DigixDAO چیست؟ | راهنمای مبتدیان

DigixDAO چیست?

DigixDAO قصد دارد ارز رمزنگاری شده جدیدی ایجاد کند که توسط شمش ​​های واقعی طلا پشتیبانی شود. DigixDAO یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز Digix است ، گروهی غیرمتمرکز از شرکت کنندگان که درباره نحوه رشد اکوسیستم جهانی Digix تصمیم گیری می کنند. شرکت کنندگان توکن های DGD را در “اولین انبوه مردم در بلاکچین Ethereum. ”

دارندگان رمز DGD درمورد هرگونه پیشنهادی که به DigixDAO ارسال شود ، تصمیماتی را اتخاذ می کنند. به عنوان پاداش رأی دادن و تصمیم گیری در رشد Digix ، دارندگان DGD پاداش های مربوط به DGX را دریافت می کنند ، نشانه ای که نشان دهنده 1 گرم طلا است. هدف آنها از طلا تأمین ثبات و ذخیره ارزش در فضای ارزهای رمزپایه است. بیت کوین اغلب به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود ، اما در این راهنما ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه DigixDAO مالکیت شما را بر طلای واقعی رقم می زند.

آرم DigixDAO

اثبات دارایی

به منظور توزیع توکن های DGX که نشان دهنده 1 گرم طلا هستند ، Digix از Proof of Asset (PoA) استفاده می کند. این فرایند شامل ثبت دارایی در بلاک چین Ethereum و ایجاد آن است کارت های دارایی PoA. “کارت های دارایی با استفاده از امضای دیجیتال متوالی از اشخاص موجود در زنجیره بازداشت ، یعنی فروشنده ، متولی ، حسابرس, که با اثبات خرید و سپرده های ارائه شده بیشتر تأیید می شوند و برای ثبت دائمی در سیستم پرونده بین سیاره بارگذاری می شوند. ”

فروشنده, ValueMax سنگاپور ، یک شرکت در فهرست عمومی است که میله های شمش طلا دارای گواهینامه بازار شمش لندن را می فروشد.

مستقل ممیز، مامور رسیدگی, بازرسی Bureau Veritas ، هر سه ماه یکبار کیفیت و مقدار طلا را بررسی می کند.

شرکت کننده خزانه متولی, خانه امن, در سنگاپور واقع شده است. طاق آنها می تواند تا 30 تن طلا ذخیره کند ، اما در آینده ، Digix به دنبال باز کردن طاق های بیشتری در سراسر جهان برای تعدیل مقررات است.

خانه ی امن

در کل کارت های اثبات کارت های ذخیره شده در بلاک چین Ethereum حاوی موارد زیر است:


  • مهر زمان ایجاد کارت
  • SKU از میله طلا
  • شماره سریال میله
  • امضای دیجیتالی زنجیره ای حضانت (فروشنده ، متولی ، حسابرس)
  • رسید خرید
  • اسناد حسابرسی
  • رسید سپرده
  • هزینه های ذخیره سازی سررسید

نشانه های DGX

اکنون که از نحوه ایمن سازی طلا مطلع شدیم ، زمان ساخت نشانه های DGX فرا رسیده است. توکن های DGX با یک قرارداد هوشمند ایجاد می شوند که کارت های PoA را دریافت می کند و برای هر گرم طلا توکن های DGX تولید می کند. به عنوان مثال ، اگر کارت 100 گرم PoA به قرارداد هوشمند ارسال شود ، 100 نشانه DGX ایجاد و به کیف پول Ethereum ارسال می شود. این بدان معناست که Digix درگیر ذخایر کسری نیست. هر علامت DGX همیشه نشان دهنده 1 گرم طلا است و به 0.001 گرم تقسیم می شود.

توکن های DGX با دو مجموعه کارمزد همراه با ذخیره سازی و تضمین طلا ارائه می شوند. در هنگام انتقال DGX با کیف پول Ethereum ، یک هزینه معلولیت وجود دارد که سالانه 0.60٪ و همچنین معامله 0.13٪ است. با این حال ، Digix خواهد کرد هزینه های ذخیره سازی را موج می زند در طول سال اول فعالیت.

