رأی بلاکچین باعث شفافیت بیشتر دموکراسی می شود

یک دلیل وجود دارد که ما باید برای پر کردن برگه های رای گیری برای انتخابات خود به یک محل رای گیری برویم. رأی های ناشناس ساده ترین راه برای محافظت از یکپارچگی آراست و در عین حال از حریم رای دهندگان به طور همزمان محافظت می کند. رأی گیری دیجیتال یک چالش دشوار بوده است زیرا تأیید اعتبار هر رأی در عین ناشناس نگه داشتن آنها دشوار است. رأی گیری در بلاکچین می تواند با رمزنگاری آن تغییر کند.

محل رای گیری

در حقیقت ، رای گیری در بلاکچین در حال تغییر برخی از انتخابات است. در حال حاضر ، نظامیان از ویرجینیای غربی ، ایالات متحده آمریکا که در خارج از کشور خدمت می کنند ، می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود در انتخابات خانه خود رای دهند. ترکیبی از رمزگذاری و رجیستری بلاکچین این آرا را افزایش می دهد. کشورهای دیگر مانند برزیل ، دانمارک ، کره جنوبی و سوئیس در حال بررسی رای گیری در بلاکچین هستند. با این وجود ، استونی پیشگام است. شهروندان آنها کارت شناسایی منحصر به فردی دارند که به آنها امکان می دهد سریع و ایمن در مورد بلاکچین رأی دهند.

رقمی سازی اساسی ترین قسمت دموکراسی می تواند تأثیرات عمیق و پایداری بر حاکمیت جهانی بگذارد. شهروندان می توانند خیلی سریعتر تصمیم بگیرند و همه پرسی عمومی یک گزینه عملی است. دموکراسی نماینده می تواند توسط مردم برای دموکراسی مستقیم به حاشیه برود. اما این تمام نیست. نتیجه دیگر ، تقلب در انتخابات می تواند دشوارتر ، تقریباً غیرممکن شود. این مقاله نحوه کار رای گیری در بلاکچین و پیامدهای آن را برای جهان بررسی می کند.

اصول رای گیری در بلاکچین

رای گیری در بلاکچین مشابه رای گیری آنالوگ است که ما به آن عادت کرده ایم. همان مفاهیم و فرایندها اعمال می شوند. برای صدور رای دیجیتالی ، یک شهروند باید در یک حوزه قضایی معین تابعیت خود را ثبت و اثبات کند. سپس می توانیم آن هویت و تابعیت را در زنجیره بلوکی مرتبط با کلید آن کاربر ثبت کنیم.

در مرحله بعد ، یک شهروند برای رأی دادن به رای نیاز دارد. در زنجیره بلوک ، این احتمالاً به شکل یک رمز رای گیری خاص است که به حساب کاربر واریز می شود. این رمز همچنین ممکن است محدودیت زمانی داشته باشد که بتوان از آن برای رأی دادن استفاده کرد ، پس از آن خود را از طریق یک قرارداد هوشمند سوزاند یا بی فایده شد.

رأی دادن به بلاکچین شامل ارسال رأی دادن (رأی گیری) به یک آدرس خاص است. رأی دهندگان می دانند کدام آدرس با کدام نامزد یا همه پرسی همسو است. ارسال یک نشانه به آن آدرس نشان دهنده یک رأی است.

از نظر فنی ، به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است. رأی در بلاکچین ثبت می شود که در آن تغییرناپذیر ، قابل تأیید و شفاف است. ما به راحتی می توانیم آرا count را بشماریم تا برنده انتخابات اعلام شود. علاوه بر این ، ما می توانیم رابط های کاربری خوبی ایجاد کنیم که روند ارسال توکن به یک آدرس خاص را خودکار و پنهان می کند. درعوض ، رأی دهندگان می توانند یک رابط آنلاین ساده برای انتخاب نامزد یا پیشنهاد و کلیک روی ارسال کلیک کنند.

تأیید هویت رأی دهنده

هویت

اگر اولین توضیح ساده به نظر می رسید و متعجب هستید که چرا ما در حال حاضر به بلاکچین رأی نمی دهیم ، فقط نگه دارید. در واقع بسیار پیچیده تر از آن است. مسائل زیادی وجود دارد که در ابتدا به حل و فصل نیاز دارند.

یک مسئله مهم تأیید هویت رای دهندگان است. برای اینکه رأی بلاکچین کار کند ، ما به سیستمی نیاز داریم که از رای دادن بیش از یک بار به مردم یا رأی دادن در انتخاباتی که شهروند نیستند جلوگیری کند. این مورد در blockchain روی حیله و تزویر است زیرا به منظور تأیید مدارک شهروندی یا اقامت به یک مرجع مرکزی متکی است.

یک راه حل blockchain احتمالاً به ارسال اسکن گذرنامه یا گواهینامه رانندگی متکی است. سپس این هویت ممکن است از طریق گذرواژه و احراز هویت دو عاملی یا بیومتریک (مانند اثر انگشت) با دستگاه همراه همراه شود. ایده این است که تأیید کنیم شخصی که اسناد شهروندی را ارسال کرده است همان شخصی است که هنگام رای گیری به طور فعال در رایانه یا تلفن هوشمند است..

حفظ ناشناس بودن & رای مخفی

پس از تأیید هویت و صلاحیت رأی دادن ، باید آن را از رأی گیری جدا کنیم. مهمتر اینکه ، یکی از بخشهای اساسی دموکراسی ، رأی گیری مخفی است. هیچ کس نباید بداند که چگونه رای داده اید ، بنابراین نمی تواند به هیچ وجه روی رای شما تأثیر بگذارد.

