برای تجارت بیت کوین هیچ روش ابتکاری کم ندارید. معرفی قراردادهای آتی بیت کوین در اواخر سال 2017 مزایای مختلفی را به همراه داشت که معامله گران بازار باید آنها را به دقت بررسی کنند. با این حال ، حتی معامله گران بیت کوین در بازارهای محلی نیز به برخی از امتیازات دسترسی دارند. در اینجا نگاهی داریم به مزایا و معایب معاملات آتی بیت کوین در مقابل بیت کوین.

ابزار خود را انتخاب کنید

بیایید فرض کنیم شما یک تاجر سودآور بیت کوین هستید و چندین سال است که این کار را انجام می دهید. کدام سبک از معاملات بیت کوین سرمایه معاملات شما را بیشتر از همه جلب می کند؟ آیا باید معاملات آتی بیت کوین را انجام دهید یا با بیت کوین لکه در صرافی رمزنگاری سنتی بمانید?

Bitcoin’s Volatility = حاشیه های قرارداد فوق العاده بالا

در دسامبر 2017 معرفی شد معاملات آتی بیت کوین CME قرارداد با انقضا سه ماهه در مارس ، ژوئن ، سپتامبر و دسامبر تسویه حساب می شود. آنها همچنین قراردادها را در “نزدیکترین دو ماه سریال نه در چرخه سه ماهه مارس” ارائه می دهند. اندازه قرارداد پنج بیت کوین است ، بنابراین با قیمت نقدی BTCUSD 3400 دلار ، شما به دنبال ارزش قراردادی 17000 دلار هستید. (نیز وجود دارد معاملات آتی بیت کوین CFE قرارداد موجود اندازه قرارداد فقط 1 بیت کوین است ، بنابراین برای معامله گران با سرمایه کمتر مناسب تر است.)

با این حال ، برای تجارت قرارداد CME به مبلغ 17 هزار دلار کامل نیاز ندارید. حاشیه اولیه (مبنای 13 دسامبر 2017 در TradeStation) 70 درصد از قیمت تسویه حساب های آتی است (تقریباً 11900 دلار). حاشیه یک شبه کوچکتر است و 64 درصد قیمت تسویه معاملات آتی است (تقریباً 10،880 دلار). در مقایسه با معاملات آتی شاخص سهام مانند E-Mini S&قرارداد P 500 ، معاملات آتی بیت کوین دارای درصد باورنکردنی بالای درصد حاشیه اولیه و شبانه است. بدیهی است که ماهیت بی ثبات بیت کوین دلیل واریز حاشیه زیاد است. با این وجود هیچ حاشیه خاصی برای معاملات روزانه ارائه نمی شود.

یک ویژگی جذاب معاملات آتی می تواند هزینه های کمیسیون معاملات در مقایسه با معامله بیت کوین در بورس باشد. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما می خواهید سه قرارداد CME بیت کوین را با 5000 دلار برای تجارت روزانه امضا كنید (شما 75000 دلار بیت کوین را كنترل می كنید). شما برای باز و بسته کردن تجارت از سفارشات محدود استفاده می کنید. شما با معامله 4 درصدی سود ، تجارت 5200 دلار را تجربه می کنید. در TradeStation برای خرید قراردادها 4.50 دلار (هر قرارداد 1.50 دلار) و فروش آنها 4.50 دلار پرداخت خواهید کرد. این فقط 9 دلار است ، به علاوه چند پنی برای هزینه های نظارتی و غیره.

تجارت یک راه حل منحصر به فرد برای افرادی که مایل به تجارت و سرمایه گذاری پول با هدف افزایش سرمایه اولیه خود هستند ارائه می دهد ، اما فاقد وقت و تجربه برای سرمایه گذاری خود هستند. به همین دلیل کارگزاران امکان تجارت کپی را ارائه می دهند. چندین سیستم عامل وجود دارد تجارت کپی, و در حالی که برخی دستی هستند ، سایر موارد خودکار یا نیمه خودکار هستند و همه انواع مختلفی از تجارت کپی را ارائه می دهند. در نهایت ، معامله گران باید بهترین گزینه را برای آنها انتخاب کنند. اگر می خواهید سرمایه گذاری در این زمینه را شروع کنید اما تجربه زیادی ندارید ، یا یک حرفه ای با تجربه هستید که می خواهید با استفاده از سرمایه گذاری کپی ، بینش خود را در مورد تجزیه و تحلیل دیگران بدست آورید / تجارت آینه می تواند مکانی عالی برای شروع شما باشد.

