بیت کوین و ویروس کرونا ویروس (COVID-19) تاریخ اقتصادی در حال حرکت است: نه تنها بیت کوین با اولین تهدید خارجی واقعی و یکپارچه جهانی روبرو است ، بلکه در صورت تورم بالقوه دلار آمریکا ، این کار را با موسیقی پس زمینه نیز انجام می دهد..

ویروس کرونا و بیت کوین به ما کمک می کند رابطه بین تأثیر عوامل خارجی (ترس / وحشت عمومی و همه گیر جهانی) و ارز دیجیتال بدون مرز را مرتبط کنیم..

احساس صعودی بر احتمال تکامل بیت کوین در مرحله سوداگرانه خود به دارایی با ثبات تر با افزایش تقاضای جهانی متمرکز خواهد شد و سود زیادی را برای دارندگان اولیه ارز ایجاد می کند..

یک احساس نزولی بیشتر استدلال خود را مبنی بر اینکه بیت کوین هیچ کاربرد واقعی ندارد و همیشه یک دارایی بسیار سوداگرانه است ، تقویت می کند.

اگر مدتی است که CoinCentral را می خوانید ، می دانید که از گفتن اینکه نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد ، ابایی نداریم. ما در اینجا حتی پا به پا خواهیم کرد تا بگوییم که اکثر سایت ها و شخصیت هایی که براساس “تجزیه و تحلیل فنی عمیق” ، شما را بسیار نادرست پیش بینی می کنند ،.

با این حال ، می توانیم به آنچه رخ داده نگاهی بیندازیم و برخی از روایت ها و بررسی ها را حدس بزنیم. در این مقاله ، ما می خواهیم تأثیر Coronavirus (COVID 19) بر بیت کوین و معنی آن برای دلار آمریکا را بررسی کنیم..

ویروس کرونا و قیمت بیت کوین

دو تغییر قابل توجه در قیمت بیت کوین تاکنون:

  1. افت شدید 44 درصدی + افت در مارس 12th ، 2020. چه عواملی باعث افت بیت کوین شد؟ سرمایه گذاران به احتمال زیاد با دیدن افت داو جونز در طی یک روز 10٪ وحشت کردند.
  2. از اول آوریل 2020 تا 2 آوریل 2020, قیمت بیت کوین 17٪ پرید. چه چیزی باعث افزایش قیمت بیت کوین شد؟ ما به زودی وارد این موضوع خواهیم شد.

بیایید با رد صلاحیت مقایسه قیمت Bitcoin و بازار سهام عمومی شروع کنیم. بله ، بیت کوین به طور کلی در بازار سهام در سال 2020 عملکرد بهتری داشته است ، اما این چیز زیادی نیست. اسکناس 20 دلاری در جیب عقب شلوار جین قدیمی شما از نظر فنی در بازار سهام همه گیر ویروس کرونا ویروس عمل کرده است.

بیت کوین مستعد ابتلا به همین وحشت است. در 12 مارس حدود 50 میلیارد دلار سقف بازار کاهش یافت ، که اگر این نکته را نادیده بگیرید که پنج شرکت بزرگ فناوری (آمازون ، اپل ، الفبا ، فیس بوک و مایکروسافت) از دست داده اند ، بسیار زیاد به نظر می رسد 416.63 میلیارد دلار در همان روز. بیت کوین اندک است ، اما سر و صدای زیادی ایجاد می کند ، عاملی که باید در هنگام نظارت بر نوسانات شدید قیمت به خاطر بسپارید.

تصور اینکه بیت کوین یک دارایی امن محسوب می شود ، رویایی تب برانگیز است که بر اساس چند استدلال منطقی بنا شده است:

  1. به هیچ دولتی متصل نیست و قابل چاپ نیست.
  2. جهانی ، دیجیتالی و بدون مرز است
  3. از طریق بیت کوین نمی توانید میکروب بگیرید.

با این حال ، همه نظریه ها تحت سلطه واقعیت هستند: بیت کوین هنوز از مرحله گمانه زنی های خود عبور نکرده است.

آیا افزایش قیمت اخیر بیت کوین پاسخی به وزارت کار بود که گزارش داد 6.6 میلیون ادعای بیکاری جدید? احتمالاً در این صورت ، این می تواند نشانه جسورانه ای باشد که نشان می دهد مردم در جستجوی ثبات به سمت بیت کوین سرازیر می شوند (طعنه آمیز یکی از ناپایدارترین طبقات دارایی ، از نظر تاریخی). با چاپ ایالات متحده تریلیون دلار کمک (چاپگر پول برو BRRRR) و مقابله با پیامدهای اقتصادی به عنوان یک فکر بعدی ، منطقی است که مردم به دنبال یک وسیله جایگزین برای ذخیره ثروت باشند.

