سکوی امواج چیست?

امواج یک است بستر بلاکچین می توانید استفاده کنید تا رمز سفارشی خود را ایجاد کنید. چه بخواهید یک پروژه را سرمایه گذاری کنید ، یک برنامه پاداش وفاداری بسازید یا یک ارز درون برنامه ای ایجاد کنید ، ممکن است ارزش بررسی بستر Waves را داشته باشد.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

با توجه به آنها سایت اینترنتی, شما می توانید در کمتر از یک دقیقه رمز خود را ایجاد کنید (اما ممکن است بخواهید کمی وقت بگذارید و برنامه خوبی در مورد نحوه استفاده از آن داشته باشید). Waves همچنین شامل a مبادله غیرمتمرکز (DEX) که در آن می توانید سکه تازه ایجاد شده خود را در یک جفت معاملاتی با هر رمز Waves دیگر معامله کنید.

در این راهنمای پلت فرم Waves ، ما در مورد موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

سکوها چگونه کار می کنند؟?

به بیان ساده ، نشانه های جدیدی که ایجاد می کنید و با استفاده از پلت فرم Waves انتقال می دهید به همین ترتیب انجام می شود پیوست در معاملات بلاکچین. هر چند یک مشکل ذاتی با این استراتژی وجود دارد. با استفاده از پروتکل بلاکچین معمولی ، همانطور که در بیت کوین مشاهده می شود ، نرم افزار مشتری شبکه باید با هر نوع معامله جدید به روز شود. این به روزرسانی بیشتر به عنوان هارد فورک شناخته می شود. همانطور که در تاریخ بلاکچین مشاهده کردیم ، هارد فورک ها با تعداد قابل توجهی خطرات و مقدار زیادی کار روبرو هستند.

برای جلوگیری از این ، Waves انواع جدید معاملات را از طریق افزونه ها به عنوان برنامه افزودنی در بالای نرم افزار اصلی پیاده سازی می کند. به این ترتیب ، حتی اگر سرویس گیرنده افزونه را از دست بدهد ، باز هم می تواند معامله سفارشی را از طریق شبکه انجام دهد. آنها می توانند بدون به روزرسانی نرم افزار خود ، همچنان به طور موثر در شبکه شرکت کنند.

تعداد انگشت شماری از ویژگی ها در نرم افزار core Waves گنجانده شده است:

  • نشانه های برنامه های سفارشی (CAT)
  • مبادله غیرمتمرکز (DEX)
  • قراردادهای هوشمند

رابط سکوی امواج

رابط پلت فرم Waves

نشانه های برنامه های سفارشی (CAT)

تمرکز اصلی پلت فرم Waves در ایجاد و انتقال توکن های سفارشی است. تو می توانی یک رمز ایجاد کنید مستقیماً از طریق مشتری ساده که موجود است در وب و همچنین هر دو اندروید و iOS.

نشانه هایی که ایجاد می کنید همه بدون واسطه قابل خرید ، فروش ، معامله و معامله هستند. از آنجا که می توانید سکه را سفارشی کنید ، آنها می توانند هر آنچه را که می خواهید نشان دهند. اگرچه ممکن است به اندازه عملکردهای دیگر در پلتفرم دیگر ، مانند Ethereum ، عملکرد رمز را نداشته باشید ، اما استفاده از Waves بی نهایت آسان تر است و به دانش برنامه نویسی صفر نیاز دارد. این سهولت استفاده ، پلتفرم Waves را برای سرمایه گذاری جمعی ، ICO های ساده و برنامه های وفاداری ایده آل می کند.

هزینه ایجاد یک توکن سفارشی 1 WAVE است – حدود 2.00 دلار در زمان نوشتن این مقاله.

استفاده از سیستم عامل از زمان راه اندازی رشد چشمگیری داشته است. از دسامبر 2017 ، تعداد توکن های سفارشی صادر شده با استفاده از پلت فرم Waves از 7000 به تقریبا 20،000 CAT افزایش یافته است.

مبادله غیرمتمرکز (DEX)

مبادلات غیرمتمرکز بسیاری از خطرات مرتبط با استفاده از صرافی متداول و متداول را کاهش می دهد.

