Zcash چیست?

Zcash با استفاده از رمزنگاری با دانش صفر ، معروف به zk-SNARKS ، یک بلاک چین رمزگذاری شده عمومی و دستیابی به موفقیت علمی در رمزنگاری است. این چارچوب به کاربر اجازه می دهد تا از دو آدرس استفاده کند: یکی کاملاً خصوصی و دیگری شفاف (مشابه بیت کوین). دو حالت قابل تنظیم ، محافظت شده و شفاف ، به شما امکان می دهد تراکنش شما کاملاً ناشناس باشد یا به صورت عمومی قابل مشاهده باشد.

در این راهنما ، ما کمترین میزان Zcash را به شما ارائه می دهیم:

Zcash چگونه کار می کند?

Zcash از این جهت قابل توجه است که یک لایه حمل و نقل ایمن برای داده های شما (و در نهایت هویت) فراهم می کند. این HTTP پول است. تصور کنید یک ماشین زره پوش حاوی اطلاعات شما در یک جعبه است. امنیت موجود در وسیله نقلیه شخص دیگری را از مشاهده محتویات جعبه و همچنین عبور ایمن داده ها محافظت می کند.

با استفاده از بیت کوین ، یک اتومبیل شیشه ای و واضح داده های شما را حمل می کند و به همه اجازه می دهد تا مطالب را ببینند. ناظران ، سارقان یا سایر بازیگران بد توانایی دیدن آنچه را که در وسیله نقلیه دارید ، خواه مقدار وجوه شما باشد و یا مکانی که می خواهند / از آنجا می آیند..

چگونه معدنچیان معاملات را با Zk-SNARK تأیید می کنند منبع: BlockchainHub

چگونه معدنچیان معاملات را با Zk-SNARK تأیید می کنند | منبع: BlockchainHub

zk-SNARK یک موفقیت علمی در رمزنگاری است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به فاش کردن تمام جزئیات یک عمل خاص ، عملی را اثبات کنید.. قبل از zk-SNARK ، کسی مجبور است ورودی هایی را که استفاده کرده اید دوباره ایجاد کرده و دوباره آزمایش کند.

استدلال های دانش غیر تعاملی دانش ناآگاه (zk-SNARK) سازه های اثبات ریاضی هستند که از رمزگذاری تمام اطلاعات (فرستنده ، گیرنده و مقدار) اطمینان حاصل می کنند و در عین حال از هزینه های مضاعف نیز جلوگیری می کنند (یک عنصر مهم برای موفقیت در رمز ارزهای رمزپایه).

چگونه Zcash حریم خصوصی را اختیاری می کند?

شما می توانید معاملات خصوصی Zcash را از طریق عملکرد افشای انتخابی قابل مشاهده کنید.

Zcash از افشای انتخابی برای حفظ حریم خصوصی اختیاری استفاده می کند.

Zcash از افشای انتخابی برای حفظ حریم خصوصی اختیاری استفاده می کند.

تراکنش ها دارای یک قسمت یادداشت هستند که می توانید برای ارسال اطلاعات معاملات اضافی که فقط برای گیرندگان قابل مشاهده است ، استفاده کنید. شما می توانید این یادداشت را به روشی سفارشی و مطابق صنعت ، مطابقت مقررات یا سایر مراجع قانونی تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید حداقل یک میلیون دلار در حساب خود داشته باشید بدون اینکه کل مانده حساب خود را فاش کنید. همچنین می توانید ثابت کنید که کلیدهای خصوصی کیف پول دارید و در واقع توانایی خرج کردن (مانند کنترل کننده) را دارید..

شفافیت Bitcoin

بیت کوین ناشناس نیست.

بیت کوین ناشناس نیست.

یک نتیجه منفی عجیب از شفافیت بیت کوین این است که مجرمان باهوش می توانند ناشناخته شوند (از طریق میکسر سکه و استفاده از IP) در حالی که کاربر متوسط ​​شما هیچ گونه حریم خصوصی ندارد. از آنجا که ناشناس بودن داخلی نیست ، اکثر کاربران تنظیمات پیش فرض را تغییر نمی دهند. این شفافیت آسیب پذیری هایی را ایجاد می کند زیرا مهاجمان احتمالی می توانند با دیدن اینکه چه کسی بیشترین پول را در کیف پول خود دارد ، بالاترین ارزش قربانیان را انتخاب کنند.

از طرف سازمانی ، یک کسب و کار باید از اطلاعات محرمانه رقبا ، مشتریان و حتی تأمین کنندگان محافظت کند. کارفرمایان ممکن است بخواهند حقوق و دستمزد آنها از سایر کارمندان و رقبا مخفی نگه داشته شود. این اسرار تجاری ناچیز نیستند ، و شما نباید ابزار محافظت از آنها را دست کم بگیرید.

تیم Zcash

تیم موسس Zcash با رمزگذاری آینده پول امن و خصوصی.

تیم موسس Zcash با رمزگذاری آینده پول امن و خصوصی.

