ستاره ای چیست?

استلار خود را به عنوان یک منبع باز و توزیع شده تبلیغ می کند زیرساخت پرداخت ها, بر این اساس بنا شده است که جامعه بین الملل به “یک شبکه مالی جهانی در دسترس همه” احتیاج دارد. این پروژه این نیاز را پر می کند ، افراد ، م institutionsسسات و سیستم های پرداخت را از طریق سیستم عامل خود متصل می کند.

با این کار ، تیم Stellar می خواهد معاملات پولی را از آنچه در سیستم های فعلی انجام می دهند ، ارزان تر ، سریع تر و قابل اطمینان تر انجام دهد. علاوه بر این ، پروتکل آنها با اجازه دادن به پرداخت های مرزی کارآمدتر ، افراد را از سراسر جهان متصل می کند.

در این راهنما ، ما به تمام جزئیات از جمله:

Stellar چگونه کار می کند?

مانند (تقریبا) سایر ارزهای رمزنگاری شده ، Stellar آن واژه زیبا را به دوش می کشد که به نشانه برجسته فناوری بلاکچین تبدیل شده است: تمرکززدایی. این شبکه بر روی وب سرورهای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود که توسط یک کنسرسیوم بین المللی از افراد و نهادها پشتیبانی می شوند. این سرورها از دفتر توزیع شده پشتیبانی می کنند که اطلاعات و معاملات شبکه را ردیابی می کند.

در عمل ، پروتکل Stellar مانند یک پی پال فراگیرتر و انعطاف پذیرتر عمل می کند. برای شروع استفاده از آن ، باید بودجه را در یک لنگر در شبکه بارگذاری کنید. دقیقاً مانند یک بانک یا PayPal ، این لنگر پول شما را نگه می دارد و به جای آن به کیف پول مجازی خود اعتبار می دهد.

لنگر

لنگرهای ستاره ای

شاید از خود بپرسید که چرا در وهله اول باید بدهی را با اعتبار مبادله کنید. خوب ، لنگرها به عنوان پلی برای هر ارز خاص و شبکه Stellar عمل می کنند. این مبادله به شما امکان می دهد وجوه خود را به طور رسمی به دفتر عمومی Stellar تبدیل کنید.

این ادغام به این معنی است که شما می توانید همانند PayPal ، بلافاصله وجوه را در شبکه بدون نیاز به منتظر انتقال بانکی ارسال کنید. همچنین پرداخت های مرزی را ساده می کند. بگذارید بگوییم شما می خواستید برای برادر مهاجر فقیر خود که در فرانسه زندگی می کند وجه ارسال کنید. شما می توانید از موجودی دلار اعتبار خود برای گرفتن کمک مالی از طریق شبکه Stellar برای او استفاده کنید. سپس Stellar با استفاده از کمترین نرخ ارز دلار خودکار را به یورو تبدیل می کند و حساب برادر شما با مبلغ مبادله شده به یورو اعتبار می گیرد. پس از دریافت این انتقال ، وی می تواند وجوه را از لنگر پشتیبانی کننده یورو خارج کرده و به سبک زندگی بوهمی خود ادامه دهد.

مثال تبادل لومن های ستاره ای

مثال تبادل لومن های ستاره ای

تبادل توزیع شده

Stellar همچنین به شما امکان می دهد سفارشات مبادله ای را در دفتر عمومی برای فروش یا خرید ارزهای دیگر ثبت کنید. همه نرخ ها توسط شخصی که سفارش می دهد از قبل تعیین می شوند ، بنابراین آنها مشمول نرخ ارز خودکار نیستند که Stellar برای نقل و انتقالات شخصی اعمال می کند.

اگر می خواستید مبادله کنید ، بگویید GBP با یورو ، می توانید یک سفارش در کتاب سفارش Stellar قرار دهید. سپس این دستور وارد بازار جهانی می شود ، همچنین می توانید با مراجعه به این موضوع که سفارش شما در برابر دیگران مانند آن چگونه بسته می شود ، مشورت کنید. توجه داشته باشید که این صرافی فقط به ارز فیات محدود نمی شود. همچنین شامل جفت معاملات ارزهای رمزنگاری شده و فیات نیز می باشد.

معاملات چند ارزی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، Stellar به شما امکان می دهد آزادانه بدون دردسر روشهای رسمی بانکی یا مبادله ارز ، پول را از آن طرف مرزها ارسال کنید.

