در سراسر جهان ، برنامه های ثبت زمینی blockchain در دست اجرا هستند. ماهیت شفاف این فناوری ، آن را کاملاً مناسب برای استفاده در سیستم های سوابق عمومی می کند. امروز ، تعداد فزاینده ای از دولت ها را مشاهده می کنید که به دنبال ادغام بلاکچین در پروتکل های ثبت زمین خود هستند. ادغام وقتی منطقی است که شما در نظر بگیرید بلاکچین از مدلهای فعلی مورد استفاده کارآمدتر ، قابل اطمینان تر و مقرون به صرفه است.

سیستم های فعلی منسوخ شده اند. ثبت صدها یا حتی هزاران سال ثبت زمین ، نگهداری از مالکیت کدام قطعه املاک دشوار است. معمولاً برخورد با اختلاف در مدارک از جمله اسناد جعلی ، عناوین تقلبی و در برخی موارد از بین رفتن کامل تمام اسناد و مدارک. وقتی این شرایط بوجود می آید ، می تواند منجر به نبردهای پرهزینه دادرسی بین مالکان متخاصم شود ، هر دو معتقدند که آنها صاحب قانونی یک قطعه خاص هستند.

کشورهای در حال توسعه

کشورهای در حال توسعه به دلیل ترکیبی از عوامل از سوابق ثبت نام نامطلوب زمین رنج می برند. فساد دولت ، استفاده از سیستم های فقط کاغذی و بلایای طبیعی همه در مشکلات فزاینده ای است که مسئولان ثبت زمین در این کشورها با آن روبرو هستند. فناوری Blockchain یک راه حل مقرون به صرفه برای رفع این نگرانی ها است.

راه حل های Blockchain

سرمایه گذاران به دنبال راهی شفاف تر برای تأیید مالکیت یک قطعه زمین خاص هستند. دولت ها به دنبال کاهش هزینه های مرتبط با نظارت ، به روزرسانی و اعتبار سوابق مالکیت املاک هستند. همین که می خواهید یاد بگیرید ، هر دو طرف معتقدند بلاکچین می تواند راه حلی برای مشکلات فعلی آنها باشد.

وایومینگ

شهرستان تتون ، وایومینگ در تاریخ 20 دسامبر 2018 با زیرمجموعه زنجیره بلوک Overstock.com با Medici Land Governance (MLG) تفاهم نامه همکاری امضا کرد. شراکت بر مهاجرت سوابق زمینی فعلی شهرستان به یک سیستم مبتنی بر بلاکچین جدید تمرکز دارد. مطابق با اعلامیه مطبوعاتی ، سیستم از زنجیره بلوک MLG برای ردیابی ، ضبط و نمایش عمومی ثبت زمین شهرستان استفاده خواهد کرد.

به عنوان بخشی از برنامه ، تمام سوابق مربوط به سال 1996 به سیستم جدید بلاکچین منتقل می شوند. Patrick M Byrne ، مدافع قدیمی رمزنگاری و مدیر عامل Overstock ، در مورد مشارکت صحبت کرد ، اهمیت سیستم های ثبت بلوک چین در آینده را شرح داد. وی همچنین به قدرت فناوری برای کاهش نگرانی اعتماد در بازار اشاره کرد.

ورمونت

در ژانویه سال جاری ، دفتر دفتریاران South Burlington اعلام کرد که همکاری با استارت آپ Propy ، شرکت مبتنی بر بلاکچین بر اساس بیانیه مطبوعاتی, Propy وظیفه دارد یک دفتر توزیع امن اطلاعات مالکیت املاک شهر را ایجاد کند. مسئولان شهری می خواهند بدانند که یک سیستم مبتنی بر بلاکچین چه نوع صرفه جویی در هزینه را در معادله ایجاد می کند.

در حال حاضر ، این شهر هزاران نفر را صرف ذخیره و محافظت از این سوابق کرده است. یک سیستم دیجیتال می تواند این هزینه ها را از بین ببرد و بودجه مورد نیاز شهر را آزاد کند. دفتردار شهر ، دونا کینویل ، توضیح داد که چگونه جنوب برلینگتون با یافتن راه حل های نوآورانه برای خدمت به شهروندان خود افتخار می کند.

ایالت ورمونت همچنان شاهد افزایش علاقه به فناوری بلاکچین است. سال گذشته ، این ایالت یک گروه رمزنگاری ایجاد کرد تا بیشتر در مورد موارد استفاده برای فناوری جدید تحقیق کند.

هند

آ شراکت بین گروه آموزشی Blockchain ، Blockscale Solutions و برنامه توسعه سازمان ملل متحد ممکن است نحوه ذخیره سازی سوابق ثبت زمین در هند را برای همیشه تغییر دهد. Panchkula ، هند ، یک شهر کوچک واقع در ایالت Haryana ، محل آزمایش این سیستم جدید ثبت زمینی بلاکچین است.

هاریانا هند از طریق The Financial Express

هاریانا هند از طریق فایننشال اکسپرس

محققان اثبات مفهوم را می خواهند. و ، این داده ها به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به شهرهای بزرگتر در سراسر کشور نزدیک شوند. این مفهوم از بلاکچین Ethereum برای ایجاد یک سیستم دفتر توزیع شده استفاده می کند که مخصوصاً متناسب با نیازهای ثبت شده زمین در هند است.

