پلت فرم Aeternity (AE) & ارز رمزنگاری شده: نگاهی عمیق

Aeternity یک پلت فرم جدید برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است که در testnet در سال 2017 راه اندازی شده است. همچنین یک توکن موفق در سال 2017 برای رمز Aeon (AE) خود برگزار کرد.

این پروژه بر افزایش مقیاس پذیری قراردادهای هوشمند و DApps تمرکز دارد. با انتقال قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره ، مقیاس گذاری را انجام می دهد. قراردادهای هوشمند در Aeternity به جای اجرای در بلاکچین ، در کانال های دولتی خصوصی بین طرف های درگیر در این قرارداد انجام می شود.

Aeternity شامل چندین ویژگی دیگر است که آن را از سایر سیستم عامل های قرارداد هوشمند و DApps متمایز می کند. قابل توجه ، این شامل یک دستگاه اوراکل غیرمتمرکز که داده هایی را از منابع خارجی برای استفاده در قراردادهای هوشمند به ارمغان می آورد. همچنین از بازارهای پیش بینی برای اهداف مختلف رای گیری و تأیید در سیستم عامل استفاده می کند.

Aeternity توسط یکی از علاقه مندان به رمزنگاری و همکار قدیمی Vitalik Buterin ، یانیسلاو Malahov تاسیس شد ، به سرعت به 40 پروژه برتر جهان با محدودیت بازار رسیده است.

در این مقاله ، ما عمیقا به Aeternity ، مزایای آن و موارد استفاده بالقوه خواهیم پرداخت.

مشکل: مقیاس گذاری قراردادهای هوشمند

Ethereum اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمندی که در بالای بلاکچین ساخته شده اند. این یک موفقیت بزرگ برای فناوری بلاکچین بود. این فناوری فراتر از حوزه انتقال ارزش (بیت کوین) و به دنیای برنامه های غیرمتمرکز منتقل شد.

با این حال اخیراً دیدیم که مقیاس بندی اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین دشوار است. Crypto Kitties یک مثال عالی است. چیزی به سادگی ایجاد و تجارت دارایی های منحصر به فرد در Ethereum ، با افزایش حجم معاملات ، شبکه را از بین برد.

اتریوم این را تشخیص می دهد مشکل مقیاس پذیری به عنوان “شاید تنها مهمترین چالش اصلی فنی” که با پذیرش بلاکچین روبرو است. سه روش برای رسیدگی به مقیاس پذیری وجود دارد:

1. افزایش کارایی با مکانیزم اجماع متفاوت

این روش شامل افزایش تعداد تراکنش هایی است که بلاکچین می تواند در هر ثانیه انجام دهد. به این ترتیب NEO قصد دارد تا با مکانیزم اجماع متفاوت کارآمدتر ، پلت فرم DApps خود را مقیاس بندی کند. با این حال ، این مسئله اساسی مقیاس پذیری را حل نمی کند و هنوز محدودیت های خود را دارد.

2. افزایش کارایی با خرد کردن

Ethereum در حال بررسی این گزینه است و Zilliqa یکی از پروژه هایی است که در حال حاضر آن را اجرا می کند. این شامل تقسیم معاملات و درخواستهای قرارداد هوشمند در شبکه بین گروههای گره (خرد) است. به عنوان مثال ، 1/3 از گره های موجود در شبکه 1/3 از تراکنش ها را تأیید می کند. این از آنجا که باعث افزایش توان عملیاتی می شود امیدوار کننده است. با این حال ، این بدان معناست که همه گره ها همه معاملات را تأیید نمی کنند ، بنابراین حل و فصل اقدامات قرارداد هوشمند که به اطلاعات سایر شاخه ها متکی هستند دشوار است..

3. اجرای قرارداد هوشمند را از زنجیره خارج کنید

Ethereum نیز در حال بررسی این گزینه است که احتمالاً ترکیبی از خرد کردن و تسویه حساب خارج از زنجیره قراردادها را انجام می دهد. این جایی است که در حال حاضر Aeternity در حال نوآوری است. آنها بر روی افزایش مقیاس پذیری با اجرای قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره متمرکز شده اند.

مقیاس گذاری قراردادهای هوشمند هدف اصلی Aeternity است. آنها آماده اند با راه حل کانال حالت خود موج ایجاد کنند.

کانالهای دولتی

کانالهای دولتی خطوط ارتباطی طرفین در یک قرارداد هوشمند است. آنها بلاکچین را لمس نمی کنند مگر اینکه برای داوری یا انتقال ارزش نیاز به این کار داشته باشند.

قراردادهای خارج از زنجیره

از آنجا که خارج از زنجیره هستند ، قراردادهای کانال دولتی می توانند بسیار کارآمدتر عمل کنند. برای هر بار محاسبه آنها نیازی به پرداخت شبکه ندارند.

