامه کار شبکه)

انتشار نامنظم به سازه ای گفته می شود که پاداش بیت کوین هر 4 سال نصف می شود. هدف اصلی ایجاد انتشار صاف محدود با پوسیدگی بازه بود. (الگوی قابل پیش بینی و متلاشی تر)

در عوض ، ما یک انتشار خطی به صورت قطعه قطعه داریم (همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است) که فرصت حمله دو برابر هزینه را ایجاد می کند. این به دلیل کاهش میزان هش شبکه در هر نصف شدن است. به حفره راه پله مانند حرکت توجه کنید.

نمودار دشواری استخراج بیت کوین

تنظیمات Bitcoin دشوار نیست.

چنگال Bytecoin

Bytecoin اولین اجرای شناخته شده پروتکل CryptoNote با کدی است که کاملاً از ابتدا تولید شده است. اما اگر پیش از این نیز پیاده سازی شده بود ، چرا به مونرو نیاز بود? خوب ، مثل همیشه با رمزنگاری ، برای برخی از درام ها آماده شوید.

Subreddit مونرو

ممکن است بایت کوین از قبل معرفی شده باشد.

همانطور که در این subreddit مونرو شرح داده شده است از سه سال پیش ، نه تنها حق بیمه Bytecoin بلکه جعل بلاکچین برای نشان دادن توزیع عادلانه وجود داشت. پس از آن ، دو سال کد “فلج شده” وجود داشت که می توانست بهبود یابد ، اما بهبود نیافت. ریکاردو اسپاگنی یا “Fluffypony” گفت که تیم مونرو طی چند هفته این مشکلات را برطرف کرد.

تیم مونرو

در هر بخش تیم در وب سایت Monero ، تیم اصلی شامل:

علاوه بر این ، وجود داشته است بیش از 30 توسعه دهنده و 420 مشارکت کننده در طول عمر پروژه. از آنجا که مونرو روی حریم خصوصی متمرکز است ، تعجب آور نیست که بسیاری از اعضای تیم ناشناس ماندن را انتخاب کنند

فناوری Monero

فناوری اصلی در پشت Monero تعادل این است که به شما امکان می دهد کلیدهای خود را کنترل کرده و به صورت خصوصی با مکانیسم های امنیتی اثبات شده کار کنید و در عین حال امکان انعطاف پذیری و توسعه را در شبکه فراهم کنید. (به عنوان مثال اندازه بلوک متغیر ، ادغام Kovri)

چگونه یک معامله طبیعی (کاملاً ناشناس) کار می کند

چگونه یک معامله طبیعی (کاملاً ناشناس) کار می کند

تنظیمات پیش فرض معاملات بیت کوین در صورت عدم اقدام برای پنهان کردن هویت و معاملات شخص (به عنوان مثال VPN و خدمات اختلاط) کاملاً شفاف و نام مستعار است. این بدان معنی است که آدرس IP شما می تواند با منابع کافی برای اتصال این دو به دستگاه شما متصل شود (یعنی هویت شخصی).

امضای حلقه معاملات را پنهان می کند

امضای حلقه امضاهای دیجیتالی است که چندین امضا کننده معامله را امضا می کنند. فکر: با یک حساب مشترک امضا کنید اما هیچ کس از امضا کننده واقعی اطلاع ندارد

فرستنده یک کلید هزینه یک بار تولید می کند و گیرنده تنها طرفی است که می تواند پول را براساس آن کلید شناسایی و هزینه کند.

تصاویر کلیدی ، کلیدهای رمزنگاری ، از هر خروجی مصرف شده گرفته می شوند و از هزینه مضاعف جلوگیری می کنند. این به این دلیل است که در بلاکچین برای هر خروجی (هزینه) یک تصویر اصلی وجود دارد.

معاملات امضای حلقه شامل چندین امضاکننده است که برای ناظران خارجی ناشناخته است

معاملات امضای حلقه شامل چندین امضاکننده است که برای ناظران خارجی ناشناخته است.

یک امضای زنگ از کلیدهای حساب شما و کلیدهای عمومی انتخاب شده از بلاکچین استفاده می کند تا “زنگ” امضا کنندگان احتمالی را تشکیل دهد. ویژگی اصلی امضای حلقه این است که دیدن کلیدهای اعضای کدام گروه امضا را غیرممکن می کند.