برای تحقق این امر ، هنگام درخواست انتقال ارز ، شبکه یکی از سه کار را انجام می دهد:

  • Stellar وجوه را با پیشنهاد قبلی در دفتر سفارش خود تبدیل می کند و به طور خودکار مبادله را تسهیل می کند.
  • Stellar از Lumens (XLM) ، سکه آن ، به عنوان واسطه ای برای مبادله استفاده می کند. این وجوه را از ارز A به Lumens در بازار جهانی تبدیل می کند و سپس آن Lumens را می گیرد و برای کاربر دریافت کننده این وجوه به ارز B تبدیل می کند.
  • اگر در مبادله این دو ارز جفت معاملاتی وجود نداشته باشد ، Stellar پیشنهادهایی را در شبکه جستجو می کند که منجر به تبدیل زنجیره ای به ارز مورد نظر می شود (به عنوان مثال USD به EUR ، EUR به GBP ، BGP به AUD ، AUD به JPY ).

این فرآیند مبادله چند ارز بسیار هوشمندانه است و به کاربران یک روش انعطاف پذیر برای مبادله آسان ارزها در مقیاس بین المللی را ارائه می دهد..

تیم ستاره ای

جد مک کالب چهره استلار است. پیش از این ، او بدنام بدنام را ایجاد کرد. Gox ، اگرچه دیگر در جریان هک بیش از 450 میلیون دلاری دیگر درگیر نبود. پس از آن ، وی در ادامه ریپل ، مشهورترین رقیب Stellar را پیدا کرد. در سال 2013 ، وی به دلیل اختلاف عقیدتی با بقیه اعضای تیم رهبری ، ریپل را ترک کرد. اندکی بعد ، او Stellar را شروع کرد.

Stellar یکی از هیجان انگیزترین هیئت های مشاوره در مورد هر پروژه دیگری در فضای ارزهای رمزپایه را دارد. این لیست شامل Patrick Collison (مدیر عامل Stripe) ، Matt Mullenweg (بنیانگذار وردپرس) ، Naval Ravikant (بنیانگذار AngelList) و سام Altman (رئیس Y Combinator) است..

تاریخچه تجارت XLM

حداقل این که XLM سابقه تجارت جالبی داشته است. سکه در پایان سال 2014 حدود 5 برابر افزایش ارزش داشت. با این حال ، این دوره کوتاه مدت کوتاه مدت ارائه شد و قیمت در تمام سال های 2015 ، 2016 و حتی ابتدای 2017 به آرامی کاهش یافت..

فقط در ماه مه سال 2017 بود که همه چیز برای سکه کاملاً چرخید. در آن ماه ، قیمت از 0.00547 دلار (0.00000363 ~ BTC) به کمی بیش از 0.047 دلار (0.0000283 ~ BTC) در یک باره افزایش یافت چهار روز. دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث این پرش بزرگ شده است. این ممکن است هواپیمای اخیر تیمی باشد که تیم میزبان آن بوده است ، افراد بیشتری که در مورد پروژه یاد می گیرند ، یا فقط بازرگانان معمولی بازار.

به دنبال اوایل ماه مه ، قیمت XLM کم و بیش بقیه بازار را دنبال کرد. در ژانویه 2018 به بالاترین رقم بیش از 0.91 دلار (0.000061 ~ BTC) رسید و برای باقی مانده آن سال سقوط کرد. همانطور که گفته شد ، XLM بازار خرس را به طور قابل توجهی بهتر از بسیاری دیگر از altcoins پشت سر گذاشته است. در حقیقت ، تنها زمانی که بسیاری از سکه های دیگر بیش از 90 دلار از دست داده باشند ، تقریباً 50 درصد از ارزش BTC خود را از دست می دهد.

افزودن تعداد بیشتری لنگر ، شریک و (بدیهی است) کاربر ، همه باید به طور مثبت بر قیمت تأثیر بگذارد.

XLM را از کجا بخریم

Stellar Lumens تحت هر دو XLM و STR معامله می شود. تیم Stellar مدتی قبل تیکر را از STR به XLM تغییر داد ، اما برخی از صرافی ها مانند Poloniex زحمت تغییر آن را ندادند.

