هاش چیست?

Hush در 21 نوامبر 2016 راه اندازی شد ، یک سکوی پیام رسان رمزدار و امن و چنگال پایگاه کد Zcash 1.0.9 است. HUSH به عنوان شبکه بلاکچین منحصر به فرد خود ، نه تنها ذخیره ارزش بلکه وسیله مبادله ای برای استفاده از بستر پیام رسانی ایمن است. این عملکرد “پیام رسانی” همچنین مکانیزم ارسال و دریافت معاملات است.

آمار کلیدی Hush

نماد: هوش

الگوریتم: Equihash

زمان بلوک: 2.5 دقیقه

پاداش بلوک: 12.5 Hush به ازای هر بلوک کشف شده توسط معدنچیان پاداش می گیرد

تنظیم مشکل: هر بلوک ، Digishield V3

نصف پاداش: هر 4 سال (همان بیت کوین)

کل عرضه سکه: 21،000،000 (همان بیت کوین)

پیش از معدن: 0.578٪ (121475 HUSH)

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

قبل از اینکه به علف های هرز هوش برویم ، درک این مفهوم بسیار مهم اما اغلب نادیده گرفته شده برای شما مهم است: فراداده.

فراداده یک ردپای دیجیتالی و ذخیره داده ای است که از فعالیت دیجیتال روزانه تولید می کنیم.

شرکت ها در حال ساختن امپراطوری های میلیارد دلاری هستند ، منتظر آن باشید data داده های شخصی ما. ما حتی برای ایجاد این داده ها یا ارزش نیازی به هیچ کاری نداریم (غیر از زندگی معمول به طور معمول). علیرغم اینکه غیر مهم به نظر می رسد ، این اطلاعات توسط شرکت ها و سایر نهادهای مشتاق که مایل به پرداخت دلار بالاتری برای آن هستند بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

اما ، چرا آنها این اطلاعات را می خواهند? زیرا این یک گنجینه واقعی از افکار ، احساسات و مهمتر از همه ، رفتارهای ما است. به این فکر کنید که آگاهی از عادت های هزینه های شما برای یک فروشنده در جمعیت شناسی بازار شما چقدر مفید خواهد بود. از این اطلاعات ، شرکت ها می توانند ما را با محصولات ، خدمات و سایر اشکال تبلیغات و ارتباطات محور با توجه به محتوای قلب خود هدف ما قرار دهند.

Hush قصد دارد با ناشناس ماندن این فراداده در سطح پروتکل و در نهایت محافظت از حتی تازه کارترین کاربر با این ستون فقرات حریم خصوصی داخلی ، از آن محافظت کند..

عکس از کیف پول Hush

HushList ساخته شده در Hush است ، یک پروتکل امن شخصی و پیام رسان خصوصی که به شما امکان می دهد لیستی از گیرنده های بینهایت را با مخاطبین تماس بگیرید. گیرنده های HushList باید همیشه zaddrs باشند (بنابراین ناشناس). کاربر می تواند ارسال از یک آدرس مستعار taddr را انتخاب کند.

مخاطبین Hush شما به صورت محلی در رایانه شما ذخیره می شوند و پیام ها ، یا همان یادداشت های HushList ، در بلاک چین رمزگذاری می شوند تا فقط کلید خصوصی گیرنده بتواند آن را رمزگشایی کند.

با استفاده از HushList ، معاملات مالی پیام هایی با نام مستعار “کاربر” یا یک شرکت کننده ناشناس اعلام شده است. اسناد متنی و دودویی را می توان به این پیام ها پیوست کرد که یک واحد ذخیره اطلاعات مقاوم در برابر سانسور را تسهیل می کند.

با استفاده از پروتکل ZCash ، تراکنش ها می توانند محافظت شده یا شفاف شوند. متمایز کننده اصلی این است که Hush چگونه همه داده ها را پنهان می کند و با چنگال ها همکاری می کند.

ویژگی های منحصر به فرد Hush

  • سازگاری با چنگال های Zcash ، از جمله Zcash ، Zclassic ، ZenCoin ، Komodo (هر یک از زنجیره دارایی آنها) ، Zerocoin و چنگال های آینده. بسته به چنگال ممکن است اصلاحات جزئی لازم باشد اما در نهایت HUSH اجازه می دهد تا به طور یکپارچه این قابلیت همکاری را فراهم کند.
  • امنیت جدید و فناوری پشته کامل شامل TLS (امنیت لایه حمل و نقل) و همچنین گره های TOR و بیت بور. این لایه امنیتی که در اصل با تغییراتی از ZenCash منتقل شده بود ، به محافظت از هویت کاربران (مانند آدرس IP) و سایر داده ها در سطح پروتکل کمک می کند. این بدان معناست که حریم خصوصی از ابتدا در سیستم تعبیه شده است.
  • یک بندر طرف مقابل که اجازه صدور دارایی خصوصی و عمومی را می دهد. موارد استفاده شامل پشتیبانی از توسعه دهندگان Ethereum است که می توانند به راحتی قراردادهای هوشمند را در Hush تنظیم کنند.

