صرافی های رمزنگاری Coinbase و Poloniex از بسیاری از ویژگی ها و بازار برای بسیاری از کاربران یکسان برخوردار هستند ، اما در نهایت برای بیشتر سرمایه گذاران ارز رمزپایه دو هدف متفاوت را دنبال می کنند.

در این مقایسه Coinbase vs Poloniex ، ما در مورد ویژگی های اصلی هر دو صرافی و اینکه چگونه هر یک می تواند برای انواع مختلف سرمایه گذاران مفید باشد بحث خواهیم کرد..

توجه داشته باشید: اخیراً کاربران Poloniex از صف های طولانی مدت پشتیبانی مشتری شکایت کرده اند. از Poloniex با مسئولیت خود استفاده کنید.

Coinbase vs Poloniex: اطلاعات اصلی

Coinbase & Poloniex – مبادلات رایگان برای انواع مختلف سرمایه گذاران

Coinbase اولین تجربه بسیاری از سرمایه گذاران با ارز رمزنگاری شده است زیرا این شاید راحت ترین روش برای تبدیل ارز فیات به ارز رمزنگاری شده باشد.

این یک رابط کاربری ساده است و سپرده ها را به دلار آمریکا از طریق انتقال بانکی ACH ، سیم بانکی یا کارت اعتباری / بدهی می پذیرد. Coinbase علاوه بر تجارت اصلی خود مبادله ارز رمزنگاری خرده فروشی ، تجارت را از طریق بستر معاملات رمزنگاری خود ، Coinbase Pro (که قبلاً با نام GDAX شناخته می شد) ارائه می دهد.

خرید سکه

استفاده از صفحه وب Coinbase ساده و آسان است ، که برای کاربران تازه وارد سرمایه گذاری رمزنگاری مناسب است. پس از ثبت نام و تأیید آدرس ایمیل و شماره تلفن خود ، شما می توانید دلار را به Coinbase واریز کنید یا خریدهای مستقیم یا BTC ، ETH یا LTC را انجام دهید..

صرافی GDAX می تواند برای معاملات کمی پیشرفته تر مورد استفاده قرار گیرد اما محدود به معاملات اساسی توقف / بازار برای BTC ، ETH و LTC است..

پولونیکس برای یک سرمایه گذار فصلی ارز رمزنگاری مناسب تر است. ارزهای فیات به طور مستقیم قابل واریز نیستند ، بنابراین اگر هنوز ارزهای رمزپایه در دست ندارید ، قبل از شروع تجارت در Poloniex ، باید از Coinbase یا صرافی رمزنگاری دیگری استفاده کنید..

رابط کاربر تمیز است و شامل اطلاعات مفیدی برای هر جفت معاملاتی است ، از جمله نمودارهای شمعدان ، پوشش های تجزیه و تحلیل فنی و تجسم کتاب سفارشات.

تبادل poloniex

Poloniex همچنین ویژگی های تجاری پیشرفته تری مانند وام حاشیه ای را برای همه کاربران ارائه می دهد و به کاربران اجازه می دهد ارزهای رمزپایه خود را به عنوان سپرده وام دهند..

دادگاه افکار عمومی

Coinbase به طور کلی حرفه ای ترین و قابل اطمینان ترین در میان مبادلات رمزنگاری محسوب می شود. این درک کاملاً در جامعه رمزنگاری ها و سرمایه گذاران اصلی جریان دارد ، و فرد ویلسون سرمایه دار خطرناک را به توصیف Coinbase به عنوان “یک مکان امن شبیه گلدمن ساکس یا جی پی مورگان در دنیای بارون های دزد “.

به سختی می توانید کاربرانی را پیدا کنید که اینقدر درباره Poloniex صحبت می کنند. اکثر ذکر صرافی بصورت آنلاین تمرکز خود را معطوف به شکایات مربوط به عدم برخورد صحیح خدمات مشتری دارند ، که در زیر بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

پشتیبانی مشتری

از نظر مشاغل اصلی غیر رمزنگاری ، نه Coinbase و نه Poloniex هیچ جایزه ای برای خدمات مشتری برنده نمی شوند. در حالی که شکایات مربوط به پشتیبانی Coinbase شایع است ، اما اخیراً مورد ستایش قرار گرفت اجرای پشتیبانی مشتری از تلفن, حرکتی تقریباً بی سابقه در معاملات ارزهای رمزپایه.

