بلاکچین ممکن است برای همه مشکلات جهان دردآور نباشد اما مناطق زیادی وجود دارد که پتانسیل آن را نشان می دهد. شاید یکی از مهمترین آنها حقوق بشر باشد. طبق گزارش سال 2014 خانه آزادی ، فقط 40 درصد جهان در کشورهای “آزاد” زندگی می کنند. اینها ملتهایی هستند که ظاهراً به حقوق اساسی بشر احترام می گذارند. اما از سال 2014 چیزهای زیادی تغییر کرده است و نه برای بهتر شدن.

تصویری از حقوق بشر در سراسر جهان

ما اغلب حقوق اساسی انسان مانند آزادی بیان یا حرکت را امری بدیهی می دانیم. بسیاری از ما فراموش می کنیم که در بعضی کشورها ، صرف صحبت کردن می تواند شما را به زندان بیندازد یا حتی کشته شود. در حالی که بسیاری از جهان زیر دست دولتهای فاسد و ستمگر باقی مانده است ، فناوری بلاکچین می تواند حداقل شروع راه حل را ارائه دهد.

جهانی اعلامیه حقوق بشر از سازمان ملل متحد تعدادی از حقوق اساسی را که همه مردم لیاقت آن را دارند پوشش می دهد. با این حال بسیاری از شهروندان در سراسر جهان آنها را دریافت نمی کنند. از جمله لیست 30 ماده ای ، حقوق برابری ، آزادی برده داری ، تبعیض یا شکنجه و آزادی عقاید و اطلاعات است.

یک عفو گزارش منتشر شده در سال جاری نشان داد که بسیاری از کشورهای “آزاد” در رعایت حقوق اساسی بشر کوتاهی می کنند. بحران انسانی در ونزوئلا یکی از بدترین بحران های تاریخ این کشور است. وضعیت جنگی در یمن تمام حقوق اساسی بشر برای غذا و سرپناه را از بین می برد. سرکوب مداوم ترکیه علیه روزنامه نگاران و فعالان سیاسی و محدود کردن آزادی بیان در روسیه همه در تعارض مستقیم با توافق نامه حقوق بشر است.

ما اغلب نقض حقوق بشر را با کشورهای در حال توسعه و رژیم های ظالم مرتبط می دانیم. اما ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و استرالیا همگی در لیست بدترین ناقضان حقوق بشر در لیست عفو عمومی قرار گرفتند.

اتحادیه اروپا و استرالیا برای رفتار “بی رحمانه” خود با پناهندگان فراخوانده شدند ، و بحث برانگیز منع سفر ترامپ از مرز ، حقوق بشر را برای آزادی حرکت نقض می کند در حالی که از نظر مذهبی تبعیض قائل می شود.

Blockchain و حقوق بشر

با استفاده از فناوری بلاکچین می توانیم به راحتی مسائل حقوق بشر را ردیابی کنیم. این می تواند شفافیت و پاسخگویی را برای کشورهای در حال توسعه و کشورهای توسعه یافته به همراه داشته باشد. هرچند اغلب ، صحبت در مورد بلاکچین شامل موارد استفاده فرضی برای برخی از تاریخ های دور در آینده است. در حال حاضر موارد استفاده عملی بسیاری از بلاکچین و حقوق بشر وجود دارد. بیایید به چند نمونه نگاه کنیم.

حق داشتن سطح زندگی مناسب

از زیمبابوه تا ونزوئلا ، یمن تا سوریه ، مردم در سراسر جهان نمی توانند به حق خود برای داشتن سطح استاندارد زندگی دسترسی پیدا کنند. این به معنای داشتن غذا برای خوردن ، آب برای نوشیدن و اجبار به زندگی در منطقه درگیری یا ترس از آزار و اذیت نیست.

در کشورهایی که تورم بیش از حد موجب صرفه جویی در هزینه های زندگی مردم می شود ، بلاکچین و حقوق بشر شروع به همکاری می کنند. ارز رمزنگاری شده در حال گسترش بحران انسانی در ونزوئلا است.

با واحد پول ملی که توسط 95 درصد از یک روز به روز دیگر ، بیشتر ونزوئلایی ها به عنوان یک راه حل به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و داش روی می آورند. در واقع ، اکنون بیش از 900 بازرگان وجود دارد که پرداخت در Dash را در سراسر کشور قبول می کنند. بنیانگذار Dash Venezuela به Coin Central گفت:

“ونزوئلایی ها سالهاست که برای محافظت از سرمایه خود در برابر تورم از ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند. اما اکنون با Dash ، پنجره جدیدی به عنوان وسیله پرداخت باز کرده است. این راهی آسان برای دریافت چیزی است که از بولیوار قویتر است و در چارچوب قانون است. “

Cryptocurrency امکان تجارت خرد و وام های خرد را فراهم می کند. از آنجا که می توانید مقداری را به کمترین مقدار اختصاص دهید ، اندازه تجارت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ، کوچکتر می شود. بلاکچین و حقوق بشر مورد قانع کننده تری را رقم می زنند زیرا مردم در سراسر جهان می توانند سرانجام به سیستم بانکی دسترسی پیدا کنند ، تجارت خود را شروع کنند و مقادیر کمتری را خریداری و بفروشند.