بعداً در مورد نحوه انتقال هزینه های DGX به دارندگان DGD بحث خواهیم کرد.

به جای استفاده از کارت های PoA برای تولید توکن های DGX ، روند معکوس نیز در دسترس است. استفاده مجدد از توکن های DGX در کارت های PoA و سپس شمش های طلای فیزیکی برای شما 1 توکن DGX هزینه دارد. شمش طلا که ادعا می کنید باید چند برابر 100 گرم باشد و می توانید نوار طلای خود را شخصاً تحویل بگیرید یا بسته به کشور ، برای شما ارسال شود.

نشانه های DGX نقطه اصلی DigixDAO است و هدف آن حل دو مشکل است. آنها می خواهند مالکیت و انحلال دارایی های طلا را آسان تر و ارزان تر کنند و در عین حال ثبات مورد نیاز ارزهای رمزپایه را نیز فراهم کنند. اگرچه هنوز برای خرید در دسترس نیست ، انتظار می رود توکن های DGX در سه ماهه اول سال 2018 منتشر شوند.

رمز DGX

نشانه های DGD

دارندگان DGD می توانند در مورد نحوه تخصیص بودجه DigixDAO رأی دهند. دارندگان رمز DGD می توانند “تصمیمات مدیریتی فعال به پیشنهادات ارائه شده به DigixDAO. ”

با این حال ، در مورد جوایز دارندگان DGD که پروپوزال های پروژه را تأیید و تأیید می کنند ، سردرگمی وجود دارد. س FAالات متداول جهانی Digix می گوید: “هر نشانه با سهمی پیش بینی شده به شما پاداش می دهد هزینه معامله DigixDAO در Digix Gold ، با نشانه های طلای DGX نشان داده شده است. “

همچنین برنامه هایی برای گنجاندن “هزینه های کاهش قیمت به عنوان بخشی از ساختار تخفیف به دارندگان رمز DGD. “

سالات متداول همچنین برای “مشارکت در پیشنهادات ، پاداش با نشانه های DGX تعلق می گیرد.”

با این حال ، در فوریه 2018 تیم Digix در پست ارسال کرد متوسط “ما می خواهیم بیشتر تأکید کنیم که DGD” درآمد منفعل “یا” سود سهام “،” حقوق سود کمیسیون DGX معامله شده “ارائه نمی دهد.”

در پست ذکر شده است در عوض شما می توانید جوایز Digix مانند “تخفیف یا تخفیف DGX” را دریافت کنید.

در حال حاضر مشخص نیست که از نظر به دست آوردن DGX ارزش تخفیف ها چقدر است. آنچه مشخص است ، صرف نظر از اینکه پاداش در چه دردی خواهد بود ، این است که آنها منفعلانه دریافت نمی شوند و باید هر سه ماه یکبار مطالبه شوند. پس از راه اندازی توکن های DGX ، اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی شروع رای دادن به دارندگان DGD در حاکمیت DGD و دریافت جوایز آنها وجود خواهد داشت..

تاریخ

Digix در دسامبر 2014 در سنگاپور گنجانیده شد و فروش گسترده DGD در تاریخ 30 مارس 2016 انجام شد. این اولین سازمان گسترده و بزرگ خودمختار توزیع شده بود که در شبکه Ethereum میزبانی شد. این فروش قصد داشت به مدت 30 روز ادامه داشته باشد اما فقط در مدت 12 ساعت با 5.5 میلیون دلار سقف فروش روبرو شد ، 1.7 میلیون نشانه DGD فروخت و 300،000 برای تیم Digix رزرو کرد.. تعهداتی که بیش از 15،000 دلار ارسال کرده اند ارزش Ether یک نشان ویژه دریافت کرد که به آنها امکان می دهد پیشنهادهایی را به DigixDAO ارائه دهند.