کمیسیون های مبتنی بر درصد در بورس های بیت کوین

این قیمت را با معامله نقطه ای بیت کوین در Kraken مقایسه کنید. بگویید دقیقاً همان معامله ارزش دلاری را انجام داده اید و 75000 دلار BTCUSD با سفارش محدود خریداری کرده اید. شما 4 درصد از تجارت خود را بدست آورده اید و درآمد ناخالص آن 78000 دلار است. شما از هیچ حاشیه ای استفاده نکردید و تمام پول را با پول نقد انجام می دهید. صرافی کارمزد شما را به عنوان درصدی از ارزش دلار بیت کوین که معامله کرده اید محاسبه می کند.

شمارش هزینه

به عنوان خریدار سفارش محدود ، شما به عنوان یک طبقه بندی می شوید سازنده. اگر حجم معاملات ماهانه شما کمتر از 250،000 دلار باشد ، کارمزد خرید شما 0.12 درصد یا 90 دلار است. اگر می خواهید موقعیت طولانی خود را با استفاده از یک سفارش محدود ببندید ، به عنوان سازنده نیز طبقه بندی می شوید. سازندگان (سازندگان بازار) با پورسانت کمتری نسبت به متقاضیان سود می گیرند (با استفاده از سفارشات بازار ، شما پورسانت بسیار بیشتری 0.22 درصد پرداخت می کنید). در این مثال ، بسته شدن تجارت شما 0.12 درصد یا 93.60 دلار هزینه دارد.

برای آن معامله فرضی و محدود سفارش بیت کوین ، شما می خواهید کمیسیون رفت و برگشت (RT) 183.60 دلاری را جستجو کنید. این مبلغ 174.60 دلار بیشتر از حق کمیسیون معاملات آتی RT C Bitcoin Bitcoin با سه قرارداد است. هم معاملات آتی و هم معاملات spot بیت کوین به ارزش 75000 دلار بیت کوین را کنترل می کردند.

معاملات آتی بیت کوین در مقابل رقابت بیت کوین برای کسب و کار شما

کارگزاران معاملات آتی بیت کوین و صرافی های سنتی بیت کوین در رقابت برای کمیسیون های معاملاتی شما هستند. عکس از rawpixel در Unsplash

تجارت روز کوچکتر

حال تصور کنید که می خواهید با معامله بیت کوین با قیمت 3400 دلار به یک حرکت دو درصدی در داخل روز بروید و آن را میخکوب کنید. در اینجا نحوه مقایسه کمیسیون ها برای سفارشات محدود وجود دارد:

تجارت بیت کوین:

طولانی 5 واحد بیت کوین با قیمت 3400 دلار

از 5 واحد بیت کوین با قیمت 3468 دلار خارج شوید

سود (68 دلار * 5 واحد بیت کوین) = 340 دلار است

340 دلار – 40.08 دلار کمیسیون RT = 299.20 دلار سود خالص

معاملات آتی بیت کوین:

قرارداد طولانی 1 با قیمت 3400 دلار

خروج از یک قرارداد با قیمت 3468 دلار

سود (68 دلار * 5 واحد بیت کوین در هر قرارداد) = 340 دلار است

340 دلار – 3 دلار کمیسیون RT = 337 دلار سود خالص

اگر سالانه ده ها (صدها) معامله کوتاه مدت انجام دهید ، کمیسیون های معامله بیت کوین (spot Bitcoin) به طور قابل توجهی بیشتر از معاملات معاملات دلار معادل قرارداد آتی خواهد بود. کمیسیون های معاملاتی خود را با دقت در نظر بگیرید ، به خصوص اگر تاجر بیت کوین بیش فعالی هستید.

به نظر می رسد بسته به معامله ای که کارگزار شما با شما انجام می دهد ، کمیسیون های معاملات بیت کوین به نفع آینده معامله می شوند. با این وجود ، اگر حجم معاملات ماهانه قابل توجهی در Kraken (و بسیاری از صرافی های دیگر) داشته باشید ، هزینه های سازنده و گیرنده به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به عنوان مثال ، بگویید شما یک میلیون دلار حجم معاملات ماهانه در Kraken انجام می دهید. هزینه سازنده و گیرنده شما به ترتیب به 0.08 و 0.18 درصد کاهش می یابد.