زیرا وجوه شما ذخیره می شود مستقیم در کیف پول شما, تقریباً هیچ فرصتی برای هک شدن DEX وجود ندارد. علاوه بر این ، تمرکززدایی به این معنی است که هیچ سرمربی برای مسدود کردن وجوه شما یا محدود کردن معاملات و برداشت های شما وجود ندارد. شما کنترل کامل حساب خود را دارید.

امواج DEX برای جفت سازی سفارشات خرید / فروش و مبادله رمزها هنگام انجام سفارشات ، از یک مسابقه خودکار استفاده می کند.

Waves DEX برجسته ها

Waves DEX برجسته ها

همانطور که می بینید ، Waves DEX با هزینه کم برتری دارد (<0.01 دلار برای هر سفارش تجاری) و درگاه های متعدد. به غیر از دروازه های استاندارد ETH ، BTC و WAVES ، DEX رمپ های روشن / خاموش ZEC ، XMR و سایر ارزهای رمزپایه و همچنین برخی گزینه های فیات مانند USD و EUR را فراهم می کند.

می توانید بررسی کنید CoinMarketCap برای لیست کاملی از جفت های معاملاتی موجود.

اگرچه برای استفاده از دروازه های فیات نیاز به ارائه اطلاعات KYC / AML دارید ، اما همه سفارشات رمزنگاری به رمزنگاری در DEX کاملاً ناشناس هستند. برای کمک به قابلیت استفاده ، تیم Waves در ژوئیه 2017 به روزرسانی کاملی از رابط DEX را انجام دادند.

قراردادهای هوشمند

در سپتامبر 2018 ، تیم Waves اولین مجموعه را اجرا کرد قابلیت قرارداد هوشمند بر روی پلت فرم. ویژگی های جدید شامل “آدرس های چند سیگنال ، انجماد رمزها ، مبادله اتمی ، رأی گیری و اوراکل” است. در قراردادهای هوشمند از زبان برنامه نویسی جدیدی به نام RIDE استفاده شده است که به طور خاص برای پروژه ساخته شده است.

برخلاف قراردادهای هوشمند Ethereum ، قراردادهای Waves انجام ندهید نیاز به گاز برای اجرای در عوض ، این شبکه هزینه کم و ناچیزی را پرداخت می کند.

Waves Token & معماری

Waves با ساختار معماری سنتی که سایر شرکت های بلاکچین از آن استفاده می کنند تفاوت کمی دارد. برای جلوگیری از مشکلات مقیاس گذاری ، سیستم عامل از a معماری دو لایه با گره های سبک و کامل ، شبکه را حفظ می کنند. این متفاوت از رویکرد کاملا گره ای کامل است که خالصان بیت کوین از آن حمایت می کنند.

معماری دو لایه

گره های سبک Waves هرگز زنجیره بلوک را بارگیری نمی کنند. در عوض ، آنها برای تأیید تراکنش و تعاملات موجود در شبکه به گره های کامل بستگی دارند.

استراتژی از مشتری SuperNET lite که با موفقیت توسط پروژه NXT تأیید شده است.

برای تسهیل اعتماد بین گره های سبک و کامل ، Waves از پلتفرم Scorex. به جای بارگیری تاریخچه کامل معاملات ، گره های سبک از وضعیت شبکه فعلی. سپس آنها از این حالت برای ایجاد مراحل تأیید پرداخت ساده استفاده می کنند.

اثبات اجاره سهام (LPoS)

100،000،000 نشانه Waves ، WAVES ، در گردش است.

این پلتفرم برای حفظ یکپارچگی شبکه از تغییر الگوریتم اجماع سنتی Proof-of-Stake استفاده می کند. در یک سیستم اثبات سهام (LPoS) اجاره ای, شما می توانید نشانه های خود را با “لیزینگ”آنها را به گره های کاملی که شبکه را اجرا می کنند. هزینه لیزینگ 0.002 WAVES است.