خوب یا بد ، با دیدن کلمه DAO ، ممکن است به فکر هک باشید. در ژوئیه 2017 ، بیش از 4000 DGD واقعاً بود به سرقت رفته به دلیل آسیب پذیری در قرارداد هوشمند crowdsale. سرانجام این اشکال برطرف شد و علامت ها به 35 آدرس آسیب دیده بازپرداخت شدند.

در سال 2018 ، Digix با انتشار طلای توکن در قالب توکن DGX به یک لحظه حساس در تاریخ خود نزدیک می شود. یک مسابقه برای تبدیل شدن به معتبرترین سکه پایدار در ارز رمزنگاری شده وجود دارد بنیانگذار Digix گفت ، “اگر بخواهیم یكی را برای مدت طولانی تری برون یابی كنیم ، ثبات طلا به عنوان پرچین در برابر خطرات ژئوپلیتیك و اقتصادی بدون چون و چرا است.”

تیم جهانی دیجیکس

دیجیکس تیم مستقر در سنگاپور توسط سه بنیانگذار هدایت می شود: Kai C. Chng ، Anthony Eufemio و Shaun Djie. Kai C. Chng فارغ التحصیل دانشکده تجارت NYU است و تاجر سابق HSBC است. او به دلیل اعتقاد جدی به فناوری بلاکچین اوراق بهادار شغلی خود را ترک کرد. آنتونی یوفمیو از USC Viterbi فارغ التحصیل شد و بیش از 18 سال در زمینه تولید نرم افزار کار کرده است. شان دیجی “هماهنگ کننده اصلی بزرگترین گروه ملاقات Ethereum در آسیا” و یکی از همکاران “تحقیقات ملت هوشمند” برای دولت سنگاپور است.

تیم جهانی دیجیکس

عرضه سکه و پایداری

2 میلیون رمز DGD وجود دارد که 15٪ به توسعه دهندگان اختصاص یافته است. با این حال ، اگر DigixDAO به بودجه بیشتری احتیاج داشته باشد و اکثر شرکت کنندگان موافقت کنند ، پس می توان یک توزیع دیگر توکن DGD را برگزار کرد.

عرضه توکن های DGX به تقاضای طلا و اندازه طاقهای آنها بستگی خواهد داشت. اولین خرکی که Digix با آن کار می کند می تواند حدود 2 میلیارد دلار طلا در خود جای دهد ، بنابراین اگر استاندارد طلای جدید DGX محبوب شود ، آنها باید به طاق های بیشتری گسترش دهند.

اگر رمز DGX با موفقیت نشان دهنده طلا باشد ، برنامه هایی برای ایجاد نشانه های بیشتر برای نقره و سایر فلزات گرانبها نیز وجود دارد.

0.13٪ کارمزد معاملات و یک سوم هزینه های demurarage در DGX به عنوان پاداش DigixDAO تعلق می گیرد. تا حد پایداری رمز DAO و DGX ، حداقل 80٪ DGD دارندگان به تصفیه رأی می دهند DAO ، سپس دارندگان DGX یا در میله های طلا ، فیات یا ارز رمزپرداخت شده بازپرداخت می شوند.

پروژه های آینده و نقشه راه

ایجاد توکن های DGX فقط ابتدای Digix Global است. هنگامی که یک سکه پایدار به ارز رمزپایه معرفی شد ، امکانات بی پایان هستند.

وراثت ثروت

Digix قصد دارد سوئیچ یک مرد مرده را برای انتقال ثروت به یک آدرس Ethereum به انتخاب شما ارائه دهد. اگر برای مدت زمان مشخصی به شبکه Digix دسترسی نداشته باشید ، قرارداد هوشمند DGX شما را به طور خودکار به کیف پول وارث ارسال می کند.

بازیگونهسازی

دیجیکس دوست دارد به جای استفاده از طلای Warcraft ، توسعه دهندگان بتوانند از طلای واقعی به عنوان ارز درون بازی خود استفاده کنند.