کمیسیون همه چیز نیست و تجارت آسان نیست

با این حساب ، اجازه ندهید کمیسیون های بالاتر برای معاملات محلی بیت کوین شما را از مبادله رمزگذاری سنتی ترساند. بگویید شما یک دنباله رو طولانی مدت روند بیت کوین یا متوسط ​​هزینه دلار (DCA) هستید و سالانه فقط چند معامله انجام می دهید. شما می خواهید با معاملات طولانی مدت سود بالایی کسب کنید. هزینه های کمیسیون سالانه به میزان زیادی از سود ناخالص شما کم نمی کند. همچنین از دردسرها و آزارهای گاه به گاه که می تواند معامله گران آتی را آزار دهد ، خلاص خواهید شد.

تجارت فعال بیت کوین یا هر ابزار مالی دیگر برای ترسو ، کم تجربه یا سرمایه کم نیست. تلاش برای انجام معاملات روزانه بیت کوین (معاملات آتی یا بورس) همراه با دسترسی به روش معاملات کمی و اثبات شده ، اعصاب فولادی را به همراه دارد. اگر یک تاجر فعال هستید ، کمترین نرخ معاملات آتی بیت کوین به شما کمک می کند تا در هر معامله ، در مقایسه با معامله بیت کوین در صرافی ، به طور قابل توجهی بیشتر (یا ضرر و زیان بسیار بیشتری کسب کنید) درآمد کسب کنید. با این حال ، کمیسیون کم به معنای اسکوات نیست ، مگر اینکه یک معامله گر سودمند بیت کوین باشید.

در اینجا نکات مثبت و منفی اولیه معاملات آتی بیت کوین و بیت کوین در بورس وجود دارد:

مزایای هر یک

آینده بیت کوین:

 • تسویه نقدی در پایان انقضا بیت کوین با معاملات آتی CME یا CFE دست به دست نمی شود (با این وجود قرارداد آتی Bakkt در بیت کوین تسویه خواهد شد)
 • بخش IRS بخش 1256 مزایای مالیاتی (40 درصد مالیات بر نرخ سود سرمایه کوتاه مدت ، 60 درصد مالیات با نرخ بلند مدت)
 • مشکلی برای ذخیره سازی وجود ندارد (کیف پول رمزنگاری خود را در خانه بگذارید)
 • هیچ مسئله هکری وجود ندارد
 • تنظیم شده توسط کمیسیون تجارت آینده کالا (CFTC) ، تمام حساب های بیمه شده در برابر سرقت ، و غیره.
 • کمیسیون کم (برای معامله گران روز ضروری است)
 • برخی از کارگزاران آتی شامل یک پلت فرم رایگان و کم هزینه نمودار و تجزیه و تحلیل حرفه ای برای دارندگان حساب هستند
 • فرصت های گسترده برای معاملات گسترده و پوشش اقتصادی امکان پذیر است (به عنوان مثال: معاملات آتی خرداد ماه ، معاملات آتی سپتامبر و غیره)
 • با افزایش حجم معاملات ، گزینه های معاملات آتی بیت کوین به یک امکان تبدیل می شوند

نقطه بیت کوین:

 • اهرم دو ، سه ، چهار یا حتی پنج بار امکان پذیر است
 • بازاریابی ، محدود کردن ، توقف ضرر ، سود ، تسویه حساب و سفارشات ترکیبی موجود
 • 24/7 ، 365 فرصت معاملاتی و هیچ شکاف قیمت آخر هفته در نمودارهای شما
 • شما می توانید بیت کوین را در واحدهای کسری بخرید و بفروشید (معاملات کم دلار ، برای سرمایه گذاران DCA بسیار مناسب است)
 • برخی از صرافی ها حساب های کاملاً بیمه شده را ارائه می دهند (بدون هکر یا سرقت مسئله)
 • برخی از صرافی ها فضای ذخیره سازی سرد و آفلاین را ارائه می دهند
 • انواع صرافی ها نمودار اولیه ، شاخص های فنی و سایر ابزارهای معامله گر را ارائه می دهند

معایب هر کدام

آینده بیت کوین:

