پروژه های هنری Blockchain: فناوری یا آوانگارد?

هنگامی که به بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه می اندیشید ، هنر اولین چیزی نیست که به ذهن شما خطور می کند. با این حال ، پروژه های هنری بلاکچین تقریباً به اندازه خود بلاکچین وجود داشته اند.

در این مقاله ، ما به شش مورد از محبوب ترین پروژه های هنری بلاکچین و نحوه استفاده هنرمندان پشت سر آنها از فناوری بلاکچین در کارهای خود نگاهی خواهیم انداخت..

آزمایش اسکاراب

آزمایش اسکاراب یک مجموعه هنرمند غیرمتمرکز است که روی کارهای هنری ترکیبی تمرکز دارد. SCARAB شخصیتی چند کاربره است که در سال 2014 ایجاد شده است و از پردازش تصویر هوش مصنوعی (AI) برای تشکیل یک اثر هنری واحد از هزار ارسال استفاده می کند. برای مشارکت در این مجموعه ، فقط باید قطعه هنری خود را ثبت و ارسال کنید اینجا. در عوض ، یک رمز Scarab دریافت خواهید کرد.

این رمز به شما عضویت در انجمن اسکاراب را می دهد و به شما امکان می دهد رای دهید که کدام قطعه هنری در قطعه ترکیبی موجود است. این تیم از Counterparty برای ایجاد توکن استفاده کرده است و فقط 100000 نشانه Scarab وجود دارد. فراتر از رأی دادن ، می توانید از طریق Counterparty DEX نیز نشانه های Scarab را معامله کنید. آنها در حال حاضر در حدود 13 دلار معامله می کنند که به پروژه 30 هزار ~ دلار با 2298 توکن در گردش ارائه می دهد.

اولین قطعه از آثار هنری به هم پیوسته هنوز در حال انجام است ، اما می توانید نحوه پیشرفت آن را ببینید اینجا.

کارت های معاملاتی نادر Pepe

یکی از پروژه های هنری بلاک چین ، کارت های تجاری Rare Pepe همچنین از Counterparty استفاده می کنند. این کارت ها به عنوان الگوی رفتاری در 4chan با کاربران شروع به عکس فتوشاپی از Pepe the Frog ، یک شخصیت کارتونی ترکیبی انسان / قورباغه کردند. کاربران به هر تصویر جدید یک علامت اصالت اضافه می کنند و آن را “Rare Pepe” می نامند.

Rare Pepes محبوبیت خود را بدست آورد زیرا ظاهراً تقریباً از هر نماد فرهنگ پاپ از طنز بازی می کرد هومر سیمپسون به ونسان ون گوگ پپه حتی تا حدی به یک نماد فرقه ای برای مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 تبدیل شد.

کارتهای معاملاتی کمیاب pepe trump homer simpson lord kek

آنچه به عنوان یک شوخی آغاز شد اکنون به یک اقتصاد تجارت کامل تبدیل شده است. کارت های معاملاتی نادر Pepe به طور فعال از طریق بلاکچین معامله می شوند و گاهی اوقات می توانند قیمت های 10 هزار دلار را در شمال بگیرند. ارزی که به این اقتصاد دامن می زند ، است پپکا. برای استفاده از کارهای هنری خود باید هزینه Pepecash را پرداخت کنید فهرست نادر Pepe و اکثر هنرمندان فقط Pepecash را برای کارهایشان قبول می کنند.

CryptoKitties

رمزنگاری

در دسامبر 2017, CryptoKitties دنیای بلاکچین را طوفانی کرد و تیم پشتیبان این پروژه تازه مطرح شد 12 میلیون دلار بودجه. لیست سرمایه گذاران شامل نام های برجسته ای مانند Andreessen Horowitz و Union Square Ventures است.

CryptoKitties گربه های کارتونی قابل جمع آوری هستند که می توانید با استفاده از Ethereum خرید ، فروش و تولید مثل کنید. آنها در یک زمان به قدری محبوب شدند که افزایش استفاده از افراد در تعامل با آنها باعث ازدحام عمده در شبکه Ethereum شد. در بعضی مواقع ازدحام به اندازه کافی بد بود که برخی از پروژه ها مجبور به به تعویق انداختن ICO خود شدند.

مشابه کارت های Rare Pepe ، هر CryptoKitty منحصر به فرد است و از سطح کمیاب خاصی برخوردار است. گرچه اکثر گربه های مجازی کمتر از 25 دلار برای شما کار می کنند ، هزینه بعضی از نادرترها هزاران است. گرانترین گربه در سیستم عامل با بیش از 100،000 $ خریداری شد.

محبوبیت CryptoKitties باعث اسپین آف های زیادی مانند Etherbots ، CryptoPuppies و حتی CryptoCelebrities شده است.

