به هر حال چه چیزی در یک بلوک وجود دارد؟ | مقدمه ای برای Block Explorers

بلاکچین به عنوان منبع دهنده این سایت که احتمالاً می دانید ، یک پایگاه داده توزیع ناپذیر و توزیع شده است. هر “بلوک” داده جدید با برخی روش ها (معمولاً اثبات چیزی) توسط اکثریت یا اقلیت اندازه گیری شده ، صادق است. تقریباً تمام بلوک های بلاکچین عمدتا شامل یک دسته از معاملات که نشان دهنده مبادله ارزهای رمزپایه مرتبط با آن است.

به عنوان مثال ، آخرین بلوک متعهد به بلاکچین Ethereum ، شامل انبوهی از داده ها در داخل بلوک مانند ارتفاع بلوک ، تعداد معاملات تأیید شده در بلوک ، هش تراکنش برای همه معاملات تأیید شده ، ارزش کل اتر رد و بدل شده در داخل بلوک ، مقدار کل گاز است & هزینه های داخل بلوک & پاداش استخراج بلوک.

به طور خلاصه ، انبوهی از داده های زیبا بلاکچین وجود دارد که به طور طبیعی در هر پروژه بلاکچین وجود دارد. تقریباً از هر علاقه مندی یک ردیاب قیمت یا نمونه کار مسخره بخواهید & شما خود را در غرقابی از .io خواهید دید & .co’s؛ اما از هر علاقه مند به رمزنگاری س askال کنید که در آن می توانند جدیدترین معاملات تایید شده در آخرین بلاک Bitcoin را پیدا کنند و مطمئناً نگاه خالی خواهید داشت.

انصافاً ، درک این داده ها دشوار است ، جستجوی آنها و درک آنها ، حتی دشوارتر است. خوشبختانه ، کلاس جدیدی از وب سایت ها & برنامه ها در حال ورود به صحنه رمزنگاری هستند که کاوش بلاکچین را به طور قابل توجهی بصری تر می کند.

وارد کاوشگران را مسدود کنید

اکسپلورر بلاکچین به سادگی یک برنامه وب یا موبایل است همانطور که ما آن را می شناسیم و به طور مستقیم با داده های موجود در زنجیره بلوک ارتباط برقرار می کند. خلاصه این در واقع ، شما احتمالاً در هنگام گشت و گذار در وب رمزنگاری ، به یکی از کاوشگران محبوب بلوک برخورد کرده اید ، بدون اینکه عمق ابزارهای موجود را درک کنید:

https://blockexplorer.com/

https://longhorn.bullpay.com/

https://www.etherchain.org/

https://live.blockcypher.com/btc/

https://etherscan.io/

بعداً به طور طولانی یک مثال Etherscan را مرور خواهیم کرد. در بیشتر موارد ، این کاوشگران بلوک دارای ویژگی های اصلی مشترک با رابط های بسیار مشابه هستند.

ویژگی های مشترک کاوشگران را مسدود کنید

Block Explorer اساساً یک پلتفرم جستجو است که به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی بلوک ها ، معاملات ، قراردادهای هوشمند و تقریباً هر نقطه داده ای را برای یک بلاکچین خاص جستجو کنند..

به روزرسانی های Blockchain-Block

تقریباً هر کاوشگر بلاکچین از صفحه اصلی خود یک بلاک به طور مداوم در حال به روزرسانی است. Blockchain.info & وب سایت های Etherscan.io دارای جدیدترین بیت کوین هستند & بلوک های Ethereum به ترتیب روی زنجیره های جداگانه خود منتشر می شوند. من هر دو رابط زیر را با قرمز برجسته کرده ام:

اساسی ترین ویژگی کاوشگر بلاک ارز رمزپایه این است که آخرین بلوک های بلاکچین را برای تصاویر بالا نشان می دهد. هر ردیف یک بلوک را نشان می دهد & بدون کلیک کردن ، ما می توانیم مقدار قابل توجهی از اطلاعات دقیق در مورد هر بلوک خاص را مشاهده کنیم. Blockchain.info BTC & کاوشگران بلوک ETH Etherscan هر دو داده های زیر را از این نمایش سطر ارائه می دهند:

