Ethereum Classic vs Ethereum (ETC vs ETH)

نگاهی گذرا به لیست قیمت ارزهای رمزنگاری شده ، دو نوع مختلف Ethereum را نشان می دهد ، یکی اتریوم (ETH) و موجود دیگر Ethereum Classic (ETC).

این دو ارز رمزنگاری شده نه تنها با یک نام مشترک هستند بلکه از یک داستان جالب مشترک برخوردار هستند که یکی از محوری ترین رویدادها در تمام تاریخ ارزهای رمزنگاری شده است. نبرد بین Ethereum و Ethereum Classic یکی از اخلاق و ایدئولوژی ها است.

قبل از وجود دو Ethereum متفاوت ، فقط یک Ethereum وجود داشت. از آن زمان ، 50 میلیون دلار توسط یک هکر ناشناخته یا هکرها به سرقت رفت و این منجر به تشکیل دو اردوگاه متمایز از مردم در دنیای ارزهای رمزپایه شد..

در اینجا نحوه ایجاد Ethereum – همانطور که اکنون می دانیم – و مقایسه آن با Ethereum Classic است.

مقدمه ای بر Ethereum

در سکته های گسترده ، هم Ethereum و هم Ethereum Classic سکوهایی هستند که می توان برنامه های مختلفی بر روی آنها ساخت.

آ قرارداد هوشمند یک کشور قراردادی است که در آن ذخیره می شود بلاکچین, و در صورت تحقق شرایط خاص اجرا می شود. آنها توسط بلاکچین کنترل می شوند و اعمال می شوند ، که به عنوان یک شخص ثالث عینی و بی طرف در معامله عمل می کند.

این قراردادهای هوشمند اساساً کل اکوسیستم اتریوم را اداره می کنند. از آنجا که این قراردادها خودکار و اجرا می شوند ، معاملات و برنامه هایی که روی پلتفرم Ethereum اجرا می شوند برای انواع مختلف برنامه های مختلف بسیار جذاب شده اند.

این برنامه ها که از آنها با عنوان DAPP (برنامه های غیرمتمرکز) یاد می شود ، دارای عملکردها و اهداف بسیار متنوعی هستند که همه از عملکرد Ethereum برای عملکرد استفاده می کنند.

برای دریافت ایده برای تعداد بیشماری DAPP موجود در آن ، نگاهی به بخش ایالت داپ ها.

وارد DAO شوید

مهمترین لحظه تقسیم ETC در مقابل ETH مربوط به سازمانی است که به عنوان سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO شناخته می شود..

DAO اساساً یک نوع سرمایه گذاری خطرپذیر یا صندوق پرچین غیرمتمرکز بود که قصد داشت برنامه های غیرمتمرکز (DAPP) ساخته شده در اکوسیستم Ethereum را تأمین کند..

نحوه راه اندازی DAO به سرمایه گذاران این قدرت را می دهد که بگویند کدام DAPP بودجه می گیرد. سرمایه گذاران مجبور به خرید می شوند نشانه های DAO از اتر به عنوان ارز برای خرید آنها استفاده کنید. نشانه های DAO دارندگان را در سیستم DAO ادغام کرده و به آنها مقدار مشخصی رأی دادن می دهند.

روش تأیید DAPP روند بسیار ساده ای داشت. اول ، آنها باید توسط لیست های معتبر در جامعه Ethereum که به عنوان کیوریتور عمل می کنند ، در لیست سفید قرار بگیرند. در مرحله بعد ، DAPPs توسط کسانی که توکن DAO دارند رای گیری می شود. هنگامی که پیشنهاد 20٪ آرا را تأیید کرد ، آنها سپس سهمی از بودجه DAO مورد نیاز برای شروع کار را به دست می آورند.

روند انعطاف پذیر و پتانسیل به ظاهر بی نظیری که DAO ارائه داد ، شور و هیجان بسیاری از افراد را برای ورود به عمل جمع کرده بود. در اولین ماه تشکیل DAO ، بیش از 150 میلیون دلار اتر به دست آورد.

سرمایه گذاران مایل به خارج شدن از DAO به درب خروجی موسوم به در دسترسی داشتند “عملکرد تقسیم”. این “عملکرد تقسیم” به شما کمک مالی می کند که سرمایه گذاری کرده باشد و به آنها این امکان را می دهد که “کودک DAO”, که اساساً به عنوان نسخه کوچکتر DAO عمل می کرد. تنها شرط این بود که بودجه دهندگان مجبور بودند اتر خود را 28 روز قبل از اینکه بتوانند خرج کنند ، نگه داشتند. این “عملکرد تقسیم” یک روزنه بزرگ در سیستم DAO را نشان داد.

