رشد اینترنت منجر به رونق رسانه های جدید و محتواسازان مستقل شده است. نهادهای رسانه ای قدیمی می توانند قدرت ، سهم بازار و مخاطبان خود را از دست بدهند.

با این حال ، این رشد در معرض تهدید است. این سازندگان برای پخش و پخش محتوای خود به سیستم عامل های شخص ثالث مانند توییتر ، یوتیوب و فیس بوک اعتماد می کنند. اخیراً شاهد این هستیم که این شرکت ها سازندگان خود را که غیرقابل قبول می دانند ، تحت فشار قرار می دهند.

علاوه بر این ، ایجاد درآمد مستقیم از طریق این سایتها برای سازندگان دشوار است. روش های بسیار کمی برای ارسال مستقیم پول از طریق بیشتر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

بسیاری از سازندگان با استفاده از خدماتی مانند Patreon که به مخاطبانشان امکان می دهد از آنها حمایت مالی کنند ، درآمد کسب می کنند. مشکل این است که این شرکت ها در صورت تمایل می توانند حساب ها را نیز خاموش کنند. ما این را دیده ایم رخ دادن اخیراً با چندین تولید کننده برجسته.

همه اینها مشكلی را كه سازندگان با توجه به اشخاص ثالث برای پخش و درآمد خود دارند ، برجسته می كنند.

خوشبختانه ارزهای رمزپایه و پروژه های بلاکچین می توانند این محدودیت ها را دور بزنند. بیایید نگاهی به برخی از راه حل های بالقوه بیندازیم.

نکته رباتها

یکی از ابتدایی ترین برنامه ها برای پاداش دادن به سازندگان محتوا ، نوک بات است. این یک نرم افزار است که به شما امکان می دهد ارز دیجیتال را از طریق پلتفرمی مانند Reddit ارسال کنید.

نکته های بسیاری برای انواع دارایی های رمزنگاری وجود دارد. شاید محبوب ترین یکی باشد ربات XRP که می توانید از این طریق برای ارسال XRP به سایر کاربران یا سازندگان محتوا از طریق Reddit ، Twitter یا Discord استفاده کنید.

با استفاده از تمام نوک ربات ها ، باید دارایی را در جای دیگری خریداری کنید ، سپس آن را به آدرس ربات واریز کنید. با این وجود ، ساده بودن کلیک روی ارسال نیست زیرا شما باید دستورات bot را یاد بگیرید. گرچه مطمئناً پیچیده نیست ، اما نوعی رابط کاربری یکپارچه را که احتمالاً برای تصویب گسترده مورد نیاز است ، ارائه نمی دهد.

هر چند یک ربات که طراحی کاربر پسند تری را ارائه داده است ، جمهوری زولو است Lite.im برای پرداخت Litecoin در فیس بوک ، تلگرام و پیامک.

lite.im

شروع کار با Lite.im

متأسفانه ، یک محدودیت عمده در مورد همه ربات ها این است که آنها معمولاً با یکدیگر سازگار نیستند.

برنامه های رعد و برق

جامعه بیت کوین اخیراً از اظهارات جک دورسی در مورد باز بودن وی برای امکان پرداخت شبکه های رعد و برق از طریق توییتر بسیار هیجان زده شده است. شرکت تیپین همچنین در حال کار بر روی ادغام پرداخت های Bitcoin Lightning در Twitter از طریق پسوند chrome است. با این حال ، نسخه اولیه فقط به کاربران امکان می دهد دیگران را که قبلاً پسوند را دارند ، گوشزد کنند. موفقیت بستگی به استفاده کافی از فن آوری تا زمانی که Tippin راهی پیدا کند و اجازه دهد کاربرانی که قبلاً در آن نیستند را پیدا کند..

tippin.me

رابط رعد و برق بیت کوین Tippin.me برای آنی & پرداخت های ارزان توییتر

شبکه Lightning به دلیل کارمزد کم و سرعت بالا برای پرداخت های خرد بسیار مناسب است. در نتیجه ، می تواند راهی آسان و ارزان برای کسب درآمد از نظرات رهبران اندیشه و تولیدکنندگان محتوا در توییتر باشد.

