BitShares چیست?

BitShares (نماد BTS) ، که قبلاً با نام ProtoShares (PTS) شناخته می شد ، یک درجه صنعتی است که “crypto-equity” ، دفتر توزیع توزیع نظیر به نظیر و شبکه بر اساس الگوریتم اثبات واگذاری سهام (DPoS) است. در سال 2014 توسط چشم انداز Dan Larimer ایجاد شد (“Bytemaster”) ، بنیانگذار Steemit ، EOS و ، Cryptonomex.

BitShares بر اساس است گرافن, یک اجرای بلاکچین متن باز ++ C ، که به عنوان مکانیزمی اجماع عمل می کند. گرافن توسط چندین پروژه دیگر مانند Steemit.com (Reddit غیرمتمرکز ، بستر وبلاگ) و PeerPlays.com (سایت بازی و توکن PPY) استفاده می شود که نشان دهنده استفاده در دنیای واقعی است.

BitShares بیشتر به عنوان یک سهام به جای “ارز” خالصانه عمل می کند ، زیرا توکن BTS به عنوان وثیقه برای انواع خدمات مالی غیرمتمرکز مانند قراردادهای هوشمند ، مبادلات غیرمتمرکز ، بانکداری ، ایجاد مشتقات (“بیت های Asset” بازار و ریل های ارز) استفاده می شود.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

جزئیات فنی BitShares

الگوریتم اجماع: اثبات تفویض شده سهام DPOS

زمان بلوک: متوسط ​​1.5 ثانیه ، حداکثر 3 ثانیه ، تأخیر 1.5 ثانیه برای اطمینان از برگشت پذیری 99.9٪

پاداش بلوک: 1 BTS (از استخر رزرو)

بلوک های غیر قابل برگشت: (2 * BLOCK_INTERVAL * WITNESSES / 3) ~ 34 ثانیه

سکه هایی که در صندوق ذخیره نیستند: 2،599،900،000 BTS (2017 سپتامبر 30)

سکه در صندوق ذخیره: 1،000،668،097 BTS (2017 سپتامبر 30)

حداکثر سکه: 3،600،570،502 (ثابت)

حداکثر معاملات در هر ثانیه: 100000+ پتانسیل (ثابت شده 3،400+ tx / s)

قابل توجه بلاکچین سریع رعد و برق با 1.5 بار ثانیه زمان بلوک متوسط ​​و توان عملیاتی 100000 تراکنش در ثانیه (که بیشتر از همه تراکنش های کارت اعتباری در سراسر جهان است).

مدیریت BitShares توسط یک شرکت خودمختار غیرمتمرکز (DAC) کنترل می شود ، چارچوبی که به دارندگان BitShares اجازه می دهد تا کمک کنند و در نهایت در مورد مسیر آینده BTS تصمیم بگیرند. این DAC بصورت مستقل اما همزمان با کد منبع باز منبع اصلی عمل می کند که به طور مداوم توسعه و اصلاح می شود.

آدرس کیف پول شما نام کاربری شماست

این روش بهتر از رشته های طاقت فرسای طولانی از حروف و اعداد است که فقط درخواست تجربه بد کاربر و خطاها را دارد. نام کاربری شما به عنوان آدرس کیف پول شما عمل می کند (مانند شبکه های اجتماعی یا ورود به سیستم گوگل). یادآوری و تایپ “john-smith” بسیار ساده تر است سپس 21x9d8sv37sd6m282u4j2hg9h4orbjht2u98f3.

پیشنهادات خدمات مالی BitShares

BitShares با صدور وثیقه های متصل به بازار و ثبات بیت ها (که سکه های هوشمند نیز نامیده می شوند) با بانک ها رقابت می کند.

این بدان معنی است که دارایی های مبتنی بر رمزنگاری دارایی های بازار واقعی را مانند دلار “bitAsset” با نام bitUSD ردیابی می کنند. این با جمع آوری منابع مختلف داده ای که توسط انجمن BitShares نگهداری می شوند ، حرکت دلار را ردیابی می کند.

