بهره وری کشاورزی روشی است برای مهار ارزهای رمزنگاری بیکار مانند سکه ها ، توکن ها ، پول های ثابت و قرار دادن این دارایی ها در یک صندوق مالی غیرمتمرکز که اغلب نرخ های بهره را ایجاد می کند که بین 0.25٪ محافظه کارانه برای توکن های کمتر محبوب و بالاتر از 142٪ برای برخی MKR است وام.

نرخ های وام رمزنگاری شده در نرخ دفی

لیست کاملی از نرخ بهره و پروژه ها را می توانید در اینجا مشاهده کنید Staked.us و DefiRate.

درآمد منفعل از وام و سهام DeFi تضمین نشده است و بازده واقعی به روش هر پروتکل بستگی دارد. خطرات باعث از دست رفتن بازده وعده داده شده به دلیل کندی معاملات یا بی ثباتی بازار یا حتی از دست دادن کل وثیقه شما می شود.

برای درک تولید محصولات زراعی ، می توان از طریق مالی سنتی مقایسه کرد: پول توسط یک بانک مرکزی صادر می شود و سپس بانک های تجاری این وجوه را به مشاغل و افراد وام می دهند. بانک ها برای آن وام ها نرخ سود می گیرند و بنابراین سود می برند.

در اقتصاد رمزنگاری DeFi, یک کشاورز بازده نقش یک بانک را بازی می کند ، وجوه خود را برای تقویت استفاده از سکه و نشانه وام می دهد. بنابراین ، هر صاحب ارز رمزنگاری شده می تواند وجوه شخصی خود را در حالی که در فعالیت وام نیز مشارکت دارد ، نگه دارد و اساساً به یک بانک تجاری یک نفره تبدیل شود. این جریان ارزش را در سیستم اکوسیستم غیرمتمرکز افزایش می دهد ، که به نوبه خود بازدهی برای وام دهنده ایجاد می کند.

“کشاورزی” به معنی سود سالانه بالا در هنگام تأمین نقدینگی برای پروژه های مختلف است. به نوعی ، تولید محصول شبیه به روال سنتی ذخیره سازی سکه است ، جایی که کاربر کنترل دارایی خود را حفظ می کند ، اما در ازای بازده آن را به طور موقت قفل می کند.

تولید محصول به سرعت به یکی از موارد مورد علاقه علاقه مندان و سرمایه گذاران ارز رمزپایه تبدیل شده است ، که اغلب به دلیل ارائه “سودهای سریع” نظری در پی خطر بالا تبلیغ می شوند..

آیا تولید محصول ارزش آن را دارد؟ بیایید در مکانیک کشاورزی عملکرد غوطه ور شویم تا بتوانید در مورد محصول عملکرد و نحوه عملکرد آن آموزش بیشتری کسب کنید.

در این مقاله ، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

  1. رابطه عملکرد کشاورزی با DeFi
  2. کشاورزی عملکرد چگونه کار می کند
  3. آیا بودجه شما ایمن است?
  4. خطرات وام های غیرمتمرکز
  5. بهترین پروژه های DeFi برای تولید محصول
  6. آینده کشاورزی محصول

آیا عملکرد کشاورزی DeFi است?

تولید محصول مفهومی نسبتاً جدید در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است و این اصطلاح در سال 2020 وارد فرهنگ لغت محبوب دنیای ارزهای رمزپایه می شود.

DeFi ، یک کپی بلند پروازانه از سیستم مالی سنتی ، کاملاً در پروتکل های غیرمتمرکز اینترنت است. به جای مشکلات قانونی و واسطه های شخص ثالث ، DeFi ورود بدون مانع برای مواجهه با خطر را ارائه می دهد.

DeFi یکی از موارد استفاده از پروتکل Ethereum است. امکان انجام معاملات ارزان و بدون مرز ، ایجاد استارتاپ هایی را که سعی در تقلید از بانک ها و کارگزاران مالی داشتند ، تحت فشار قرار داد. برنامه های DeFi در جهات مختلف از جمله الگوریتم های جدید معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، تجارت مشتقات ، معاملات حاشیه ای ، انتقال پول و از همه مهمتر بازارهای وام منشعب شده اند..