آنها همچنین می توانند با حریم خصوصی بیشتری کار کنند. فقط دو طرف درگیر در قرارداد باید اطلاعات و عملکرد قرارداد را ببینند. این یک نظر غیرمعمول برای شرکتهای بزرگ است که قصد دارند اطلاعات حساس تجاری را در یک قرارداد هوشمند قرار دهند. خصوصی نگه داشتن قراردادها به اطمینان از قابلیت استفاده از قراردادهای هوشمند برای انواع مختلفی که ممکن است اطلاعات حساس را لمس کنند ، کمک می کند.

اختلاف نظر & قضاوت در مورد قراردادهای کانال دولتی

وقتی در قرارداد کانال دولتی اختلاف نظر وجود دارد ، قرارداد برای داوری به زنجیره بلوک تبدیل می شود. این قرارداد از طریق تنظیم اثبات دانش صفر خصوصی است که به بلاکچین اجازه می دهد بدون نیاز به دانستن محتوای قرارداد ، قضاوت کند. به این ترتیب ، بلاکچین به عنوان یک سیستم قضایی کور برای قراردادهای هوشمند عمل می کند.

جالب توجه است ، از آنجا که رفتار بلاکچین قابل پیش بینی است ، اختلاف در نتایج قرارداد کانال دولتی هیچ فایده ای ندارد. بلاکچین احتمالاً نتیجه را تأیید می کند.

تسویه حساب نهایی در قرارداد سپس در بلاکچین انجام می شود و قرارداد بسته می شود. نتیجه محاسبات خارج از زنجیره افزایش توان عملیاتی برای چندین مرتبه برای شبکه است زیرا فقط حل و فصل نهایی نیاز به کار بر روی زنجیره دارد.

در حال توسعه قراردادهای هوشمند در مورد Aeternity

Aeternity امکان توسعه قراردادهای هوشمند کاربردی را فراهم می کند. از برنامه نویسی با وضوح پشتیبانی نمی کند. در عوض ، طرفین قرارداد مسئول حفظ وضعیت برنامه هستند. سپس آنها دولت را بعنوان بخشی از ورودیهای قرارداد تهیه و تأیید می كنند.

این برخلاف اصرار Ethereum است که برنامه نویسی با اهمیت مهم است برای کاربردهای بلاکچین. ما نمی توانیم تفاوت بین برنامه نویسی عملکردی و مبتنی بر حالت را در این مقاله پوشش دهیم. با این حال ، فقط کافی است بگوییم که دولت یک جز component مهم در ساخت برنامه های مفید است. Ethereum در حال کار بر روی مشکل بسیار دشوار است خرد کردن حالت, که اگر حل شود ، می تواند جذابیت Aeternity را به عنوان یک پلت فرم کمتر کند.

با این حال ، تاکنون تفکیک تقاضاهای کاربردی و دولتی روند مهمی در مقیاس پذیری قرارداد هوشمند است. مقیاس گذاری برنامه های کاربردی راحت تر است.

قراردادهای هوشمند Aeternity به زبانی به نام Chalang اجرا می شود که برای بایت کد تدوین می شود. در آینده ، Aeternity می خواهد تا حد امکان سازنده و دوستانه باشد. بنابراین ، آنها در حال ایجاد کتابخانه های JS و API های JSON برای توسعه وب هستند.

ماشین اوراکل

جنبه مهم قرارداد هوشمند و توسعه DApp دسترسی به منابع داده خارج است. این می تواند به معنای بررسی آب و هوای لندن ، امتیاز بازی فوتبال یا قیمت طلا باشد.

Oracles دسترسی به داده های میزبانی شده در خارج از بلاکچین را فراهم می کند. در بسیاری از پروژه های بلاکچین ، اوراکل ها یک خطر امنیتی و نقطه بالقوه شکست را نشان می دهند ، زیرا آنها جریانهای متمرکز و متغیری دارند.

پلت فرم aeternity

Aeternity پیشنهاد می دهد که اوراکل غیرمتمرکز با دستگاه خطاب خود ارائه شود. با انجام این کار داده های خارجی به محض رسیدن به بلاک چین Aeternity تغییر ناپذیر و غیرقابل تغییر می شوند. البته ، منبع داده هنوز هم می تواند هک شود ، بنابراین Aeternity یک بازار پیش بینی را اجرا می کند که در آن کاربران می توانند در مورد صحت و صداقت داده های ورودی از سخنرانی های مختلف شرط بندی کنند.

اثبات ترکیبی کار & اثبات سهام

شبکه Aeternity’s هم به اثبات کار و هم به اثبات خطر اعتماد دارد.