هیچ مشاهده گر خارجی نمی تواند با امضا کنندگان در حلقه تضمین کند که خروجی تراکنش غیرقابل ردیابی است. علاوه بر این ، قابلیت انعطاف پذیری همچنان باقی است زیرا شبکه از مبالغ هزینه شده اطلاعی ندارد (علی رغم توانایی تأیید یک معامله واقعی).

من از دیدن پیشرفت در معاملات محرمانه هیجان زده ام. قابلیت لذت تنها ویژگی پول خوب است که Bitcoin / Litecoin از دست رفته است.

من مشتاقانه منتظر اضافه کردن این مورد به Litecoin هستم که آماده شد. &# 128640؛ و این را می توان با چنگال نرم انجام داد. گوش به زنگ باشید!

– چارلی لی [LTC⚡] (SatoshiLite @) 14 نوامبر 2017

معاملات محرمانه زنگ (RCT) مبلغ ارسال شده را پنهان کنید

فرستنده می تواند اطلاعات کافی را برای معدنچیان فاش کند تا معامله را تأیید کند بدون اینکه کل مبلغ هزینه شده را به صورت عمومی اعلام کند. (به عنوان “متعهد” شناخته می شود) این به معامله اجازه می دهد تا صحت و اعتبار خود را بدون از دست دادن حریم خصوصی کاربر به اثبات برساند.

این شبکه مقدار هر خروجی را رمزگذاری کرده و آن را در معامله گنجانده است. مبلغی که توسط فرستنده رمزگذاری شده است ، از یک راز مشترک ساخته شده در معامله محاسبه شده با ترکیب کلید مشاهده خصوصی گیرنده با کلید مشاهده عمومی معامله (که در معامله تعبیه شده است) استفاده می کند

اشخاص ثالث نمی توانند مبلغ را بر اساس این سازه معاملات محرمانه حلقه (RCT) مشاهده کنند

خروجی های RingCT

خروجی های RingCT اکنون از سپتامبر 2017 اجباری است

آدرس های Stealth از فرستنده ها و گیرنده ها محافظت می کند

مونروپدیا این ساختار را که از فرستندگان و گیرندگان در برابر ناظران خارجی محافظت می کند ، روشن می کند:

آدرسهای مخفی کاری قسمت مهمی از حریم خصوصی ذاتی مونرو است. آنها به فرستنده اجازه می دهند تا آدرسهای یک باره تصادفی را برای هر معامله از طرف گیرنده ایجاد کند.

با استفاده از آدرس های مخفی کاری ، فقط فرستنده و گیرنده می توانند تعیین کنند که محل پرداخت از کجا ارسال شده است.

هنگام ایجاد یک حساب Monero ، یک کلید مشاهده خصوصی ، یک کلید هزینه خصوصی و یک آدرس عمومی خواهید داشت. شما از کلید صرف هزینه برای ارسال پرداخت ها ، از کلید مشاهده برای نمایش تراکنش های ورودی و از آدرس عمومی برای دریافت پرداخت استفاده می کنید. هر دو کلید مصرف و کلید مشاهده در ایجاد آدرس Monero شما نقش دارند. می توانید کیف پول «فقط تماشا» داشته باشید که فقط از کلید مشاهده استفاده می کند.

یک آدرس مخفی کاری در نهایت از ارتباط وجوه گیرنده با کیف پول وی جلوگیری می کند. با این حال ، شخص ثالث می تواند آدرس آن را برای اثبات وقوع معامله بررسی کند. (با به اشتراک گذاشتن کلید مشاهده عمومی توسط فرستنده)

گیرنده بودجه خود را از طریق کلید مشاهده خصوصی کیف پول خود دریافت می کند که زنجیره بلوک را اسکن می کند. پس از شناسایی و بازیابی توسط کیف پول ، یک کلید خصوصی یکبار مصرف ایجاد می شود که با کلید عمومی فرستنده مطابقت دارد.

گیرنده اکنون می تواند آن وجوه را با استفاده از کلید هزینه شخصی خود خرج کند. این امر بدون کیف پول فرستنده یا گیرنده و نه مبلغی که به صورت عمومی با آن معامله شده انجام می شود.