داده های مربوط به تمام املاک فروخته شده در این شهرستان در زمان واقعی به زنجیره بلوک می افزاید. علاوه بر این ، استفاده از قراردادهای هوشمند پس از رسیدن معامله به مرحله تأیید نهایی ، امکان ورود به سیستم به صورت خودکار توسط خریدار و فروشنده را فراهم می کند. هند به عنوان یكی از پرجمعیت ترین كشورهای جهان ، از اختلافات زمینی بیشماری رنج می برد كه ناشی از متناقض بودن كاغذ بازی است.

هلند

Koen Huisstede ، اخیراً معمار شرکت ثبت احوال Landland’s Land Registry اظهار داشت که یک تا سه سال آینده یک راه حل blockchain در پروتکل ثبت زمین کشور ادغام می شود. این حرکت مطابق با تصمیم آوریل کشور برای امضای بیانیه حمایت از ایجاد مشارکت Blockchain اتحادیه اروپا است.

Registry Land Netherland می خواهد تحقیق کند که چگونه فناوری بلاکچین می تواند سیستم های فعلی را ساده کند. این سیستم ها حقوق رهن و کلیه داده های شخص ثالث مربوط به بازار املاک را پوشش می دهد. توسعه دهندگان به دنبال سازمانی انعطاف پذیرتر هستند که برای کارهایی که در اقتصاد امروز لازم است مناسب تر باشد.

سوئد

روزنامه وال استریت گزارش شده در مارس سال جاری ، سازمان مالکیت اراضی سوئد (Lantmäteriet) به مراحل آزمایش نهایی برنامه تحقیقاتی دو ساله ثبت رکورد زمین بلاکچین رسیده بود. این برنامه در سال 2016 تاسیس شد و از بلاک چین خصوصی ChromaWay برای ثبت فروش زمین و املاک استفاده می کند.

مهندس ارشد راه حل های ChromaWay ، یورگن مودین ، ​​توضیح داد که چگونه سیستم های فعلی می توانند از زمان امضای قرارداد تا زمان انتقال واقعی مالکیت ملک سه تا شش ماه به طول انجامد. سیستم جدید این مدت انتظار را به چند ساعت کاهش می دهد.

بریتانیا

در تاریخ 1 اکتبر 2018 ، ثبت زمین انگلیس عمومی را آزاد کرد بیانیه در مورد مشارکت جدید با شرکت مبتنی بر بلاکچین Methods. این مشارکت در تلاش است تا نگرانی های رو به رشد ثبت زمین در انگلستان را ساده کند. نام این پروژه دیجیتال استریت است و می تواند بسیاری از مشکلات امروز مقامات ثبت زمین انگلستان را کاهش دهد.

دفتر ثبت زمین انگلستان از طریق روزنامه جامعه حقوقی

دفتر ثبت زمین انگلستان از طریق روزنامه جامعه حقوقی

این پروژه از بلاکچین Corda منبع باز R3 برای ساده سازی فرایندهای سنتی ثبت زمین استفاده می کند. گراهام فارانت ، مدیر اجرایی ثبت احوال کشور ، در مورد مشارکت صحبت کرد ، در مورد تمایل کشورش به عنوان رهبر جهانی در سیستم های ثبت زمینی بلاکچین صحبت کرد.

کلمبیا

آمریکای لاتین دارای سابقه سیستم های ثبت نام زمینی بسیار دشوار است. مقامات کلمبیایی با ادغام فناوری بلاکچین به دنبال تغییر این کلیشه هستند. در آگوست 2018 ، این کشور اعلام کرد که سیستم ثبت عناوین و زمین های مستقر در Ethereum مستقر شده است.

این پروژه سرمایه گذاری مشترکی بین دانشگاه ملی کلمبیا ، UST Global مستقر در اسپانیا و دولت کلمبیا است. Mauricio Tovar ، محقق دانشگاه ، توضیح داد که چگونه این سیستم جدید از دست دادن اسناد جلوگیری می کند و کارایی و امنیت را افزایش می دهد. این مانور مطابق با فشار اخیر دولت کلمبیا برای شفاف سازی در برخورد با شهروندان است.

دبی

دبی مدت هاست که کانون فعالیت های رمزنگاری شده است. به همین دلیل نباید دانست که این جامعه طرفدار رمزپایه در حال کار بر روی یک سیستم ثبت زمینی بلاکچین است. رجیستری جدید بخشی از تعهدات بزرگ بلاکچین در کشورها است که به آن لقب داده اند استراتژی Blockchain دبی.

سیستم بلاکچین جدید شهر هر دو قرارداد فروش و اجاره را ذخیره می کند. این اطلاعات برای سرمایه گذاران دولتی و خصوصی در دسترس است. دبی نیز در آینده نزدیک به دنبال گنجاندن یک پایگاه داده مستأجر در سیستم آنها است.

Blockchain Land Registry: The New Kid on the Block

ثبت زمین Blockchain همچنان منطقه ای از توسعه بزرگ است. کشورها از سراسر جهان مزایای انکارناپذیری را که فناوری بلاکچین در بازار فراهم می کند تشخیص می دهند. با ادامه نتایج حاصل از این برنامه های آزمایشی ، می توانید انتظار داشته باشید كه سایر كشورها نیز این روند را دنبال می كنند.