Anonymania.com

بیت کوین یک پول وحشتناک برای مجرمان است. نام مستعار آزاد دارایی شناسایی آدرس و معاملات شخصی را نسبتاً آسان می کند. اما فقط مجرمان نیستند که باید حریم خصوصی داشته باشند. حریم خصوصی فراتر از پیامدهای مستقیم آن مهم است.

نوسان پذیری یکی از ویژگی های اصلی پول سالم است. این اشاره به خاصیتی دارد که به موجب آن همه سکه ها در اقتصاد یکسان به نظر می رسند و بنابراین قابل تعویض هستند. بدون قابلیت استفاده ، ردیابی سکه ها به صاحبان قبلی آنها امکان پذیر است. اگر اتفاقاً بیت کوین دارید که قبلاً در مالکیت یک مجرم بود ، ممکن است صرافی از قبول سپرده شما امتناع کند ، در اصل ارزش آن را کمتر از بی آلوده سکه ها ، مانند بیت کوین های سکه ای که اخیراً ضرب شده اند.

Anonymania.com, یک وبلاگ VPN ، می گوید که عدم حریم خصوصی و قابلیت استفاده بیت کوین مدتهاست که باعث ناراحتی کاربران و توسعه دهندگانی می شود که نمی دانند از VPN برای معاملات ارزهای رمزپایه استفاده می کنند. با توجه به اندازه اکوسیستم بیت کوین و عبور کند پیشنهادات بهبود بیت کوین (BIP) ، ما هنوز تا رسیدن به چیزی شبیه به حریم خصوصی کامل فاصله داریم. با این حال ، در عوض ، بیت کوین همزمان چندین گام کوچک را در این مسیر و در سطوح مختلف برمی دارد. بیایید نگاهی به برخی از این پیشرفت ها بیندازیم.

حریم خصوصی

شرکت های تجزیه و تحلیل داده می توانند چیزهای بدی درباره فعالیت بیت کوین بگویند.

سطح بلاکچین

مهمترین و سخت ترین شکل برای حفظ حریم خصوصی در سطح پروتکل است. حتی بیشتر مشکل ساز آن تغییرات پروتکل هستند که داده ها مانند مبادلات و آدرس های موجود در بلاکچین واقعی را مبهم می کنند. به طور معمول ، رمزنگاری مورد نیاز به دلیل مقادیر گسترده داده به دلیل بارگذاری زیاد داده مکانیزم ها ، مقابله می کند.

معاملات محرمانه

معاملات محرمانه (CT) مبالغ موجود در معاملات را کاملاً پنهان می کند و فقط آدرس فرستنده و گیرنده قابل مشاهده است. مهمترین مشکل CT این است که اندازه بزرگ آنهاست. اگر در حال حاضر اجرا شود و به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد ، باعث کاهش چشمگیر توان بیت کوین می شود. خوشبختانه ، پیشرفت اخیر ، ضد گلوله ، اجازه می دهد تا CT بسیار فشرده تر و در نتیجه امکان پذیرتر باشد. اینکه آیا کاهش کافی است ، س ،ال دیگری است زیرا بازده هنوز هم تا حدی کاهش می یابد.

در حال حاضر ، CT فقط در زنجیره های جانبی استفاده می شود. زنجیره جانبی مایع از بلاک استریم از CT استفاده می کند تا مبالغ معامله و نوع دارایی مورد مبادله را پنهان کند. مایع از طریق میخ دو طرفه به بیت کوین متصل می شود. با این حال ، در حال حاضر فقط برای مبادلات و موسسات در دسترس است ، نه برای کاربران عادی.

MimbleWimble

MimbleWimble یک پیشنهاد جذاب است که قبلاً توسط دو پروژه جدید – Grin و Beam – در حال تصویب است. همچنین توسط Litecoin در نظر گرفته شده است.