Bittrex ، Poloniex و Binance حجم زیادی از حجم معاملات XLM را تشکیل می دهند. Binance و Bittrex از هر دو جفت معاملات ETH و BTC پشتیبانی می کنند ، در حالی که Poloniex فقط از BTC ، USDT و USDC پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید XLM را با USD یا EUR خریداری کنید ، ارزش دارد که به Kraken نگاهی بیندازید.

XLM را در کجا ذخیره کنید

بیشتر کیف پول های مورد استفاده برای ذخیره XLM مخصوص XLM هستند یا در شبکه Stellar برای استفاده در بازار جهانی آن وجود دارد. سنگر, به عنوان مثال ، آیا تبادل توزیع شده در سیستم Stellar تعبیه شده است ، و StellarTerm مشتری است که به شما امکان می دهد برای مبادله یا ارسال وجه به صرافی توزیع شده دسترسی پیدا کنید. تیم Stellar همچنین یک Desktop Client ایجاد کرده اند که مخصوص ارز XLM است.

اگر به دنبال کیف پول غیر انحصاری Stellar هستید ، Ledger Nano S احتمالاً مطمئن ترین گزینه است ، اما اگر این کیف پول سخت افزاری را ندارید ، می توانید بررسی کنید ستاره دار, پاپایا, و سازا.

در یک شیرین کاری تبلیغاتی اخیر ، Blockchain پشتیبانی XLM را اضافه کرد و هنگامی که هویت خود را تأیید کردید 25 دلار XLM به شما اهدا کرد.

گزینه های کیف پول XLM

گزینه های کیف پول XLM

نقشه راه ستاره ای

Stellar نقشه راه مشخصی در وب سایت خود ندارد ، اما آنها به طور منظم نگه می دارند وبلاگ.

در این وبلاگ ، آنها ماهانه گزارشهایی از بزرگترین تحولات آن ماه را ارسال می کنند. برای خلاصه بازی های اکتبر 2017, به عنوان مثال ، آنها همکاری خود را با IBM و KlickEx برای پرداخت های مرزی. آنها همچنین با Remitr ، MSewa Software Solutions ، PesaChoice و Chanvice ICO Services Advisory مشارکت دارند..

از نظر ICO ، تیم ستاره ای معتقد است که شبکه آنها برای نظارت بر ICO و جمع آوری کمکهای مالی بلاکچین ایده آل خواهد بود. یک مورد قوی برای انعطاف پذیری ارائه شده توسط شبکه Stellar برای فعالیت های نوپا وجود دارد ، زیرا می تواند بسیاری از گزینه های پرداخت ارز رمزنگاری شده و فیات را تسهیل کند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، Stellar با ارائه دهنده کیف پول Blockchain در نوامبر 2018 همکاری کرد. این همکاری شامل یکپارچه سازی پشتیبانی XLM در Blockchain و سقوط 500 میلیون XLM برای کاربران Blockchain است..

افکار نهایی

اگر Ripple (XRP) برای م institutionsسسات مالی و غول های بانکی ساخته شده است ، پس Stellar Lumens برای کار برای انسان عادی می رود. این پتانسیل را دارد تا نحوه پردازش معاملات نظیر همتا را در مقیاس جهانی تغییر دهد.

انعطاف پذیری و موارد استفاده باعث می شود عملکرد آن مانند یک چاقوی ارتش سوئیس باشد. با استفاده از Stellar می توانید پرداخت های خرد را با کارمزد اسمی اداره کنید ، حواله های خود را بدون پرداخت ارز و نقل و انتقالات بانکی ارسال کنید و پرداخت ها را به صورت واقعی (2-5 ثانیه) تسویه کنید.

XLMuses

برخی از نقاط قوت Stellar

اگر همکاری IBM و KlickEx برای تحت تأثیر قرار دادن شما کافی نبود ، Deloitte ، Parkway Projects و Tempo شروع به ساخت خدمات در شبکه Stellar کرده اند.

بین این شرکت ها که از Stellar برای تصویب در دنیای واقعی ، مشارکت های رسمی آن و چشم انداز Stellar برای آینده مبادله ارز استفاده می کنند ، ما هیجان زده خواهیم شد که ببینیم چند سال آینده برای Ripple غیر روحانی چه چیزی ذخیره می کند. ما به شما نخواهیم گفت که پول خود را در آن قرار دهید ، اما ارزش آن را دارد که بدانید.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.10.2019 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع ستاره ای اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

گیتهوب

Reddit

وبلاگ