Wanchain چیست?

Wanchain در حال ایجاد بازار مالی جدیدی از دارایی های دیجیتال با اجرای انتقال های بین زنجیره ای از طریق بلاکچین های مختلف است. با تعداد زیادی سکه ، رمز و بلاک چین در حال حاضر در اکوسیستم ، در حال حاضر یک روش کارآمد و غیرمتمرکز برای مبادله ارزش بین آنها وجود ندارد. Wanchain به عنوان یک بلاک چین مستقل ، حساب های زنجیره های مستقل را به هم متصل می کند تا چارچوبی برای تبادل این دارایی ها فراهم کند.

سکو هر چند فقط برای انتقال ارز نیست. از طریق قراردادهای هوشمند ، پروتکل های حفاظت از حریم خصوصی و رمز بومی Wancoin (WAN) ، از جمله موارد دیگر ، می توانید از Wanchain برای ساخت هزاران برنامه مالی استفاده کنید.

در این راهنمای Wanchain ، ما می خواهیم به شرح زیر بپردازیم:

Wanchain چگونه کار می کند?

Wanchain گرچه از Ethereum منشعب شده است ، اما بلاکچین کاملاً جداگانه ای است Wancoin (WAN) رمز ERC20 نیست. قسمتهای زیادی برای این پلتفرم وجود دارد ، اما پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای ستون فقرات پشت همه اینها است.

پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای

پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای راهی برای انتقال داده ها بین Wanchain و زنجیره های دیگر فراهم می کند. این پروتکل دارای سه ماژول کاربردی است:

 • ماژول ثبت نام: زنجیره ای را که یک معامله از آن نشات می گیرد و همچنین دارایی که در حال انتقال است ، ثبت می کند
 • ماژول انتقال داده معاملات بین زنجیره ای: درخواست معاملات بین زنجیره ای را به Wanchain آغاز می کند ، تأیید می کند که آیا گره اعتبارسنج موفقیت را برمی گرداند یا خیر و معامله قانونی را از گره اعتبارسنج به زنجیره اصلی تسهیل می کند
 • ماژول درخواست وضعیت معامله: وضعیت معامله را کنترل می کند

در اصل ، پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای از قراردادهای هوشمند استفاده می کند تا شما را قادر به مبادله دارایی به Wanchain و بالعکس کند.

Wanchain مثال معاملات زنجیره ای Wanchain

Wanchain مثال معاملات زنجیره ای Wanchain

الگوریتم اجماع گره تأیید

Wanchain در حرکت خود به الگوریتم اجماع Proof-of-Stake (PoS) از Ethereum پیروی خواهد کرد. این پلتفرم احتمالاً راه حلهایی مانند پلاسما و شبکه Raiden را نیز پیاده سازی خواهد کرد. با استفاده از PoS ، سه نوع گره تأیید وجود دارد که شبکه کلی را تقسیم می کنند و هزینه معاملات را تقسیم می کنند:

 • کوپن: گره های اثبات معاملات بین زنجیره ای
 • اعتبارسنج: گره های تأیید عمومی
 • انبار داران: گره های مدیریت حساب قفل شده

کوپن از کارمزد معاملات سپرده ایمنی دریافت کنید. در مقابل ، آنها اثبات معامله بین حساب اصلی و حساب قفل شده Wanchain را ارائه می دهند. اگر این دلیل نادرست باشد ، ودیعه از حساب نگهداری گرفته می شود و کوپن دیگر قادر به تأیید معاملات نیست.

اعتبارسنج داده های معاملاتی را در ازای دریافت بخشی از هزینه معامله در بلاک چین Wanchain ضبط کنید.

انبار داران برای اینکه بخشی از هزینه خود را دریافت کنند باید آنلاین بمانند و سهام اصلی خود را حفظ کنند (اطلاعات بیشتر در مورد این در زیر).

انواع گره های Wanchain

معماری گره Wanchain

اگر WAN کافی برای اجرای یک گره تأیید را ندارید ، می توانید یک گره عمومی. شما به عنوان یک گره عمومی ، معاملات را مستقیماً تأیید نمی کنید. درعوض ، سهام خود را به یک گره تأیید واگذار می کنید که به نوبه خود ، بخشی از هزینه معاملات را به شما توزیع می کند.

طرح تولید حساب قفل شده

Wanchain از طرح تولید حساب قفل شده برای اطمینان از وجوه و کلیدها در صورت وجود چندین طرف درگیر. بر اساس Shamir’s Secret Sharing Scheme, به طور موثر یک کلید را به سهام تقسیم می کند و آن را بین همه شرکت کنندگان توزیع می کند.