تیم Zcash مخلوطی از دانشمندان ، مهندسان ، طراحان و متخصصان تجارت از سراسر جهان است. رزومه کاری آنها شامل MIT ، جان هاپکینز و دانشگاه تل آویو است. همانطور که بنیانگذار و مدیر عامل Zcash Zilko Wilcox بیان می کند:

Zooko Wilcox ، مدیر عامل و بنیانگذار Zcash

Zooko Wilcox ، مدیر عامل و بنیانگذار Zcash

“این اولین پروتکل در نوع خود است. این محصول سالها تحقیق علمی ، مهندسی پیشرفته و کار امنیتی سخت گیرانه است. Zcash یک ارز توافقی ، یک شبکه اجتماعی و ارز رمزپایه پشتیبانی شده توسط توسعه دهنده است. مشارکت فعال شما شبکه را قویتر می کند. “

هیچ فروشی یا ICO برای Zcash وجود ندارد بلکه سرمایه گذاری خصوصی از افراد مشهوری مانند Naval Ravikant (بنیانگذار لیست فرشته) ، Roger Ver (سرمایه گذار اولیه بیت کوین) ، Erik Voorhees (بنیانگذار Shapeshift) ، Barry Silbert (بنیانگذار شورای ارز دیجیتال) و Fred است Ehrsam (بنیانگذار Coinbase).

نقشه راه

تیم Zcash در حال حاضر روی نسخه های دوم و سوم نسخه Sapling کار می کند. نهال بر پیشرفت در معاملات محافظت شده مانند عملکرد بهتر ، جدا کردن سخت افزار ضد دانش صفر از سخت افزار امضای معامله و کلیدهای محافظ پیشرفته متمرکز است..

رقابت

بازار ارزهای رمزنگاری شده پر از سکه های حریم خصوصی است. با این حال ، بزرگترین رقیب Zcash مونرو است. Monero از RingCT و Ring Signature (در میان موارد دیگر) برای ناشناس ماندن شما استفاده می کند. هیچ zk-SNARK مشاهده نمی شود.

دیگر ارزهای رمزپایه حفظ حریم خصوصی محبوب ، Dash ، PIVX و ZCoin است. هر سکه به شیوه منحصر به فرد خود به معاملات خصوصی نزدیک می شود.

تجارت

در بیشتر موارد ، قیمت ZEC روند کلی بازار را دنبال کرده است. در سال 2017 از حدود 30 دلار (0.0257 پوند BTC) تا بالاترین رقم بیش از 866 دلار (0.0516 ~) در ابتدای ژانویه 2018 اجرا شد. با این حال شایان ذکر است که برای اکثر سال 2017 ، ZEC در حقیقت کاهش در مقدار BTC. در ژوئن به بالاترین سطح BTC در حدود 0.1683 BTC رسید اما پس از آن به شدت سقوط کرد.

به نظر می رسد Zcash در اکثر اخبار اختصاصی سکه تأثیر ندارد. یکی از تنها استثنا ها در ماه مه 2018 اتفاق افتاد که قیمت آن در کمتر از یک روز بیش از 40 درصد افزایش یافت در خبری که Gemini به زودی سکه را لیست می کند.

به غیر از چرخش بازار ، فقط یک چیز وجود دارد که سوزن را برای قیمت Zcash حرکت می دهد – تصویب. این پروژه از بسیاری از نام های برتر زنجیره بلوک و فناوری پشتیبانی می کند ، بنابراین از هرگونه ادغام نرم افزار پرداخت که ممکن است در آستانه باشد ، آگاه باشید..

از کجا ZEC بخریم

شما می توانید ZEC را در اکثر صرافی های بزرگ خریداری کنید. Binance سکه را به عنوان یک جفت معاملاتی با BTC و ETH لیست می کند. Bithumb دارای ZEC برای KRW است. Coinbase ، Kraken ، Gemini و Bittrex همه USD را برای ZEC قبول می کنند.

ذخیره ZEC

امن ترین ، البته سخت ترین گزینه استفاده از کیف پول شما ، کلاینت خط فرمان Linux است, zcashd. با این وجود فقط در صورت راحت بودن رایانه و داشتن رابط های خط فرمان باید از این کیف پول استفاده کنید.

بنیاد Zcash نیز منتشر کرده است کیف پول رومیزی برای سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز و مک علاوه بر این ، Jaxx و Exodus همچنین از ZEC پشتیبانی می کنند.

اگر کیف پول سخت افزاری را ترجیح می دهید ، خوش شانس هستید. لجر و ترزور هر دو از پشتیبانی ZEC برخوردار هستند.

افکار نهایی

شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک از داده های ما مشاغل بسیار سودآوری تهیه کرده اند. ماکس شرمز ، یک فعال حریم خصوصی ، اطلاعاتی را که فیس بوک از او داشت برای مقاله پایان نامه و یک پروفایل کاراکتر 1200 صفحه ای در 57 گروه را دریافت کرده است.

یک دنیای کل داده در آنجا وجود دارد و اکثر مردم از نحوه کارکرد آن یا نحوه استفاده از آن در برابر آنها آگاهی ندارند. اثبات و پروژه های دانش صفر مانند Zcash شما را در برابر اختیار م ofسسات قدیمی محافظت می کند در حالی که متناقضاً مطابقت با قوانین و مقررات تحمیل شده توسط همین مقامات را ارائه می دهد.

نوید ارزهای رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی و لایه های امنیتی جدید مانند Zcash و zk-SNARKS یادآوری تازه کننده ای از نیازهای مهم و اغلب نادیده گرفته شده در دنیایی است که به طور فزاینده ای متمرکز و مبتنی بر داده است..

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.21.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Zcash

سایت اینترنتی

توییتر

وبلاگ