از BCHGraz - ملاقات شماره 9 - مونرو توسط جاستین ارنهوفر

چگونه آدرس های Stealth از فرستندگان و گیرنده ها محافظت می کند | منبع: جاستین ارنهوفر ، اسلایدشیر

معاملات Monero چگونه کار می کنند

این روند به طور مختصر در این توضیح داده شده است موضوع Monero Bitcointalk (اعداد با یک تصویر زیر همراه است):

“باب تصمیم می گیرد خروجی را خرج کند ، که برای کلید عمومی یکبار مصرف ارسال شد. او به موارد اضافی نیاز دارد (1), TxOutNumber (2), و کلید خصوصی حساب او (3) کلید خصوصی یکبار مصرف خود را بازیابی کنید (4). هنگام ارسال معامله به کارول ، باب مقدار اضافی آن را به طور تصادفی تولید می کند (5). او از موارد اضافی استفاده می کند (6), TxOutNumber (7) و کلید عمومی حساب کارول (8) کلید عمومی Output خود را بدست آورید (9).

در ورودی ، باب لینک خروجی خود را در میان کلیدهای خارجی پنهان می کند (10). برای جلوگیری از هزینه های مضاعف ، او همچنین تصویر Key را که از کلید خصوصی یک بار مصرف وی گرفته شده است ، بسته بندی می کند (11). سرانجام ، باب با استفاده از کلید خصوصی یکبار مصرف معامله را امضا می کند (12), تمام کلیدهای عمومی (13) و تصویر کلیدی (14). وی Ring Signature حاصل را به پایان معامله اضافه می کند (15).”

مثال معامله Monero

معامله Monero به عنوان مثال

رقابت

مونرو چگونه با راه حلهای متمرکز بر حریم خصوصی مقایسه می کند?

نکته اصلی تمایز با Monero ، اجرای CryptoNote است که از سال 2001 وجود دارد و در مورد عملکرد آن مورد بررسی همگان قرار گرفته است. (برای مثال امضای حلقه قابل ردیابی)

نحوه کار CryptoNote

نحوه کار CryptoNote

دو پیاده سازی دیگر از فناوری حفظ حریم خصوصی از سایر ارزهای رمزپایه شامل:

ZeroCoin / ZeroCash – با استفاده از اثبات دانش صفر (ZKP) ، این پروتکل فرستنده و کل اقتصاد را پنهان می کند. بعداً به دلیل ناشناس بودن شبکه ، هیچ سو explo استفاده ای (مانند ایجاد اثبات دروغ / هزینه) را نمی دانید. یکی از بزرگترین خطرات عدم بلوغ و بررسی همکار در پشت رمزنگاری است. همچنین ، ZKP ها به سازندگان کلید خصوصی اولیه RSA برای از بین بردن آن اعتماد می کنند. (همانطور که ظاهراً در این مراسم سوزاندن رایانه انجام شده است)

Monero vs Zcash: معاملات ZCash براساس یک لایه امنیتی Zero-Knowledge Security (ZSK) انجام می شود

CoinJoin یک پروتکل مخلوط کردن است که ترکیبی از تراکنش ها است اما کاربران ، فرستندگان یا معاملات را در سطح پروتکل پوشانده نیست. در ابتدا توسط توسعه دهنده بیت کوین ، گریگوری مکسول ، Coin Join توسط Dash استفاده شده است ، که از مدل Masternode (MN) استفاده می کند که در آن کاربران باید 1000 DASH برای میزبانی یک MN داشته باشند. به گفته منتقدان ، این امر باعث ایجاد یک نقطه شکست می شود زیرا گره های منفردی که سرویس اختلاط را ارائه می دهند ، هستند در برابر حملات سیبیل آسیب پذیر است.

Monero vs Dash: Dash از CoinJoin استفاده می کند که تراکنش ها را با هم مخلوط می کند اما از محافظ فرستنده و گیرنده ها در سطح پروتکل محافظت نمی کند.

Monero vs Dash: Dash از CoinJoin استفاده می کند که تراکنش ها را با هم مخلوط می کند اما از محافظ فرستنده و گیرنده ها در سطح پروتکل محافظت نمی کند..