DeFi Pulse – رشد DeFi در سال 2020

وام ارز رمزنگاری شده به دلیل دو پروژه بزرگ – سازنده DAO و مرکب – وارد مرحله بلوغ عملکردی شد..

سایر سیستم عامل های مهم DeFi ، حساب های وام ارز رمزنگاری شده و سود رمزنگاری شده را در سیستم عامل های کاربرپسند منفرد مانند شبکه سلسیوس و BlockFi ترکیب می کنند. این دو شرکت در یک صنعت پیشرو هستند که ارائه بیش از 6٪ در BTC و 8.6٪ در سکه های ثابت مانند USDC و USDT استاندارد صنعت محسوب می شود.

یکی دیگر از جنبه های مهم DeFi و تولید محصول ، پروژه های تجاری و مبادلات غیرمتمرکز است. این پروژه ها همچنین تولید محصول دارند ، اما از نقدینگی برای تجارت استفاده می شود. پروژه های برجسته شامل Bancor ، Augur و UniSwap هستند.

بنابراین ، کشاورزی از کجا بازی می کند؟?

عملکرد کشاورزی چگونه کار می کند

عملکرد محصول بستگی به ورودی و خروجی یک دارایی لنگر خاص ، معمولاً DAI, سکه ای دلاری که از پروتکل Maker DAO نشات گرفته است. از آگوست 2020 ، سپرده های سپرده ETH و BAT پشتیبانی می شود و برای وام ، آربیتراژ یا معاملات الگوریتمی مورد استفاده قرار می گیرد. میخ دلار DAI با تنظیم یک مقدار بصری برای هر رمز ، 1 دلار ، سیستم را قابل پیش بینی می کند. تولید محصول به وثیقه ETH یا نشانه دیگری بستگی دارد که برای وام استفاده می شود و درآمد منفعل ایجاد می کند.

کاربر DeFi معمولاً با استفاده از افزونه مرورگر MetaMask سکه های انتخاب شده را قفل می کند. قفل کردن وجوه به معنای برقراری ارتباط کیف پول با یک قرارداد هوشمند در شبکه Ethereum است. بسته به منطق قراردادهای هوشمند ، روشهای مختلفی برای استخراج ارزش وجود دارد ، اگرچه سنتی ترین روش اخذ نرخ سود برای وام ارز رمزپایه است. کاربران برای معامله در شبکه Ethereum هزینه هایی را پرداخت می کنند و به دلیل علاقه زیاد ، این هزینه ها ممکن است به سرعت افزایش یابد یا شبکه را بیش از حد متراکم کند تا بتواند با موفقیت مشارکت کند..

در اواسط مارس 2020 ، قیمت های ETH به شدت کاهش یافت و طوفانی کامل از وحشت بازار ایجاد کرد راه اندازی الگوریتم های متعدد در پلت فرم Maker DAO. شبکه Ethereum نیز سرعت معاملات را کاهش داد و به مالکان اجازه افزایش وثیقه خود را نداد. سپرده های متعدد (معروف به طاق) منحل شد و DAI برای مدت کوتاهی میخ دلار خود را از دست داد.

در صورت کاهش قیمت ها ، وثیقه بیش از حد 150 درصدی می تواند تا حدودی به جبران خطر کمک کند. پروژه هایی مانند DeFi Saver می توانند به طور خودکار وثیقه را برای جلوگیری از تصفیه افزایش دهند. انحلال وقتی اتفاق می افتد که حداقل نیاز وثیقه به دلیل نوسان قیمت از بین برود.

DeFi تمایل دارد در قیمت دارایی های صعود کننده آب و هوا بهتر کار کند ، زیرا وثیقه ای که برای تولید محصول قفل شده ایمن تر است. به عنوان مثال ، اگر قیمت های ETH 33٪ کاهش یابد ، این امر باعث از بین رفتن بیشتر سپرده های سازنده DAO می شود. نوسانات كوچكتر قیمت نیز به این معنی است كه برگزاری ETH در طولانی مدت می تواند سودآورتر از كشاورزی باشد.