این رمز سکه هوشمند همیشه حداقل 200٪ (یا بیشتر) از ارزش خود را دارد که توسط ارز اصلی BitShares (BTS) پشتیبانی می شود و در هر زمان می تواند به آن وصل شود ، به عنوان وثیقه وام مبتنی بر قرارداد هوشمند که توسط بلاکچین مدیریت می شود..

آنچه این پلتفرم را منحصر به فرد می کند این است که از خطرات طرف مقابل عاری است اما هنوز وام مورد حمایت وثیقه دارد. این امر با اجازه دادن به شبکه (و پروتکل نرم افزار) برای ایمن سازی وثیقه و انجام تسویه حساب حاصل می شود.

هدف از قیمت ثابت سکه های هوشمند (bitAssets):

  1. یک قیمت پایدار قابل پیش بینی با کاهش نوسانات
  2. یک راه حل نسبتاً مطمئن برای پیش بینی ارزش آینده یک توکن
  3. یک واحد حساب متمایز از دارایی های دارای سود یا زیان سرمایه (که باعث افزایش بدهی مالیاتی شده است)
  4. پوشش در برابر بازارهای بی ثبات Cryptocurrency و اقدام قیمت ها

یک دارایی وابسته به بازار BitShares (MPA) را می توان به عنوان قراردادی بین یک خریدار دارایی که به دنبال ثبات قیمت است و یک فروشنده کوتاه مدت که بیشتر در معرض حرکت قیمت BTS است ، دید..

شکل 2: کشف قیمت و فروشنده کوتاهی که شرط می بندد تا از حرکت قیمت BTS سود ببرد که نقدینگی را با تماس اجباری 24 ساعته (فروش موقعیت) از زمان تماس تضمین می کند

BitShares به عنوان وام دهنده

BitShares توانایی وام دارایی BTS خود را با سطح ذخیره قابل تنظیم (حداقل 200٪ ، رسیدن به 1000 یا حتی 2000٪ + ذخیره) فراهم می کند. BitShares با هر جفت سهام ، کالا یا ارز ادغام می شود به شرط وجود خوراک های قیمتی موجود. علاوه بر این ، bitAssets از جمله bitGold ، bitSilver ، bitOil و سایر جفت کالاهای متمرکز بر رمزنگاری نیز می توانند در این ساختار وجود داشته باشند.

این یک اقتصاد “هوشمند” پویا و سازگار با نیازهای بازار است. برای کمک به حفظ ثبات قیمت ، وام های بزرگ وثیقه ای (10-20 برابر) می توانند ایجاد کنند که وام ها تقریباً به مدت نامحدود دوام بیاورند.

مبادلات غیرمتمرکز (DEX)

مبادلات سنتی ریسک طرف مقابل را به عنوان گیرنده فیات و صادرکننده IOU ایجاد می کند

به طور معمول با مبادلات ، یک مرکز تسویه حساب برای تسهیل خریداران و فروشندگان وجود دارد. در حالی که ارائه خدمات مورد نیاز برای بازار وجود دارد ، اما جای پیشرفت دارد زیرا مدیریت متمرکز یک خطر ثابت امنیتی است.

صرافی ها محدودیت برداشت و سایر محدودیت های نظارتی را دارند که می تواند شامل ارائه اشکال مختلف شناسایی ، قبض های آب و برق و سایر اسناد موجود باشد..

نحوه کار ارزهای رمزنگاری سنتی:

  1. به جای آن ارزهای رمزنگاری شده و صدور فیات را دریافت کنید
  2. استفاده از IOU را استفاده کنید و اجازه دهید
  3. کتاب سفارش را پردازش کنید

مبادلات IOU را صادر کرده و از آن استفاده می کنید و دفتر کل بازار را حفظ کنید

آیا کسی تا به حال فکر کرده است که چگونه همان موجودی که 3 مرحله فوق را انجام می دهد ، تضاد منافع است? نیازی به ذکر یک خطر امنیتی نیست. همین افراد مسئولیت امنیت وجوه و “کتاب” کل بازار را بر عهده دارند.