علاوه بر سود مالی ، مفسران پیشنهاد کرده اند که با افزودن پاداش های پولی به اکوسیستم توییتر ، ممکن است کیفیت و عمق تفسیر و تحلیل افزایش یابد..

این قابلیت فقط به بیت کوین گسترش نخواهد یافت. هر دارایی رمزنگاری شده که پیش نیازها را داشته باشد می تواند به شبکه رعد و برق متصل شود.

با این حال ، یکی از این محدودیت ها این است که ، دقیقاً مانند نوک ربات ها ، این پسوندهای رعد و برق محدود به سیستم عامل های خاص هستند.

اکوسیستم کیک

کیک یک بستر اصلی رسانه های اجتماعی با میلیون ها کاربر است ، که عمدتا در موارد استفاده از چت متمرکز است ، مشابه Whatsapp. رمز Kin آنها تا حدی برای نوک زدن افراد دیگر در داخل و خارج اکوسیستم کیک در نظر گرفته شده است. شما می توانید محتوا را در برنامه ارسال کنید و با رمز پاداش دریافت کنید.

Kin باید از عدم ایجاد یک جامعه از ابتدا از کاربران بهره مند شود. با استفاده از یک پلت فرم موفقیت آمیز با کاربران فعال ، باید سرعت اولیه کافی برای دستیابی به پذیرش را داشته باشد. در حال حاضر ، با توجه به اینکه با دیگر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی سازگار نیست ، سخت است که ویروسی شدن آن را مشاهده کنید. موفقیت آن ، در حال حاضر ، با موفقیت کیک زندگی می کند و می میرد.

Steem: یک راه حل محتوای Blockchain

همه موارد بالا راه حل هایی برای پل زدن به جهان های غیر رمزنگاری و رمزنگاری هستند. روش دیگر ساختن همه چیز در اکوسیستم رمزنگاری است با این امید که کاربران به شبکه های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین مهاجرت کنند. معروف ترین مورد این پلت فرم Steemit و رمزنگاری بومی آن ، Steem است.

جایی بین تجربه فیس بوک و Reddit ، Steemit به کاربران اجازه می دهد مطالب ارسال کنند و به نوبه خود ، به دلیل محتوای دیگر کاربران ، با Steem پاداش دهند.

چالش اصلی Steemit این است که بستگی به انتقال کاربران از سایت های غالب رسانه های اجتماعی به Steemit دارد. نه تنها ویژگی های Steemit و رابط کاربری ابتدایی تر است ، اما جدا از جنبه اوج ، در حال حاضر انگیزه کمی برای مهاجرت به کاربران ارائه می دهد. به همین ترتیب ، در تلاش است تا بر اثرات شبکه ای که فیس بوک و توییتر از آن بهره برده اند ، غلبه کند.

BAT و مرورگر شجاع

مرورگر Brave یک مرورگر وب است و از Brave’s Basic توجه نشانه (BAT) پشتیبانی می کند. این توکن برای پاداش دادن به کاربران برای مشاهده آگهی ها و دادن نکته برای ایجاد کنندگان محتوا طراحی شده است.

مشکل BAT ، مانند بسیاری از این پیشنهادهای دیگر ، این است که در حال حاضر فقط می تواند در Brave استفاده شود. موفقیت آن منوط به دور شدن کافی کاربران از Chrome و سایر مرورگرها است.

قابلیت همکاری بین سایتها و مرورگرها برای ساخت یک سیستم واقعاً تأثیرگذار مهم است.

قابلیت همکاری از طریق ReddID

پروژه Reddcoin در تلاش است تا این مسئله قابلیت همکاری را از طریق خود حل کند نرم افزار ReddID. در حال حاضر در مرحله بتا ، ReddID به کاربران اجازه می دهد تا نام های کاربری متناسب با کلید خصوصی Reddcoin خود را خریداری و ایجاد کنند. سپس آنها می توانند این نام کاربری را به پروفایل های شبکه های اجتماعی خود پیوند دهند و کاربران دیگر را با Reddcoin مستقیماً از سایت های مختلف رسانه های اجتماعی راهنمایی کنند.