ادوارد اسنودن اخیراً از چارلی لی ، خالق Litecoin ، در مورد Zcash vs Monero س askedال کرد:

کلیه معاملات خصوصی

بیشتر آزمایش شده حریم خصوصی

بدون پرداخت مالیات از کارگران معدن برای پرداخت سرمایه گذاران

بدون تورم بالا … سرمایه گذاری بهتر.fluffypony

– چارلی لی [LTC⚡] (SatoshiLite @) 29 سپتامبر 2017

Kovri (براساس I2P) از کاربران در سطح پروتکل محافظت می کند

Kovri یک لایه شبکه رایگان ، غیرمتمرکز و ناشناس است که توسط Monero ساخته شده و براساس مشخصات اصلی I2P ساخته شده است. معماری اصلی I2P مشابه TOR (که از پیاز استفاده می کند) عمل می کند ، با این تفاوت که از Kovri از رمزگذاری و مسیریابی سیر برای ایجاد دسترسی خصوصی و محافظت شده در شبکه استفاده می کند.

Kovri (با مسیریابی سیر) با ایجاد یک شبکه همپوشانی اینترنتی ناشناس و مبتنی بر پیام ، کارها را یک گام فراتر از TOR پیش می برد. این شبکه overlay به کاربران کمک می کند تا موقعیت جغرافیایی و آدرس IP اینترنتی خود را پنهان کنند و به این ترتیب ترافیک اینترنت ناشناس است.

I2P اینفوگرافیک شبکه حریم خصوصی

I2P توضیح داده شده است

چگونه Monero به پنج چنگال تقسیم می شود (در حال حاضر شش مورد)

کشف اخیر تولید مخفی ASIC معدنچیان Monero باعث شده تا این سکه به 6 سکه مختلف شکسته شود.

در نتیجه کشف Monero ASIC و استخراج مخفیانه (بدون اطلاع جامعه) ، Monero به دلیل تهدید استخراج متمرکز تصمیم گرفت از الگوریتم اصلی خود استفاده کند..

این امر باعث ایجاد مقداری “جنگ علیه ASIC” توسط جامعه ای مشتاق برای حفظ ارزشهای اصلی تمرکززدایی خود شده است..

مونرو که با عمق بیشتری در این مقاله پوشش داده شده است ، به شش سکه مختلف تقسیم شده است. این سکه های جدید عبارتند از: MoneroV (XMV) Monero (XMR) اصلی هنوز هم باقی مانده است.

انتقادها ، نقاط ضعف و نگرانی ها

اگرچه به نظر می رسد Monero دارای افتخارات زیادی است ، اما برخی از نقاط ضعف آن است? همانطور که در این subreddit بحث شده است مقدار کمی وجود دارد:

 • حریم خصوصی – توانایی ردیابی آدرس IP گره ای که مبدأ معامله است وجود دارد. این ورود به سیستم آدرس های IP می تواند باعث ناشناس ماندن کاربران شود. همانطور که گفته شد ، توسعه Monero به طور مداوم در حال بهبود قابلیت حفظ حریم خصوصی است و برخی از قابلیت های Tor را برای کاهش این خطر اضافه کرده است.
 • تمرکز معدن – اکثریت معادن مونرو در گذشته تحت سلطه چهار استخر بود که هر کدام بیش از 20٪ نداشتند. این تمرکز دیگر آن مورد نیست ، اما هنوز هم یک تهدید بالقوه است.
 • روابط عمومی Darkweb – اگرچه این دلیل مستقیم تیم Monero نیست ، لازم به ذکر است که مارک تجاری و درک عمومی همیشه چیزی است که باید در ذهن داشته باشید و می تواند باعث کندی تصویب شود زیرا مردم از استفاده آن برای اهداف غیرقانونی می ترسند.
 • اندازه معامله – معاملات Monero بسیار بزرگتر از Bitcoin است ، به داده های بیشتری نیاز دارد و باعث ایجاد بلاکچین بزرگتری می شود که روزانه رشد می کند. خوشبختانه Monero در اکتبر 2018 ضد گلوله را چنگ زد و اجرا کرد. با اجرای ضد گلوله ، در برخی موارد اندازه معاملات تا 97 درصد کاهش یافت.
 • دشواری توسعه – توانایی ادغام با کیف پول های چند سکه ای و ادغام های دیگر که باعث استفاده گسترده تر می شود ، کند بوده است.
 • ابزارهای محدود تجاری – ابزار ادغام بازرگانان در این زمان دشوار است و سخت است. با این وجود ، تعداد بیشتری از خدمات شخص ثالث برای کمک به رفع این مشکل ظاهر می شوند.