در اوج خود ، گرچه DAO با سرمایه گذاری گسترده حدود 150 میلیون دلار سرمایه جمع کرد ، اما دارای مشکلات جدی امنیتی بود. ساختار ، به ویژه “عملکرد تقسیم” ، در پشت DAO خود به سختی هوا را تهدید نمی کرد ، و در 17 ژوئن 2016 ، برخی از افراد یا افراد ناشناس حدود 50 میلیون دلار هزینه کردند. برخی از مردم ادعا می کنند که این یک هک بوده است ، اما اگر آن را هک بدانیم ، توانایی فنی لازم برای ورود به این سیستم عامل محافظت نشده را به شدت برآورد می کند.

به عبارت دیگر ، این سیستم می توانست توسط هرکسی با چند مهارت اساسی شکسته شود.

DAO Hack – The ETC vs ETH Origin

برای خروج از DAO ، تنها کاری که کسی باید انجام دهد این بود که یک درخواست ارسال کند و عملکرد تقسیم سپس Ether خود را در ازای علامت DAO به کاربر بازپرداخت می کند ، و دفتر را با معامله به روز می کند و توازن رمز داخلی را به روز می کند.

هکر یک عملکرد بازگشتی در درخواست ایجاد کرده است ، که اساساً به آنها اجازه می دهد قبل از ثبت معامله چندین بار درخواست را برای همان نشانه های DAO تکرار کنند.

برای تأکید بیشتر بر این که چقدر این یک روزنه بزرگ است ، به خاطر داشته باشید که عملکرد بازگشتی قادر به اجرا و اجرا بود تا زمانی که یک سوم از بودجه DAO خراب شود.

در آن زمان ، DAO دارای درصد عظیمی (حدود 14٪) از مقدار کل Ethereum موجود بود. با 50 میلیون دلار ، حدود یک سوم سرمایه اولیه DAO به سرقت رفته ، انجمن های DAO و Ethereum بهم ریختند. آنها به سرعت شروع به درگیری برای یافتن راه حل های این مشکل کردند.

اکثریت تصمیم برای راه حل این بود که Ethereum نیاز به ایجاد یک چنگال, یا بلاکچین را کاملاً متوقف کنید و از ابتدا چیز جدیدی ایجاد کنید. این “چیز جدید” همان چیزی است که اکنون به عنوان Ethereum (ETH) می بینیم. Ethereum Classic (ETC) همانطور که از نامش پیداست اولین اتریوم است که هنوز از بلاکچین اصلی استفاده می کند.

تصمیم برای چنگال زدن به طور طبیعی اختلافات و اختلاف نظرهای زیادی ایجاد کرد و اگرچه اکثریت به فورک بلاکچین رأی دادند ، اما هنوز درصد کمی اما قابل توجه (تقریباً 10٪) از مردم وفادار به بلاکچین اصلی بودند. زنجیره Ethereum که انشعاب داد توانست 50 میلیون دلار هک شده را پس بگیرد.

ETC در مقابل ETH – تفاوتها

Ethereum (ETH) روی یک بلاکچین کاملاً جدید کار می کند و اکثریت قریب به اتفاق استخراج کنندگان ، کاربران و پروتکل های نسخه قبلی Ethereum از این نسخه جدید استفاده می کنند.

آرم کلاسیک ethereum

Ethereum در واقع چنگالی از Ethereum Classic است.

Ethereum Classic (ETC) با همان پروتکل کار می کند و عملکرد مشابهی دارد ، اما تفاوت های مشخصی در جامعه خود دارد. تقریباً 10٪ از افراد اصلی Ethereum نسبتاً در سایه قرار دارند و به مفهوم دفتر تغییرناپذیر وفادارند. ETC در درجه اول به دلیل بازار دلالان دارای ارزش است ، دقیقاً مانند بسیاری دیگر از سکه های آلترناتیو موجود.

از طرف دیگر ، Ethereum (ETH) بیشتر شبیه یک شرکت نرم افزاری است که می خواهد رشد کند و احتمالاً در آینده می تواند فورک های سخت بیشتری داشته باشد. رهبران جامعه ETH ماهیت عمومی بیشتری نسبت به رهبران ETC دارند. ETH در درجه اول به دلیل ترکیبی از بازار دلالان دارای ارزش است ، اما بیشتر به دلیل استفاده از سناریوهای مورد و پشتیبانی جامعه است. اتحاد اتریوم, به عنوان مثال ، از شرکتهای میلیارد دلاری مانند Accenture ، JP Morgan ، Microsoft و UBS تشکیل شده است. این پشتیبانی به نوبه خود اعتبار بیشتری را به ETH نسبت به ETC اضافه کرده است.