فروشگاه ها مسئول نگهداری و مدیریت سهام کلیدی مناسب حسابهای قفل شده برای معاملات هستند.

نمودار اشتراک کلید حساب قفل شده

نمودار اشتراک کلید حساب قفل شده

این روش توزیع سهام کلیدی چند مزیت دارد. از آنجا که Wanchain از طریق محاسبات چند طرفه حساب های قفل شده ایجاد می کند ، تمرکز زدایی بیشتر می شود. و ثبات بیشتری دارد زیرا برای تولید امضا برای یک حساب قفل شده به هر سهم اصلی نیاز ندارید. اگر برخی از اعتبار سنج ها آفلاین باشند ، معاملات با حداقل تعداد سهام همچنان قابل اجرا هستند.

سرانجام ، هرگونه معامله با یک حساب قفل شده از طریق زنجیره اصلی انجام می شود. این بدان معنی است که هر زنجیره ای می تواند به راحتی با Wanchain ادغام و بدون نیاز به انواع تراکنش های جدید یا اعتبارسنج ها تعامل کند.

ناشناس بودن معامله نشانه هوشمند قرارداد

Wanchain یکی از اولین پروژه های بلاکچین است که شامل آن می شود حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند. پلت فرم استفاده می کند امضای حلقه و ایجاد آدرس یکبار مصرف تا در معاملات خود گمنامی به شما ارائه دهد.

در یک امضای زنگ ، امضای شما به عنوان فرستنده با سایر حساب های جعلی مخلوط می شود. این ترکیب ردیابی شما به عنوان فرستنده واقعی را دشوار می کند. علاوه بر این ، Wanchain برای هر معامله آدرس جدیدی ایجاد می کند ، بنابراین شناسایی الگوهای معامله تقریباً غیرممکن است.

امضاهای حلقه Wanchain

نمودار امضای حلقه Wanchain

Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) رمز بومی Wanchain است. معاملات مقدار مشخصی WAN مصرف می کنند و هنگام انجام معاملات ، باید سپرده های امنیتی WAN را به گره های تأیید بین زنجیره ای پرداخت کنید..

این تیم در طول ICO خود 107.1 میلیون علامت فروخت تا کمی بیش از 120،000 ETH بدست آورد. این علامت ها 51٪ از کالاهای مورد نیاز را تشکیل می دهند. تیم به روش زیر از وجوه ICO استفاده می کند:

 • 60 درصد: تحقیق و توسعه
 • 10 درصد: توسعه جامعه
 • 10 درصد: بازاریابی
 • 10 درصد: زیرساخت
 • 10 درصد: عملیات روزانه

تیم Wanchain & پیش رفتن

بنیاد Wanchain یک است سازمان غیر انتفاعی در خارج از سنگاپور فعالیت می کند اما در آستین ، تگزاس نیز حضور چشمگیری دارد.

Wanchain توسط جک لو, یک بازیکن محترم در فضای بلاکچین. لو قبل از نقش فعلی خود ، Factom را تاسیس کرد و Wanglu Tech ، یک شرکت توسعه نرم افزار blockchain را راه اندازی کرد. Wanglu Tech یکی از عوامل اصلی پروژه منبع باز Wanchain بوده است.

داستین بیینگتون پیش از این به عنوان رئیس جمهور وانچین فعالیت می کرد. بیینگتون یک جانباز زنجیره بلوک است که کالج بیت کوین را در سال 2014 تاسیس کرده و همچنین Tendermint را با هم تاسیس کرده است ، مکانیزم نرم افزاری برای تکرار ایمن و مداوم برنامه ها در دستگاه ها. بیینگتون همچنین Satoshi Talent را پایه گذاری کرد ، بستری برای ارتباط کارآفرینان بلاکچین با توسعه دهندگان.

در ماه مه 2018 ، بیینگتون بنیاد Wanchain را برای شروع TWO12 ترک کرد. اطلاعات زیادی در مورد شرکت جدید در دسترس نیست. با این حال ، به نظر می رسد که حول نشانه های امنیتی می چرخد ​​و بخشی از اکوسیستم Wanchain خواهد بود.

نقشه راه Wanchain

نقشه راه Wanchain

تیم Wanchain شبکه اصلی خود را در ژانویه 2018 راه اندازی کرد. در جولای 2018 ، آنها Wanchain 2.0 را منتشر کردند. این نسخه به ویژه شامل قابلیت همکاری با Ethereum است. مهمترین نقطه عطف بعدی در نقشه راه Wanchain’s نسخه 3.0 است که قابلیت همکاری با بیت کوین را فراهم می کند. سپس پس از آن ، 4.0 ، با ادغام در زنجیره های خصوصی.

