مبارزه Cryptocurrency در برابر وام های روزپرداخت غیرمستقیم

امسال ، حدود 12 میلیون آمریکایی به سیاهچاله ای که صنعت وام کوتاه مدت است ، خورده می شود. وام های کوتاه مدت و دلار کوچک ، معروف به وامهای روز پرداخت, بالون شده اند به 90 میلیارد دلار بازار بدون هیچ نشانه ای از کاهش سرعت. با وام روز پرداخت ، معمولاً بین 300 تا 5000 دلار وام می گیرید و از چند هفته تا یک سال بعد آن را پرداخت می کنید. با این حال ، یک صید وجود دارد.

وام های روز پرداخت دارای درصد متوسط ​​سالانه (APR) می باشند تقریبا 400 درصد. با این نرخ ، برای پرداخت کامل یک پیش پرداخت 12 ماهه ، 1000 دلاری ، در پایان 4130.85 دلار هزینه در بر خواهد داشت. برای در نظر گرفتن این عدد ، متوسط ​​کارت اعتباری APR تقریباً 17 درصد است.

نرخ بهره وام روز پرداخت متوسط ​​دولت به ایالت

نرخ بهره وام روزانه پرداخت دولت به دولت (منبع: CNBC)

با توجه به نرخ بهره نجومی وامهای روزپرداخت ، کسانی که آنها را می گیرند اغلب باید به مرور زمان وامهای متعددی بگیرند و خود را بیشتر در بدهی فرو ببرند و هیچ راهی برای خروج عملی ندارند. قبل از اینکه بدانیم ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین چگونه می تواند کمک کند ، ضروری است که ریشه این مسئله را کالبدشکافی کنیم.

چرا وام های پرداخت روزانه بسیار محبوب هستند?

با نرخ بهره در سه رقمی ، چرا کسی حتی فکر می کند وام روزپرداخت را بپردازد؟ بگذارید کمی تخیل استفاده کنیم تا ببینیم چرا.

افزودن Co-Signer یا وثیقه را در نظر بگیرید. اگر اعتبار بدی دارید ، افزودن یک امضاکننده یا وثیقه می تواند به شما در تأمین وام کمک کند. یک امضا کننده مشترک با اعتبار خوب یا یک دارایی ارزشمندی که به عنوان وثیقه عمل می کند می تواند شانس شما برای گرفتن وام را به شدت بهبود بخشد ، و همچنین می تواند به شما کمک کند تا معامله بهتری داشته باشید.

تصور کنید که یک سی ساله از طبقه متوسط ​​به پایین با همسر و دو بچه هستید. شما یک کار ثابت پیدا کرده اید ، اما با هزینه های خانواده تقریباً حقوق و دستمزد را پرداخت می کنید. یک روز در راه کار ، ماشین شما خراب می شود. شما فقط آن را به مکانیک می برید تا متوجه شوید هزینه تعمیر آن 1000 دلار است. متأسفانه ، روز پرداخت بعدی شما هنوز ده روز دیگر فرصت ندارد.

در این مرحله ، چند گزینه پیش رو دارید:

  1. ماشین را تا روز پرداخت تعمیر نکنید ، محل کار خود را بردارید و خطر اخراج را بر عهده بگیرید.
  2. با برداشتن پول از بودجه خانواده ماشین را تعمیر کنید.
  3. یک وام روزپرداخت بگیرید تا بتوانید به خانواده خود غذا بدهید و به کار خود ادامه دهید.

هنگام مواجه شدن با این گزینه ها ، انتخاب واضح است. غالباً افرادی که این وام ها را می گیرند امکان عملی دیگری ندارند ، بنابراین وام گیرندگان درنده قادرند نرخ های بهره را بدون تأثیرات بالا ببرند. شایان ذکر است که برخی از آنها خیلی بد نیستند, این لیست با بهترین نرخ وام روزپرداخت به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها را به نمایش می گذارد که اغراق نمی کنند.

مسئله واقعی در دست بررسی است

مجازات شرکتهای وام روزپرداخت به دلیل اقدامات شکارچیانه آسان است. و مقرراتی در توسعه وجود دارد (به نوعی) که می تواند به آنها در کنترل کمک کند. با این حال ، یک مسئله گسترده تر وجود دارد.

فیش حقوقی دو بار در هفته نیروی محرکه موفقیت وامهای روزپرداخت است. بازگشت به فرضیه ما:

اگر به جای دریافت چک یکجا ، ده روز دیگر ، می توانید هر روز یک دهم آن را در مدت مشابه دریافت کنید ، چه می کنید؟ شما احتمالاً راحت تر خواهید بود که با پرداخت وام برای پرداخت هزینه تعمیر خودرو ، بدانید که روز بعد هجوم نقدی خواهید داشت. با 80 درصد وام روزپرداخت در طی دو هفته از وام قبلی ، این یک ماسه سنگی است که می خواهید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید.

دو هفته بولونیا

بدون دادن یک درس دقیق تاریخچه ، حقوق دو هفته ای در دهه 1930 محبوب شد. در آن زمان ، محاسبه مالیات یک فرایند دستی بود. پرداخت دسته ای حقوق و دستمزد برای مدتی ، به جای توزیع هر روز ، کار حسابدار را آسان تر کرد. در نهایت ، ما در یک بازه زمانی دو هفته ای قرار گرفتیم.

