مقدمه ای بر GAS

GAS رمز عملیاتی است که قراردادهای هوشمند و توکن های ساخته شده بر روی بلاک چین NEO را تأمین می کند. اگر CoinCentral را می خوانید ، احتمالاً نام Ethereum را شنیده اید. ممکن است شما در مورد رقیب چینی مستقر در Ethereum نیز شنیده باشید, NEO. در Ethereum ، گاز Ethereum هزینه ای است که توسعه دهندگان هنگام اجرای قراردادهای هوشمند می پردازند. در ETH قابل پرداخت است. در NEO ، آنها یک توکن عملیاتی جداگانه برای توسعه دهندگان ایجاد کرده اند و نام آن را GAS گذاشته اند.

به خصوص در ماه اخیر ، ستاره NEO در حال افزایش است. پس از برندسازی مجدد در سال 2017 ، پلت فرم قراردادهای هوشمند بر افزودن قابلیت به قراردادهای هوشمند متمرکز شده است. معماری NEO رمزگذاری قراردادهای هوشمند را آسان می کند ، با دارایی ها و هویت های دیجیتالی قابل پیوند است و از نظر سازگاری با دولت سازگار است.

با رشد NEO ، قیمت سهم آن در قالب سکه NEO نیز رشد کرده است. سرمایه گذاران تازه وارد NEO نیز ممکن است معتقد باشند که این سکه NEO رمز عملیاتی است که قراردادهای هوشمند را در شبکه تأمین می کند. اینطور نیست GAS همان چیزی است که توسعه دهندگان برای قراردادهای هوشمند خود در NEO استفاده می کنند.

قیمت گاز طی چند ماه گذشته سر به فلک کشیده است زیرا سرمایه گذاران بیشتری نسبت به استفاده از آن در اکوسیستم NEO عقل می گیرند. محبوبیت آن به عنوان وسیله نقلیه سرمایه گذاری همچنین با معرفی آن در Binance به عنوان یک سکه قابل تجارت باز شده است. در حال حاضر ، شما فقط می توانید تجارت کنید GAS در Binance. در غیر این صورت ، اگر GAS می خواهید ، باید آن را بدست آورید. در این مقاله به بررسی NEO ، GAS ، آنچه در آن است و نحوه کسب آن خواهیم پرداخت.

NEO’s History: AntShares & کارآفرینی چینی

NEO در ابتدا AntShares نامگذاری شد. AntShares اولین پروژه بلاکچین منبع باز در چین بود که به شهرت گسترده ای دست یافت. بنیانگذاران AntShares ، Da Hongfei و Erik Zhang می دانستند که بلاکچین یک ابزار قدرتمند است. آنها اقتصادی را تصور کردند که در آن دارایی های دیجیتالی می توانند از طریق بلاکچین تأمین و معامله شوند. حتی می توانید اقدامات هویتی را برای ایجاد امضای دیجیتالی برای افراد واقعی در نظر بگیرید. همین فناوری هویت همچنین می تواند اقدامات ردیابی را برای اشیا زندگی واقعی تأمین کند.

ایده AntShares در پاسخ به مشکلات ناشی از قانون امضای دیجیتالی سال 2005 چین بود که به مردم اجازه می داد اسناد قانونی را به صورت دیجیتالی امضا کنند. با این حال ، این الزامات دقیق در مورد چگونگی تأیید این امضاها را تعیین کرد. به دا هنگفی و اریک ژانگ, blockchain یک راه حل ایده آل برای این مشکلات تأیید هویت ارائه داده است. آنها می خواستند زنجیره بلوکی بسازند که سازگار با دولت باشد. در پایان ، آنها امیدوار بودند که شرکت ها از AntShares برای ساختن قراردادهای سازگار و زنجیره های تأمین استفاده کنند.

بنیانگذاران جدید

AntShares تا سال 2017 ادامه یافت و شرکت را با نام تجاری NEO تغییر نام داد. نام و تصویر جدید اعتبار بیشتری به شرکت داد. همه نشانه های AntShares به نشانه های NEO تبدیل شدند. با این وجود ، AntCoins نیز بودند که گاز اجرای قراردادهای موجود در شبکه AntShares را تأمین می کردند. این AntCoins به GAS تغییر نام داد.