می توان ادعا کرد که هر دو ETH و ETC دارای نقاط قوت و ضعف متمایز هستند ، اما قدرت تا حد زیادی به عهده ETH است زیرا حدود 15 میلیارد دلار کلاه بازار دارد ، در حالی که ETC دارای حدود 1.5 میلیارد دلار.

ETC در مقابل ETH – تقسیم ایدئولوژیک

در این مرحله از بحث ما ، شما باید درک کاملاً عمیقی از تفاوت های Ethereum و Ethereum Classic داشته باشید..

برای کاوش بیشتر ، ما شروع به کشف برخی از تفاوتهای ایدئولوژیک بین هر دو جامعه می کنیم. درک این نکات ایدئولوژیکی مهم است زیرا ایدئولوژی ها جوامع را به خود جلب می کنند و حمایت جامعه در پشت اکثر ارزهای رمزپایه این است که در نهایت ارزش طولانی مدت آنها را تعیین می کند.

اتریوم

اگرچه چنگال است ، اکنون Ethereum محبوب ترین زنجیره است.

مهم است که تشخیص دهیم Ethereum هیچ اتهامی در اتفاقات DAO نداشته است ، زیرا DAO کاملاً مستقل از Ethereum بود. با این حال ، هک های 50 میلیون دلاری باور عمومی به Ethereum را از بین برد و قیمت از 20 دلار به 13 دلار کاهش یافت.

تصمیم گیری در مورد چنگال در نهایت به این دلیل بود که 50 میلیون دلار از دست رفته Ether هنوز بر عهده فرزند هکر DAO بود و به دلیل قرارداد هوشمند DAO امکان دسترسی به آن برای 28 روز وجود نداشت. جامعه Ethereum یکی از سه گزینه را داشت:

  1. بی عملی – کاری انجام ندهید: رویکرد “کد قانون است” یک جزral جدایی ناپذیر برای بسیاری از معتقدان به زنجیره بلوکی تغییرناپذیر بود که از Ethereum پشتیبانی می کردند. این حامیان عمدتاً گروهی بودند که برای ETC دور می زدند. اکثر مردم از ناپدید شدن 50 میلیون دلار راضی نبودند ، بنابراین تصمیم گرفتند اقدامی انجام دهند و رأی خود را به جای دیگری بیاورند.
  2. چنگال نرم: در واقع یک نرم چنگال به دارندگان امکان انتخاب به روزرسانی یا عدم بروزرسانی را داد. هر تصمیمی که انتخاب کنند ، دارندگان به روز شده و غیربه روز می توانند همچنان تعامل داشته باشند. ایده ای که پشت نرم چنگال قرار داشت ، جداسازی و تفکیک تمام بلوک های حاوی معاملات هکر با هدف جلوگیری از انتقال اتر دزدیده شده آنها بود. نرم چنگال مشکلی ایجاد کرد ، زیرا ممکن است منجر به یک بردار حمله “انکار سرویس”. حمله DoS اساساً دستکاری در نحوه پاداش استخراج کنندگان در اکوسیستم Ethereum بود و به همین دلیل ، جامعه ترجیح داد با Hard Fork همراه شود..
  3. چنگال سخت: تمایز اصلی بین نرم و چنگال سخت این است که هارد فورک اجازه تعامل دارندگان به روز و غیربه روز را نمی دهد. اگر به زنجیره بلوک ارتقا نیافته باشید ، نمی توانید با کاربران سیستم جدید تعامل داشته باشید.

انجمن Hard Fork را انتخاب کرد …

روشی که هارد فورک کار می کند این است که ETH که امروز می شناسیم از بلاکچین اصلی در یک نقطه خاص جدا شده است. این نقطه خاص در حدود بلوک 1،920،000 بود – درست قبل از هک DAO.

بنابراین ، چگونه این مسئله مسئله حمله DAO را حل کرد?

هارد فورک با استفاده از آنچه که به عنوان a نامیده می شود ، به بازپرداخت هرکسی که در DAO سرمایه گذاری کرده بود کمک کرد استرداد قرارداد هوشمند. به ازای هر 100 DAO ، به دارندگان رمز 1 ETH تعلق می گرفت.

گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum ، این لحظه را “مهمترین لحظه در تاریخ ارزهای رمزنگاری شده از زمان تولد بیت کوین” نامید.

در حال حاضر ، شما باید در مورد چگونگی تجزیه این رویداد در جامعه Ethereum ایده داشته باشید.

