فناوری Blockchain بی سر و صدا در حال تغییر صنایع است به روش هایی که چند سال پیش غیر قابل تصور بود. تراکنش هایی که روزها به طول می انجامید و چندین سیستم تأیید شخص ثالث ، اکنون می توانند با کارآیی بیشتری انجام شوند. شرکت ها همچنان به قدرت بلاکچین در ساده سازی معاملات مالی خود پی می برند.

امروزه برنامه های کاربردی بلاکچین فین تک بخشی طبیعی از دنیای تجارت است. فضای بلاکچین اکنون بیش از یک دهه قدمت دارد و بسیاری از برنامه های کاربردی بلاکچین دولتی در حال آزمایش هستند. در اینجا برخی از راه هایی است که بلاک چین فین تک دامنه تجارت الکترونیکی جهانی را تغییر داده است.

پرداخت های جهانی

هر کسی که با روند انتقال پول در سطح بین المللی آشنا باشد می فهمد که این یک روش گران و زمانبر است. در طی فرآیند انتقال ، به دلیل نوسانات نرخ ارز جهانی فیات ، وجوه ارزشمندی می توانند از بین بروند.

نرخ تبدیل دلار در برابر یورو از طریق XE

نرخ تبدیل دلار در برابر یورو از طریق XE

با شناسایی این کمبودها در سیستم فعلی ، ارزهای رمزنگاری شده ای مانند Ripple یک سیستم انتقال پول بین المللی ایجاد کردند که انتقال فوری فوری مقادیر نامحدود را برای هیچ چیز امکان پذیر می کند. امروز ، کل بخش ارزهای رمزنگاری شده متمرکز بر ارائه راه حل های انتقال پول بین المللی به افراد و مشاغل است.

در سپتامبر 2017 ، شش بانک مهم ، از جمله Barclay’s ، Credit Suisse ، Canadian Imperial Bank of Commerce ، HSBC و State Street, شریک شد برای ایجاد ارز رمزنگاری شده بومی خود به نام سکه تسویه حساب. این تصمیم توجه روزافزون بانک ها به صرفه جویی در هزینه های حاصل از ادغام بلاکچین را برجسته می کند.

پرداخت های P2P

فناوری بلاکچین تجربه واقعی پرداخت نظیر به نظیر را فراهم می کند. بیت کوین ، اولین ارز رمزنگاری شده در جهان و بزرگترین بلاک چین ، به عنوان “یک سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر” در مقاله سفید بیت کوین Satoshi Nakamoto توصیف شده است. این تمایز مهم است زیرا دقیقاً برعکس نحوه عملکرد سیستم مالی فعلی است.

در یک شرایط مالی سنتی ، شما در واقع وجوه خود را مستقیماً ارسال نمی کنید. در عوض ، شما از بانک می پرسید که آیا آنها می توانند از طرف شما وجهی ارسال کنند؟ اگر بانک شما درخواست شما را تأیید کند و فقط در صورت تأیید آنها ، وجوه به بانک شخص دیگر ارسال می شود. این فرآیند گران است و برای کنترل معامله به چندین طرف احتیاج دارد. هر یک از این سازمان ها هزینه کمی به آنها اضافه می شود.

فناوری Blockchain نیازی به سیستم های تأیید شخص ثالث را برطرف نمی کند زیرا گره های شبکه تراکنش ها را کنترل می کنند. ماهیت شفاف این فن آوری خطر فعالیت های متقلبانه را تا حد زیادی کاهش می دهد. تا زمانی که 51 درصد گره ها خراب نباشند ، بلاکچین محافظت می شود. در نتیجه ، این کار همچنین اکثر هزینه های معامله ای را که هنگام انجام تجارت یا ارسال پول با آن روبرو می شویم از بین می برد.

ارسال وجوه

در مورد وجوه حواله ، هزینه های شخص ثالث می تواند بیش از 10 درصد از مبلغ معاملات ارسال کننده باشد. در مکانهایی که بستگی زیادی به پرداخت حواله دارند ، مانند هند و آفریقا ، گزینه های مبتنی بر بلاکچین ظهور کرده اند.