قیمت Poloniex در این بخش حتی بدتر است. پشتیبانی مشتری شامل یک بخش سQالات متداول و یک سیستم برای ارسال بلیط پشتیبانی است ، که ناامید کننده نیاز به یک ثبت نام جداگانه و ورود به سیستم از ورود استاندارد Poloniex شما دارد. جستجوی سریع در هر انجمن ارز رمزنگاری شده نشان می دهد که Poloniex به شهرت زیادی دارد حسابهای مشتری را مسدود کنید, تأخیر در برداشت, و نادیده گرفتن درخواستهای خدمات مشتری.

تاریخچه شرکت و انطباق با مقررات

Coinbase در سال 2012 در سانفرانسیسکو تاسیس شد و توسط سرمایه گذاران عمده VC مانند Union Square Ventures و Andreessen Horowitz پشتیبانی می شود. این امر به دلیل طول عمر ، امنیت و رعایت مقررات ، به اعتماد قابل توجهی در جامعه رمزنگاری ها کمک می کند. در وب سایت Coinbase, Coinbase دارای مجوز برای انتقال پول در بیشتر حوزه های قضایی ایالات متحده است و به عنوان یک تجارت خدمات پول با FinCEN ثبت شده است.

Poloniex از سال 2014 فعال است ، اما مدیریت و مالکیت آن بسیار محرمانه تر است. این یک Delaware LLC ثبت شده است ، اما نه یک دفتر مرکزی ادعا می کند “یک شرکت توزیع شده با مرکز اصلی در منطقه بوستون”. در حالی که Poloniex در مورد تعهد خود به پیروی از مقررات پیش قدم نیست ، اما آنها چنین می کنند عملیات معلق در ایالات خاص ایالات متحده طبق قانون ایالت ، تمایل به فعالیت در چارچوب های نظارتی را نشان می دهد.

امن و امان

امنیت منطقه ای است که Coinbase در آن می درخشد ، حداقل در معرض اطلاع عموم از 5 سال قبل هرگز هک نشده است. 98٪ ارز دیجیتال در دست Coinbase بصورت آفلاین در خزانه های امن توزیع شده در سراسر جهان ذخیره می شود, در حالی که 2٪ آنلاین نگهداری می شود از طریق بیمه نامه از طریق لویدز لندن بیمه می شود. ارز فیات که با Coinbase نگهداری می شود حداکثر 250 هزار دلار برای هر حساب از طریق FDIC بیمه می شود.

بر خلاف Coinbase ، هیچ یک از ارزهای دیجیتال که توسط Poloniex بصورت آنلاین نگهداری می شود ، بیمه نیستند ، هرچند گزارش می شود که اکثر وجوه مشتری نیز بصورت آفلاین و بصورت ایمن ذخیره می شوند (“سردخانه”). Poloniex همچنین در مارس 2014 هنگامی که حساب های آنها هک شد و 97 BTC به سرقت رفت ، با یک مصالحه امنیتی روبرو شد ، هرچند که به اعتبار Poloniex گزارش شده است هزینه مشتریان متضرر را به طور کامل جبران می کند.

در صورت به خطر افتادن امنیت کاربر در پایان کاربر ، هیچ یک از مبادلات مسئول نخواهند بود. برای این منظور ، استفاده از احراز هویت دو عاملی (2FA) که هم در Coinbase و هم در Poloniex ارائه می شود بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که از Google Authenticator یا برنامه مشابهی برای تولید کدهای یکبار مصرف 2FA استفاده کنید ، زیرا پیام کوتاه متنی 2FA شما را در برابر شبیه سازی شماره تلفن خود توسط شخص ثالث غیر مجاز آسیب پذیر می کند..