آیا بیت کوین در زمان بحران امنیت دارد? سقوط بیش از 50٪ بیت کوین در طی ماه مارس ، خلاف این را پیشنهاد می کند. جامعه جهانی سرمایه گذاران مثل همیشه ترسناک به نظر می رسند ، و انصافاً همینطور که ما به طور جمعی سعی در مقابله با این ویروس کرونا ویروس جهانی و قرنطینه های ملی داریم..

آیا اوایل ماه آوریل افزایش قیمت نتیجه معامله گران پیچیده و اصلی بود? احتمال دارد. بررسی اخیر معامله گران و سرمایه گذاران توسط صرافی های محبوب Kraken انجام شده است 22،866 دلار به عنوان هدف قیمت بیت کوین, که از ATH قبلی Bitcoin حدود 19.5 هزار دلار پیشی می گیرد.

با این حال ، اگر گذشته از گمانه زنی های آشکار که سال هاست دارایی های دیجیتال را آزار می دهد ، نگاه کنیم ، تهدیدی بسیار مهم پیش رو داریم: تورم ایالات متحده به دلیل بسته محرک اخیر و آینده آن ، چه تاثیری بر بیت کوین و دارایی های دیجیتال خواهد گذاشت?

تورم ایالات متحده و بیت کوین:

دلار آمریکا از زمان ایجاد آن در سال 1792 شاهد موارد زیادی بوده است: یک جنگ داخلی ، دو جنگ جهانی ، یک مشت همه گیر کشنده. ظهور و سقوط ابرقدرت ها را مشاهده کرده است. این از رکودها جان سالم به در برد و در اقتصادهای پررونق رونق گرفت.

با وجود این یا به دلیل آن ، دلار به پول واقعی جهان تبدیل شده است. در سال 2019 ، تقریبا 61٪ کل ذخایر ارزی شناخته شده بانک مرکزی از دلار آمریکا تشکیل شده است (دومین محبوب ترین یورو با 20٪ است.) 65٪ از کل دلار آمریکا ، حدود 580 میلیارد دلار ، در خارج از ایالات متحده و بیشتر در کشورهای کمونیست سابق در بلوک اتحاد جماهیر شوروی قدیمی استفاده می شود و آمریکای لاتین.

سرگرم کردن ایده آینده ای که دولت ایالات متحده بر صحنه سیاسی مسلط نشود یا مجبور به یک نقش “امپراتوری بیمار” شود ، برای اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها بسیار دور از قلمرو باور است..

با این حال ، واقعی تر از همیشه است. به جای جنجال و پیشگویی تهدیدهای آمریکا مانند کارشناسان برنامه گفتگوی سیاسی شاهین جنگ ، ما دوباره به تأثیر ویروس کرونا (COVID 19) بر بیت کوین و معنای آن برای دلار آمریکا خواهیم پرداخت..

ویروس کرونا ویروس به صدها میلیون آمریکایی طعم اندکی از آنچه که یک اقتصاد فاجعه بار احساس می کند ، داده است: رفتن به سوپرمارکت ها و عدم توانایی رسیدن به خواسته خود ، داشتن گزینه های تفریحی یا شبانه بسیار محدود ، و برای بسیاری مجبور به وابستگی مالی روی دولت شما.

تصور اینکه جورج واشنگتن و الکساندر همیلتون برای آمریکایی برنامه ریزی شده اند که 23.5 تریلیون دلار بدهی ملی دارد و به سرعت در حال چاپ ارز است تا صدها میلیون شهروند خود را در خانه زنده نگه دارد ، دشوار است..

آنتاگونیست های معدود برنامه محرک فعلی ایالات متحده با راه حل های بهتر وجود دارد. به هر آنچه می خواهید سرزنش کنید ، اما میلیون ها نفر برای تأمین نیازهای اساسی زندگی مانند آب و غذا به کمک دولت متکی هستند. عموم مردم کمتر به تورم و بیشتر به زنده ماندن اهمیت می دهند.

با این حال ، خطر تورم بیش از حد از بین نمی رود. نیازی نیست که به گذشته آشوب های هنگ کنگ و اقتصاد فرسوده ونزوئلا نگاهی بیندازید تا بفهمید چرا بیت کوین به عنوان جایگزینی مناسب برای پول بومی مورد توجه بین المللی قرار گرفته است.

در سال 2017 ، Chamath Palihapitiya ، بنیانگذار سرمایه اجتماعی و مالک مشترک Golden State Warriors ، یک بار پیش بینی کرد قیمت بیت کوین ضربه بزند 100000 دلار در سه تا چهار سال آینده و 1.000.000 دلار در بیست سال آینده.