MimbleWimble یک طراحی کامل مجدد در ساختار بلاکچین بیت کوین است. این پروتکل می تواند با پنهان کردن مبادلات معاملات و همچنین فرستنده و گیرنده ها ، به حریم خصوصی کل بلاکچین برسد. مهم این است که همه این کارها را به صورت مقیاس پذیر انجام می دهد. MimbleWimble زنجیره بلوکی را ارائه می دهد که می تواند از پس توان عملیاتی مشابه ظرفیت فعلی بیت کوین برآید و داده ها را کاملاً گیج کند..

قابل تقلید

MimbleWimble برای دستیابی به حریم خصوصی بلاکچین قابل توسعه ، پیشگامانه است.

متأسفانه ، به دلیل تفاوت های اساسی در طراحی ، توسعه دهندگان نمی توانند MimbleWimble را به زنجیره بلوکی فعلی بیت کوین اضافه کنند. یا آنها از طراحی فعلی Bitcoin از جمله قابلیت برنامه نویسی آن دست می کشند یا از یک روش کمکی مانند بلوک های پسوند برای بهره مندی از مزایای MimbleWimble استفاده می کنند. متناوباً ، شبیه CT ها ، MimbleWimble می تواند به عنوان یک زنجیره جانبی ساخته شود که سپس به بلاکچین اصلی بیت کوین متصل شود. این به شما این امکان را می دهد تا کاربران با حریم شخصی کامل معامله کنند و سپس در صورت تمایل به Bitcoin بازگردند.

سطح شبکه

صرف نظر از میزان حریم خصوصی در سطح بلاکچین ، بدون سایر اقدامات احتیاطی ، گره ها هنوز در معرض شناسایی قرار دارند. ناظران و احزاب متخاصم به راحتی می توانند آدرس های IP ، موقعیت های جغرافیایی و سایر داده های فرعی را در صورت تمایل شناسایی کنند..

قاصدک

قاصدک یک رویکرد جدید برای دستیابی به حریم خصوصی شبکه است. در حال حاضر ، معاملات از طریق شبکه بیت کوین توسط طغیان کردن. این بدان معناست که گره ها تراکنش ها را به طور تصادفی با هر گره دیگری که با آن ارتباط دارد ارتباط برقرار می کنند. بدین ترتیب ، طرفین دیگر می توانند از طریق مثلث سازی ، اطلاعات مفید و قابل شناسایی در مورد آنها بدست آورند.

قاصدک

پروتکل قاصدک حریم خصوصی سطح بالایی را برای همه گره های بیت کوین به ارمغان می آورد.

گرچه در قاصدک ، یک گره داده های خود را فقط به یک گره دیگر می فرستد که به طور تصادفی انتخاب کرده است. سپس این گره نیز همان کار را انجام می دهد. این فرآیند چندین بار اتفاق می افتد تا اینکه ، پس از مدتی ، یک گره اطلاعات را به یک باره به کل شبکه ارسال می کند. این روش انتشار جایگزین ، رمزگشایی اطلاعات ارزشمند درباره گره اصلی را برای بینندگان غیرممکن می کند.

از زمان انتشار در سال 2017 ، قاصدک چندین نسخه جدید را به روز کرده است و باید بخشی از نسخه آینده Bitcoin Core باشد ، احتمالاً در برخی از مواقع امسال.

پروتکل های لایه دوم

در حالی که حفظ حریم خصوصی در سطح بلاکچین هنوز هم مورد توجه بسیاری از بیت کوین قرار دارد ، کاربران از قابلیت و قدرت محرمانه بسیار قوی تری در پروتکل های لایه دو مانند شبکه لایتنینگ بهره مند خواهند شد..

شبکه رعد و برق

لایتنینگ از Sphinx ، یک سیستم مسیریابی پیاز ، استفاده می کند که از شناخت گره ها از فرستنده و گیرنده پرداخت جلوگیری می کند. به عنوان مسیر پرداخت از طریق کانال های پرداخت ، گره ها می توانند آنها را مشاهده کنند. با این حال ، آنها هیچ روشی برای تعیین منبع یا نقطه پایانی کانال ندارند. یک گره فقط می تواند گره را یک هاپ در جلو و یک هاپ پشت سر آنها در کانال ببیند و آنها نمی دانند کانال چقدر طولانی است.

