آژانس های دولتی در حال افزایش علاقه به دارایی های دیجیتال هستند. هر روز ، مصادره های رمزنگاری شده جدید خبرساز می شوند و دولت ها سود زیادی را که از طریق این فعالیت ها به دست می آورند ، پول زیادی می گیرند. نتیجه افزایش مصادره رمزنگاری در سراسر جهان است.

قانون شکنی هرگز ایده خوبی نیست. بعلاوه ، اگر شما در حال شکستن قانون هستید و می خواهید سود ناخوشایند خود را در رمزنگاری پنهان کنید ، یک احتمال واقعی وجود دارد که گنج شما ممکن است مصادره شود و به بالاترین پیشنهاد حراج برسد.

نمودار نمایش اثر خاموش شدن جاده ابریشم بر قیمت بیت کوین

نمودار نمایش اثر خاموش شدن جاده ابریشم بر قیمت بیت کوین از طریق Forex News

مقداری دلار پس انداز کنید و رمزعبور خود را از عمو سام بخرید

مردم از رمزنگاری خریداری شده دولت ثروت کسب می کنند. به عنوان مثال ، تیموتیست دراپر سرمایه دار خطرناک معروف 30،000 BTC را در یک حراج دولتی در سال 2014 به قیمت 19.4 میلیون دلار خریداری کرد. این فقط 647 دلار برای BTC است. در ارزش بازار امروز BTC ، آقای Draper حدود 198،450،000 دلار نشسته است.

Draper نیز تنها نیست. با ادامه افزایش مصادره ها ، سرمایه گذاران بیشتری هستند که از حراج های پلیس با تخفیف BTC خود را دریافت می کنند. در آگوست 2016 ، یک خریدار ناشناخته 2،700 BTC را به قیمت 1.6 میلیون دلار خریداری کرد. این فقط 593 دلار برای هر BTC است. این سرمایه گذار در حال حاضر با تبدیل امروز 17،860،500 دلار در نظر دارد.

فصل مصادره

بسیار بعید است که دولت ها تصمیم بگیرند سرعت چنین عملی سودآور را کاهش دهند. در نتیجه ، شما می توانید انتظار داشته باشید که بسیاری از مصادره های بزرگ رمزنگاری شده در آینده را مشاهده کنید. در اینجا 6 مصادره برتر رمزنگاری تا به امروز آمده است.

جاده ابریشم (48 میلیون دلار)

حماسه مصادره رمزنگاری در فوریه 2011 با جاده ابریشم آغاز می شود. جاده ابریشم اولین موفقیت جهان بود شبکه تاریک بازار. تقریباً مانند جاده باستانی ابریشم ، مردم می توانستند از مواد مخدر گرفته تا قاتل خرید کنند. همانطور که می توانید تصور کنید ، عمو سام خیلی علاقه ای به این نوع عملیات و عدم پرداخت مالیات مسئولانه آنها نداشت.

تا اکتبر 2013 ، سایت مورد حمله قرار گرفت و خاموش شد. گرداننده وب سایت ، که تا آن زمان فقط به عنوان “Dread Pirate Roberts” شناخته می شد ، مشخص شد که اهل راس ویلیام اولبریخت اهل سانفرانسیسکو است. این مغز متفکر 34 ساله BTC را تنها روش پرداخت قابل قبول خود در جاده ابریشم قرار داد. در اکتبر 2017 ، feds 144،000 BTC را فقط با 48 میلیون دلار فروخت.

آلمان – LuL.to (14 میلیون دلار)

مقامات آلمانی در مه سال جاری با مبلغ 14 میلیون دلار افزایش قابل توجهی در سرمایه رمزنگاری ها به دست آوردند. این پاداش از پلت فرم آنلاین LuL.to مصادره شد. این پلت فرم برای فروش نسخه های غیر مجاز از آثار محافظت شده مورد حمله قرار گرفت. مطابق با گزارش ها, این پلتفرم بدون رضایت سازندگان محتوا ، کتابها ، فیلمها و برنامه های دارای حق چاپ زیادی ارائه می داد. مقامات آلمانی در این حمله که شامل 1،312 BTC ، 1،399 BCH ، 1،312 BTG و 220 ETH بود موفق بودند..

آلمان فروش دارایی ها را طی 1600 معامله طی چند ماه انجام داد. این حادثه خبرهای جهانی را به خود اختصاص داد و بزرگترین مصادره رمزنگاری در آلمان بوده است.

کره – ما این کار را خواهیم کرد (1.4 میلیون دلار)

مقامات کره جنوبی حکم کرد در ماه مه سال جاری این ارز رمزنگاری شده یک کالای قابل ترفیع است. این محاکمه پس از توقیف 191 BTC از طریق یک وب سایت 33 ساله پورنوگرافی کودک انجام شد. در زمان تشنج ، ارزش رمزنگاری شده 1.4 میلیون دلار بود .