الكساندر ایوانف ، بنیانگذار پروتكل WAVES ، DeFi را با دیوانگی عرضه اولیه سكه (ICO) مقایسه می كند. ایوانف هنوز به آینده خوشبین است و فقط به دلیل اشتیاق غیر منطقی نسبت به حباب دیگری هشدار می دهد.

لطفا اجازه دهید حباب جدید ICO ایجاد نکنیم #DeFI

– ساشا ایوانف (sasha35625 @) 23 ژوئن 2020

تفاوت بین ICO و کشاورزی عملکرد این است که سکه ها می توانند تقریباً در هر زمان از پروتکل DeFi خارج شوند ، در حالی که شرکت در ICO به معنای مبادله ETH یا BTC با رمز جدید است..

رمز جدید فقط با معامله قابل بازگشت است ، پس از آنکه در صرافی وارد شد. در DeFi ، توکن ها با بدست آوردن جفت ارز در بورس UniSwap ، یک پروتکل تجارت غیرمتمرکز و خودکار ، بلافاصله مایع می شوند..

آیا وجوه شما در حین بهره وری مطمئن است?

انواع سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه خطراتی را به همراه دارد.

در DeFi ، وام دهنده همیشه کنترل وجوه خود را کنترل می کند ، زیرا عملیات در قراردادهای هوشمند خودکار اتفاق می افتد و نیازی به نظارت اشخاص ثالث ندارد. برخلاف فروش توکن ، شخص تقریباً در هر زمان می تواند وثیقه خود را پس بگیرد.

با این حال ، قراردادهای هوشمند می توانند نحوه و زمان وثیقه خود را پس بگیرند ، بنابراین باید از ورود به سیستم مطلع شوید ، به ویژه در موارد تصفیه.

خطرات تولید محصول چیست?

قفل کردن وجوه خود در طاق و استفاده از قراردادهای هوشمند ذاتاً خطرناک است. سو explo استفاده از قرارداد هوشمند ، که از منطق قرارداد برای ایجاد بازده بالا سو abuse استفاده می کند و تصفیه ها تهدید بزرگی برای وجوه وثیقه است. خطر بزرگ دیگر ، میخ دلار ثابت DAI است که باید ارزش 1 دلاری خود را حفظ کند. شکستن میخ 1 دلار ارزش وام ها را کاهش می دهد ، و فروش وحشت و حذف سریع نقدینگی را ایجاد می کند.

رونق DeFi همچنین با استفاده از قراردادهای هوشمند جدید که منجر به سو mal عملکرد شدند ، چندین پروتکل آزمایش نشده را به ارمغان آورد. سیب زمینی شیرین پروتکل DeFi نزدیک به 300 میلیون دلار بودجه جذب کرد, اما به دلیل رفتار قرارداد هوشمند پیش بینی نشده ، منجر به چاپ هزاران میلیارد توکن اضافی شد. پروژه های دیگر نیز قراردادهای هوشمند آزمایش نشده را منتشر می کنند که ممکن است منجر به ضرر وجوه شود.

یکی دیگر از نگرانی های مهم ، یک توسعه جدیدتر است: صندوق Compound DeFi بیش از این را نشان می دهد 1.3 میلیارد DAI در بازارهای وام و وام آن ، در حالی که در اطراف وجود دارد 421 میلیون DAI سکه های ایجاد شده از 14 آگوست 2020. این وضعیت شبیه یک حباب بدهی است که در آن دارایی های ارزهای رمزپایه از طریق فرآیند وام ایجاد می شود ، بنابراین ارزشی در گردش است که به طور مصنوعی توسط کشاورزان عملکرد تقویت می شود.

این وضعیت ممکن است به میخ دلار DAI فشار وارد کند و در صورت تصفیه ها ، عواقب جدی تری ایجاد کند. تاکنون ، از اوت سال 2020 ، حرص و طمع و رونق قیمت امکان رشد سریع ترکیب DeFi را فراهم می کند.

بهترین پروژه ها برای تولید محصول چیست؟

سازنده DAO یکی از اولین تلاش های موفق در زمینه اعطای وام به ارزهای رمزپایه است. در ابتدا ، وام دهی DAI با پشتیبانی ETH عمده سرمایه را به DeFi می کشاند.

