بیت کوین یک خیابان اصلی برای پولشویی است. حداقل این روایتی است که رسانه های جریان اصلی مردم را تغذیه می کنند. پولشویی احتمالاً به قدمت خود اختراع پول است. طبق تعریف ، پول شویی به معنای این است که منافع ناشایست به نظر می رسد که گویا همه اینها به طور مشروع بدست آمده اند ، صرف نظر از اینکه شما رهبر یک حلقه قاچاق مواد مخدر هستید ، یک جنگ سالار هستید ، یا به سادگی نمی توانید به خاله ثروت خود کمک کنید کیف پول.

ناشناس بودن اینترنت ، متقلبان را به روشهای پیچیده تری برای بیرون بردن غارت از دست مقامات ترغیب کرده است. و به اعتبار آنها ، نبوغ برخی از کلاهبرداران گیج کننده است. اگر می خواهید با این فن آوری بازی کنید ، به عنوان یک علاقه مند به ارزهای رمزنگاری ، نگه داشتن چشم خود را به توپ می پردازد. با این حساب ، بیایید نگاهی به برخی از جرایم ارز رمزنگاری شده بیندازیم و ببینیم برای ایمن ماندن چه کاری می توانید انجام دهید.

کلاهبرداری پولشویی بیت کوین

سیم مبادله

در دنیای دیجیتال ، جامعه به استفاده از دستگاه هایی برای مدیریت هویت عادت کرده است. این معمولاً به معنای اعتبارسنجی حساب های خصوصی شما ، مانند مبادلات بانکی و ارزهای رمزنگاری شده ، از طریق تلفن هوشمند است. تعویض سیم کارت نوعی تقلب است که در آن جعل هویت با ارائه دهنده تلفن شما تماس می گیرند و امیدوارند شماره تلفن شما را به سیم کارت دیگری که اخیراً خریداری کرده اند منتقل کنند.

امروزه برداشتن تقلب در مبادله سیم کارت نسبتاً آسان است

کلاهبرداری مبادله سیم کارت در حال افزایش است. تصویر با مجوز از PublicDomainPictures.

حقه بازان با اعتماد به نفس پایه و اساس این نوع کلاهبرداری را از طریق مهندسی اجتماعی ایجاد می کنند. آنها قبل از اینکه با نماینده شرکت تماس بگیرند ، در طول مسیر به سوالات امنیتی پاسخ دهند ، تا آنجا که ممکن است اطلاعات شخصی در مورد شما جمع کنند.

اگر تاکنون مجبور شده اید شخصاً با این س securityال امنیتی کنار بیایید ، می دانید که پاسخ دادن به آنها دشوار نیست. مبادله سیم کارت برای پولشویی های بیت کوین بسیار سودآور است زیرا به آنها اجازه می دهد حداقل به طور موقت وجوه غیرقانونی را از طریق حساب های قانونی جابجا کنند..

در این مورد چه باید کرد

هر زمان از تلفن خود برای تأیید هویت خود استفاده می کنید ، از چیزی به نام احراز هویت دو عاملی (یا به اختصار 2FA) استفاده می کنید. متأسفانه بسیاری از خدمات ، از جمله بانکی ، برای تأیید اعتبار به پیامک متکی هستند. بدیهی است که پیامک در معرض خطرات مبادله سیم کارت است که در بالا ذکر شد.

روش های ایمن تر مانند برنامه های احراز هویت یا دستگاه های سخت افزاری برای حساب های حساس بسیار توصیه می شوند. یک کلاهبردار باید قبل از اینکه شما را جعل کند ، از نظر جسمی دستگاه شما را بگیرد. نه غیرممکن بلکه بسیار ایمن تر. برای جزئیات بیشتر به مقاله مفصل 2FA ما مراجعه کنید.

باج افزار

Ransomware معمولاً شامل دسترسی هکرها به رایانه قربانی بی خبر است. با این حال ، در موارد شدید می تواند بر روی یک اثر بگذارد زیرساخت های کل شهر. هنگامی که یک مهاجم به دستگاه شما دسترسی پیدا کرد ، آنها داده های شما را رمزگذاری کرده و برای باز کردن قفل آنها باج می خواهند. پرداخت معمولاً در رمزنگاری مورد نیاز است. اگرچه ، خوانندگان باهوش می دانند که بیت کوین برای شروع ناشناس نیست. اما این کلاهبرداران را متوقف نخواهد کرد زیرا تعداد زیادی سکه در آنجا وجود دارد و روش های مختلفی برای پوشش دادن به آهنگ های شما وجود دارد.

یک نمونه جدی از این اتفاق در سال 2017 رخ داد ، زمانی که رمزنگاری WannaCry رایانه های دارای سیستم عامل ویندوز را هدف قرار داد. قبل از اینکه مایکروسافت بتواند این مشکل را برطرف کند ، این حمله بیش از 200000 رایانه را در 150 کشور تحت تأثیر قرار داده است.