اتریوم ابتدا به عنوان موضعی در برابر فساد مالی ایجاد شد. بلاکچین تغییر ناپذیر به معنای فارغ شدن از تمایل انسان به فساد بود. هک DAO (که هیچ ارتباطی با یکپارچگی پلتفرم Ethereum نداشت) جامعه Ethereum را از هم پاشید زیرا تصمیم به سخت افزار – و اساساً دستکاری در بلاکچین – در وهله اول خلاف هدف اصلی Ethereum بود.

ایدئولوژیست هایی که از نظر اعتقادی تزلزل نداشتند با ETC گیر داشتند ، در حالی که دیگران به خاطر بقا و شکوفایی جامعه به Ethereum تقسیم شدند. به همین دلیل یک تضاد طبیعی بین این دو گروه وجود دارد. علاوه بر این ، بسیاری از افراد ضد Ethereum به اردوگاه ETC پریدند تا باعث ایجاد اختلال در جامعه Ethereum شود.

ETC در مقابل ETH – مسائل

در بحث ETC در مقابل ETH ، هر دو طرف استدلال های معتبری ارائه می دهند و هر زنجیره ای بدون اشکال نیست.

اتریوم کلاسیک

بزرگترین مشکلات ETC این است که با ETH Hard Fork سازگار نیست و بسیاری از بازیکنان بزرگ جامعه Ethereum اکنون از ETH استفاده می کنند. از آنجا که ETC با Hard Fork سازگار نیست ، کاربران ETC نمی توانند از به روزرسانی های ساخته شده در ETH مانند حرکت Ethereum از اثبات کار به اثبات سهام لذت ببرند.

اتریوم

بزرگترین مسائل مربوط به ETH این است که اکنون که مهر و موم سخت چنگال شکسته است ، بسیاری حدس می زنند که در آینده ممکن است چنگال های سخت بیشتری وجود داشته باشد. از آنجا که جامعه Ethereum می تواند دور هم جمع شود تا تغییر قابل توجهی در قیمت و آینده بلاکچین ایجاد کند ، چیزی بخاطر عینیت ریاضی بی رحمانه آن مورد تحسین قرار گرفت. برخی از افراد به درستی گمانه زنی یا کاملاً توطئه محور شده اند که رهبران جامعه Ethereum می توانند در آینده یک چنگال سخت را دستکاری کنند. این خطر نوساناتی به قیمت طولانی مدت می دهد.

ETC در مقابل ETH – افکار نهایی

در نبرد ETC در مقابل ETH ، اکثریت قریب به اتفاق طرفداران رمزنگاری تصمیم گرفته اند که از Ethereum طرفداری کنند. موارد فوق با ETH فقط برای رعایت انصاف در مورد هر دو جامعه ذکر شده است ، اما شما به عنوان یک علاقه مند به رمزنگاری باید از تمام اطلاعات موجود مطلع باشید.

اگرچه ممکن است Ethereum (ETH) به عنوان جهش و نقض اصول تغییرناپذیری در پشت Ethereum تلقی شود ، اما همچنین به عنوان یک پیروزی برجسته برای جامعه Ethereum است که می تواند دور هم جمع شود و از بدترین هک در تاریخ ارزهای رمزپایه استفاده کند..

می توان استدلال کرد که اگر سخت افزار نبود ، Ethereum ، پلتفرمی که به داپ های ابتکاری و دیدنی بی شماری امکان اجرا می دهد ، امروز ممکن است وجود نداشته باشد. همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو اردوگاه استدلال ETC در مقابل ETH نکات محکمی را بیان می کنند.

قدرت Ethereum در جامعه آن نهفته است ، زیرا پلتفرمی است که به دیگران امکان می دهد پروژه هایی بسازند که می تواند تقریباً در هر صنعتی انقلابی ایجاد کند. Ethereum Classic اما با تاریخ ناگوار DAO آغشته است. ایده اصلی پشت DAO می توانست تأثیر قابل توجهی در آینده فناوری ایجاد کند و نقص اصلی در امنیت آن باعث ایجاد یک سیستم عامل قوی تر شد.

اندازه محدود بازار و جامعه قوی پشت Ethereum (ETH) آینده درخشان را پیش بینی می کند. از طرف دیگر ، به نظر می رسد که ETC در مقایسه با سایر دنیای رمزنگاری به آرامی در حال کاهش است و بیشتر از ترکیبی از وفاداران بلاکچین تغییر ناپذیر ، آنتاگونیست های ETH و دلالان بازار عمومی تشکیل شده است. اما با اضافه شدن Ethereum Classic به Coinbase ، به نظر می رسد هنوز رقابت ETC vs ETH هنوز حل نشده است.