  • Block Height – شماره سفارش این بلوک خاص (به یاد داشته باشید ، زنجیره بلوک با بلوک مبدا شروع می شود ، بلوک 0)
  • Block Age – مدت زمانی که از انتشار بلاک خاص به بلاکچین گذشته است
  • # معامله – تعداد معاملات تایید شده که اکنون بخشی از تاریخچه بلاکچین است
  • Relayed By / Mined By – نام استخر استخراج یا نهادی است که آخرین بلوک زنجیره بلوک را منتشر کرده است

همه کاوشگران بلوک باید بلوک های جدیدی را که در زنجیره های مربوطه تولید می شوند لیست کنند. همانطور که می بینید ، ما در حال غوطه ور شدن کمی عمیق تر در داده های خام تولید شده توسط بلاک های ارز رمزنگاری شده هستیم. اما این تنها آغاز است ، با کلیک بر روی یک سطر (بلوک) در هر دو Blockchain.info یا Etherscan.io داده های بیشتری در مورد آن بلوک نشان می دهد.

به روزرسانی های Blockchain-Block

کلیک کردن بر روی یک بلوک شبکه خاص ، داده های بیشتری را نشان می دهد. باز هم ، در زیر با استفاده از دو کاربر مورد علاقه خود در مورد بلوک ، فرض می کنیم کاربر اکنون روی پیش نمایش بلوک از صفحه فرود کلیک کرده است:

هر دو عکس صفحه نمایش داده های واقعی ذخیره شده در هر بلوک در بیت کوین را نشان می دهد & بلاکچین اتریوم به ترتیب. ابتدا متوجه خواهید شد که تمام نقاط داده ای که در نماهای قبلی مشاهده کردیم نیز در اینجا نشان داده می شوند ، از جمله ارتفاع, & سن.

با این حال ، ما همچنین داده های قابل توجهی بیشتر از آنچه قبلاً در دسترس ما بود پیدا می کنیم. اکنون از نظر داده های خام بلاکچین در حال گردن جنگل هستیم. برخی از نکات جالب توجه دیگری که در بالا مشاهده می شود:

  • Hash: شناسه منحصر به فردی است که نتیجه یک الگوریتم تأیید مانند SHA256 است & یک هش بلوک قبلی
  • هزینه معامله / گاز مصرفی: مقدار کل هزینه های معاملات در یک بلوک بیت کوین یا گاز در یک بلوک Ethereum
  • تراکنش هاش: شناسه منحصر به فرد برای هر یک معامله فردی که در هر بلوک تأیید شده است

با خواندن داده های خام موجود در هر بلوک ، اکنون در اعماق دنیای بلاک چین هستیم. همانطور که احتمالاً استنباط کرده اید ، از آنجا که کاوشگران بلوک هش معاملات منفرد را به ما ارائه می دهند ، همچنین به ما امکان می دهد این معاملات منفرد را با طول عمیق تری کشف کنیم.

بسته به اینکه کدام یک از بلوک اکسپلوررها استفاده می کند ، برخی از ویژگی های اضافی نیز برای لذت بردن وجود دارد. به عنوان مثال Blockchain.info ، چیزی فراتر از یک Block Explorer شده است ، زیرا همچنین آمار و نمودارهای مربوط به شبکه بیت کوین را ارائه می دهد..

حتی اگر نام “بلوک اکسپلورر” نشان می دهد فقط می تواند برای جستجوی بلوک های شبکه جداگانه مورد استفاده قرار گیرد ، این مورد وجود ندارد. کاوشگران مسدود کردن همچنین می توانند شناسه های معامله و آدرس کیف پول را جستجو کنند ، و آنها را به یک ابزار عالی برای بررسی معاملات خاص به آدرس کیف پول خود تبدیل می کنند. یک بلاک اکسپلورر سریعاً به ابزاری تبدیل می شود که همه افراد ارز رمزنگاری شده تقریباً هر روز به آن اعتماد می کنند ، با این وجود آنها بسیار متنوع تر از آنچه مردم انتظار دارند هستند.