اثبات کار اجماع را در زمینه Aeternity ایجاد می کند. ماینرها بلوک های جدید را به روشی مشابه بیت کوین و مدل فعلی Ethereum تأیید می کنند. با این حال ، Aeternity از تغییرات جزئی برای بهینه سازی اثبات الگوریتم کار برای مقیاس پذیری استفاده می کند. چرخه فاخته یک الگوریتم کاری جدید از نظر تئوری نمودار است که نیازهای حافظه مقیاس پذیر را با قابلیت تأیید فوری ترکیب می کند. Cuckoo Cycle باعث ایجاد انگیزه در دستگاه های دارای RAM پویا می شود. طراحی آن به این معنی است که می توانید Aeternity را از یک دستگاه تلفن همراه استخراج کنید.

اثبات سهام حاکمیت اکوسیستم Aeternity را کنترل می کند. دارندگان رمزهای AE می توانند بر اساس نسبت AE که متعلق به خود هستند ، به پیشنهادات و تغییرات توسعه رای دهند.

Aepps منبع باز هنگام راه اندازی

Aeternity برنامه های غیرمتمرکز خود را “aepps” می نامد. آنها پیش از راه اندازی شبکه اصلی ، به منظور نمایش توانایی های شبکه Aeternity ، aepps منبع باز را توسعه می دهند. داشتن aepp های مفید از روز اول برای Aeternity مهم است که بتواند جای پای خود را در مسابقه شلوغ پلت فرم DApps ایجاد کند.

Aepps on Aeternity اولویت طراحی همراه اول و تجربه کاربری را در اختیار شما قرار می دهد. Aeternity امیدوار است با استفاده آسان از ابزارهای javascript و سازگاری با چارچوب React ، توسعه دهندگان برنامه های موبایل و وب را به خود جلب کند..

Aeternity همچنین در حال ساخت یک پایه جوجه کشی است. این بنیاد از پروژه های ساختمانی مربوط به Aeternity پشتیبانی می کند.

Aeon Token (AE)

فروش توکن Aeon در سال 2017 آغاز شد. در حالیکه Aeternity هنوز در شبکه آزمایشی است ، در ابتدا به عنوان رمز ERC-20 در Ethereum معامله می شود. هنگامی که Aeternity شبکه اصلی را راه اندازی می کند ، نشانه های ERC-20 با نشانه های بومی در Aeternity مبادله می شوند.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

تمام هزینه های سیستم با Aeon پرداخت می شود و تمام قراردادهای هوشمند در Aeon تسویه می شود. در این راستا ، توکن شبیه ETH است.

رمز AE در Bittrex و Hitbtc معامله می شود. در حالی که Aeon یک رمز ERC-20 است ، شما می توانید آن را در هر کیف پول با پشتیبانی ERC-20 ذخیره کنید. با این وجود ، ممکن است با در دسترس بودن رمزهای بومی ، این مورد تغییر کند.

نقشه راه

Aeternity آزمایشگاه خود را در اوایل سال 2017 راه اندازی کرد. اندکی پس از آن فروش توکن آن دنبال شد.

در حال حاضر ، Aeternity در حال آزمایش ممیزی امنیتی در شبکه آزمایشی خود است. آنها امیدوارند که شبکه اصلی را در اواخر امسال راه اندازی کنند.

تیم

تیم aeternity

یانیسلاو مالاهوف ، بنیانگذار Aeternity ، مدتهاست که در رمزنگاری کار می کند و یک کارمند بود همکار ویتالیک بوترین از قبل از اتریوم او ادعا می کند مکالمه ای که با ویتالیک داشته است ایده Ethereum را برانگیخته است و بنابراین به عنوان “پدرخوانده Ethereum” شناخته می شود. مالاهوف در توسعه Ethereum نقش نداشت ، اما او قبل و بعد از آن در بسیاری از پروژه های رمزنگاری کار کرده است.

از زمان فروش توکن ، Aeternity از یک تیم کوچک به یک پروژه بزرگ تبدیل شده است. می توانید بسیاری از اعضای تیم را ببینید و اطلاعات زندگی نامه آنها را بخوانید وب سایت Aeternity.

نتیجه

گذشته از خرد کردن ، انتقال هوشمند قرارداد خارج از زنجیره شاید بزرگترین جبهه مقیاس پذیری برای بلاکچین DApps باشد. اترنت در لبه برش آن حرکت است. با این حال ، اینها آب های ثبت نشده ای هستند ، بنابراین با رشد سیستم عامل های قرارداد هوشمند مانند Aeternity ، چالش هایی را انتظار داشته باشید. انتظار می رود Ethereum از نزدیک شاهد پیشرفت Aeternity باشد ، زیرا هر راه حلی که Aeternity اجرا می کند ، Ethereum نیز می خواهد آن را پیاده سازی کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me