بعلاوه ، هیچ نظاره گر نمی تواند بسته هایی را که از همان کانال جریان دارند پیوند دهد. سود Sphinx در مقابل سایر سیستم های مسیریابی پیاز مانند Tor این است که از هرگونه نیازی جلوگیری می کند گره های خروج که می تواند توسط نهادهای نظارتی برای جمع آوری داده ها استفاده شود.

حریم خصوصی شبکه رعد و برق

داده ها بین همه گره های شبکه Lightning رمزگذاری می شوند.

برای این منظور ، کاربران بیت کوین که به حریم خصوصی توجه دارند ، بسیار بهتر از معاملات درون زنجیره ای از Lightning برای پرداخت استفاده می کنند.

گیج شدن بین لایه ها

توسعه دهندگان بیت کوین هسته و جامعه تحقیقاتی بیت کوین روی چندین پیشنهاد کار کرده اند تا مرز بین انواع مختلف معاملات و قراردادهای هوشمند را محو کند. چنین به روزرسانی هایی همچنین شناسایی معاملات خارج از زنجیره را غیرممکن می کند.

طرح های امضا

در حال حاضر ، بیت کوین از طرح امضای ECDSA برای ایجاد امضاهای دیجیتالی استفاده می کند. یکی از مشکلات این است که ECDSA به هر کاربر در یک معامله چند علامت نیاز دارد تا از کلید عمومی خود رونمایی کند. امضاهای Schnorr یک طرح جایگزین است که تجمع امضا را امکان پذیر می کند و بنابراین نیازی به افشای کلیدهای عمومی مربوطه توسط تک تک شرکت کنندگان را از بین می برد. بنابراین ، هر ترتیب چند علامتی از هویت تک تک شرکت کنندگان محافظت می کند.

مست

MAST (Merkelized Abstract Syntax Trees) راهی برای برقراری مجدد قراردادهای هوشمند گسترده تر در بیت کوین است که با کاهش قابل توجهی از داده های اشغال شده در بیت کوین. هرچند بیش از این ، یک حریم مهم برای حفظ حریم خصوصی دارد.

افزایش کارایی MAST به این معنی است که فقط قراردادهای هوشمند انجام شده آشکار می شود و باعث کاهش میزان اطلاعات دیگری می شود که در غیر این صورت افشا می شوند. به طور خلاصه ، این امر به کاهش توانایی رمزگشایی از معاملات خارج از زنجیره کمک می کند. با این حال ، بسیار کامل نیست.

ریشه گلدان & پیوند

Taproot و ارتقا رایگان آن ، Graftroot ، کمبودهای حریم خصوصی را که MAST پشت سر گذاشته است جبران می کند.

این ارتقا، باعث می شود که معاملات منظم و چند علامت در بلاکچین کاملاً یکسان به نظر برسند. در مجموع ، با رشد شبکه رعد و برق ، این تغییرات تأثیر خود را افزایش می دهند ، زیرا همه معاملات بیت کوین ، هر شبکه یا لایه ای که روی آن کار می کنند ، یکسان به نظر می رسند.

رویکرد لاک پشت

حفظ حریم خصوصی و قابلیت استفاده از اهداف طولانی مدت جامعه بیت کوین بوده است ، بنابراین ممکن است تعجب کنید که پروتکل هنوز چقدر پیش رفته است. در حالی که ویژگی های حفظ حریم خصوصی سطح شبکه و پروتکل لایه دوم پیشرفت زیادی داشته است ، زنجیره بلوک اساسی هنوز فاصله زیادی با رضایت ندارد.

اگر بیت کوین واقعاً تبدیل به پول سالم و یک دارایی ذخیره جهانی شود ، توسعه دهندگان باید یک BIP جامع پیدا کنند که قابلیت انعطاف پذیری را در سطح بلاکچین تضمین کند. تا آن زمان ، سایر به روزرسانی ها اگرچه مفید هستند ، اما از هدف نهایی کوتاه هستند.