سپردن

“توکن های DGX می توانند نوسانات بهتر و کمتری را ایجاد کنند ذخیره ارزش برای Escrow خدمات در بلاکچین. “

مشارکت با سکه های پایدار

Dai Stablecoin توسط Dai پشتیبانی می شود وثیقه. دای قصد دارد “یک سکه پایدار غیر متمرکز ایجاد کند که به 1 دلار متصل شود و با وثیقه متنوع در زنجیره پشتیبانی شود.”

وام و سرمایه گذاری خرد

نوسانات فعلی ارزهای رمزپایه باعث می شود که آنها برای اهداف وام کمتر از ایده آل باشند. با این حال ، دیجیکس معتقد است که می تواند یک صنعت جدید مبتنی بر وام دادن به توکن DGX با ثبات تر باشد.

رقابت

Digix Global دو رقیب اصلی دارد. در حال حاضر م alreadyسساتی وجود دارند که طلا می فروشند ، مانند GoldMoney ، رهبر بازار ذخیره سازی دیجیتال طلا ، دارایی های 2 میلیارد دلاری را در اختیار دارد. آنها همچنین در بورس اوراق بهادار تورنتو هستند. GoldMoney نوعی کارت نقدی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد طلاهای خود را خرج کنید. این شرکت مستقر در کانادا به طور منظم و مستقل از دارایی های مشتری حسابرسی می کند اما از هیچ فناوری بلاکچین برای ذخیره اطلاعات در منابع شخصی استفاده نمی کند.

رقیب اصلی دیگر Tether ، محبوب ترین سکه “پایدار” از نظر حجم است. با این حال ، با احضار اخیر Tether ، فضای باز برای رقبا وجود دارد.

تاریخچه تجارت

در ژانویه 2018 ، اکثریت قریب به اتفاق بازار ارزهای رمزپایه خراب شد. DGD تنها سکه در میان 100 ماده برتر بود که در آن زمان ارزش خود را افزایش داد. شاید این یک شاخص اولیه باشد که نشان می دهد مردم در زمان عدم اطمینان بازار به دنبال طلا به عنوان پناهگاهی امن خواهند بود. قیمت ICO DGD حدود 3 دلار بود ، اما در سال 2018 ، DGD به بالاترین رقم بیش از 400 دلار رسید. هنگامی که Digix سرانجام توکن های DGX را تحویل داد و جوایز شرکت کنندگان DGD شروع به کار کرد ، ممکن است تقاضای حتی بیشتری برای DigixDAO مشاهده کنیم.

از کجا می توانی آن را بخری?

اکثریت قریب به اتفاق حجم DGD در Binance و Huobi صورت می گیرد. در Binance DGD هر دو جفت BTC و ETH دارد. هنگامی که DGX به صورت زنده آغاز شود ، از طریق بازار دیجیکس برای خرید با اتر در دسترس خواهد بود.

از کجا می توانید آن را ذخیره کنید?

هر کیف پول شخص ثالثی که به نشانه های سفارشی Ethereum اجازه می دهد ، می تواند نشانه های DGD و DGX ERC20 را ذخیره کند. می توانید از imToken برنامه تلفن همراه یا MyEtherWallet.

افکار نهایی

در سال 1971 آمریکا ارتباط بین دلار و طلا را به طور کامل قطع کرد. تقریباً 50 سال بعد Digix قصد دارد استاندارد طلا را بازگرداند. ارز رمزنگاری شده دلار طلا نه تنها ثبات را ایجاد می کند بلکه می تواند منجر به توزیع فلزات و کالاهای دیگر شود. با ثبات و ذخیره ارزش در زنجیره بلوکی ، کل اکوسیستم برنامه ها امکان پذیر است. با این حال ، باید دید که آیا ارزهای رمزپایه را می توان طلای آینده دانست ، یا اینکه طلا است طلای آینده.

منابع اضافی

متوسط

Reddit

توییتر

گیتهوب

تلگرام

اختلاف

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map