دستاوردهای

 • معاملات Monero 97 درصد کاهش یافته است – اخیراً یک نسخه جدید رمزنگاری شده که از اندازه و هزینه معاملات می کاهد ، یک «نسخه ضد گلوله» را که اخیراً مورد استفاده قرار گرفته است. در نتیجه ، هزینه های معامله Monero با 97 درصد کاهش از 0.60 دلار به 0.02 دلار رسید.
 • Kovri fork ، ایجاد معاملات امن تر با یک لایه I2P در C++ – I2P ، به عنوان پروژه اینترنت نامرئی شناخته می شود ، یک گزینه جایگزین TOR است که یک لایه ایمن برای همه تراکنش های تحت فشار قرار دادن در شبکه اضافه می کند. این اجرا شد پس از آنونیمال کاربر ، با انجمن Monero التماس کرد که موافقت کرد بودجه توسعه تمام وقت را تأمین کند تا آن را به واقعیت تبدیل کند. (عاشق سرمایه گذاری جمعی هستم)
 • کیف پول سخت افزار Monero منتشر شد – این پروژه به عنوان مکانیزم تأمین اعتبار در جامعه سیستم تأمین مالی Monero Forum (FFS) سازماندهی و ایجاد شد. مایکل Schloh von Bennewitz ، پیشکسوت نرم افزار و سازنده ، و همچنین توسعه دهنده اصلی Anovimal ، Kovri ، پیشگام این پروژه بود. لجر و ترزور پشتیبانی XMR را نیز اضافه کرده اند.
 • با مونرو می توانید هزینه Overstock را پرداخت کنید – با تشکر از Shapeshift و API آنها ، Overstock اکنون Monero و همچنین چندین altcoins دیگر را می پذیرد. این نشان دهنده اعتبار بیشتر برای داشتن جریان اصلی بیشتر است.

نقشه راه

Monero یکی از فعال ترین تیم های توسعه در رمزنگاری را دارد ، بنابراین نباید تعجب کنید که نقاط عطف پروژه به طور مداوم در حال پیشرفت هستند. در حال حاضر ، تنها دو مورد اقدام در نقشه راه عمومی آنها برای سال 2019 عبارتند از:

 1. راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم
 2. مقالات تحقیقاتی آزمایشگاه تکمیلی Monero Research (MRL)

بررسی کنید نقشه راه پروژه به طور منظم در بالای آنچه قرار است بمانم.

تجارت

از سال 2014 شروع به کار کرد ، XMR تا اوت 2016 هیچ اقدام قیمتی نسبتاً زیادی را مشاهده نکرد. در آن زمان ، قیمت تقریباً عمودی پیش رفت و از حدود 1.80 دلار (0.003 ~ BTC) به 13.17 دلار (0.0217 ~ BTC) رسید. در کمتر از یک ماه ، قیمت دلار بیش از 600 درصد افزایش یافت. این افزایش اولیه شهاب سنگی به احتمال زیاد به دلیل افزایش محبوبیت XMR در وب تاریک و همچنین اولین حضور سکه در رسانه های جریان اصلی بوده است..

در طول عمر خود ، قیمت XMR سوار غلتک معمول قیمت ارزهای رمزپایه شده است. در اجرای گاو نر در سال 2017 (RIP) ، سکه 10 برابر کشید تا به بالاترین قیمت خود در حدود 475 دلار برسد.

تا آنجا که به آلت کوین مربوط می شود ، XMR عملکرد خوبی داشته است. این بازار در حالی که هنوز در بازارهای خرس پیشرفت قابل توجهی دارد ، ارزش خود را بهتر از سایر سکه ها حفظ می کند.

در حالی که دولت ها و شرکت های بزرگ به طور فزاینده ای به حریم شخصی شخصی نقض می کنند ، مونرو باید تقاضای ثابت افرادی را که می خواهند ناشناس بودن مالی خود را حفظ کنند ، مشاهده کند. فراتر از کاربران وب تاریک ، این پایگاه شامل هر کسی نمی شود که عادت های خرج کردن خود یا تعادل شخصی خود را که روی یک دفتر عمومی یا زیر کره چشم شخص ثالث بعضا شیطانی پخش می شود ، بخواهد. تقاضای مداوم باید قیمت سالم XMR را فراهم کند.