مقاله سفید خدمات مالی BitShares توضیحات بیشتری را ارائه می دهد: “هیچ دلیلی وجود ندارد که همان نهاد نیاز به مسئولیت داشته باشد صدور IOU و برای پردازش کتاب سفارش. در واقع ، این از نظر امنیتی یک ضرر است. ”

مبادلات غیرمتمرکز (DEX) تنها نقطه شکست و خطر طرف مقابل را از بین می برد

از آنجا که این دو نقش با هم ترکیب شده اند ، این امر باعث ایجاد تمرکز به ویژه در فضای ارزهای رمزنگاری شده با مبادلات می شود. ثابت شده است که این مسئله به ویژه هنگام مبادله کیف پول ، کلید یا هر جنبه آسیب پذیر دیگر از زیرساخت ها مشکل ساز است. (باعث نقض ، هک و دیگر ضررهای دارایی مانند کوه Gox, Bitfinex, یا مینت پال)

ورود و خروج کارگزارها به جفت های مختلف دارایی

دروازه ها به عنوان درگاه های غیر قابل اعتماد برای تجارت دارایی های مختلفی که در بلاک چین BTS ثبت شده اند ، فعالیت می کنند. یک دروازه سکه را خریداری می کند و سپس آن را به کیف پول شما می فرستد ، تحت کنترل شما. آنها مانند Coinbase و سایر صرافی ها آن را برای شما نگه ندارند. این امن تر از این است که دیگران سکه های شما را در دست بگیرند زیرا کلید خصوصی دارید.

Open Ledger یک مبادله غیرمتمرکز (DEX) و Gateway است

دفتر کل را باز کنید پروژه ای توسط یک شرکت دانمارکی است که به کاربران اجازه می دهد دارایی های مختلف (به نام دارایی باز) را خریداری کنند که مانند هر سکه Gateway IOU است. (مشابه خرید از هر سیستم IOU دیگری مانند Bitfinex). از طریق این بستر ، ICO ها به راحتی می توانند به روشی امن و غیرمتمرکز ایجاد و صادر شوند.

DEX سفارشات معاملات با فرکانس بالا (HFT) ، جلو و پنهان را حذف می کند

DEX با از بین بردن توانایی انجام حامیان عادی وال استریت ، میدان بازی را برای معاملات تراز می کند. در آن سیستم ، خودیهای زیرک زیرساختهای تجاری خود را در نزدیکی صرافی ها قرار می دهند تا سریعتر سفارش را به همراه الگوریتم های معاملاتی که بیشتر افراد غیر خودی را خاموش می کند ، نزدیک کنند..

شما می توانید انواع ابزارهای مبتنی بر رمزنگاری و سایر مشتقات را معامله کنید

مواردی مانند نقره ، طلا ، روغن و سایر مشتقات مبتنی بر رمزنگاری از جمله سهام ، اوراق قرضه و سایر سبدهای بازار. این جفت ها می توانند در برابر یکدیگر معامله شوند بنابراین می توانید نقره را به طلا یا bitUSD را با BTC معامله کنید.

سکه های هوشمند دارایی های مشخص شده (MPA) هستند که با ارزش واقعی پشتیبانی می شوند

این ویژگی ها داخلی هستند و به دارایی هایی مانند bitUSD آینه ارزش دلار USD مربوط می شوند. 1 bitUSD همیشه حداقل با $ 1 BitShares استفاده می شود. برابری قیمت از طریق خوراک قیمتی که توسط شاهدان نگهداری می شود ، حفظ می شود. این اجازه می دهد شورت وثیقه و گزینه هایی که در BitShares را باز می کند تا یک لقمه از بازار مشتقات کوادریلیون $ 1 تخمین زده شود.