زنجیره ای

هیچ بحثی درباره NEO و AntShares بدون یک مرور سریع بر روی آن کامل نخواهد بود زنجیره ای. Onchain یک شرکت خواهر NEO (AntShares سابق) است که توسط همان بنیان گذاران راه اندازی شده است. کاملاً جدا از NEO است ، اما این دو شرکت با هم کار می کنند.

Onchain بلاکچین را برای استفاده تجاری طراحی و می سازد. بسیاری از شرکتها به روشهای استفاده از دفترهای توزیع شده خصوصی علاقه مند هستند. Onchain’s شبکه های توزیع شده معماری به مشاغل کمک می کند تا سودمندی دارایی های دیجیتال بلاکچین را در شیوه های فعلی تجارت خود ارزیابی کنند. Onchain همکاری گسترده ای با مایکروسافت چین و سایر شرکت های بزرگ برای توسعه موارد تجاری بلاکچین داشته است.

درک Onchain برای یادگیری GAS به دو دلیل مهم است. اول ، بنیانگذاران NEO تجارت متمرکز هستند ، و آنها علاوه بر NEO که در معرض دید عموم قرار دارد ، به طور فعال برنامه های خصوصی ایجاد می کنند. این بدان معنی است که آنها درک عمیق تری از نیازهای مشاغل در بستر قرارداد هوشمند دارند. یک مزیت بزرگ.

آنها همچنین در حال برنامه ریزی برای آینده فعالیت های NEO به نام NeoX هستند (که بعداً در این مقاله خواهیم دید). NeoX امکان معاملات بین بلاکچین را فراهم می کند. این بدان معناست که شرکت های بزرگ می توانند زنجیره های بلوکی خصوصی خود را به بلاکچین NEO مرتبط کنند تا از هر دو جهان بهترین بهره ببرند.

مشاغل مجری قراردادها در NEO برای تأمین انرژی این معاملات به GAS نیاز دارند.

شبکه فعلی

NEO روی مکانیزم اجماع منحصر به فرد کار می کند. به جای اثبات کار یا اثبات سهام ، NEO استفاده می کند تحمل گسل بیزانس (dBFT) در dBFT ، ذینفعان NEO به گروهی از دفترداران برای هر بلوک رأی می دهند. گره های حسابداری بلوک ایجاد می کنند و سپس شبکه باید در مورد بلوک جدید توافق کند. این سیستم نسبت به سایر اجماع به منابع کمتری نیاز دارد و همچنین توانایی بیشتری دارد.

با استفاده از این سیستم دفترداران رای داده شده ، NEO به 1000 تراکنش در ثانیه می رسد و از نظر تئوری می تواند با بهینه سازی صحیح به 10 هزار تراکنش در ثانیه برسد. در مقایسه با ظرفیت شبکه فعلی Ethereum با 15 معامله در ثانیه ، NEO یک مزیت آشکار دارد. این امر خصوصاً در مورد استفاده در مقیاس بزرگ و سازمانی از قراردادهای هوشمند صادق است.

dBFT همچنین ترکیبی از فناوری هویت دیجیتال است. حسابداران می توانند افراد و م institutionsسساتی واقعی باشند که با نام شبکه شناخته می شوند. این مهم است زیرا NEO می خواهد از نظر دولت سازگار باشد. ثبت نام و نظارت بر اجرای قانون ، نهادهای نظارتی و دادگستری امکان پذیر است دارایی های مالی سازگار در شبکه NEO. اگرچه لزوماً برای NEO در هر زمان ضروری نیست ، اما شبکه NEO قصد دارد در صورت لزوم از انطباق پشتیبانی کند.

NEO از دو نشان جداگانه استفاده می کند

اکنون که به دفترداران dBFT و NEO پرداختیم ، می توانیم تفاوت بین دو نشانه پشت پلتفرم NEO را درک کنیم: NEO و GAS.

