حتی اگر این شرکت در سال 2017 تاسیس شود ، زمانی که شرکت های مستقر در فضای مبادله ارز رمزنگاری شده بودند ، Binance به سرعت به صرافی پیشرو در ارز رمزنگاری شد و از رقابت خود پیشی گرفت..

فاکتورهای زیادی وجود دارد که در انتخاب صرافی بر معامله گران تأثیر می گذارد: نقدینگی ، نوسانات ، در دسترس بودن جفت های معاملاتی خاص و غیره., داشتن تبادل نظر رسانه ای و شهرت قابل اعتماد برای یک مبادله ضروری است.

اگر یک شرکت در بازار تسلط داشته و دامنه فعالیت خود را در گوشه و کنار صنعت گسترش دهد ، می تواند یک پیشینه خطرناک ایجاد کند. اگر یک شرکت موفق شود بازار را به انحصار خود درآورد ، قادر خواهد بود گزینه های موجود را برای آنها تعیین کند.

این می تواند به طور بالقوه توسعه سالم صنعت راکد کرده و کیفیت محصول نهایی را آسیب برساند. با نگاهی به Binance ، بیایید ببینیم که این پلتفرم در طول سالها ضمن جلوگیری از رقابت احتمالی ، چگونه توسعه یافته و کاربران جدیدی را جذب کرده است و از چه تاکتیک هایی برای رسیدن به آنجا استفاده کرده اند.

تاریخچه Binance

Binance توسط Changpeng Zhao تاسیس شد ، او شروع به کار در زمینه بلاکچین کرد و به عنوان رئیس توسعه در Blockchain.info کار کرد و سپس مدتی را به عنوان مدیر ارشد فناوری در OKCoin گذراند. ایده او برای Binance ایجاد یک بستر معاملاتی مستقل از ارزهای فیات بود.

با همکاری نزدیک با بشارت دهندگان بیت کوین مانند راجر ور و بن ریوز ، او دریافت که اگر می خواهد فیات را به طور کامل از بین ببرد ، زیرا می تواند خطر پولشویی را افزایش دهد ، می تواند از برخی از عوارض نظارتی ناشی از استفاده از ارزهای فیات در یک سیستم صرافی جلوگیری کند..

ICO Binance در ژوئیه 2017 در یک صنعت پررونق آغاز به کار کرد و سرمایه گذاران با خوشحالی مبلغ 15 میلیون دلار سرمایه گذاری کردند. این شرکت فقط در سه ماه اول وجود خود حجم معاملات روزانه 500 میلیون دلار را گزارش کرده است. با هزینه 0.1٪ برای هر معامله, Binance فقط تا اکتبر 2017 حدود 7.5 میلیون دلار حق کمیسیون درامد داشت.

در مکان مناسب در زمان مناسب

این شرکت نمی توانست زمان بهتری را برای ورود به بازار انتخاب کند. در سال 2017 ، سرمایه بازار بیت کوین 15 برابر شد ، و کل سرمایه بازار رمزنگاری از تقریباً 17.5 میلیارد به 612 میلیارد افزایش یافت که 3،400٪ افزایش یافته است..

در آن زمان ، Bittrex با ارائه بیش از 190 ارز رمزنگاری شده و حجم معاملات روزانه حدود 2.6 میلیارد دلار ، یکی از مبادلات پیشرو altcoin در نظر گرفته شد ، که آن را به سومین معیار حجم مبادله با توجه به CoinMarketCap. با این حال ، به دلیل افزایش علاقه مردم ، Bittrex نتوانست از پس ترافیک روزافزون برآید و با انتقادات زیادی نسبت به مسائل فنی روبرو شد ، قبل از اینکه در نهایت ثبت نام در سیستم عامل را برای کاربران جدید متوقف کند. در آن زمان ، Binance در حال حاضر 230+ جفت معاملاتی ارائه می داد و هزینه های آن بسیار کمتر از 0.25٪ Bittrex بود.

به طور هم زمان ، در همان سال چین سرکوب رمزنگاری را آغاز کرد و بسیاری از مبادلات مستقر در چین رنج بردند یا تعطیل شدند. فقط یک هفته قبل از اعلام این ممنوعیت ، تیم ژائو همه سرورهای خود را از سرزمین اصلی چین به دفتر جدیدی در هنگ کنگ منتقل کرد. این زنجیره از حوادث باعث شد Binance از زیر نظر دولت چین در امان بماند و تا پایان سال 2017 ، فقط 6 ماه از زمان حیات خود به یک صرافی برتر آلتکوین تبدیل شود.