حق شرکت در انتخابات دولت و آزاد

یکی دیگر از مقالات سازمان ملل حق شرکت در انتخابات دولت و آزاد است. با این حال این امر عمداً از نظر بسیاری از مردم انکار می شود. تقلب در انتخابات در سراسر جهان معمول است. حتی در کشورهایی مانند ایالات متحده ، که خود را “سرزمین آزادگان” معرفی می کنند ، آرزوهای قابل توجهی برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 ارائه شد.

انتخابات کنیا در سال 2017 باعث خونریزی ، جنجال و هرج و مرج در جلو و مرکز شد. احساس گسترده ای در مورد تقلب در انتخابات وجود داشت و بسیاری از کنیایی ها به دلیل ارعاب رای دهندگان قادر به شرکت در انتخابات نبودند..

سر و صدا صداهایی که علیه انتخابات فریاد می زدند چنان بلند بود که منجر به انتخابات دوم شد. اما این امر توسط حریف اصلی بایکوت شد و رئیس جمهور با یک پیروزی سورئال پیروز شد 98 درصد از رای.

اما انتخابات تقلبی و تقلب در رای دهندگان به هیچ وجه محدود به آفریقا نیست. آنها در سراسر جهان گسترده هستند و حتی در شرکت های خصوصی و شرکت های دولتی رایج هستند. پروژه های Blockchain و حقوق بشر در این زمینه نتایج مثبتی را نشان می دهند.

مردم می توانند از حریم خصوصی خانه های خود ، بدون ارعاب ، رای دهند. و همه آرا are در دفتر کل تغییرناپذیر مغایر با رأی ناشناس در صندوق های رأی هستند.

هنوز مواردی وجود دارد که باید در هنگام رأی گیری در بلاکچین بررسی شود. تأیید هویت رأی دهندگان و اطمینان از اینکه افراد مشابه دو بار رأی نمی دهند ، به عنوان مثال. اما کشورهایی مانند استونی از قبل اثبات کرده اند که این امکان وجود دارد. در واقع ، تمام مردم استونی کارت شناسایی خود را دارند که می توانند با استفاده از آنها به طور امن و سریع به بلاکچین رأی دهند.

Blockchain و حقوق بشر: این تصویر باید نشانه ای برای یک مرکز رای دهی باشد.

رأی گیری در بلاکچین می تواند انتخابات آزاد را تضمین کند

حق آزادی عقیده و اطلاعات

بر اساس کمیته حمایت از روزنامه نگاران, در دسامبر سال 2017 ، تعداد بی سابقه ای از روزنامه نگاران در سراسر جهان زندانی شدند. بیشترین غلظت در چین ، ترکیه و مصر است. آزادی عقاید و اطلاعات برای بسیاری از افراد در این مناطق جهان یک چیز لوکس است. اگر دولتی وب سایت خاصی را دوست ندارد ، می تواند آن را خاموش یا نظارت کند. ویکیپدیا, به عنوان مثال ، در بسیاری از کشورها ، از جمله روسیه ، عربستان سعودی ، ایران ، چین ، ترکیه و حتی فرانسه سانسور یا ممنوع است.

این واقعیت که بلاکچین یک فناوری غیرمتمرکز جهانی و بدون سانسور برای ما فراهم می کند ، به این معنی است که هیچ شخص یا دولت متمرکز نمی تواند آن را تعطیل کند.

برنامه پیام رسان Mainframe و شبکه مش مشکوک به حریم خصوصی ، Open Garden و RightMesh در تلاشند تا سیستم عامل های مقاوم در برابر سانسور را برای اطمینان از اتصال بدون شک و بدون شک ادامه دهند. بلاکچین و حقوق بشر در مورد آزادی اطلاعات ، امکانات بی شماری از خود نشان می دهند.

افکار پایانی

به مرور زمان موارد بیشتری در زمینه استفاده از بلاکچین و حقوق بشر ایجاد می شود. از 30 مقاله موجود در لیست حقوق بشر سازمان ملل متحد ، فناوری بلاکچین توانایی کمک به بسیاری از موارد را دارد.

با استفاده صحیح از آن در مدیریت هویت ، ممکن است بتوانیم برده داری غیرقانونی و قاچاق انسان را ریشه کن کنیم. و مالکیت اسناد زمینی که در یک دفتر شفاف ثبت شده می تواند به توقیف غیرقانونی زمین پایان دهد.

قطعاً بسیاری از مشکلات حقوق بشر برای حل و فصل وجود دارد. و جالب خواهد بود که ببینید فناوری بلاکچین در چه مواردی نقش اساسی دارد.