NEO: رمز مدیریت

NEO یک ارز یا دارایی نیست. این فقط به عنوان حق رأی در حاکمیت و مدیریت NEO است. این بدان معناست که داشتن 1 NEO به شما امکان رأی دادن درباره اینکه چه کسی حسابدار بلوک بعدی است را می دهد. ذینفعان NEO همچنین در مورد تغییرات شبکه رأی می دهند. در کل 100 میلیون NEO وجود دارد که همه در ابتدای شبکه ایجاد شده اند. نمادهای NEO قابل تقسیم نیستند.

مالکیت NEO همچنین نحوه توزیع GAS با هر بلوک جدید است. اگر مالک NEO باشید پس از اتمام بلوک (هر 15-25 ثانیه) ، GAS دریافت خواهید کرد. داشتن 1 NEO باعث درآمد شما می شود .0003-.0005 GAS در روز.

NeoGas (GAS): رمز عملیاتی

با توجه به. نام کامل GAS NeoGas است کاغذ سفید NEO. این رمز عملیاتی است که به قراردادهای هوشمند و توکن های ساخته شده در بلاک چین NEO دامن می زند. NEO از رمز جداگانه ای مانند GAS استفاده می کند تا مالکیت / مدیریت NEO مستقیماً به استفاده از سیستم عامل مرتبط نباشد.

میزان تأمین GAS با هر بلوک 8 برابر می شود (15-25 ثانیه). این 8 GAS بین همه دارندگان NEO تقسیم شده است. هر دو میلیون بلوک ، پاداش GAS به ازای هر بلوک به دارندگان NEO 1 کاهش می یابد. حداکثر حد GAS 100 میلیون نشانه است ، اما NEO انتظار ندارد 22 سال به آن نقطه برسد.

دارندگان NEO برای مطالبه GAS خود باید NEO خود را در کیف پول خصوصی نگه دارند. اگر NEO را بخرید و آن را در کیف پول مبادله بگذارید ، GAS جمع نخواهید کرد. مختلف نخ ها را دوباره ویرایش کنید برای راه اندازی کیف پول و ادعای GAS دستورالعمل داشته باشید.

م Keyلفه های کلیدی NEO

از آنجا که GAS اکوسیستم NEO را تأمین می کند ، ارزش آن مستقیماً با سودمندی NEO گره خورده است. ارزش دارد که NEO چه کاری می تواند انجام دهد و آنچه که آنها قصد دارند در آینده اجرا کنند ، است.

دارایی های دیجیتال

از زمان تاسیس AntShares ، دارایی های دیجیتال جز component اصلی توسعه این پروژه بوده اند. هدف NEO ساخت دارایی های دیجیتالی است که ایمن ، شفاف و کپی ، جعل یا دزدی دریایی دشوار باشد. دو نوع دارایی در NEO وجود دارد.

اول ، دارایی های جهانی دارایی هایی هستند که هرکسی می تواند شناسایی کند. آنها در بلاکچین موجود هستند و می توانند در قراردادها و پروژه ها به اشتراک گذاشته شوند. این نوع دارایی ها برای شفافیت ، کارایی و استاندارد سازی مهم هستند. آنها می توانند با سطوح مختلف دسترسی ذخیره شوند.

از طرف دیگر دارایی های قرارداد در منطقه ذخیره سازی خصوصی قرارداد باقی می مانند. هنگامی که دو طرف نیاز به تبادل اطلاعات محرمانه از طریق قرارداد هوشمند دارند ، آنها از دارایی های قرارداد استفاده می کنند. این دارایی ها با اجازه داده شده از طریق قرارداد به کاربران محدود می شوند.

هویت دیجیتال

در کنار دارایی های دیجیتال ، هویت دیجیتال قرار دارد. این مسئله به مسئله تأیید امضای چینی برمی گردد که AntShares و Onchain در ابتدا با استفاده از بلاکچین روبرو شده اند. پس از اجرای کامل ، هویت دیجیتالی به شما امکان می دهد شناسایی ، ویژگی های صورت ، اثر انگشت ، تشخیص صدا ، تأیید اعتبار پیامکی و روش های دیگر برای تأیید شخصیت و هویت را ارائه دهید. هویت تأیید شده توسط بلاکچین می تواند در قراردادهای هوشمند و امضاهای دیجیتالی ساخته شود.

