قبل از آنکه به شواهدی از نبردی که شدت گرفته است ، بپردازید ، لازم نیست خیلی در بازار رمزنگاری فرو بروید – بیت کوین در مقابل بیت کوین کش.

تلاش قابل توجهی توسط هر دو طرف درگیر در این درگیری صورت گرفته است. طرفداران بیت کوین (BTC) بیت کوین کش (BCH) را به تلاش برای ربودن چشم انداز اصلی Satoshi در مورد یک ارز واقعاً غیرمتمرکز متهم کرده اند. به نوبه خود ، طرفداران Bitcoin Cash توسعه دهندگان بیت کوین را متهم کردند که اجازه داده اند BTC به عنوان یک ارز دیجیتال غیرقابل استفاده شود. بیایید لحظه ای بررسی کنیم که این منازعه چگونه بوجود آمده و چگونه در سال گذشته شکل گرفته است.

BTC در مقابل BCH Backstory

Bitcoin Cash در تاریخ 1 آگوست 2017 از طریق یک هارد فورک به بازار رمزنگاری معرفی شد. گرچه این یک تاریخ مهم در این درگیری است ، اما شما باید به ابتدای مسائل مقیاس پذیری BTC برگردید تا درک کنید که چگونه این بحث اینقدر داغ شده است. همچنین باید چند بازیکن اصلی را بشناسید.

بازیکنان در بازی

  • راجر ور – مالک Bitcoin.com ، سرمایه گذار فرشته بسیاری از شرکت های راه اندازی شده BTC از جمله Blockchain.info
  • جیهان وو – بنیانگذار Bitmain ، حامی Bitcoin Unlimited
  • کالوین آیر – مالک پلت فرم قمار آنلاین Bodog ، Calvinayre.com
  • دکتر آدام برگشت – مخترع سیستم اثبات کار Hashcash
  • دکتر پیتر وویل – مدیر عامل Blockstream ، BTC منجر به توسعه می شود

فرم های ریفت

بیت کوین از اوایل سال 2017 ، زمانی که تصویب ارزهای رمزپایه شروع به کار کرد ، مسائل مقیاس پذیری را تجربه کرد. در این مدت ، ازدحام در بلاکچین باعث تاخیرهای هنگفت و هزینه های بی سابقه ای شد. در ژوئیه همان سال ، انجمن رمزنگاری در مورد چگونگی اصلاح این مسائل تقسیم شد. گروه بزرگی از مردم به دلیل افزایش هزینه های معامله و تأخیرها ، احساس کردند BTC توانایی استفاده به عنوان ارز دیجیتال را از دست داده است.

اندازه بلوک را افزایش دهید

از بین این افراد ، برخی معتقدند که مهمترین نکته این است که اندازه بلوک 1MB BTC افزایش یابد. این طرف بحث معتقد بود که BTC به دلیل کارمزد و ازدحام ، دیگر قادر به عملکرد به عنوان پول نقد الکترونیکی نیست. در Satoshi’s کاغذ سفید, او به وضوح بیان می کند

“یک نسخه همتا از همتا از پول نقد الکترونیکی.

این گروه شامل راجر ور و جیحان وو بود. وو احساس کرد که افزایش اندازه بلوک برای استخراج کنندگان مفید است. هر دوی این آقایان در جامعه رمزنگاری ها نفوذ زیادی دارند. راجر ور حتی به دلیل تلاش های گذشته در حمایت از استارتاپ های رمزنگاری مانند Blockchain.info ، لقب “BTC Jesus” را به خود اختصاص داده بود. وو بخش عظیمی از قدرت هش شبکه BTC را کنترل می کند. شرکت وی ، Bitmain ، در بخش سخت افزار معدن تسلط دارد.

اندازه بلوک اصلی

در طرف دیگر نبرد ، شما تیم توسعه Bitcoin را دارید. این طرف بحث این بود که افزایش اندازه بلوک کاملاً دید Satoshi را تغییر می دهد. آنها احساس کردند که اندازه بلاک 1 مگابایت برای BTC جدایی ناپذیر است زیرا ماینرها باید کل بلاکچین را بارگیری کنند. هرگونه افزایش به اندازه بلوک به طور بالقوه می تواند توانایی شرکت ماینرهای جدید را کاهش دهد.