مقامات کره ای در حال حاضر جزئیات این حراج را سازماندهی می کنند و هنوز تاریخ اعلام نشده است. اکثر موافقت می کنند که آنها می خواهند یک پنی زیبا بسازند. ضارب پرونده به زندان و 640 هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.

این پرونده در کشور سابقه قانونی دارد. دادگاه های بدوی در ابتدا حکم به عدم ضبط رمزگذاری مجرم دادند. تا زمان رسیدگی به پرونده توسط دادگاه عالی کشور ، تصمیم برای حفظ رمزنگاری مصادره شده گرفته شد.

ایالات متحده آمریکا – مجسمه حلقه مواد افیونی (N / A)

آ اخیر حلقه افیونی با کشف پاداش رمزنگاری که قبلاً ناشناخته بود ، سود زیادی برای مجری قانون یوتا به دست آورد. مقامات سالها بود که آرون شامو ، ساکن یوتا را زیر نظر داشتند. مقامات پس از جمع آوری شواهد کافی علیه سلطان مواد مخدر ، شامو را در حومه وی در خانه سالت لیک سیتی دستگیر کردند.

آرون شامو از طریق کلانتری دفتر وبر

آرون شامو از طریق کلانتری دفتر وبر

آرون شامو متهم به اجرای یک عملیات افیونی چند میلیون دلاری است که کل ایالت را در بر می گیرد. مقامات 513.1490393 BTC و 512.9274588 BCH را از مهاجم ضبط کردند. طبق اسناد دادگاه ، رمزنگاری از طریق صرافی ها با نرخ 50 سکه در هر مبادله انجام می شود. این روش برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از عوامل ناشناخته در بازار رمزنگاری تجویز شده است.

London – Hacker Bust (N / A)

نیروی انتظامی انگلیس هکر معروف لندنی “Courvoisier” را در حالی که سال گذشته بی صدا سوار قطار بود دستگیر کرد. ویز 25 ساله رایانه سالها صاحبان مشاغل لندن را شکنجه کرده بود. وی به دلیل هک بیش از 100 شرکت و هزاران نفر از افراد شناخته شده است.

این هکر ، که اکنون Grant West بومی لندن شناخته می شود ، ایمیل های فیشینگ را برای افراد می فرستد و آنها را وادار می کند تا داده های حساسی را که سپس در شبکه تاریک به فروش می رساند ، کشف کنند. پلیس مراقب بود فقط وقتی گرانت وارد لپ تاپ شد ، دستگیر شود. مأموران مخفی به عنوان سوار قطار ظاهر می شدند تا به اندازه کافی نزدیک شوند تا حواس فرد را پرت کرده و لپ تاپ وی را قبل از ورود به سیستم از او ربودند. وقتی مقامات رایانه شخصی او را جستجو کردند ، کپی کلیدهای خصوصی وی را که در داده های وی ذخیره شده بود ، پیدا کردند.

بلغارستان – میلیاردرهای بلغارستانی خرید بیت کوین (3.3 میلیارد دلار)

در ماه مه سال 2017 ، نیروی انتظامی بلغارستان به مادری اصلی مصادره رمزنگاری ضربه زد. بعد از شکسته شدن حلقه ای از گمرک گمرک اتحادیه اروپا ، مقامات با یک جایزه 200،000 BTC برخورد کردند. ارزش رمزنگاری در زمان توقیف 3.3 میلیارد دلار بود. ارزش BTC هنگام وقوع این حادثه 15524 دلار بود. امروز ارزش این مصادره در حدود 1،530،800،000،000 دلار است.

مقامات ادعا می کنند که این سازمان توانسته است سیستم رایانه ای گمرک بلغارستان را هک کرده و از کلیه هزینه های گمرکی صرف نظر کند. این هک به سازمان اجازه داد سودهای کلان بدست آورد و سپس آن سود را در BTC سرمایه گذاری کند.

افکار نهایی

ارزهای رمزپایه می توانند ناشناس بودن بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند و همانطور که اکنون می دانید ، این مورد توجه برخی افراد بدبو را به خود جلب کرده است. خوشبختانه ، سازمان های اجرای قانون از سراسر جهان اقدامات لازم را برای جلوگیری از اقدامات مجرمانه در فضا انجام می دهند. در آینده ، شما می توانید ترکیبی از تاکتیک های بهبود یافته و قانونگذاری هدفمندتر را برای کمک به مهار این فعالیت ها مشاهده کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me