بنای یادبود بیت کوین (کرانج ، اسلوونی)

اگرچه به طور مستقیم از زنجیره بلوک ، بنای یادبود بیت کوین در یک حلقه ترافیکی در کرانج استفاده نمی کند ، اسلوونی نمونه بسیار خوبی از تأثیر این فناوری بر جامعه است. این بنای یادبود ، با بودجه Bitstamp و 3fs ، اولین بنای عمومی است که به بیت کوین اختصاص داده شده است.

بنای یادبود بیت کوین Kranj اسلوونی

منبع: رویترز / بوروت ژیولوویچ

شهروندان کرانج از طریق بحث در صفحه فیس بوک این شهر ، بیت کوین را به عنوان موضوع قطعه انتخاب کردند. اسلوونی به طور مداوم یکی از کشورهای اسلوونی بوده است کشورهای بازتر به سمت فناوری بلاکچین ، بنابراین شهروندان که برای چیزی مبتنی بر بیت کوین رأی می دهند جای تعجب نیست.

مقامات اسلوونی در حال همکاری با چندین تجارت بلاکچین برای کمک به آموزش شهروندان کشور در مورد ارزش این فناوری هستند. و همچنین ، شرکت های منطقه برای تسهیل ارتباطات و بهبود اعتبار ارز رمزنگاری شده ، Blockchain Alliance CEE را ایجاد کرده اند. دولت کرنج می خواهد این بنای یادبود نشان دهنده نگرش آینده نگرانه شهر نسبت به فن آوری های جدید باشد.

گالری هنری غیرمتمرکز Maecenas

ماسینا “اولین پلت فرم بلاکچین باز است که دسترسی به هنرهای زیبا را دموکراتیک می کند.” با Maecenas ، هرکسی می تواند یک سرمایه گذار هنری شود.

فقط با پرداخت 2٪ هزینه ، می توانید در هر قسمت از گالری سرمایه گذاری کنید. این به طور قابل توجهی کمتر از 20٪ است که اغلب توسط حراج دهندگان هنر دریافت می شود. و از آنجا که مجبور نیستید یک قطعه کامل را خریداری کنید ، برای حمایت از محبوب ترین آثار از جمع آوری صدها هزار دلار جلوگیری می کنید.

در طرف دیگر ، مجموعه داران و گالری ها می توانند به راحتی و با قیمت مناسب بخشی از آثار هنری خود را به سرمایه گذاران بفروشند. این به آنها امکان می دهد هنگام خرید قطعات جدید برای مجموعه های خود ، از وام های با بهره بالا طفره بروند.

بلاکچین بستر های نرم افزاری تمام معاملات را با استفاده از رمزهای ART خود ثبت می کند. اگر از رمزهای ART یا ارزهای رمزپایه دیگری استفاده می کنید ، مبلغی که برای سرمایه گذاری نیاز دارید حداقل هیچ چیزی نیست. با این حال ، استفاده از فیات حداقل 5000 دلار برای هر سرمایه گذاری و 50،000 دلار سپرده اولیه لازم برای حساب شما دارد.

سکه انیمه (ANI به زودی ANIM خواهد شد)

Anime Coin بستری برای ایجاد ، نگهداری و تجارت آثار هنری انیمیشن دیجیتال در بلاکچین است. هدف این پروژه کمک به بهبود منشأ مالکیت با کارهای مبتنی بر دیجیتال است. هنگام ایجاد یک قطعه ، تعداد کپی هایی را که می خواهید توزیع کنید تنظیم می کنید. این فراداده و تعداد و نامها مستقیماً در پرونده تصویر ذخیره می شوند.

هنگامی که انیمه خود را ایجاد کردید ، می توانید آن را با ارزهای ANIM در صرافی غیرمتمرکز ANIM بفروشید. مشابه بیت کوین ، ANIM حداکثر 21 میلیون عرضه دارد. این پلتفرم همچنین شامل الگوهای مختلفی است که قادر به ایجاد دارایی Waifu هستند. این دارایی ها یک نوع هستند و به شخصیت های خاص انیمیشن متصل هستند. فقط یک دارایی Waifu برای هر شخصیت.

بعدش چی پیش میاد?

تأثیر Blockchain در بازار هنر مشهود است. امروز ، مجموعه های گالری های جمع آوری شده و غیرمتمرکز پروژه های داغ فروش بلیط هستند ، اما این به راحتی می تواند فردا تغییر کند. همانطور که صنعت هنر و سبک های محبوب در طول تاریخ بارها تغییر کرده اند ، پروژه های هنری بلاکچین نیز تکامل می یابند.

هیچ کس نمی داند در این صنعت که به سرعت تغییر می کند ، آینده چه خواهد آمد. اما ، یک چیز مسلم است: افراد خلاق همچنان به استفاده از بلاکچین برای قالب سازی بیشتر آثار هنری خود ادامه می دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me