اخیرا شراکت بین SBI Remit و BitPesa نشان می دهد که چگونه شرکت ها می خواهند با ادغام بلاک چین فین تک این هزینه ها را کاهش دهند. این مشارکت به مشتریان SBI Remit اجازه می دهد تا با استفاده از یک سیستم مبتنی بر بلاکچین از ژاپن به آفریقا پول ارسال کنند. هزینه ها به طور قابل توجهی کمتر است و معامله مشتری بسیار سریعتر از پرداخت سنتی حواله انجام می شود.

مالی تجارت

بخش مالی تجارت صنعت دیگری است که با ادغام بلاکچین FinTech روبرو شده است. استفاده از بلاکچین در حوزه تجارت از سالهای گذشته تاکنون بسیار پیشرفت کرده است اولین معامله موفقیت آمیز بلاکچین توسط Barclays انجام شد و اورنوا در سال 2016. این معامله ثابت کرد که فناوری بلاکچین میانگین دوره انتظار برای انجام یک معامله تجاری را از سه روز به چهار ساعت کاهش می دهد.

علاوه بر این ، استفاده از قراردادهای هوشمند باعث کاهش حجم کار این معاملات از طریق اتوماسیون می شود. امروزه نشانه هایی وجود دارد که مقررات مالی تجارت را مستقیماً ادغام می کند. به این توکن ها توکن امنیتی گفته می شود.

رمزهای امنیتی

نشانه های امنیتی نحوه جمع آوری وجوه شرکت های سنتی را تغییر می دهند. این توکن ها استانداردهای نظارتی را مستقیماً در پروتکل خود ادغام می کنند تا بازارهای مالی سنتی و سیستم های بلاکچین را ادغام کنند.

ممیزی ها

ممیزی ها روشی زمانبر و غالباً پرهزینه است که انجام آن هفته ها به طول می انجامد. بلاکچین ها به دلیل ماهیت تغییرناپذیرشان برای اهداف حسابرسی بسیار عالی هستند. تمام تراکنش هایی که در بلاکچین قرار می گیرند دائمی هستند و بدون تأیید اکثریت شبکه نمی توانند تغییر یا حذف شوند.

در سپتامبر 2018 ، مشخص شد که چهار شرکت بزرگ حسابداری در جهان به کنسرسیوم بلاک چین تایوان پیوستند تا بیشتر در مورد ادغام این فناوری در سیستم های حسابداری فعلی خود تحقیق کنند. شرکت بلاکچین Digital Asset نمونه دیگری از شرکت ارائه خدمات حسابرسی بلاکچین در سطح شرکت است.

هویت دیجیتال

از آنجا که بانک ها به دنبال کاهش هزینه های عملیاتی هستند ، آشکار می شود که اکثریت هزینه ها از الزامات تأیید هویت حاصل می شود. این الزامات در هر بانک متفاوت است. فقدان هرگونه الزامات استاندارد باعث می شود بازار بیشتر در معرض تقلب قرار گیرد زیرا هنرمندانی که به دنبال استفاده از سردرگمی هستند.

با توجه به این نگرانی ها ، بانک ها اکنون به دنبال فناوری blockchain برای نیازهای شناسایی شخصی خود در آینده هستند. سالهاست که سیستم های شناسایی مبتنی بر بلاکچین در حال توسعه هستند. مایکروسافت لاجوردی پروژه یکی از برجسته ترین این مفاهیم در دست توسعه است.

ویژگی های Microsoft Azure از طریق Comparex

ویژگی های Microsoft Azure از طریق Comparex

توسعه دهندگان Microsoft Azure می خواهند هویت دیجیتال شما را که در حال حاضر در چندین سیستم عامل ، برنامه و وب سایت ذخیره شده است ، بگیرند و کنترل این اطلاعات را به شما بازگردانند. توسعه دهندگان در نظر دارند یک فروشگاه یک مرحله ای داشته باشند تا تمام شناسه های دیجیتالی شما را به صورت ایمن و به روشی در دسترس قرار دهد. سپس می توانید کنترل کنید که چه کسی به این داده های حساس دسترسی دارد.