پالیهاپیتیا می گوید: “این چیز قابل مقایسه با ارزش طلا است.” این یک پرچین و ذخیره ارزشمند در برابر رژیم های خودکامه و زیرساخت های بانکی است که می دانیم خورنده چگونگی عملکرد صحیح جهان است. “

در یک برهه ، Palihapitiya حدود 5٪ از کل BTC در گردش را در اختیار داشت ، بنابراین منصفانه است که بگوییم احساسات آن تحت تأثیر قرار گرفته است. با این حال ، دشوار است که از ارزش قابل توجه BTC و سایر دارایی های دیجیتال که به شهروندان در کشورهایی مانند ونزوئلا ارائه می شود ، عبور کنیم. این کشور که زمانی ثروتمند بود ، اکنون دارای نرخ تورم 10،000،000٪ است ، که باعث می شود بسیاری از شهروندان به عنوان ذخیره ارزش BTC مراجعه کنند.

ویروس کرونا و بیت کوین: ضد انعطاف پذیر یا نیم تنه

خواندن برای آن سخت است Antifragile Nassim Nicholas Taleb: چیزهایی که از بی نظمی به دست می آورند در سال 2020 و به بیت کوین فکر کنید. ویروس کرونا ویروس بزرگترین آزمایش بیت کوین است. خم می شود؟ آیا می شکند؟ آیا شکوفا خواهد شد؟ فقط زمان مشخص خواهد شد ، اما با نشان دادن اطلاعات جدید ، ما مقداری جهت گیری داریم.

جان مک آفی ، یک گاو نر صدا و بیت کوین و طرفدار دارایی های دیجیتال ، در سال 2017 ادعای جسورانه ای مبنی بر رسیدن BTC به 500000 دلار در سال 2020 مطرح کرد. فوربس, او نه تنها از پیش بینی خود دفاع کرد بلکه دو برابر شد و پیش بینی کرد که BTC در سال 2020 1،000،000 دلار خواهد دید.

منطق او؟ کمبود.

از آنجا که BTC فقط به 21 میلیون سکه محدود می شود ، فقط زمان لازم است تا کمبود نقش اصلی را در نوسانات قیمت آن بازی کند. در حال حاضر 18،104،700 BTC در گردش است ، به این معنی که تقریباً 86.1٪ از کل BTC استخراج شده و در اکوسیستم است.

با این حال ، طبق گفته مک آفی ، این کمبود بسیار شدیدتر از اعداد مجاز است.

مکافی توضیح می دهد: “بیایید واقعی شویم ، فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که هفت میلیون بیت کوین برای همیشه از دست رفته اند و پس از آن ، اگر Satoshi مرد ، چند میلیون نفر دیگر اضافه کنید.”.

از نظر ریاضی ، قیمت بیت کوین را می توان به عرضه و تقاضای ساده استنباط کرد. استدلال کمبود با توجه به گله احتمالی افرادی که شروع به خرید و نگهداری بیت کوین می کنند ، جسارت می یابد ، اما همچنین جزئیات مهم را نیز جلب می کند: ما قیمت بیت کوین را به دلار آمریکا متصل می کنیم. اگر مبنای اساسی درک ارزش بیت کوین به سرعت باد شود ، مک آفی ممکن است به زودی آرزوی یک میلیون دلاری بیت کوین خود را بدست آورد.

با این حال ، اگر بیت کوین به آخرین چاره برای ثبات برای اقتصادهای غربی تبدیل شود ، جهان احتمالاً وضعیت بسیار مضطرب تری نسبت به امروز دارد. این ممکن است برای Crypto-anarchists در مخاطب موسیقی باشد ، اما چنین تغییر اساسی اساسی می تواند بسیار خطرناک باشد.

برتری دلار به عنوان ابزاری برای سیاست خارجی ، جایگزینی برای چکمه های روی زمین ، استفاده شده است. ایالات متحده به شدت به این مزیت متمایل شده است. گره گشایی از شبکه پیچیده روابط نظامی گری و اقتصادی ایجاد شده طی دهه ها ، وضعیت موجود روزمره را به چالش می کشد ، که فقط ثابت شده است که در طول سال ها به طور کلی بهبود می یابد.

درک اینکه چه چیزی می تواند به ارز عملیاتی تکامل یافته (یا والدین آن) تبدیل شود ، فقط می تواند به عنوان یک مزیت در آینده باشد. حداقل ، مطالعه پاسخ Bitcoin به Coronavirus به ترسیم تصویری از کارآیی و سودمندی دارایی های دیجیتالی غیرمتمرکز کمک می کند. ما هرگز ندیده ایم که بیت کوین به یک واقعه اقتصاد کلان واقعاً جهانی پاسخ دهد ، که این یک زمان فوق العاده هیجان انگیز برای درگیر شدن در دنیای ارزهای رمزنگاری شده است..