مرکب ، یک بستر وام مشابه ، بلافاصله پس از آن دنبال شد. مرکب فراتر از وام نیز تکامل یافت و رمز تشویقی خود را راه اندازی کرد. این باعث انفجار در بودجه DeFi بین 15 جولای و اوایل ماه اوت, هنگامی که میزان وجوهی که در مزرعه عملکردی قفل شده بود ، دو برابر شد ، از تقریباً 2 میلیارد دلار به بالای 4 میلیارد دلار.

هر دو کمپاند و سازنده DAO بر اساس ارزش قفل شده و مارک های معروف خود برای کسب مقام برتر در DeFi به رقابت پرداختند. از نظر معاملات الگوریتمی, پروژه ها مانند Augur ، Bancor و dy / dx در فضای رمزنگاری برجسته هستند.

متناوباً ، و نه به ویژه “بهره وری از مزرعه” ، سیستم عامل های وام غیرمتمرکز و حساب های بهره رمزنگاری شده مانند BlockFi و Celsius بیش از 8.6٪ APY را برای پول های ثابت بدون بسیاری از عوارض کشاورزی که در این مقاله ذکر شده ارائه می دهند ، بنابراین آنها ارزش بررسی این که کوچه شماست را دارد.

افکار نهایی – آینده کشاورزی با عملکرد چیست؟

همه چیز در دنیای ارزهای رمزنگاری شده خیلی سریع اتفاق می افتد و به نظر می رسد که تولید محصول در یک چشم به هم زدن به جریان اصلی جریان اصلی تبدیل شده است.

اگر فردی مجبور به پیش بینی آینده عملکرد کشاورزی شد ، توصیه می کنیم همه احتمالات را بررسی کنید – مثبت و منفی.

به عنوان مثال ، تولید محصول می تواند در غیر این صورت نشانه های بیکار را بسیج کند و به طور بالقوه درآمد منفعلانه ای برای دارندگان آنها ایجاد کند.

از طرف دیگر ، احتمالات منفی از حوادث بحرانی مانند سقوط قیمت ها یا بهره برداری هایی است که می توانند قرارداد هوشمند را فریب دهند و سود حاصل از وثیقه ها را بدست آورند. DeFi تنظیم نشده است و از حمایت های قانونی همراه با م institutionsسسات مالی متمرکزتر برخوردار نیست.

به عنوان مثال ، نشانه های DeFi به عنوان اوراق بهادار محسوب نمی شوند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هیچ اقدام قاطعی علیه آنها انجام نداده است.

در حالی که برخی از پروژه های تولید محصول کاملاً تثبیت شده و بیشترین وثیقه را به خود اختصاص داده اند ، الگوریتم های جدید DeFi دائماً ظاهر می شوند. برخی از DeFistartup ها از قراردادهای هوشمند کپی شده و بدون حسابرسی استفاده می کنند و خطراتی را برای عملیات و اثرات غیر منتظره ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، پروژه تولید محصول YAM اخیراً خراب شده و برخی از وثیقه های بازار را با خود همراه کرده است.

در آگوست سال 2020 ، پلت فرم WAVES به DeFi گسترش یافت. لیست طولانی از نشانه های ICO قبلی که برای اشکال مختلف DeFi مورد استفاده قرار گرفتند ، شروع با BAT ، LINK ، 0x ، شبکه سایبر. لیست کاملی از فعال ترین و فعال ترین توکن های DeFi را می توانید در اینجا مشاهده کنید CoinGecko.

تولید محصول یک رویکرد مزدور مانند ارز رمزنگاری شده است ، جایی که افراد خطرپذیر بیشترین بازده را جستجو می کنند و باعث نوسان قیمت رمز در طول مسیر می شوند. بسیاری از پروژه های DeFi هنوز در مراحل نوپایی خود قرار دارند و درک آنها بسیار دشوار است ، با این حال بسیاری از تازه واردان برای تهیه یک قطعه از پای هجوم می آورند. ما به خوانندگان خود توصیه می کنیم که تحقیقات خود را در مورد پیچیدگی های هر سیستم عامل انجام دهند – هیچ بودجه ای را که توانایی از دست دادن آن را ندارید قفل نکنید.