انطباق

SEC آوازی نگرانی های زیادی در مورد بازار ICO و عدم وجود مقررات طی دو سال گذشته. این نگرانی ها هنگامی که چندین تایید مشهور از ICO های ناموفق به دانش عمومی تبدیل شد ، مانند حماسه سکه Paragon.

در این مورد ، خواننده رپ معروف ، The Game و خانم آیووا ، جسیکا VerSteeg ، یک پروژه جعلی بلاکچین ماری جوانا را تبلیغ کردند. سرمایه گذاران ادعا می کنند پول جمع شده برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بوده است ، نه سیستم کیفیت بلاکچین بذر برای خرید که توسط افراد مشهور توصیف شده است..

فناوری Blockchain برای از بین بردن شکاف بین م institutionsسسات مالی سنتی و اقتصاد دیجیتال جدید ، به یک نسخه سازگار و سازگار نیاز دارد. رمزهای امنیتی این خلا را پر می کنند. به لطف توسعه رمزهای امنیتی ، مقررات انطباق بدون نیاز به اشخاص ثالث رعایت می شوند.

تمایل به این ادغام بازار پررونق رمزهای امنیتی را ایجاد کرد. امروزه شرکت های متعددی مانند Polymath به کسب و کارها راهی آسان برای میزبانی پیشنهادات توکن امنیتی خود (STO) ارائه می دهند.

امتیازدهی اعتبار

بخش اعتبارات حوزه دیگری است که در سال آینده تغییرات فاحشی را شاهد خواهد بود. امروزه هیچ سیستم جهانی اعتبار جهانی وجود ندارد. این عدم استاندارد سازی به مسافران آسیب می رساند زیرا آنها می خواهند در مناطق جدید سرمایه گذاری کنند و در نتیجه مجبور می شوند اعتبار خود را از میدان اول بازسازی کنند.

اخیرا فوربس قطعه برجسته شرکت اعتباری مبتنی بر بلاکچین بلوم است. بلوم در صدد ایجاد زیرساخت های قدرتمند جهانی برای کاهش هزینه های مرتبط با نظارت ، به روزرسانی و پردازش اعتبار است. توسعه دهندگان امیدوارند که دفتر اعتبارات بین المللی آنها بتواند جایگزین سیستم های متشکل شده در حال حاضر شود.

محدودیت های Blockchain

در حالی که فناوری بلاکچین از اهمیت انکار ناپذیری برخوردار است ، باید بدانید که این فناوری نمی تواند خطاهایی را در پی داشته باشد. خطاهای انجام شده هنگام ورود داده ها به بلاکچین می تواند یکی دیگر از موارد نگران کننده این سیستم باشد. همچنین ، برخی از دشمنان این فناوری معتقدند که نگرانی های مقیاس پذیری می تواند استفاده از زنجیره بلوک FinTech را در آینده محدود کند.

بیت کوین در هنگام شکست Crypto 2017 با مشکلات گسترده مقیاس پذیری روبرو شد. در یک برهه ، ازدحام در بلاکچین بسیار بد شد به طوری که برای ارسال حتی مقدار کمی بیت کوین ساعتها طول می کشید و هزینه های بالایی را متحمل می شوید. امروزه ، توسعه دهندگان از چندین روش خلاقانه برای از بین بردن ازدحام بلاکچین استفاده می کنند ، مانند لایه های ثانویه و درگاه های پرداخت خصوصی.

FinTech Blockchain: یک قمار هوشمند

در حالی که نگرانی مخالفان بلاکچین معتبر است ، به نظر می رسد این فناوری آینده بسیار درخشان FinTech را در پیش دارد. در دنیای تجارت ، کارآمدترین سیستم برنده می شود. به عبارت دیگر ، اگر همه چیز در مورد خط اصلی باشد ، نمی توانید فناوری blockchain را نادیده بگیرید.