در این سمت بحث مقیاس پذیری ، دکتر پیتر وویل است. او مغز پشت سر است SegWit و BIP 32 پیاده سازی ها او همچنین از مه 2011 توسعه دهنده اصلی BTC بوده است. شما همچنین دکتر Adam Back را دارید. Back’s Hashcash در مقاله سفید Satoshi ذکر شده است.

مراجع سفید ساتوشی

مراجع سفید Satoshi

توافق نامه نیویورک

توافق نامه نیویورک (همچنین به عنوان توافق سیلبرت شناخته می شود) در 23 مه 2017 منتشر شد. این توافق نامه به عنوان یکی از گزینه های پایان دادن به مسائل مقیاس پذیری BTC معرفی شد. این توافقنامه پیشنهاد یکپارچه سازی Segwit با افزایش اندازه بلوک 2 مگابایتی را ارائه داد.

این توافق نامه توسط 50 شرکت مختلف مرتبط با BTC امضا شد. تیم توسعه BTC اما این راه حل را پشتیبانی نکرد.

علی رغم استدلال های قانع کننده ، هیچ یک از طرفین به حمایت 50 درصدی لازم از معدنچیان نرسیدند. سرانجام ، سازشی تصور شد که در آن SegWit در ماه آگوست فعال شود و اندازه بلوک BTC در نوامبر دو برابر شود. این طرح جدید 80 درصد مورد تأیید جامعه معدن قرار گرفت و برای لحظه ای کوتاه همه چیز آرام بود.

آرامش قبل از طوفان

همانطور که قبلاً می دانید ، اندازه بلوک BTC هرگز افزایش پیدا نکرد. بیتوالا و استخر F2 پشتیبانی خود را از پروتکل قطع کرد, با استناد عدم پشتیبانی توسعه دهندگان بیت کوین. این ما را به سمت هارد فورک معروف BCH سوق داد.

The Twist – BTC در مقابل BCH

حالا داستان جالب می شود. در تاریخ 13 فوریه 2018 ، وب سایت Roger Ver, Bitcoin.com, منتشر شده است مقاله که در آن آنها از عرضه کیف پول BCH جدید خود خبر دادند. کیف پول دارای یکپارچه بود ShapeShift ویژگی ای که به کاربران امکان می دهد BTC خود را با BCH یا بالعکس معامله کنند.

هسته بیت کوین

آنچه باعث جالب توجه شدن این داستان شد این بود که برای اولین بار رمزنگاری BTC با عنوان Bitcoin Core شناخته می شود. این منجر به طوفانی شدن پاسخ های رسانه های اجتماعی و شروع رسمی بحث عمومی BTC در مقابل BCH شد. حتی ShapeShift توییتی ارسال کرد که در آن از اقدامات Bitcoin.com فاصله گرفتند.

Shapeshift PSA

Shapeshift PSA

سرانجام ، ShapeShift با پروژه BCH وارد کار شد. این زمانی آشکار شد که کاربران از ایمیل هایی که از BTC به عنوان Bitcoin Core یاد می کنند شکایت کردند.

در این مرحله ، این بحث شامل همه چهره های اصلی جامعه رمزنگاری شد. بنیانگذار Litecoin چارلی لی یک توییت کوبنده ارسال کرد که در آن او Bitcoin.com را متهم کرد که از نفوذ آنها برای ایجاد سردرگمی در کاربران جدید به منظور سرمایه گذاری در BTC استفاده کرده است.

توییت های چارلی لی Roger Ver

توییت های چارلی لی Roger Ver

آندریاس برکن ، مشاور Bitcoin.com با ارسال منابع اصلی Bitcoin Bitcoin در تصمیم خود دفاع کرد Bitcoin.org, سایت توسعه Bitcoin. وی حتی در توییت پاسخی را در لی منتشر کرد که نشان می داد عنوان Bitcoin Core مستقیماً از وب سایت Bitcoin.org گرفته شده است.