کشورهای متأثر از باج افزار WannCry 2017. منبع: ویکی پدیا

کشورهای متأثر از باج افزار WannCry 2017. منبع: ویکی پدیا

در این مورد چه باید کرد

مهمترین راه برای محافظت در برابر این نوع اخاذی ، رعایت بهداشت اینترنت سالم است. بله ، درست خواندید. مراقبت از سلامتی شخصی شما مستلزم سخت کوشی است. ورزش ، تغذیه سالم ، خواب کافی و غیره در هنگام استفاده از وب نیز همین نگرش وجود دارد.

اطلاعات حساس را در کانال های رسانه های اجتماعی ارسال نکنید ، از داده های ارزشمند مانند عکس ها و اسناد کار به طور منظم در دستگاه های خارجی پشتیبان تهیه کنید ، خود را در مورد جدیدترین کلاهبرداری های فیشینگ آموزش دهید و سیستم خود را به روز نگه دارید. شما تصویر را می گیرید.

مبادلات ارز رمزنگاری نشده

لباس ردیابی بلاکچین CipherTrace تخمین می زند که حدود 2.5 میلیارد دلار بیت کوین کثیف از طریق مبادلات غیرقابل تنظیم تمیز شسته شود. این مبادلات با قوانین مشتری و قانون مبارزه با پولشویی آشنا نیست. طبق یکی مطالعه CipherTrace, مبادلات غیرقانونی نیز بیشترین مقدار بیت کوین شسته شده را دریافت کردند.

علاوه بر این ، خدمات فرابورس و مبادلات غیرمتمرکز نیز به کاربران فرصتی برای مبادله رمزنگاری به روشی ناشناس ارائه می دهند. ردیابی بسیاری از این خدمات دشوار است. با این وجود ، نقدینگی می تواند مسئله ای باشد و از وقوع نقل و انتقالات بزرگ جلوگیری کند. اندازه گیری تأثیر این خدمات در پولشویی بیت کوین در بهترین حالت دشوار است.

در این مورد چه باید کرد

علاقه مندان به رمز ارز سخت دوست دارند از خدمات متمرکز و مقامات فاسد شکایت کنند. اگر تاکنون مورد کلاهبرداری یا جرم مرتبط با رمزنگاری قرار گرفته اید ، می دانید که مقامات تحت نظارت یک مزیت عمده دارند: شما شانس بیشتری برای پس گرفتن وجوه خود دارید.

به صرافی های معتبر پایبند باشید. بسیار کمتر احتمال دارد که حساب شما برای پولشویی ربوده شود.

تمیزکاری

اینها فقط چند نمونه از چگونگی بدست آوردن پولهای کثیف از سوی مجرمان است. اما چگونه آن را تمیز می کنند؟ یک رویکرد مشترک ، اختلاط نامیده می شود. میکسرهای بیت کوین ظاهرا قبل از ترکیب مجدد مقدار کامل ، رمزنگاری کثیف را با پرش از بین چندین آدرس کیف پول تمیز می کنند. آدرس نهایی اغلب به وب تاریک ختم می شود که ردیابی آن دشوار است. این فرآیند tumbling نیز نامیده می شود و ارائه دهندگان مختلف این خدمات را البته با پرداخت هزینه ارائه می دهند.

توجه به این مهم است پژوهش این روش را برای پولشویی بیت کوین کاملاً بی تأثیر دانسته است. پس تعجب آور نیست که سکه های دیگری مانند Monero برای ارائه ویژگی های جدی حفظ حریم خصوصی در مواردی که Bitcoin شکست می خورد ، به وجود آمده اند. در مورد روش های دیگر فراتر از اختلاط ، چه کسی می داند. کارشناسان ممکن است هرگز اسرار خود را فاش نکنند.

پولشویی بیت کوین – افکار نهایی

بیت کوین هنوز در مقایسه با ارزهای سنتی یک فناوری جوان است و دارای کلاه نسبتاً کمی در بازار است. اکثریت مردم ، از جمله مجرمان ، پیش از هر چیز با ارزهای فیاتی مانند دلار یا یورو درآمد کسب می کنند. وقتی صحبت از کل بحث پولشویی بیت کوین می شود ، رسانه های اصلی ممکن است تمام نکته را از دست بدهند.

به عبارت دیگر ، ایجاد تمایز مهم است. تقریباً از هر چیزی می توان برای پولشویی استفاده کرد: اتومبیل ، مشاغل ، املاک ، رمزنگاری یا حتی کیف پول های عمه ثروتمند. بیت کوین فقط یک ابزار ، وسیله مبادله است.

بیرون انداختن کودک با آب حمام یک راه حل مناسب نیست. اگر چنین بود ، جامعه هر روز اسکناس های 100 دلاری را در شومینه می سوزاند. گفته شد ، همانطور که در بالا برجسته شد ، بدیهی است که هنوز خطراتی در هنگام برخورد با رمزنگاری وجود ندارد. مطمئن شوید که در آن لیست لباسشویی نیستید.