ما همچنین میتوانیم به دارایی ها هویت دهید به این معنی که اشیا physical فیزیکی از راه های اساسی با داده های بلاکچین مرتبط هستند. این می تواند به سادگی ردیابی موجودی با استفاده از کدهای QR باشد. همچنین می تواند به روش های پیچیده تری برای تأیید کالا یا آزمایش کیفیت وارد شود. هنگامی که یک شی physical فیزیکی دارای هویت بلاکچین است ، دستکاری سوابق تاریخچه آن ، جلوگیری از انواع جعل و فساد تقریباً غیرممکن می شود.

NeoContracts

قرارداد نویسی

برای مفید واقع شدن دارایی ها و هویت ها ، NEO قراردادهای هوشمندی را پیاده سازی می کند. این قراردادهای NeoContract با قراردادهای هوشمند Ethereum متفاوت است زیرا به راحتی پذیرفته می شوند. NeoContracts از C # ، Java و سایر زبانهای اصلی برنامه نویسی استفاده کنید در یک ماشین مجازی مقیاس پذیر این بدان معناست که توسعه دهندگان برای استقرار NeoContract نیازی به یادگیری زبان برنامه نویسی جدید ندارند.

NEO همچنین در حال برنامه ریزی ویژگی های پیشرفته برای سودمندتر کردن قراردادهای خود است که همگی مجهز به GAS هستند.

ویژگی های پیشرفته با پشتیبانی GAS

NEO دارای سه ویژگی پیشرفته در دست توسعه است:

  1. NeoX –

    NeoX که قبلاً در این مقاله مورد بحث قرار گرفت ، قصد دارد از زنجیره بلوک عبور کند. در حالی که whitepaper NEO دقیقاً مشخص نیست که چگونه کار می کند ، NeoX قول می دهد که قابلیت همکاری بین چندین زنجیره بلوک ، از جمله ارتباطات بلاکچین خصوصی / عمومی را فراهم کند..

  2. NeoFS – به منظور ایجاد قابلیت های دارایی دیجیتال و قراردادهای هوشمند ، NEO در حال اجرای یک سیستم ذخیره سازی و به اشتراک گذاری پرونده در بلاکچین است. با این کار انتقال پرونده های دیجیتالی به عنوان بخشی از قرارداد آسان خواهد بود.
  3. NeoQS –

    اگرچه به طور مستقیم از ویژگی های کاربر نیست ، اما در آینده شبکه NEO قصد دارد در برابر حمله از طریق رایانه های کوانتومی مقاوم باشد. هنوز هم یک تهدید بسیار دور ، دانستن اینکه NEO در حال کار بر روی راه حل های کوانتومی است ، ذهن کمی برای سرمایه گذاران طولانی مدت فراهم می کند.

نتیجه

NEO در قراردادهای هوشمند خود را بعنوان رقیب سرسخت Ethereum قرار داده است. تمرکز NEO بر دارایی ها ، هویت و ویژگی های آینده نیز آن را از Ethereum متمایز می کند. واضح است که NEO یکی از مهمترین پروژه هایی است که دیده ایم از چین بیرون آمده است. این آینده به عنوان یک شرکت روشن است.

رمز GAS کمتر یک فرصت سرمایه گذاری است و بیشتر یک رمز عملیاتی. با این حال ، ارزش GAS همراه با محبوبیت NEO احتمالاً افزایش می یابد. یک گزینه برای سرمایه گذاران هیجان زده در مورد NEO ، خرید رمز NEO است. سپس ، با افزایش سود سهام خود ، به طور خودکار GAS کسب خواهید کرد. رمز NEO همچنین با محبوبیت پلتفرم ، ایجاد یک برد-برد ، قدردانی خواهد کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me