نسخه بتا در حال حاضر از مرورگرهای Chrome و Firefox از Facebook ، Twitter ، Youtube و Reddit پشتیبانی می کند.

هنگامی که کاربر پسوند را بارگیری کرد ، نام کاربری ایجاد کرد و نمایه های خود را به هم پیوند داد ، یک دکمه ساده نکته ReddID در برابر هر پست در هر سایت رسانه های اجتماعی نشان داده می شود. با فرض اینکه خالق محتوا در انتهای دیگر نیز دارای پسوند باشد ، می توانید فقط با کلیک روی دکمه ، انتخاب مبلغ و کلیک بر روی ارسال نکته ، نکته ای را ارسال کنید. ReddID با جایگزینی نیاز به کپی و چسباندن آدرس های طولانی با نام های کاربری ساده ، هدف را ساده و بدون تنش می کند.

reddid نام کاربری

کاربران نام کاربری ReddID خود را در افزونه با Reddcoin خریداری می کنند

بر خلاف Steemit که مقادیر فیات را به نکات متصل می کند ، توسعه دهندگان ReddID امیدوارند که با دادن نکاتی در Reddcoin ، کاربران از تجربه سرگرم کننده و معاملاتی کمتری برخوردار شوند..

چالش های پیش رو

برای اینکه واقعاً خاموش شوید و یک اثر شبکه کافی بدست آورید ، لازم است به کاربرانی که پسوند نداریم ، نکته ها را راهنمایی کنید. تیم توسعه در حال کار بر روی یک نسخه کامل است که به کاربران و سازندگان محتوا اطلاع می دهد که با راهنمایی درباره نحوه مطالبه سکه ها ، نکته ای دریافت کرده اند. علاوه بر این ، ادغام Safari ، IOS و Android و همچنین سایر سایت های رسانه های اجتماعی مانند Instagram در دست انجام است.

مزیت اصلی ReddID بستر های نرم افزاری و مزاحمت مرورگر آن است. بر خلاف بسیاری از راه حل های دیگر ، شما می توانید از لحاظ تئوری از آن در همه دستگاه ها ، وب سایت ها و مرورگرها استفاده کنید. این گستردگی به خوبی می تواند ReddID را به عنوان نرم افزاری واقعی برای اطلاع رسانی و ایجاد محتوا در سراسر وب تنظیم کند.

اگرچه همه اینها بسیار امیدوارکننده به نظر می رسد ، مقیاس بندی نرم افزار بسیار چالش برانگیز است. چه اینکه ، از آنجا که هر نکته ای معاملات زنجیره ای است ، برخلاف راه حل های Lightning Network ، احتمالاً بلاکچین Reddcoin محدودیتی بر ظرفیت ReddID ایجاد می کند. اگرچه اگر تیم بتواند این سد راه ها را حل کند ، ReddID می تواند یک راه حل بسیار مناسب و ارزشمند برای تولیدکنندگان محتوا باشد..

معضل فیات

چیزی که هنوز هیچ یک از این تنظیمات حل نشده است ، پل ارتباطی بین رمزنگاری و فیات است. اکثریت قریب به اتفاق سازندگان محتوا با ارز فیات زندگی می کنند و از آن استفاده می کنند. تا زمانی که هر یک از این سیستم ها توانایی جابجایی بین ارز رمزنگاری شده و فیات را نداشته باشند ، سخت است که مشاهده کنیم سازندگان محتوا به طور دسته جمعی از سیستم های قدیمی دور می شوند.

این بیشتر به دلیل قوانینی مانند KYC و AML بیشتر یک مسئله نظارتی است تا فنی. خوشبختانه برخی از این سیستم ها در حال حل این مشکل هستند.

مطمئناً زمان لازم است که سازندگان محتوا از ارزهای رمزپایه و رهایی که می توانند به وجود آورند ، استقبال کنند.