بدون محدودیت تجاری و کارمزد پایین سطح جدیدی از آزادی مالی را ایجاد می کند

اکثر مبادلات به تهیه اطلاعات شخصی ، صورتحساب ها ، مدارک مالیاتی و سایر داده هایی که از طریق مشتری خود را بشناسید (KYC) ، مبارزه با پولشویی (AML) و بسیاری از مقررات دیگر مجبور می شوند ارائه می شود. با استفاده از DEX محدودیتی وجود ندارد و هیچ حلقه ای برای انجام معاملات خود توسط دستکش یا دستکش وجود ندارد.

رابط کاربر گرافیکی BitShares DEX (GUI)

اثبات تفویض شده سهام (DPoS) و حاکمیت

مشکلات اثبات گران قیمت و گرسنه کار و قانون معدود آن

اثبات کار (PoW) همانطور که با بیت کوین مشاهده می شود ، با استفاده از منابع محاسباتی برای حل مسائل ریاضی ، مقدار قابل توجهی از انرژی را جوید. بسیاری این مدت طولانی را ناپایدار می دانند. علاوه بر این ، با ظهور ASIC ها ، بسیاری از کاربران خاموش هستند که از پس سختی بر نمی آیند و نمی توانند سرعت آن را به سرعت بالا ببرند. این ماینرها در نهایت قدرت پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از شبکه را دارند ، زیرا دستگاه های آنها ستون فقرات امنیت و اعتبار بلاکچین ها هستند.

سند اثبات شده سهام (DPoS) را وارد کنید

اثبات سنتی سهام (PoS) توسط کاربرانی نگهداری می شود که سکه های اضافی ایجاد می کنند. Delegated Proof of Stake (DPoS) اثبات کار را از بین می برد و به معماری سنتی Proof of Stake با یک لایه حاکمیت اضافه می کند. کاربران “سهام خود را تفویض می کنند” و اجازه می دهند شاهدانی را انتخاب کنند که معاملات را جمع آوری می کنند ، آنها را در یک بلوک بسته بندی می کنند و به شبکه پخش می کنند. شاهد هستند و برای این سرویس از استخر ذخیره به سهام آنها پرداخت می شود.

رأی دادن به نیابت به رأی دهندگان اجازه می دهد قدرت را به یک شاهد بدهند و پس بگیرند

1 BitShare = 1 رأی در شبکه BitShares. برای اکثر کاربران ، این فرایند سنگین است و به همین دلیل رأی گیری از پروکسی پیشنهاد شد. این امر به کاهش بی علاقگی رأی دهندگان کمک می کند و به سهامداران این امکان را می دهد تا سریع نسبت به مشکلات اقتصادی و امنیتی فوری واکنش نشان دهند. بوروکراسی های سنتی ، “نوار قرمز” ، کند هستند و حکمرانی را کند می کنند. با استفاده از شاهدان تفویض شده ، شما با یک قرارداد متمرکز موقت با حق پس گرفتن قدرت در نتیجه حفظ تمرکززدایی.

شاهدان بسته بندی و تأیید معاملات ، انتشار خبرخوان قیمت (مبنای ردیابی بازار bitAsset) ، حفظ بلاکچین و بهبود اکوسیستم BitShares.

کمیته ها

اعضای کمیته مسئول تنظیم جدول کارمزد معاملات هستند تا اطمینان حاصل کنند که با افزایش قیمت BTS در سطح پایین باقی می مانند. برای انتخاب ، پروتکل تفاوت بین آرای بالا و پایین را برای هر یک از اعضای کمیته محاسبه می کند. (مشابه ردیت پس از رأی گیری) سپس ، متوسط ​​کاربران دارای رتبه برتر به اعضای کمیته تبدیل می شوند.

کد به عنوان یک کانال برای ارائه پیشنهادات ، کمک به ارزش و کسب BitShares عمل می کند

برای پیشنهاد کار برای شبکه BitShares می توانید یک “کارگر” ، یک حساب خاص BTS تنظیم کنید. شما می توانید دامنه ای از کار ، تاریخ شروع / پایان و نرخ پرداخت خود را که به شبکه دارندگان رمز BTS ارسال می شود ، شامل کنید. آنها پیشنهادی را که می تواند توسط شبکه پذیرفته یا رد شود ، دریافت و رأی می دهند. پیشنهاد متقابل (مانند نرخ پرداخت درخواستی) نیز می تواند برای کاربر پیشنهادی اولیه صادر شود.