نقض امنیتی

تا سال 2018 ، Binance از داشتن 2 میلیون کاربر به بیش از 10 میلیون کاربر در سیستم عامل تبدیل شد. محبوبیت آن در فوریه 2018 ، هنگامی که طرفدار رمزنگاری و بنیانگذار McAfee Associated ، جان مک آفی ، جنجال ایجاد کرد, به نتیجه رسید که مبادله به دلیل گزارش های متعدد در مورد مشکلات فنی کاربران Binance هک شده است. برای اثبات اشتباه او ، این شرکت علنا ارسال شده آدرس کیف پول آنها را اثبات می کند که همه سرمایه های کاربر ایمن هستند.

لطفاً فقط چند س questionsال مطرح کنید: قطع برنامه ریزی شده معمولاً پیش از موعد به پایگاه کاربری شرکت اعلام می شود. جنبه غافلگیرانه شما مربوط به من است. بعد ، تصاویر صفحه ای – احتمالاً فتوشاپ شده – از افراد مختلف وجود دارد که به نظر می رسد هک را نشان می دهد. می توانید نظر دهید?

– جان مک آفی (officialmcafee) 8 فوریه 2018

با این حال ، مک آفی ادعا نکرد که بودجه توسط هکرها به سرقت رفته است اما به این دلیل که سیستم عامل به دلیل نقض امنیت منجر به اعلام ناگهانی کار تعمیر و نگهداری شده است ، به خطر افتاده است..

آدرس های عمومی که توسط شرکت به اشتراک گذاشته شده بود نیز مورد بررسی قرار گرفت. در یک تحقیق و بررسی این نشانی ها توسط Bellingcat منتشر شد ، و با تجزیه و تحلیل خوشه ای ارتباط با آدرس هایی که القاسم ، یک گروه تروریستی تحریم شده توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا ، برای دریافت کمک های مالی استفاده می کرد ، نشان داد. این شایعات هرگز مورد توجه قرار نگرفتند. با این حال ، یک ماه بعد Binance برای تقویت سیاست های ضد پولشویی (AML) با شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین CipherTrace همکاری کرد.

بعداً در ماه مه ، Binance یک حمله تأیید شده توسط هکرها با سرقت 40 میلیون دلار بیت کوین انجام داد. با توجه به الف بیانیه توسط Binance منتشر شد ، هکرها برای دستیابی به کلیدهای API برای حسابهای کاربر و به طور همزمان سفارشات خرید و فروش متورم ، از تاکتیک های فیشینگ استفاده می کنند. سیستم امنیتی صرافی به روز شده و مبلغ 50،000 BNB است اعلام شد برای کسانی که بیش از 1 BTC حجم معاملات داشتند تا سعی کنند کاربران را در این سیستم عامل نگه دارند. این البته به جلب سوداگران کوچکتر کمک نکرد. این هک همچنین این سال را به وجود آورد که آیا سو previous ظن قبلی مک آفی شایسته است یا خیر و این در واقع اولین نقض امنیتی در Binance بود.

هزینه لیست یا “پرداخت طولانی مدت”?

2018 جنجال دیگری برای Binance پیش بینی کرد. به سرعت مشخص شد که Binance در لیست ارزهای رمزنگاری شده جدید با نرخ سریع و تقریباً 400 جفت معاملاتی آزاد است.

در آگوست همان سال ، کریستوفر فرانکو ، بنیانگذار بستر Blockchain Expanse, در یک توییت فاش شده است که Binance پیشنهاد داده است Expanse (EXP) را برای 400 BTC لیست کند. کاربر دیگری که گفته می شود داوطلب Vertcoin است, ادعا کرد که Binance 90 هزار دلار هزینه لیست را درخواست کرد. البته ، ژائو دفاع کرد اعتبار شرکت او ، با اشاره به ادعای آدرس ایمیل Binance که پیشنهاد لیست از آن به عنوان یک ایمیل جعلی ارائه شده است.