تو نیاز داری 1000 موج به یک گره staking کامل اجرا کنید. این تعداد تغییر کرده است و بسیار کمتر از میزان اولیه 10،000 WAVES است. اگر این همه سکه ندارید ، با اجاره WAVES خود در استخر استخراج عمومی ، می توانید در سهام شرکت کنید. بررسی کنید لیست کامل گره های Waves پیدا کردن یکی از بهترین برای شما.

Miner Reward Token (MRT)

شما به عنوان یک گره کامل سهام ، در کنار جوایز WAVES خود ، Miner Reward Tokens (MRT) نیز بدست می آورید. شما برای 70 بلوک ابتدایی که در روز ایجاد می کنید 60 MRT دریافت می کنید و پس از آن برای هر بلوک 30 MRT درآمد کسب می کنید. MRT یک رمز پلت فرم Waves است ، بنابراین شما می توانید آن را آزادانه در DEX برای هر ارز رمزنگاری شده پشتیبانی شده دیگر معامله کنید.

تاریخچه سکوهای امواج

چندین عضو تیم موسس Waves قبلاً با هم روی پروژه NXT کار کرده بودند. توزیع ضعیف اولیه سکه ، تیم های چرخشی توسعه و تصمیم گیری های بحث برانگیز در مورد توسعه از عوامل ترک آنها برای شروع پروژه خود بودند – Waves.

تیم تصمیم گرفت به جای چنگ زدن از NXT ، کار را کاملاً از ابتدا شروع کند. تفاوت عمده بین دو سیستم عامل تاکید Waves بر روی است ادغام فیات ذاتی.

این شرکت با Deloitte همکاری کرد برای ارائه خدمات ICO به مشتریان و همچنین همکاری با آنها سپرده گذاری تسویه حساب ملی روسیه (بورس اوراق بهادار مسکو) برای ایجاد بالقوه یک بستر بلاکچین برای توزیع دارایی های دیجیتال.

در اکتبر 2018 ، پلت فرم Waves ثبت رکورد برای پردازش بیشترین تراکنش های هر پروژه بلاکچین در یک روز. این شبکه 6.1 میلیون تراکنش را به اتمام رسانده و از رکورددار قبلی EOS که 5.4 میلیون معامله داشت ، پیشی گرفته است.

نقشه راه امواج

نقشه راه Waves کامل

رقابت

در فضای قرارداد هوشمند هیچ کمبودی در رقابت وجود ندارد. Ethereum در حال حاضر نام بزرگی در زمینه ICOs و dapps است اما فضای کافی برای سایر پروژه ها نیز وجود دارد. NEO ، EOS ، Lisk و Stratis همچنین برای مشتریان باهوش هوشمند رقابت می کنند.

به نظر می رسد Waves با تمرکز بر روی یک جایگاه تراشیده است پذیرش انبوه از طریق سادگی. نشانه هایی که می توانید با Waves ایجاد کنید فاقد برخی از قابلیت هایی است که در سیستم عامل های دیگر دیده می شود ، اما ساخت آنها بسیار مسخره است. اگرچه تیم همچنان به افزودن قابلیت های قرارداد هوشمند ادامه می دهد ، شکاف ویژگی بیشتر کاهش می یابد.

Waves همچنین در جبهه DEX با رقابت چشمگیری روبرو است. IDEX یکی از رقبای برتر است و پروتکل هایی مانند 0x و Kyber Network چرخش یک DEX جدید را نسبتاً آسان می کند. تیم Waves بر روی قابلیت استفاده و سرعت معامله تمرکز دارد تا مبادله را از بسته جدا کند.

معاملات موج

Waves ICO خود را در ژوئن 2016 به پایان رساند بیش از 16 میلیون دلار. تقریباً بلافاصله پس از ICO ، قیمت WAVES 80٪ سقوط کرد و در حدود 0.20 $ (0.0003 BTC) تثبیت شد.