BitShares هزینه های شبکه را در بین اعضا به اشتراک می گذارد

BitShares اشتراک های عضویت را ارائه می دهد که عضویت “مادام العمر” با استفاده از ریل های BitShares را با هزینه های کاهش یافته ارائه می دهد. علاوه بر این ، یک برنامه ارجاع برای اعضا وجود دارد که یک سطح عمیق است و به آنها امکان می دهد هزینه های کاهش یافته و درصدی از هزینه هایی را که افرادی که معرفی می کنند پرداخت کنند..

مشکلات و خطرات

عالی به نظر می رسد ، اما سقوط ها چطور؟ همیشه چیزی وجود دارد …

خطر وثیقه یک “رویداد قو سیاه” (سقوط ناگهانی ارزش)

دارایی های متصل به بازار قیمت دارایی های واقعی را از طریق یک مشتق رمزپایه که با وثیقه ای با ارزش بازار ثابت پشتیبانی می شود ، ردیابی می کنند. در نهایت همه BitAssets توسط BitShares (BTS) نامگذاری و وثیقه می شوند. این رمز از اقدام قیمت از جمله افت شدید ارزش مصون نیست.

اگرچه یک سازه داخلی برای ایجاد تماس های حاشیه ای (فروش موقعیت ها برای پوشش اصل اصلی) وجود دارد ، اما این ابلهانه نیست. بزرگترین خطر این است که ارزش خیلی سریع افت می کند و وثیقه دیگر نمی تواند دارایی را خریداری کند. اگر خانه به دلیل رکود بازار ارزش خود را به زیر کل وام بیاندازد ، مانند آن می شود.

در حالی که کل سرمایه بازار Cryptocurrency تا به امروز به طرز چشمگیری به طور تصاعدی افزایش یافته است ، اما بدون یک سوارکاری طولانی مدت نبوده است. این رویداد Black Swan اعتماد به سیستم را بسیار کاهش می دهد و توانایی انجام یک معامله ایمن (مانند وام) را به خصوص در مقیاس بزرگ مختل می کند..

مردم و مشاغل (حتی بیشتر بانک ها) نسبت به پول خود حساس هستند بنابراین باید بی نقص کار کند. این هنوز هم همه فن آوری بسیار تجربی است ، که احتمالاً برای “افراد پول کلان” ترسناک است.

حذف لیست Bittrex بازار و جامعه را دستگیر کرد و باعث FUD گسترده شد

Ah FUD (ترس ، عدم اطمینان و تردید) ، کلمه مورد علاقه جامعه است. این زمانی است که افراد انبوه پیام رسانی منفی در مورد یک سکه (یا هر چیز واقعی) ایجاد می کنند. بازارها به FUD بسیار حساس هستند (به ویژه محدودیت بازارهای کوچکتر) و در نتیجه می توانند افت چشمگیری داشته باشند.

به دلایل ناشناخته ای که Bittrex مشخص نکرده بود ، BitShares قرار بود در تاریخ 13 اکتبر 2017 از لیست صرافی خود حذف شود. (اما هنوز اینطور نیست) برخی می گویند این به این دلیل است که BitShares DEX به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز رقابت می کند. دیگران آن را FUD می خوانند تا قیمت را پایین بیاورد. سپس این بود که گره های آنها “خیلی بزرگ” نبودند تا بتوانند اجرا شوند.

موارد فوق حدس تایید نشده ای است. تنها چیزی که می دانیم این است که Bittrex گفت آنها Bitshares را از لیست خارج می کنند اما این کار را نکردند با صفر توضیح برای تبادل کاربران یا تیم BitShares.

دلالان متزلزل هستند و تقصیر BitShares است یا نه ، اکثر دلالان مانند یک گوسفند گوسفند را که به سرعت اخبار را منتشر می کنند و باعث می شود قیمت BitShares مخزن شود ، می ترسانند..