نحوه خرید و استخراج XMR

می توانید XMR را با Binance یا با BTC یا ETH خریداری کنید. اگر می خواهید XMR را مستقیماً با فیات بخرید ، Bitfinex و Kraken دو گزینه اضافی هستند.

گرچه در ابتدا با تمرکز استخر به چالش کشیده شد ، چنگال اخیر دور از معدنچیان ASIC باعث شد که هشرات استخرهای اصلی Monero (XMR) بیش از 50 درصد کاهش یابد. تهدید استخراج مخفیانه ASIC این چنگال را برانگیخت. در نتیجه ، Monero همچنان به عنوان یک سکه قابل استخراج GPU باقی مانده است چه به من. علاوه بر این ، می توانید لیستی از استخرهای استخراج معادن پیدا کنید اینجا.

نحوه ذخیره XMR

انواع کیف پول های دسک تاپ برای Monero با پشتیبانی فعال وجود دارد Linux ، Mac و Windows.

در سمت توسعه دهنده هاردکور ، وجود دارد بازو (v7) & 8) سیستم عامل برای چیپ ست های مورد استفاده در دستگاه های تلفن همراه و همچنین یک بلاکچین منبع که به شما امکان می دهد یک بوت استرپ بلاکچین را از یک فایل خام تهیه کنید.

کیف پول های همراه و سبک شامل کیف پول کیک ، Monerujo و My Monero هستند.

اگر امنیت اضافی کیف پول سخت افزاری بیشتر به مشکل برمی خورد ، Ledger و Trezor هر دو از XMR پشتیبانی می کنند. Monero همچنین یک طرح کیف پول داخلی دارد که بود بودجه جامعه و در حال توسعه است.

گربه مونرو

مونرو واقعاً اتفاق می افتد (و بوده است).

نتیجه

Monero ، یک انشعاب Bytecoin ، یک ارز امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. از پروتکل Cryptonote در کنار Ring Signatures ، Ring Confidential Transaction و Stealth Addresss برای محافظت از حریم خصوصی کاربر استفاده می کند.

جامعه Monero از سه ارزش اساسی پیروی می کند: (1) امنیت ، (2) حریم خصوصی و (3) عدم تمرکز.

موارد اصلی استفاده در پشت Monero معاملات خصوصی ، ناشناس و غیرقابل ردیابی است. همچنین شفافیت انتخابی دارد که به کاربران اجازه می دهد معاملات خاصی را در صورت تمایل قابل مشاهده کنند. (به عنوان مثال یک حسابرس یا یک طرف دیگر برای اثبات معامله) از قضا ، این ویژگی برای بسیاری از منافع تجاری که به دنبال محافظت از داده های مهم تجاری و اسرار تجاری هستند جذاب است..

از طرف مقیاس پذیری ، محدودیت بلوکی برای تسهیل مدیریت انعطاف پذیرتر داده (اندازه بلوک) و راه حل های رشد وجود دارد. این کار با هدف ایجاد انعطاف پذیری در رشد معماری Monero (که به رمزنگاری و داده های بیشتری در مورد تراکنش ها نیاز دارد) از اکثر بلاکچین ها امکان پذیر است..

اگرچه مونرو بازیکنی بسیار ثابت و نوآور بوده است ، اما این رشد بدون کشمکش های بزرگی حاصل نشده است. کشف اخیر تولید مخفی ASIC معدن کاران مونرو باعث شده این سکه به 6 چنگال مختلف شکسته شود.

این نه تنها باعث تقسیم جوامع نشده است بلکه نگرانی هایی از معنای عدم تمرکز واقعی به وجود آورده است.

علی رغم این تهدیدهای چشمگیر ، فداکاری تیم برای ساخت یک پروژه قوی و ایمن همچنان ادامه دارد. پروتکل های حفظ حریم خصوصی مانند Kovri و کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S به طور مداوم باعث بهبود اکوسیستم می شود و به خوبی برای پروژه پیش بینی می شود. علاوه بر این ، تیم برای دستیابی به نقاط عطف توسعه همچنان ادامه دارد.

این سکه محرمانه و ایمن را روی رادار خود نگه دارید. تیم و جامعه در صنعت پیشرو هستند و یکی از افراد هستند که باید آنها را به طور نامحدود تماشا کنند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.9.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Monero

سایت اینترنتی

Reddit

تبادل پشته

BitcoinTalk

مهمترین

تلگرام