استخراج اتریوم ممکن است به پایان عمر خود برسد

شبکه Ethereum به طور مداوم در حال رشد است و هشدار و دشواری شبکه طی چند ماه گذشته با گسترش استخراج و توسعه بیشتر کارآفرینان ، شکوفا شده است. هر دو معیار از ابتدای 2018 تقریباً دو برابر شده اند (این منطقی است ، زیرا برای پیگیری دقیق یکدیگر طراحی شده اند) هرچند برخی این افزایش سریع را به معرفی مخفیانه ماینرهای ASIC توسط Bitmain قبل از انتشار رسمی فن آوری برای فروش نسبت می دهند.

نمودار Ethereum Hashrate آوریل 2018

ما در ماه گذشته شاهد کاهش میزان هشدار و دشواری هستیم ، احتمالاً در نتیجه برنامه های سازنده برای دور شدن از اثبات کار ، احتمالاً در نتیجه انتقاداتی که Ethereum از کسانی که معتقد به جوان تر هستند دریافت کرده است ، سیستم عامل های کاملتر dapp ممکن است به مدیر فعلی پول خود را بدهند. علت آن هر چه باشد ، قطعاً چشم انداز استخراج Ethereum تغییر کرده است و اگر به فکر شروع یک عملیات هستید ، باید ملاحظاتی وجود داشته باشد.

ASIC ها و اینکه چگونه ممکن است بازی را تغییر دهند

سخت افزار استخراج ASIC این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برخی ادعا می کنند که معرفی سخت افزار تخصصی به منظور متمرکز کردن استخراج از طریق بهره مندی از عملیات بزرگ نسبت به کاربران عادی است. برخی دیگر استدلال می کنند که توسعه ASIC همیشه یک پیشرفت اجتناب ناپذیر و طبیعی فناوری معدن بوده است.

نتیجه تصویر برای antminer e3تا همین اواخر ، استخراج ASIC چیزی نبود که جامعه Ethereum مجبور باشد با آن سر و کار داشته باشد ، اگرچه قطعاً چیزی بود که آنها در نظر گرفته بودند. با این حال ، در اوایل آوریل ، Bitmain ، بزرگترین تولید کننده سخت افزار ASIC ، استخراج Antminer E3 Ethereum ASIC را منتشر کرد. اگرچه آنها فروش معدنچی جدید را از نظر تعداد و جغرافیا محدود می کنند ، اما فقط طول می کشد تا Ethereum ASIC گسترده شود.

ویتالیک در ASIC ها

Vitalik Buterin ، خالق Ethereum ، مدت مدیدی است که در مورد ورود نهایی فناوری ASIC به بازی استخراج Ethereum ابراز نگرانی می کند و از نظر تأثیر آنها در آینده شبکه بی توجه است.

مسئله استخراج ASIC در وضعیت فعلی و دلیلی که بسیاری از افراد در جامعه از تأثیرات متمرکز کردن آن می ترسند ، در حقیقت ، ارتباطی به ASIC و ارتباط بیشتری با تولیدکنندگان ASIC ندارد. Bitmain بزرگترین سازنده ASIC در بازار است و بنابراین توانسته است مقدار زیادی از معادن را در استخرهای استخراج خود متمرکز کند. راه حل این مسئله مبارزه با اثربخشی ASIC ها در سطح پروتکل نیست ، بلکه تشویق ورود رقبا به Bitmain است..

در یک پست وبلاگ از کل راه بازگشت به سال 2014 ، ویتالیک بیان می کند که چگونه کسانی که معاملات را به شبکه ارسال می کنند می توانند با ارسال معاملات ناسازگار با برخی از سیستم های ASIC “چاه را مسموم کنند” و اضافه می کند که “نکته خوب این است که دلیلی وجود دارد که چرا مردم هزینه های معامله برای انجام این کار: هر شرکت ASIC فردی انگیزه مسموم کردن چاه را برای رقبای خود دارد. “

برای مقاومت در برابر ASIC باید چنگال Ethereum باشد?

اخیراً ، پروژه Monero از طریق یک چنگال بحث برانگیز پیرامون مسئله مقاومت در برابر ASIC عبور کرد. توسعه دهندگان تصمیم گرفته اند الگوریتم استخراج را تغییر دهند تا ASIC ها را بی فایده جلوه دهند ، در حالی که چندین گروه تصمیم گرفتند الگوریتم اصلی را با چنگ زدن سکه حفظ کنند..

به نظر می رسد بیشتر توسعه دهندگان و جامعه Ethereum در توافق نظر دارند که این کار ضروری نیست. آنها معتقدند که استخراج کننده ASIC فقط سه برابر کارآمدتر از کارتهای گرافیک معدنکاری محبوب است و بنابراین ، از نظر متمرکز کردن سریع استخراج ، تهدید بزرگی نیست..

طبق گفته ویتالیک ، در عرض چند ماه ، این سوال که چه کسی در حال استخراج Ethereum است حتی مسئله ای نخواهد بود. پروتکل کاسپر ، انتقال Ethereum به یک مدل اجماع اثبات سهام ، گزارش شده است که در آخرین مراحل آزمایش است و باید طی ماه های گذشته زنده باشد.

کاسپر و قصد دارد از معدنکاری دور شود

آرم اتریوم کاسپر

دور شدن از مکانیزم اجماع اثبات کار به سیستم اثبات سهام همیشه بخشی از نقشه راه طولانی مدت پروژه Ethereum بوده است. ارتقا protocol پروتکل Casper PoS قرار است زمانی در سال 2018 منتشر شود ، در آن زمان استخراج Ethereum سود کمتری خواهد داشت. جاده کاسپر یک مسیر طولانی و خطرناک بوده است ، اما تأخیرها و اعلامیه ها بسیار زیاد است ، اما به نظر می رسد توسعه دهندگان و رهبر آنها Buterin مطمئن.

کسپر در مراحل منتشر می شود ، اولین مرحله شبکه را به یک پروتکل ترکیبی PoW / PoS منتقل می کند که جوایز استخراج را از 3ETH / block به 0.6ETH / block کاهش می دهد. در نهایت ، مرحله دوم Casper استخراج را از معادله کاملاً حذف می کند.

بنابراین … آیا باید استخراج Ethereum را شروع کنم?

هنگامی که استخراج Ethereum دیگر نباشد ، کسانی که در ASIC سرمایه گذاری کرده اند خود را صاحب افتخار یک سخت افزار اساساً بی ارزش می یابند. کسانی که با کارت های گرافیک استخراج می کردند وضعیت بهتری خواهند داشت ، زیرا می توانند کارت های دیگر را برای استخراج سکه دیگری استفاده کنند یا به سادگی آنها را دوباره بفروشند.

اگر فکر می کنید وارد راکت استخراج Ethereum شوید ، پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن این اطلاعات ، دوباره فکر کنید. اگرچه هنوز در کوتاه مدت تا میان مدت پولی برای انجام این کار وجود دارد ، اما ممکن است سرمایه بزرگی صرف شود تا یک فعالیت Ethereum در اندازه ای که سودآوری دارد راه اندازی شود. مثل همیشه ، تحقیق خود را انجام دهید!