نکته قابل توجه این است که علی رغم این اخبار منفی ، هنوز هم فعالیت خرید و “پشتیبانی” نسبتاً کمی وجود داشته است. (بسیاری دیگر از سکه های حذف شده تصادف کرده یا کشته شده اند)

هیچ کس نمی تواند از احتمال نقض پیش بینی نشده ، اشکالات نرم افزاری یا سو explo استفاده جلوگیری کند

اگرچه می توان در مورد هر پروژه ای از جمله Bitcoin بطور کامل این استدلال را مطرح کرد ، اما هنوز برای این پروژه ها معتبر است. همانطور که با 53 میلیون دلار دیده می شود هک DAO در Ethereum ، آنها مجبور بودند که شبکه را سخت کنند که باعث تقسیم به دو سکه مختلف شد: Ethereum و Ethereum Classic.

یا در مورد اخیر چطور؟ خرابکاری Parity کیف پول Ethereum? (یک آسیب پذیری باعث می شود 300 دلار + میلیون دلار Ethereum مسدود شود و غیرقابل دسترسی شود)

خطای کاربر دلیل مستند بیشتر مشکلات IT و امنیت سایبری است. این نه تنها با ارزهای رمزپایه بلکه به طور کلی فناوری یک تهدید همیشگی است. مانند تمام Crypto ، این یک فناوری تجربی است ، بنابراین باید همیشه یک مقدار بهداشت بدبینی و احتیاط را انجام داد.

افکار نهایی

در نهایت ، BitShares با تفکر و معماری مثال زدنی هدایت بسته را بر عهده دارد

فقط برای مرور ایده های اصلی پوشش داده شده:

  • BitShares یک شبکه ، پروتکل و پلت فرم درجه صنعتی غیرمتمرکز است – مبتنی بر الگوریتم اثبات شده سهام (DPoS) و گرافن (موتور باطری Steemit) با توانایی انجام 100000+ معامله در ثانیه.
  • BitShares انواع خدمات مالی غیرمتمرکز را ارائه می دهد – انتشار بیت های سکه هوشمند از جمله دارایی های متصل به بازار (MPA) و سایر جفت های مشتق شده از رمزنگاری از دارایی های کالای شناخته شده (به عنوان مثال طلا ، روغن ، اس&P 500)
  • الگوریتم اثبات شده سهام (DPoS) یک لایه حاکمیت اضافه می کند – ساخت مدل سنتی Proof of Stake که بر اساس نگهداری سکه ها را افزایش و تولید می کند.

با وجود تمام این خطرات و چالش های ذکر شده ، تیم استقامت می کند ، رشد می کند و به طور مداوم از بین می رود. خدمات آنها بسیار عالی هستند (علی رغم خطرات و مشکلات مشخص). من شخصاً از DEX آنها استفاده کرده ام و آن را کاملاً شهودی ، روان و سریع می دانم.

همانطور که پلت فرم بالغ می شود و خود را ثابت می کند ، چنین خواهد شد علاقه مندی بازیکنان FinTech و خدمات مالی را جلب می کند.

من تمایل دارم علاقه زیادی به پروژه هایی که تمرکززدایی و موارد استفاده در دنیای واقعی را ارتقا می دهند ، نشان دهم. این دیوانگی ICO در بعضی مواقع فقط تهوع آور است (جدی ، پاریس هیلتون ؟! LOL) و فضا شدیداً به ابتکارات با کیفیت بالا احتیاج دارد

اعتماد به نفس بازار ، رقت رمز ، هکرهای پنهان ، مقررات کمین کننده و سایر مشکلات پیش بینی نشده در انتظار ما است. (و صادقانه بگویم بسیاری از “سکه ها” ، شاید حتی بیشتر آنها, آن را طولانی مدت نخواهد کرد)

به همین دلیل بسیار مهم است که ما توجه خود را به کمک به ساختن جوامع و پروژه هایی با تمرکز طولانی مدت معطوف کنیم.

من معتقدم BitShares یکی از آنهاست.