روزی را تصور کنید که اتومبیل شما کاملاً مستقل رانندگی کند ، پارک کند و سوخت گیری کند. گرچه به نظر می رسد این چیزهای علمی تخیلی باشد ، این فناوری در حال کار است. اگر خودروسازان بزرگ دنیا راه خود را داشته باشند ، بلاکچین در آینده نزدیک فراتر از بازارها هدایت خواهد شد.

امسال در حالی که چندین تولیدکننده ابتکار عمل مبتنی بر بلاکچین را آغاز کردند ، یک انقلاب آرام در بخش خودرو رخ داد. این مفاهیم از بروزرسانی های سیستم لجستیکی تا وسایل نقلیه خودمختار بهم پیوسته متغیر بود. در اینجا بهترین شرکت هایی هستند که عصر جدید خودروهای بلاک چین را ایجاد می کنند.

ابتکار Blockchain Mobility Open (MOBI)

در ماه مه 2018 ، برترین تولیدکنندگان خودرو در جهان برای ایجاد بزرگترین گروه بلاکچین خودرویی که تصور شده است ، متحد شدند, MOBI. MOBI اوج تلاش چندین تولید کننده برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری های خود در فناوری بلاکچین است.

بنیانگذاران MOBI شامل اتومبیل های سنگین اتومبیل فورد ، BMW ، GM ، بوش ، ZF و رنو هستند. این گروه همچنین شامل شرکت های بلاکچین است Consensys, هایپرلجر, و غول کامپیوتر IBM.

هدف MOBI ایجاد یک شبکه بلاکچین استاندارد است که همه طرفین می توانند از آن استفاده کنند. این استاندارد باعث صرفه جویی در وقت و زمان زیادی در تولید و تولید خودروسازان می شود. علاوه بر این ، به بازار اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری توسعه و نوآوری داشته باشد.

کریس بالینجر از طریق Blockchain East

مدیر عامل MOBI کریس بالینجر از طریق Blockchain East

MOBI همچنین به روش های مختلفی برای کسب درآمد از داده های شما هنگام کار با وسیله نقلیه خود علاقه مند است. این داده ها می توانند به تبلیغ دهندگان در ایجاد استراتژی های بازاریابی تأثیرگذارتر کمک کنند. این بسیار ارزشمند است و جمع آوری آن اولویت بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری است که امروزه دیده می شود.

گوگل ، آمازون و اپل همه محصولات خودرویی امسال را منتشر کردند که نشان می دهد بازار داده های اتومبیل تا چه حد مورد جستجو است. این محصولات شامل Android Auto, اکو خودکار و Apple CarPlay. همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید ، این شرکتها از داده های محصولاتشان به روشهای مختلف استفاده می کنند. فناوری بلاکچین می تواند به رانندگان کمک کند حقوق مالکیت این داده ها را حفظ کرده و مصرف کنندگان را از سیستم های تجزیه و تحلیل داده های امروزی آزاد کند.

رئیس ، بنیانگذار و مدیرعامل MOBI, کریس بالینجر, اخیراً در مورد اهمیت استاندارد بلاکچین در صنعت خودرو بحث کرده است. او به طور خلاصه در مورد چگونگی نیاز اتومبیل های آینده به برقراری ارتباط ، شناسایی خود و پرداخت از طریق یک مجموعه استاندارد پروتکل صحبت کرد.

آب کم عمق

فورد به نظر می رسد با آخرین حق ثبت اختراع بلاک چین از ازدحام جاده ها در آینده بکاهد. طبق حق ثبت اختراع ثبت شده در سال 2016 ، مهندسان فورد توسعه یافته یک سیستم مارشال ترافیک “همکاری بین خودرو”. این سیستم از طریق استفاده از اشتراک داده از طریق فناوری بلاکچین ، رانندگان و سایر وسایل نقلیه موجود در جاده را رصد می کند.

این پلت فرم برای نظارت بر فعالیت های جاده از سیستم همکاری ادغام شده و عبور مدیریت شده (CMMP) استفاده می کند. نشانه های CMMP به خودروها اجازه می دهد تا در زمان واقعی ارتباط برقرار کنند. بلاکچین تمام داده های جمع آوری شده وسایل نقلیه را ذخیره می کند. جالب است که این سیستم به مشتریان (رانندگان عادی) امکان دسترسی به خطوط سریع را می دهد ، در حالی که وسایل نقلیه تجاری در ترافیک کم سرعت تری باقی می مانند.

در نتیجه ، این مفهوم به کاربران اجازه می دهد تا در سفرهای خود سرعت اضافی خریداری کنند. کاربران به سادگی از رمزهای CMMP بیشتری استفاده می کنند تا توانایی عبور از چندین وسیله نقلیه تجاری را بدست آورند. پرداخت چند علامت CMMP اضافی برای جستجوی ترافیک برای اکثر افراد بد به نظر نمی رسد.

مرسدس

در تاریخ 28 ژوئن 2017 ، دایملر ، شرکت مادربزرگ مرسدس ، رسماً با روش اصلی وارد فضای بلاکچین شد. شرکت فاش شد راه اندازی یک برنامه آزمایشی بلاکچین 110 میلیون دلاری. مرسدس می خواهد جنبه های مالی سیستم های تجاری خود را از طریق استفاده از فناوری بلاکچین ساده کند.

صحبت علنی, کورت شوفر, معاون رئیس جمهور خزانه داری دایملر ، در مورد چگونگی ادغام فناوری بلاکچین ارتباطات مشتری ، فروش ، بازاریابی ، مدیریت زنجیره تأمین و خدمات مالی را بهبود می بخشد. دیجیتال سازی توافق نامه های مالی مبتنی بر کاغذ هدف اصلی پروژه است.