امروزه بایگانی و بایگانی الکترونیکی از پیچیدگی حسابداری مالیاتی و حقوق و دستمزد کاسته است. با این حال ، ما هنوز یک نیرو داریم ، یا در واقع ، چندین نیرو وجود دارد که روند دو هفته ای حقوق را ادامه می دهد. اگر برای مدت زمانی در حدود ارز رمزنگاری شده بوده اید ، احتمالاً می توانید حدس بزنید که این موانع چیست: واسطه ها.

جاده طولانی و پر پیچ و خم

واسطه های پرداخت هیچ کمبودی ندارند. شما باید چندین بانک صادر کننده ، شرکت کارت اعتباری ، بانک های تملک کننده و پردازنده های حقوق و دستمزد را نام ببرید. با نادیده گرفتن هزینه هایی که هر نهاد در طول مسیر دریافت می کند ، تاخیر زمانی نیز در ارتباط است.

مورد واضح نفخ واسطه در است سیستم پاکسازی خودکار (ACH) که کارفرمایان برای پرداخت حقوق کارمندان استفاده می کنند. یا به عبارتی واریز مستقیم. سیستم ACH ضرب الاجل های معاملات منسوخ شده را اجرا می کند که منجر به تأخیر در پردازش های یک تا دو روزه می شود درصورتی که تجارت یا یکی از واسطه ها آنها را از دست داد.

ممکن است یک یا دو روز ناچیز به نظر برسد ، اما با ضرب الاجل چند طرف مهم ، روز به سرعت حباب می خورد. از آنجا که بانک ها سود این وجوه منجمد را جمع می کنند ، انگیزه زیادی برای بهبود این روند ندارند.

فقط یک مرحله از مراحل پیچیده کارت اعتباری

فقط یک مرحله از مراحل پیچیده کارت اعتباری (منبع: WalletHub)

مانع دوم و کمتر شناخته شده در برابر پرداخت های روزانه ، روند پرداخت از مشتری به مشاغل دیگر است. یک معامله کارت اعتباری معمولاً برای تأیید از حداقل سه واسطه عبور می کند و باعث می شود که یک شرکت روزها بعد فقط از معامله پول دریافت کند. این تأخیر معمولاً منجر به مسائل مربوط به گردش پول می شود ، به این معنی که حتی اگر سیستم ACH نیز به آنها اجازه دهد ، این تجارت نمی تواند فوراً حقوق کارمندان را پرداخت کند.

چگونه ارز رمزنگاری شده می تواند کمک کند?

مزیت تزریق ارز رمزنگاری شده به پرداخت های مشاغل و حقوق و دستمزد دو برابر است. در قسمت پرداخت ها ، مشاغلی که ارز رمزپایه را قبول می کنند ، هرگونه مشکل گردش نقدی را که دارند ، کاهش می دهند. پول پس از چند تأیید سریع بلاکچین ، به جای انتظار برای تأیید تراکنش از سوی بانک های صادر کننده و سایر واسطه ها ، به کیف پول آنها برخورد می کند. این کاهش در زمان تصویب ، جریان نقدی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا بتوانند بیشتر به کارمندان بپردازند.

علاوه بر این ، چک های پرداخت ارز رمزنگاری شده محدودیت های سیستم ACH سنتی را ندارند. می توانید روزانه ، آخر هفته یا حتی اگر هر ساعت بخواهید ، فیش حقوقی خود را به کیف پول خود برسانید. این آزادی را با عملکرد یک قرارداد هوشمند ترکیب کنید و گزینه های پرداخت شما تقریباً بی حد و حصر است.

شرکتهایی که این اتفاق می افتد

شما احتمالاً تعداد معدودی (در صورت وجود) افرادی را که با ارز رمزپایه پرداخت می شوند می شناسید ، که شکاف فعلی راه حل ها را نشان می دهد. برخی می توانند استدلال کنند که راه حل شخص ثالث لازم نیست ؛ کارفرمایان باید فقط فیش های حقوقی را مستقیماً به کیف پول کارمندان منتقل کنند. با این حال ، انجام این کار برای اهداف حسابرسی و مالیات سردرد ایجاد می کند.

Bitwage احتمالاً شناخته شده ترین محصول دستمزد ارز رمزپایه است. این شامل نرم افزار ردیابی زمان ، صورتحساب و سفارشی سازی حقوق و دستمزد در بالای پرداخت های عادی است.

راه حل دیگر در کار ، درخواست شبکه است. درخواست بستری برای درخواست های پرداخت (دریافت می کنید؟) با تمرکز بر حسابرسی آسان و مستندات برای اهداف مالیاتی است. برخلاف Bitwage ، درخواست یک است در سطح پروتکل محصولی که می توانید برای ساختن راه حل حقوق و دستمزد خود استفاده کنید.

افکار نهایی

پرداخت ارز و رمز ارز برای اکثر افراد راحت است و تقریباً برای 12 میلیون آمریکایی گرفتار وام های غارتگر یک ضرورت است. با ادامه توقف مقررات ، ممکن است ارز رمزنگاری شده تنها راه نجات برای این افراد باشد. حتی با نوسانات موجود در بازار ، مزایای فیش حقوقی ارزهای رمزپایه مشخص است.

فقط قبل از اینکه انتظار پرداخت روزانه خود را بگیریم فقط یک مسئله زمان است-بار به جای پرداخت بسیار ناچیز دو بار در هفتهروزها.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map