هزینه ها

Coinbase برای تجارت اصلی مبادلات خرده فروشی خود ، برای خرید و برداشت ارزهای رمزنگاری شده از حساب های بانکی یا کیف پول های USD Coinbase و 1.99٪ برای خرید از طریق کارت های اعتباری / بدهی و برداشت از طریق Paypal ، هزینه 1.49٪ را پرداخت می کند. پس از خرید ارز رمزنگاری شده ، می توانید آنها را به سایر آدرسهای BTC / ETH / LTC بدون هیچ هزینه اضافی فراتر از هزینه های معامله شبکه (قبلاً هزینه های استخراج معدنچی) انتقال دهید.

هزینه های مبادله coinbase

GDAX از یک مدل سازنده استفاده می کند ، جایی که کاربرانی که پیشنهادات خود را به دفتر سفارش می دهند (“سازندگان”) در مقابل کاربرانی که پیشنهادی را که قبلاً در کتاب سفارش داده شده (“Takers”) را کامل می کنند ، از هزینه تجارت خود تخفیف می گیرند. هزینه کارخانه های سازنده 0٪ است ، در حالی که گیرندگان بسته به حجم تجارت خود بین 0.3٪ و 0.1٪ را پرداخت می کنند.

هزینه های GDAX

Poloniex همچنین از مدل سازنده گیرنده برای پرداخت هزینه استفاده می کند. برای کاربران با حجم معاملات عقب مانده 30 روزه 600 BTC یا کمتر ، این هزینه 0.15٪ از هر معامله برای سازندگان و 0.25٪ برای Takers است.

هزینه های poloniex

هزینه های کارگزاری خرده فروشی Coinbase نسبتاً زیاد است ، اما همچنان ساده ترین راه برای تبدیل ارزهای فیات خود به ارزهای رمزپایه برای کاربران است. در سمت مبادلات ، هزینه های GDAX و Poloniex مشابه هستند.

ارزهای رمزپایه موجود

Coinbase در حال حاضر فروش و معاملات BTC ، ETH و LTC را با برنامه هایی برای پشتیبانی Bitcoin Cash (BCH) در اول ژانویه ارائه می دهد. اوایل امسال مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ نیز توییت یک نظر سنجی با پرسیدن اینکه کدام یک از کاربران ارز می خواهند بعدی اضافه شود ، DASH ، XMR ، AUG ، XRP ، ETC و ZEC را به عنوان گزینه ذکر کنید. با این حال ، از آن زمان تاکنون هیچ برنامه رسمی برای افزودن ارزهای جدید به طور علنی اعلام نشده است.

Poloniex در حال حاضر در 71 ارز رمزپایه مختلف ، از جمله تقریباً همه ارزهای رمزپایه اصلی ، تجارت انجام می دهد. در حالی که واریز ، معامله یا برداشت با دلار در Poloniex امکان پذیر نیست ، شما می توانید در Tether (USDT) تجارت کنید ، یک رمزنگاری طراحی شده برای ثابت نگه داشتن دلار و که می تواند به عنوان پروکسی USD استفاده شود.

Coinbase vs Poloniex: افکار نهایی

Coinbase و پولونیکس آیا هرکدام می توانند ارزش قابل توجهی به سرمایه گذاران ارز رمزپایه ارائه دهند و اینکه آیا شما باید از یکی یا دیگری استفاده کنید (یا هر دو) به اهداف سرمایه گذاری شما بستگی دارد. برای کاربران جدید ، به ویژه کسانی که نیاز به تبدیل ارزهای فیات به ارزهای رمزپایه دارند ، Coinbase گزینه ای واضح است و به عنوان نام معتبری در دنیای رمزنگاری شناخته شده است. اگر به دنبال قابلیت های معاملاتی اساسی هستید و فقط قصد تجارت BTC ، ETH و LTC را دارید ، می توانید از GDAX برای تجارت استفاده کنید..

از طرف دیگر ، اگر قصد تجارت انواع ارزهای رمزپایه آلتکوین را دارید ، یا اگر یک سرمایه گذار خرده فروشی هستید و می خواهید از مزایای معاملات مارجین استفاده کنید ، می خواهید از Poloniex یا صرافی ارز رمزنگاری شده دیگری نیز استفاده کنید..

(لیست کامل ارزهای رمزنگاری شده توصیه شده را می توانید در اینجا مشاهده کنید)