پورشه

در فوریه 2018 ، پورشه فاش شد مشارکت با شرکت مستقر در بلاکچین XAIN. این مشارکت چندین برنامه کاربردی از جمله آزمایش باز کردن درها از طریق dapp و رمزگذاری گزارش های داده خودرو را آزمایش کرده است. داده های جمع آوری شده از این پروژه نشان داد درهای اتومبیل هنگام استفاده از سیستم مبتنی بر بلاکچین شش برابر سریعتر باز می شوند.

در آینده ، رانندگان می توانند به طور موقت اجازه دسترسی به وسایل نقلیه خود را در زمان حضور ندارند. تصور کنید که وقتی خانه نیستید ، بسته های تحویل بسته را در صندوق عقب خود بگذارید. الیور دورینگ ، استراتژیست مالی پورشه ، می گوید که فناوری بلاکچین “آرامش خاطر” بیشتری به مشتریان آنها می دهد. این شرکت همچنین ادغام بلاکچین را در روند حسابرسی خود بررسی کرده است.

بی ام و

مدیران شرکت BMW برای نظارت بهتر بر مسافت پیموده شده ناوگان خودروهای اجاره ای خود به فناوری بلاکچین روی آوردند. شرکت شریک شد با راه اندازی بلاکچین DOVU از طریق آزمایشگاه نوآوری BMW. توسعه دهندگان این پروژه می خواهند رانندگان بابت داده هایشان حقوق بگیرند.

مفهوم ساده است. پیش درآمد BMW برای برنامه های هوشمند خود با بلاکچین پاداش در نظر می گیرد. رانندگان به دلیل مشارکت در سیستم DOVU و انجام کارهای مورد نیاز ، علامت گذاری می کنند. هنگامی که آنها مقدار مشخصی از توکن را بدست آوردند ، می توانند در خدمات خودران مانند تعمیرات ، به روزرسانی ها یا حتی مجموعه لاستیک های جدید ، در نشانه های خود معامله کنند.

تسلا

ارائه دهنده اتومبیل های الکتریکی تسلا و ارز رمزنگاری شده محبوب EOS در آوریل سال جاری یک همکاری استراتژیک را نشان دادند. هدف این پروژه کشف ادغام اینترنت اشیا (IoT) در برنامه وسایل نقلیه خودمختار تسلا است که قبلاً موفق شده است..

داخلی تسلا مدل S از طریق Autocar

داخلی تسلا مدل S از طریق Autocar

اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد ، تسلا در سال های آینده بسیار مفیدتر خواهد شد. تصور کنید اتومبیل شما در حال گشت و گذار در فروشگاه است تا یک گالن دیگر شیر برای شما بخورد زیرا یخچال هوشمند شما به وسیله نقلیه شما کم می کند. به نظر می رسد داستان علمی است اما با اینترنت اشیا همه اینها و موارد دیگر امکان پذیر است.

تسلوپ مدیر عامل و بنیانگذار رهول سوناد توضیح داد که اتومبیل های تقسیم سوار تسلا در ابتدا در این پروژه شرکت می کنند. این استراتژی تدریجی است ، زیرا درصد بسیار کمی از تسلا در جاده است. وی توضیح داد که اینترنت اشیا هنوز محدودیت های پردازش داده را دارد که باید قبل از شروع کامل پروژه برطرف شود.

در حال حاضر ، وسایل نقلیه فقط داده ها را به زنجیره بلوک EOS اضافه می کنند. این داده ها شامل مکان ، سرعت ، عملکرد خودرو و سایر اطلاعات مربوطه می باشد. تسلا امیدوار است که این اطلاعات را به دست آورد و کارایی سیستم های رانندگی مستقل فعلی خود را بهبود بخشد.

شبکه DAV

مستقر در سوئیس بنیاد DAV در پی ایجاد ستون فقرات انقلاب بلاکچین خودرو است. این شرکت فکر می کند که یک شبکه ناوبری غیرمتمرکز دقیقاً همان چیزی است که جهان خودرو به آن نیاز دارد. DAV یک برنامه ناوبری غیرمتمرکز ایجاد کرده است که از رمز ارزهای بومی پلت فرم ، DAV Token استفاده می کند.

DAV Tokens تمام فعالیت و داده های خودرو را در بلاکچین ثبت می کند. این اطلاعات به وسایل نقلیه این امکان را می دهد که کارهای بسیار جالبی را انجام دهند. جدا از رانندگی خودکار ، اتومبیل های مجهز به DAV می توانند مکان های پارک را در مقصد مورد نظر شما رزرو کنند ، مسیرهای بسته شدن جاده ها را تغییر مسیر دهند ، تغییر مسیر دهند و به طور خودکار سوخت گیری کنند. صحبت كردن علنا, CTO و بنیانگذار شرکت, تال آتر, تمرکززدایی را “کلید آینده حمل و نقل” خواند.

DAV استارت آپ هایی را با قابلیت توسعه فناوری های جدید با استفاده از شبکه پلت فرم فراهم می کند. این ویژگی مهمی است زیرا ارائه دهندگان مگا مانند Uber به دنبال انحصار فضای اتومبیل مستقل هستند.

Blockchain Automotive: یک مسابقه ساخته شده در بهشت

فناوری بلاکچین صنعت خودرو را به طریقی متحول خواهد کرد که فقط ده سال قبل غیرممکن به نظر می رسید. اتومبیل های آینده با بنزین کار نمی کنند ، با داده ها کار می کنند و بلاکچین جاده هایی است که طی می کنند. روزی به سرعت در حال نزدیک شدن است که مجموعه تلویزیونی کلاسیک Knight Rider چیزی بیش از یک نمایش در مورد یک اتومبیل عادی در نظر گرفته نخواهد شد.