هرچه بیشتر به فناوری وابسته می شویم ، اهمیت آن برای شرکتها و خدماتی که به آنها وابسته هستیم در برابر هک و حملات ایمن می شود. تمرکززدایی سطح بالاتری از امنیت را ارتقا می دهد. در نتیجه ، اکنون برنامه های امنیتی بلاکچین شیوع بیشتری پیدا کرده اند.

برای شرکتی مانند هتل های ماریوت ، تیتر اول روزنامه ها است زیرا هکرها موفق به این کار شده اند 500 میلیون اطلاعات را بدست آورید از مشتریان شما برای شهرت نام تجاری بسیار بد است. بنابراین ، امنیت سایبری تجارت بزرگی است که انتظار می رود از آن رشد کند حدود 150 میلیارد دلار در سال 2018 تا 250 میلیارد دلار ظرف پنج سال.

تمرکززدایی از دیدگاه امنیت سایبری مزایای بسیاری را به همراه دارد. بدون هیچ نقطه خرابی ، نفوذ به سیستم برای هکرها دشوارتر می شود. امنیت بلاکچین از داشتن چندین شاهد در معاملات سود می برد ، بدین معنی که بازیگران بد برای سرنگونی شبکه مجبورند به یک گروه مهم برسند. رمزگذاری برای ایمن سازی دارایی های دیجیتال کار می کند.

اکنون ، برنامه های امنیتی بلاکچین به محافظت در برابر خطرات سایبری متعدد کمک می کنند. این موارد شامل ویروس ها ، حملات DDoS و حتی به طور بالقوه جایگزین زیرساخت های کلید عمومی موجود است. در اینجا ، در حال حاضر تعدادی از موارد استفاده و پروژه های امنیتی بلاکچین را جمع آوری می کنیم.

محافظت از امنیت Blockchain در برابر حملات DDoS

حمله انکار سرویس (DoS) هنگامی رخ می دهد که یک مهاجم با درخواست های غیرضروری به یک رایانه یا منبع آنلاین سرازیر می شود ، دسترسی کاربران واقعی را دشوار یا غیرممکن می کند. DoS توزیع شده (DDoS) زمانی است که یک مهاجم بیش از یک آدرس IP برای حمله استفاده می کند. آ نظرسنجی 2017 توسط آزمایشگاه های کاپرسکی گزارش داد که 23 درصد از بیش از 5000 مشاغل گفته اند که درآمد و فرصت های تجاری خود را به عنوان یک نتیجه مستقیم از حمله DDoS از دست داده اند.

فناوری اینترنت اشیا ((IoT) این مسئله را تشدید می کند ، زیرا دستگاه ها در معرض سو mis استفاده از آدرس IP خود برای اهداف مخرب قرار دارند. آ گزارش Deloitte, تولید شده با مشارکت موسسه Blockchain ، نشان می دهد که چگونه دستگاه های اینترنت اشیا connected متصل به عنوان بخشی از یک شبکه غیرمتمرکز P2P می توانند به دفاع در برابر این نوع حملات کمک کنند.

Gladius یکی از پروژه های امنیتی بلاکچین است که می خواهد از قدرت محاسبات غیرمتمرکز به عنوان ابزاری برای محافظت در برابر حملات DDoS استفاده کند. این پلتفرم پهنای باند مازاد شرکت ها و افراد را جمع می کند. این پهنای باند را می توان به سایت ها یا سرویس هایی هدایت کرد که مورد حمله DDoS قرار گرفته اند. پهنای باند اضافی به طور موثر درها را باز نگه می دارد و حمله را بی فایده می کند.

گلادیوس

صفحه اصلی پروژه گلادیوس

امنیت بلاکچین در برابر ویروس ها

ویروس ها ، تروجان ها ، کرم ها ، بدافزارها … به همان سرعتی که نرم افزار آنتی ویروس تهدیدها را تهدید می کند ، افراد بد نیز موارد جدیدی را ایجاد کرده اند. از سال 2017, 16 میلیون خانوار آمریکایی طی دو سال گذشته طعمه یک مشکل ویروس شده بود.