با این حال ، تشکیل پرونده BlockStack با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) فاش شد 250،000 دلار به Binance پرداخت کرده بود تا توکن STX خود را فهرست کند. همچنین قرار بود Blockstack سه پرداخت حدود 250،000 دلاری را برای پوشش دوره سه ساله فهرست اضافی همراه با هزینه بازاریابی اضافی انجام دهد. در کل ، آنها حدود 1.1 میلیون دلار کارمزد پرداخت می کنند ، مبلغی که به طور مستقیم با اظهارات قبلی Binance در مورد هزینه لیست آنها مغایرت دارد.

در یک لحظه آنها حتی قول داده تا همه هزینه های لیست کسب شده خود را به امور خیریه اهدا کنند. سخنگوی شرکت پاسخ داد اینکه پرداخت دریافتی هزینه بازاریابی بود که ایده Blockstack بود: “هزینه پرداخت طولانی مدت انگیزه ای است که توسط Blockstack برای Binance پیشنهاد شده است تا رمز موجود در بورس را نگه دارد.

این یک هزینه پرداخت جدید است که توسط Blockstack پیشنهاد شده است. ” از آنجا که این مبلغ هزینه لیست در نظر گرفته نمی شود ، به خیریه اهدا نشده است. در پاسخ به این جنجال ، نمایندگان رمزنگاری OKEx و Kraken را مبادله می کنند نظر داد که ارزیابی لیست باید شامل بسیاری از فرایندها و ملاحظات باشد و هیچ گونه هزینه لیست برای فرآیند دریافت نمی کند. به گفته Changpeng Zhao ، در همان زمان ، Binance DEX یک استاندارد استاندارد لیست 1000 BNB را اتخاذ می کند ، که برای جلوگیری از افزودن نشانه هایی با دوام اقتصادی و فنی کم یا بدون آن ضروری است..

دادخواست برای دارایی های توقیف شده

این ما را به سال 2020 می رساند که با جنجال دیگری آغاز شد. استیون رینولد ، کارمند سابق Binance ، با طرح شکایت از این شرکت ، از دادگاه خواست که به وی مبلغی کمتر از 337،500 دلار جبران نکند..

استیون در کانال های رسمی Binance Telegram ، به ویژه “پشتیبانی Binance” (binance_support) درگیر شده است ، جایی که او از جولای تا دسامبر 2017 به عنوان مجری انجمن استخدام شد. گفته می شود ، گروه تلگرامی مورد نظر در اختیار استیون قرار گرفته است. سپس تیم Binance با او تماس گرفت تا گروه را حذف کند و هرگونه ذکر نام شرکت را از آن حذف کند. طبق درخواست رینولدز این درخواست را پذیرفت شکایت.

Reynolds v. Binance Holdings Ltd

Reynolds v. Binance Holdings Ltd

یک نماینده Binance ادعا کرد که استیون این گروه و کاربران آن را به خاطر منافع شخصی خود رعایت نکرده و از آن سو استفاده نکرده است. در حالی که آنها نتوانستند از کاربران این گروه محافظت کنند ، Binance حساب Steven را با تمام دارایی های خود در سیستم عامل مسدود کرد و حد برداشت خود را به 0 تنظیم کرد و بدین ترتیب دارایی های وی را به طور غیرقانونی توقیف کرد. نماینده همچنین ادعا کرد که آنها می خواستند از رینولدز شکایت کنند اما نتوانستند وی را پیدا کنند. هنوز هیچ خبر دیگری در مورد این شکایت منتشر نشده است ، بنابراین ما منتظر تصمیم دادگاه هستیم.

جمع آوری داده های مستقل

این سکسکه کوچک مانع از ادامه کار Binance و مدیرعامل آن Changpeng Zhao با خرید CoinMarketCap ، بزرگترین تجمع داده های رمزنگاری نشده است. این خرید در تاریخ 31 مارس به صورت عمومی انجام شد. مبلغ پرداخت شده افشا نشده اما شایعه شده تا 400 میلیون دلار است.