قیمت قبل از افزایش در جولای 2017 نسبتاً ثابت بود. این افزایش احتمالاً به دلیل انتشار نقشه راه آنها و همچنین اعلامیه مشارکت با ICO Hub برای یک چالش قبل از ICO.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = WAVES&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

برای بقیه سال 2017 ، قیمت قبل از جهش به آهستگی سقوط کرد تا در دسامبر امسال از 17.06 دلار (0.000899 پوند BTC) به بالاترین سطح خود در تاریخ (USD) برسد. در میان عوامل دیگر ، این گاوبازی به احتمال زیاد ناشی از ادعای تیم بود که Waves بزودی خواهد بود سریعترین زنجیره بلوک در جهان است. با مشکلات مقیاس گذاری بیت کوین ، سرعت هنگام ارزیابی ارزش ارز رمزنگاری شده به طور فزاینده ای به فاکتور بزرگتر و بیشتری تبدیل می شود.

علاوه بر افزایش قیمت در فوریه و آوریل 2018 ، در این زمان های بازار خرس ، WAVES با بقیه بازار کاهش یافته است. مشخص نیست که چه عواملی باعث افزایش فوریه شده است ، اما ما می توانیم فرض کنیم که افزایش ماه آوریل به دلیل اجرای ویژگی هوشمند قرارداد بوده است.

طی چند ماه اخیر سکه در حدود 2.00 دلار معامله شده است. استفاده بیشتر از قابلیت صدور رمز ، DEX یا نوآوری های جدید قرارداد هوشمند باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد.

WAVES را از کجا بخریم

برای خرید WAVES دو گزینه در دسترس دارید:

  • مبادلات
  • DEX

مبادلات

صرافی های زیادی مانند Binance و Bittrex WAVES برای تجارت در دسترس دارند. برای مبادله با WAVES در این سیستم عامل ها ، ابتدا باید Bitcoin یا Ethereum را خریداری کنید. پس از خرید ، وجوه خود را به یکی از صرافی های ذکر شده قبلی انتقال دهید و آنها را با WAVES معامله کنید.

برای دریافت WAVES می توانید از سرویسی مانند Changelly یا Shapeshift نیز استفاده کنید.

DEX

همچنین می توانید استفاده کنید DEX برای مبادله با WAVES. این توکن برای تجارت با BTC ، USD و EUR در دسترس است حجم معاملات با بیت کوین به میزان قابل توجهی بیشتر از دو مورد دیگر است. معمولاً هرچه حجم بیشتر باشد ، تجارت راحت تر است.

WAVES را در کجا ذخیره کنید

بهترین مکان برای ذخیره سازی WAVES شما مشتری کیف پول lite است ارائه شده توسط شرکت نگه داشتن وجوه خود در صرافی ، آنها را در معرض هکرها قرار داده و تحت کنترل شخص ثالث قرار می دهد.

مشتری موج

Waves Lite Wallet Client

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مشتری ساده در وب ، در Android ، در iOS یا به عنوان یک افزونه Chrome در دسترس است.

مطمئن شوید که رمزهای خود را هنگام ذخیره اجاره می کنید تا بتوانید از شبکه پشتیبانی کرده و آن پاداش های خوب را بدست آورید.

نتیجه

Waves روشی آسان برای ایجاد رمزگذاری خود و استفاده از قابلیت های ساده بلاکچین فراهم می کند. این پلتفرم برای افرادی که به دنبال راه اندازی صندوق جمعیت یا ایجاد یک سکه وفاداری ساده برای تجارت خود هستند خوب است. با قابلیت های اضافی قرارداد هوشمند ، این پلت فرم همچنین در حال رقابت با سیستم عامل های محبوب تر dapp (به عنوان مثال Ethereum) است..

ارزش Waves در سادگی آن است. هر کسی می تواند با چند کلیک و دانش کمی از فناوری اساسی ، یک رمز سفارشی ایجاد کند. فراتر از ایجاد نشانه های ساده ، Waves همچنین یک تبادل غیرمتمرکز را انجام می دهد.

اگر تیم همچنان به پیشرفتهای چشمگیری در سرعت و قابلیت استفاده از شبکه دست یابد ، دیدن محبوبیت بیشتر پلتفرم امکان پذیر است.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 10.23.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی سکوهای امواج

فیس بوک

توییتر

سستی

وبلاگ

Reddit

تلگرام