در جولای 2017 ، بنیاد Wanchain اعلام کرد WanLabs, یک شتاب دهنده بلاکچین. حداقل شش پروژه به شتاب دهنده پیوسته اند ، اما از زمان اعلام اولیه هیچ به روزرسانی قابل توجهی انجام نشده است و وب سایت WanLabs دیگر در دسترس نیست.

رقابت

از آنجا که Wanchain در حال پرداختن به کل بازار مالی است ، تعداد زیادی پروژه دیگر وجود دارد که می توانید آنها را به عنوان رقبا در نظر بگیرید. Ripple و Stellar ، با مشارکت گسترده در موسسات مالی ، ممکن است قابل مقایسه با این پروژه باشند.

Ark و Smart Bridges همزمان آن نیز در تلاشند تا بلاک چین های دارایی های مختلف دیجیتال را به هم متصل کنند. ICON همچنین بر قابلیت همکاری تمرکز دارد. و از آنجا که شما قادر به ساختن برنامه های غیرمتمرکز با استفاده از Wanchain هستید ، حتی می توانید Ethereum را به عنوان یک رقیب در نظر بگیرید.

Wanchain از این نظر منحصر به فرد است که عملکرد بسیاری از پروژه های مهم دیگر را برای ایجاد یک اکوسیستم مالی کامل در هم می آمیزد. همچنین این یکی از چند پروژه استفاده از امضاهای زنگ دار و آدرس های یکبار مصرف برای ارائه قراردادهای هوشمند ناشناس است. معما یکی از معدود موارد دیگر است.

تجارت

نمودار قیمت WAN نمونه ای از بازار altcoin 2018 را نشان می دهد. سکه در آوریل 2018 وقتی برای اولین بار در دسترس قرار گرفت ، روند مثبت و کوتاه مدت داشت. این صعود به بالاترین سطح کمی از 10.00 دلار (0.00102 ~ BTC) تا اوایل ماه مه ادامه داشت. از آن زمان ، با این حال ، قیمت همچنان نزولی است و در حال حاضر در کف حدود 0.45 دلار (0.000106 ~ BTC)

قیمت WAN در ژوئیه مصادف با عرضه Wanchain 2.0 با 40 درصد افزایش کوتاه روبرو شد. با این حال ، بزرگنمایی نشان می دهد که این سود (و ضرر متعاقب آن) فقط یک چشم انداز در نمودار است.

مشابه سایر آلت کوین های با کلاهک کوچکتر ، قیمت WAN ظاهراً در معرض خطر بازار کل قرار دارد. رشد اکوسیستم Wanchain البته باید به قیمت و همچنین تکمیل نقاط عطف نقشه راه کمک کند.

WAN را از کجا بخریم

Binance از WAN به عنوان یک جفت تجاری با Bitcoin و Ethereum پشتیبانی می کند. همچنین می توانید WAN را با BitRue با XRP خریداری کنید.

اگر در شروع کار با مشکلی روبرو هستید ، راهنمای ما را در مورد نحوه و مکان خرید بیت کوین بررسی کنید.

WAN را در کجا ذخیره کنید

شما باید WAN خود را در Wanchain ارائه شده ذخیره کنید کیف پول. در سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux در دسترس است. اگرچه اکنون فقط WAN و ETH را نگهداری می کند ، به زودی از چندین ارز اضافی پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این ، شما می توانید (و باید) از کیف پول Wanchain در ترکیب با کیف پول های سخت افزاری Trezor یا Ledger استفاده کنید.

نتیجه

Wanchain قصد دارد صنعت مالی را از طریق قراردادهای هوشمند میان زنجیره ای غیرمتمرکز تمرکز کند. با استفاده از این فناوری ، مشاغل می توانند برنامه های بلاکچین را برای موارد زیر ایجاد کنند:

 • وام گرفتن و وام دادن
 • پرداخت و تسویه حساب
 • معاملات و مبادلات
 • سرمایه گذاری و سرمایه گذاری

به علاوه ، تعداد انگشت شماری از خدمات مالی دیگر.

اگرچه این یک پروژه چالش برانگیز است ، این تیم سابقه ای دارد که باید به سرمایه گذاران اطمینان دهد که می توانند آن را کنار بگذارند. Wanchain با شبکه اصلی V2 که در حال تولید است ، از اکثر پروژه های بلاکچین پیشی می گیرد. هرچند فقط زمان نشان خواهد داد که آیا Wanchain به استاندارد جدیدی برای پیشبرد برنامه های مالی تبدیل خواهد شد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.29.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Wanchain

سایت اینترنتی

تلگرام

Reddit

توییتر

گیتهوب

اختلاف