پیش از این ، این شرکت سعی در رقابت با CMC داشت و جمع کننده داده خود را راه اندازی کرد اطلاعات Binance. با این وجود ، به اندازه مرجع ترین منبع ردیابی قیمت در صنعت رمزنگاری ، کاربران زیادی کسب نکرد. بنابراین ، CZ مذاکراتی را با براندون چز ، بنیانگذار CMC آغاز کرد که در بزرگترین خرید انجام شده توسط Binance تاکنون نهایی شده است. در آن زمان ، ژائو روشن کرد اینکه مالکیت جدید استقلال CoinMarketCap را به خطر نمی اندازد: “Binance هیچ تاثیری در رتبه بندی CoinMarketCap ندارد. CoinMarketCap ضمن بهره مندی از تخصص ، منابع و مقیاس Binance ، متعهد به ارائه دقیق ترین ، به موقع ترین و با کیفیت ترین داده های ارز رمزنگاری شده در صنعت است. “

با این حال ، همه چیز به سرعت با روش های رتبه بندی CoinMarketCap تغییر کرد. مهمترین بروزرسانی قبل از خرید ، معیار نقدینگی CMC بود. این به عنوان یک رتبه دقیق تر برای مبادلات رمزنگاری قرار گرفته بود که از محاسبه در حجم های احتمالی تورم جلوگیری می کند. از لحظه اجرای این ویژگی ، HitBTC با نقدینگی پیشرو در صنعت خود را در رده های بالا تثبیت کرد اما پس از خرید جایگاه خود را به همراه بسیاری دیگر از رهبران از دست داد. البته Binance رشد سریع تعداد را نشان داد.

روایت رسمی در مورد تغییر متریک این بود که ، با انداختن مقادیر پولی و معرفی مقیاس جدید از 0-1000 ، سایت کل توانست داده ها را برای کاربران ساده کند. با این حال ، هرگز توضیح داده نشد که چرا موقعیت مبادلات به شدت تغییر می کند.

به روزرسانی مهم دیگر ، معرفی معیار جدید “فاکتور ترافیک وب” بود. این در تاریخ 31 مه در یک اعلام شد پست وبلاگ توسط CoinMarketCap. در این لحظه ، بایننس با نمره 1000 از 1000 احتمالی در بالای رتبه بندی قرار دارد. امتیازات ترکیبی همچنین Binance را در جایگاه 1 در رتبه بندی کلی ارز قرار می دهد..

وقتی مردم بیانیه های گذشته گفته شده توسط کارلین چان ، مدیر ارشد استراتژی CoinMarketCap را که اکنون مدیر عامل موقت آن است ، به یاد آوردند ، انتقادات موجه به دنبال داشت. پیش از این او این معیار را مورد انتقاد قرار داده بود و می گفت: “ما افراد دیگری را دیده ایم که کارهایی مانند آنچه شما گفته اید انجام می دهند ، ترافیک وب به عنوان روشی [برای تأیید مبادلات قانونی است] اما افراد با استفاده از کلیدهای API تجارت می کنند ، به همین دلیل ترافیک وب خوب نیست. شاخص. ” هنوز هم ، او اطمینان می دهد که CoinMarketCap یک نهاد مستقل است و منافع مالک جدید آن را تحت تأثیر قرار نمی دهد. وی گفت: “ما الگوریتم ها یا رتبه بندی ها را مطابق با دستور کار کسی به روز نمی کنیم ، این کاملاً با تاریخ و ارزش CoinMarketCap مغایرت دارد”.

عاقلانه انتخاب کنید

به نظر می رسد این غوطه وری در تاریخ کوتاه Binance از چند موضوع رایج در صنعت ارزهای رمزپایه بسیار مثال زدنی باشد. برخی از شرکت ها به نام رشد به روش های کوتاه دستی روی می آورند. اگرچه این یک کیفرخواست Binance نیست ، اکتشاف فوق به چند واقعه قابل توجه اشاره می کند که قابل درک است.

بیشتر رشد Binance را می توان به یک تیم روابط عمومی شگفت انگیز و یک مدیر عامل صداپیشگی که نام او را در عناوین خبری نگه دارد ، نسبت داد. با این حال ، به نظر می رسد اختلافاتی در انتظارات اعتبار بین جهان سنتی مالی و ارز رمزنگاری شده وجود دارد. در پایان روز ، اعتماد به هر مبادله ارز رمزنگاری شده ، که به احتمال زیاد متمرکز است مانند مورد Binance ، اعتبار باید عامل مهمی باشد که قابل تأمل است.