با رأی دادن به بلاکچین ، اطلاعاتی که در بلاکچین ثبت می شود نباید شامل اطلاعات قابل شناسایی باشد. این بدان معنی است که اطلاعات مربوط به فرستنده رمز رأی باید پنهان باشد. روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد ، از جمله اثبات دانش صفر ، معاملات حلقه ای یا روش های مختلف رمزگذاری. هر کدام مزایا ، اشکالات و چالش های فنی خود را دارند. بی هویتی واقعی همزمان با هویت تأیید شده ، چالش بزرگ رای گیری در بلاکچین است.

متخصصان امنیت سایبری به طور کلی موافقت می کنند که بلاکچین قابل کنترل نیستند (با اندازه شبکه مناسب و الگوریتم اجماع). اثبات منطق و آمار نشان می دهد که به محض تأیید شبکه ، یک بلاک ممکن است به خطر بیفتد. با این حال ، اطمینان از ناشناس بودن مورد نیاز برای رأی دادن دشوارتر است و مطمئن باشید که به خطر نمی افتد.

پیامدهای احتمالی

رأی گیری در بلاکچین در صورت محبوبیت و قابلیت استفاده برای عموم مردم ، پیامدهای بزرگی به همراه خواهد داشت. این می تواند اساساً عملکرد دموکراسی را تغییر دهد.

1. افزایش شفافیت در روند رای گیری

بزرگترین مزیت رای گیری در بلاکچین افزایش شفافیت است. در حال حاضر ، به محض رای دادن ، واقعاً نمی دانید چه اتفاقی برای آن افتاده است. شما به کارگران نظرسنجی اعتماد دارید که آن را درست حساب کنند. با این وجود راهی برای اطمینان از شمارش آرا وجود ندارد.

در بلاکچین می توان رأی شما را ردیابی کرد و دید که در جای درست قرار گرفت. حتی اگر اطلاعات شما به آن وابسته نباشد ، رأی شما در بلاکچین کل تاریخ وجود خواهد داشت.

2. تقلب کاهش یافته & تقلب در انتخابات

عارضه جانبی افزایش شفافیت ، کاهش تقلب است. تقلب در سیستم یا رأی دادن در حوزه قضایی اشتباه با تأیید هویت بلاکچین دشوارتر می شود. علاوه بر این ، در کشورهایی که دیکتاتورها در انتخابات تقلب می کنند ، بلاکچین می تواند دموکراسی واقعی را به ارمغان بیاورد. البته ، شروع سیستم رأی گیری بلاکچین نیاز به خرید از دولت فعلی دارد. با این حال ، با گذشت زمان ، بلاکچین می تواند به یک استاندارد رأی گیری بین المللی تبدیل شود ، در حالی که جامعه جهانی از حاکمیت بلاکچین در همه کشورها حمایت می کند.

3. رای گیری روزمره در زمان واقعی

اگر بلاکچین رأی گیری را شفاف کند ، می توانیم رأی گیری را به موقع انجام دهیم. این بدان معناست که انتخابات می تواند در بازه زمانی بسیار کوتاه تری اتفاق بیفتد. علاوه بر این ، اگر دیجیتال باشند ، به سرمایه گذاری کمتری در زیرساخت های نظرسنجی احتیاج دارند. در نتیجه ، انتخابات می تواند با زمان کوتاه انجام شود تا سریعاً به همه پرسی رأی دهد.

این می تواند زندگی روزمره را کاملا تغییر دهد. تصور کنید اگر می توانید با تلفن خود در مورد چگونگی مسدود شدن ترافیک در شهر امروز و یا افزایش مالیات برای پرداخت پارک جدید در جامعه خود رای دهید. رأی گیری می تواند بسیار هدفمند شود ، حتی مخصوص محله. رای دادن در بیشتر مواقع سربار کمی خواهد داشت ، احتمالاً رای گیری به صورت روزمره در می آید.

4. حاکمیت شرکتی & سازمانهای خودمختار

دولت ها تنها نهادهایی نیستند که می توانند از رای گیری در بلاکچین بهره مند شوند. کارمندان یا سهامداران می توانند به ابتکارات درون یک شرکت نیز رأی دهند. حتی می توان مشاغل بدون مالک را تصور کرد که هر تصمیمی رأی آزاد سهامداران است.

5. افزایش تعامل رای دهندگان

یک مزیت بزرگ رای گیری در بلاکچین می تواند افزایش تعامل باشد. اگر بلاکچین رای گیری دیجیتال را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه شما امکان پذیر می کند ، رای گیری به راحتی ورود به سیستم و دادن رای در عرض چند دقیقه آسان می شود. این احتمالاً مشارکت رای دهندگان را به شدت افزایش می دهد و به دموکراسی مستقیم تر منجر می شود. متناوباً ، این می تواند منجر به خستگی رای گیری شود ، جایی که رای دهندگان متوجه می شوند که دوست دارند نمایندگانی را انتخاب کنند تا نگران سیاست خود باشند.

نتیجه

رأی گیری در مورد بلاکچین هنوز کامل یا آماده برای زمان اولیه نیست. با این وجود ، به محض رسیدن به مشروعیت ، احتمالاً یک تغییر گسترده در دموکراسی خواهد بود. تسهیل و شفاف سازی رأی دادن ، رأی دهندگان بیشتری را درگیر می کند. همچنین ممکن است به ما یادآوری کند که چرا نمایندگان برای تفکر در مورد سیاستگذاری تمام وقت و تصمیم گیری عاقلانه درباره چیزهایی که عموم مردم قادر به تحقیق کامل نیستند وجود دارد.

چندین سازمان در حال حاضر در حال بررسی رای گیری در مورد بلاکچین هستند. رای گیری آسان تر می تواند به معنای انتخابات مکرر نماینده یا همه پرسی مداوم درباره رهبری ما باشد. حتی این یک تغییر بزرگ برای دموکراسی است.