بنابراین ، امنیت بلاکچین برای غلبه بر مشکلات موجود در بازار برای نرم افزارهای ضد ویروس ، در حال گسترش است. دو نمونه از پروژه های استفاده از بلاکچین برای محافظت از ویروس هستند چند گرم و OpenAVN. آنها به طور مشابه کار می کنند که پروژه ای مانند Augur از هوش سرشار از منابع برای تولید پیش بینی استفاده می کند. آنها به جای جمع آوری اطلاعات برای پیش بینی ها ، اطلاعات و اطلاعات مربوط به انواع تهدیدات آنلاین را در زمان واقعی جمع آوری می کنند.

Crowdsourcing پتانسیل ایجاد سطح محافظت بسیار واکنشی نسبت به نرم افزار آنتی ویروس متمرکز را دارد. در حال حاضر ، اگر از برنامه ای مانند Norton استفاده می کنید ، باید منتظر بمانید تا شرکت نرم افزار از تهدید مطلع شود و از محافظت لازم در برنامه خود استفاده کند. بنابراین ، با استفاده گسترده از منابع تهدید ، یک برنامه ضد ویروس مبتنی بر بلاکچین می تواند به طور مداوم خود را در پاسخ به اطلاعات دریافتی به روز کند.

زیرساخت کلید عمومی به روز شده

در حالی که بیشتر علاقه مندان به رمزنگاری می فهمند که کلید عمومی تاکنون چیست ، زیرساخت های کلید عمومی (PKI) نیز در اینترنت بسیار گسترده تر استفاده می شود. در تعریف ویکی پدیا آمده است که PKI “مجموعه ای از نقش ها ، خط مشی ها و رویه های مورد نیاز برای ایجاد ، مدیریت ، توزیع ، استفاده ، ذخیره سازی است. & گواهی های دیجیتال را لغو کرده و رمزگذاری کلید عمومی را مدیریت کنید. “

PKI برای هر فعالیتی که گذرواژه ساده برای تأیید اعتبار کافی نیست ، لازم است. این فعالیت ها مانند تبادل ایمیل و پیام های رمزگذاری شده ، بانکداری و دارایی یا تجارت الکترونیکی را شامل می شود. یک مرجع صدور گواهینامه (CA) مسئول صدور گواهینامه ها است. در حالی که برخی در صنعت در حال کشف پتانسیل CA های مبتنی بر بلاکچین بوده اند ، این فناوری حتی پتانسیل بیشتری را نیز ارائه می دهد.

Guardtime یکی از بزرگترین و با سابقه ترین شرکتهای بلاکچین است. این شرکت یک راه حل امنیتی بلاکچین نوآورانه به نام Keyless Signature Infrastructure (KSI) ایجاد کرده است. این فناوری قبل از بیت کوین است ، در ابتدا با استفاده از مهرهای متصل به زمان برای ایجاد یک اثبات امنیتی قابل تأیید رسمی. تنها بعداً در سال 2017 بود که KSI پشته فناوری دفتر توزیع شده را یکپارچه کرد.

دولت استونی برای کنترل دسترسی به سوابق بهداشتی شهروندان ، فناوری KSI Guardtime را انتخاب کرد. به این ترتیب این کشور به عنوان “ملت بلاکچین” شناخته شد. همه شهروندان استونی شناسه دیجیتالی خود را دارند که می توانند با استفاده از آن به کلیه خدمات دولتی دسترسی پیدا کنند.

امنیت بلاکچین برای حفظ حریم خصوصی

با توجه به خطرات موجود در خدمات متمرکز ، حریم خصوصی یکی از موضوعات داغ روز است. ابتکارات مختلف اکنون از امنیت بلاکچین برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی در داده های شخصی ، پرونده ها و اسناد و معاملات استفاده می کنند.

پروژه هایی مانند MaidSafe ، Civic و Enigma در حال توسعه راه حل های نوآورانه برای اطمینان از حفاظت از زندگی آنلاین ما هستند. MaidSafe یک شبکه امن برای اشتراک فایل P2P است ، در حالی که Civic بر هویت دیجیتال خود حاکم تمرکز دارد. در مقابل ، Enigma برای اطمینان از محرمانه ماندن معاملات قرارداد هوشمند از محاسبات چند جانبه ایمن استفاده می کند.

مثالهای ارائه شده در اینجا تنها چند مورد از راههایی است که بلاکچین می تواند چهره امنیت سایبری را متحول کند. همچنین لازم به یادآوری است که این فناوری هنوز نسبتاً جوان است. در سال های آینده ممکن است شبکه های غیرمتمرکز متحول شوند و به سنگ بنای امنیت رایانه تبدیل شوند.