توئیت های Andreas Brekken چارلی لی

توئیت های Andreas Brekken چارلی لی

BCash

طرفداران BTC در پاسخ ، عامیانه خاص خود را پذیرفتند و Bitcoin Cash ، BCash را صدا کردند. گرچه ممکن است این مسئله را یک معامله بزرگ نبینید ، اما توسط بسیاری از طرفداران BCH به عنوان یک توهین بزرگ تلقی شد. طرفداران Bitcoin Cash معتقدند که آنها هدف واقعی BTC را انجام می دهند. بنابراین ، حذف اصطلاح بیت کوین به نظر بسیاری تحقیرآمیز بود. راجر ور حتی در توییتر خود اظهار بی اعتنایی به این اصطلاح را کرد.

راجر ور در اصطلاح BCash

راجر ور در اصطلاح BCash

همه در بحث BTC در مقابل BCH خونسردی خود را از دست نداده اند. نویسنده مشهور رمزنگاری آندریاس ام آنتونوپولوس در توییتر فراخوان صلح را در وسط همه این اقدامات اعلام کرد. در توییت ، او توضیح می دهد که هر دو رمزنگاری می توانند با هم هماهنگ باشند.

آندریاس آنتونوپولوس برای صلح صحبت می کند

آندریاس آنتونوپولوس برای صلح صحبت می کند

Feud Continues – BTC در مقابل BCH

سریع به امروز منتقل می شود و بحث هنوز ادامه دارد. بیت کوین کش موفق به ایجاد جایگاهی در بازار رمزنگاری شده است و در حال حاضر شماره سه رمزنگاری از نظر سرمایه بازار است. BTC به سرعت در حال اجرای شبکه Lightning Network است. بسیاری بر این باورند که این پروتکل خارج از زنجیره راه حلی برای مقیاس پذیری BTC است ، اما خود بحث و جدال ایجاد کرده است.

شبکه رعد و برق

Lightning Network یک پروتکل لایه دوم است که به کاربران اجازه می دهد کانال های پرداخت مستقیم را باز کنند. این کانال ها میزان ازدحام در بلاکچین BTC را کاهش می دهند. شبکه Lightning در حال حاضر در مراحل آزمایش بتا است. این پروتکل اختیاری با وجود امنیت و تمرکز ، تصویب قابل توجهی داشته است نگرانی ها.

کاربران شبکه Lightning می توانند پرداخت های BTC را با کمتر از 0.01 دلار ارسال کنند. توسعه دهندگان برنامه Lightning Network در حال حاضر چندین سیستم عامل برای نمایش قابلیت های تراکنش خرد که پروتکل فراهم می کند ، ارائه داده اند. بسیاری از این سیستم عامل ها به بخشی از بحث درگیر BTC در مقابل BCH تبدیل شده اند ، و هر دو طرف توهین هایی را به راه انداخته اند.

سکو Satoshisplace به کاربران امکان می دهد قابلیت های معاملاتی خرد شبکه لایتنینگ را از یک سو تجربه کنند. این صفحه سفید یک میلیون پیکسلی دارد که کاربران می توانند با هزینه یک Satoshi برای هر پیکسل علامت گذاری کنند. ویدئو تایم لپس زیر نشان می دهد که سرعت تبدیل هیئت مدیره به یک میدان جنگ BTC در مقابل BCH به چه سرعت انجام شده است.

BTC در مقابل BCH – نبرد ادامه خواهد یافت

متأسفانه ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که در این مرحله ، طرفین اجازه حملات خود را بدهند. برعکس ، به نظر می رسد که حملات جنگ طلبانه تر می شوند. در حال حاضر ، BCH به دنبال تحقق وعده ارز دیجیتال BTC با یک چرخش متمرکز است ، در حالی که توسعه دهندگان BTC می خواهند ارز رمزنگاری شده اصلی را غیرمتمرکز نگه دارند. هر دو ارز برای حل مشکلات خود به دنبال راه حل های خارج از زنجیره هستند.

چه کسی درست است؟ این تماس شماست اکنون که ایستاده است ، باید بنشینید و آتش بازی را تماشا کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me