 • معاملات آتی بیت کوین از بعد از ظهر جمعه تا بعد از ظهر یکشنبه معامله نمی شود
 • سفارشات بازار موجود نیست ، فقط سفارشات محدود و توقف را تعیین می کنید
 • سپرده اولیه حاشیه حدود 70 درصد ارزش قرارداد است ، بنابراین اهرم مالی زیادی در دسترس نیست
 • به دلیل توقف معاملات آخر هفته ، شکاف های زیادی در نمودارهای شما ممکن است
 • احتمال حرکت محدود و پایین بر علیه شما وجود دارد
 • هیچ اندازه قرارداد جزئی موجود نیست
 • بسیار مهم است که شما به رول قرارداد تاریخ
 • معاملات آتی بیت کوین هنوز یک بازار نسبتاً کم حجم است
 • بازارهای کم حجم به ویژه با بزرگتر شدن اندازه بازیکنان بزرگ در معرض افزایش سن قرار می گیرند
 • معاملات آتی بیت کوین ممکن است برای حدس و گمان طولانی مدت مناسب نباشد ، به استثنای مدیران صندوق های تامینی یا سرمایه گذاران ثروتمند

نقطه بیت کوین:

 • کمیسیون های بالا می توانند معاملات روزانه را به عنوان پیشنهادی جذاب جلوه دهند
 • مسائل مربوط به هکر و سرقت بسته به صرافی ممکن است
 • بدون IRS بخش 1256 مزایای مالیاتی
 • هزینه مارجین و سود رول اعمال می شود
 • بازارهای کم حجم به ویژه با بزرگتر شدن اندازه بازیکنان بزرگ در معرض افزایش سن قرار می گیرند
 • برای دریافت شاخص های مناسب کیفیت ، سیستم های معاملاتی ، جریان سفارش و ابزار ورود سفارش ، ممکن است نیاز به پرداخت یک پلت فرم خارجی و نمودار تجزیه و تحلیل داشته باشید.
 • شما باید دائماً در جریان همه قوانین ، مقررات و مسائل مالیاتی که بر بیت کوین تأثیر می گذارد ، باشید

Futures Bitcoin در مقابل Bitcoin Spot

اگر شما یک معامله گر روزانه بسیار ماهر هستید ، معاملات آتی بیت کوین به عنوان یک گزینه مناسب برای تجارت بیت کوین در صرافی به نظر می رسد. از هزینه های کمیسیون و راحتی تسویه حساب نقدی لذت خواهید برد. در مقایسه با معامله بیت کوین ، این دو مزیت جذاب ترین است.

با این حال ، اگر یک تاجر نوسان ، پیرو روند طولانی مدت یا سرمایه گذار DCA هستید ، تجارت بیت کوین در بورس ممکن است یک مسیر کم فشارتر باشد. عصر یکشنبه (و به خصوص صبح های دوشنبه) مجبور نیستید با شکاف های نامرتب قیمت در نمودارهای خود کنار بیایید. شما بر میزان اهرم مورد نظر خود (صفر یا حداکثر پنج تا یک) کنترل کاملی خواهید داشت ، در حالی که معامله گران بیت کوین این کار را نمی کنند. وقتی در بورس اوراق بهادار بیت کوین را معامله می کنید ، در مقایسه با معامله گران آتی ، انواع سفارشات بسیار بیشتری برای انتخاب دارید.

شاید بهتر از همه این باشد که وقتی بیت کوین را بدون هیچ گونه اهرمی معامله می کنید ، یک شوک ناگهانی در بازار نسبت به موقعیت شما لزوماً شما را از بین نمی برد. یک حرکت ناگهانی یک شبه در بیت کوین از 3500 دلار به 7000 دلار (فکر نکنید چنین اتفاقی نیفتد) ممکن است به راحتی حساب آینده بیت کوین شما را از بین ببرد (اگر کوتاه باشید) ، ده ها (صدها) هزار بدهی غیرقابل پرداخت برای شما باقی بگذارد. همان نقاط کوتاه بیت کوین با سه ، چهار یا حتی پنج برابر اهرم نیرو نیز صدق می کند.

درباره نتایج آینده بیت کوین در مقابل مسئله لکه های بیت کوین به نتیجه گیری دقیق خود برسید. هر نوع تجارت همراه با امتیازات و منفی است و این شما هستید که می توانید بر اساس شرایط منحصر به فرد خود انتخاب مناسب را انجام دهید.