Hush به دلیل باز بودن جامعه در مقابل رویکرد اختصاصی و بسته Zcash ، بیشتر یک شروع عادلانه است. توسعه دهندگان پیش از استخراج بسیار کم (578٪ از کل تأمین) را انجام دادند که قبل از راه اندازی اعلام کردند. علاوه بر این ، Hush موقعیت خود را به عنوان یک سکه برتر الگوریتم Equihash برای استخراج کنندگان حفظ می کند. سرانجام ، این پروژه با ایجاد تحسین های مردمی بسیار زیادی از اعضای جامعه ، یک شخصیت کم نظیر ایجاد کرده است.

جاناتان لتو ، توسعه دهنده HUSH

“من از طرفداران این فلسفه هستم که ما برای جایگزینی حجم معاملات کارت اعتباری جهانی به بیشترین تعداد رمزنگاری خوب نیاز داریم. می توانید بگویید که من حداکثر گرای altcoin هستم. امید من این است که Hush و Bitcoin Hush از جمله “سکه های خوب” باشند زیرا آنها از بهترین تکنولوژی در بین رقبای خود برخوردار هستند و ما یک جامعه دوستانه و خوشامد داریم. همچنین ، هوش توسط هیچ شرکت / سازمانی انتفاعی یا غیر انتفاعی کنترل نمی شود. ” ~جاناتان “دوک” لتو, توسعه دهنده هسته Hush

انتقاد از Zcash و مراسم مورد اعتماد

با Zcash یک وجود دارد مراسم از بین بردن کلیدهای خصوصی (با نام مستعار زباله های سمی) که به یک مهاجم احتمالی اجازه می دهد سکه های تکراری در شبکه ایجاد کند. جزئیات خاص: چند نفر (شرکت کنندگان از قبل انتخاب شده در مراسم) هر یک یک “خرد” یا بخشی جزئی از یک جفت کلید عمومی / خصوصی ایجاد کردند (که اگر با هم جمع شود به کاربران “درب پشت” دسترسی به شبکه را می دهد).

شرکت کنندگان سپس خرده های کلید خصوصی خود را از بین بردند و کلید عمومی را نگه داشتند. خرده ریزهای کلید عمومی گرد هم آمدند تا پارامترهای اصلی نمایش عمومی را تشکیل دهند.

Hush از همان روش و فرآیند “کلید اثبات جوانه” استفاده کرد که Zcash انجام داد ، با این حال ، Hush با امنیت از طریق معماری سطح پروتکل (TLS, TOR و غیره). در بدترین حالت ، یک مهاجم می تواند Zcash (یا سکه چنگال مربوطه مانند Hush) را جعل کند اما حریم خصوصی کاربران بدون در نظر گرفتن.

دوک لتو در ادامه توضیح می دهد: “معنای واقعی این است که وجود Hush بیشتر وجود دارد ، و افراد می توانند یادداشت های پروتکل HushList بیشتری را با این مواد زائد سمی انجام دهند. هیچ رمزگذاری یادداشت HushList شکسته نمی شود ، هیچ یادداشتی که خصوصی باشد عمومی نمی شود. بله ، مواد زائد سمی از نظر “رقت نامرئی” بسیار نگران کننده است ، اما از نظر یک سکه کاربردی که ارتباط خصوصی را امکان پذیر می کند ، زباله های سمی بسیار نگران کننده نیستند. و فقط برای روشن کردن بیشتر ، اگر “زباله های سمی” برای Zcash وجود داشته باشد ، آن حزب شیطانی می تواند از آن استفاده کند و اساساً روی هر چنگال مدرن Zcash (همه چیز با استفاده از Sprout Key) پول ایجاد کند ، نه فقط خود Zcash. “

تحولات جدید و قابل توجه برای HUSH

  • نیو هاش وب کیف پول – اکنون می توانید از طریق هر مرورگری به Hush خود در Cloud دسترسی پیدا کنید. Hush همچنین جدیدترین Bitcore و لایه امنیتی حمل و نقل (TLS) را ادغام کرده است که از تراکنش های محافظت شده در کیف پول وب در آینده نزدیک پشتیبانی می کند.
  • کومودو (KMD) – آ مبادله غیرمتمرکز (DEX) ساخته شده بر روی چنگال کد Zcash که شامل تأیید اثبات کار و زنجیره دارایی است. همچنین اجازه می دهد تا توکن های جدید صادر شود. Komodo یک سکه خواهر با Hush با کراس اوور قابل توجه در معادن و جوامع توسعه دهنده محسوب می شود. به جای اینکه چرخ را برای ایجاد شبکه اصلی + testnet مجدداً ابداع کنیم ، Hush از KMD Asset Chains استفاده کرده و فرآیند را به صورت یک خط فرمان آسان برای اجرا در می آورد..

عکس صفحه Komodo BarterDEX

HUSH BarterDEX مبتنی بر Komodo (KMD)

HUSH را از کجا بخرم

دو مبادله اصلی که Hush را انجام می دهند وجود دارد: رمزنگاری که یک مبادله متمرکز از نیوزلند و BarterDEX که یک مبادله غیرمتمرکز بر اساس Komodo (KMD) است.

کجا می توان HUSH را ذخیره کرد

Hush دارای تعداد قابل توجهی نسخه برای کیف پول های خود است ، از جمله پنجره ها, مک, لینوکس, و تازه آزاد شده کیف پول وب همچنین.

نحوه استخراج HUSH

یکی از بهترین موارد در مورد Hush راه اندازی عادلانه و فرصت در سطح زمین برای استخراج کنندگان است. تیم Hush دور هم جمع شدند یک راهنمای شروع کننده کاملاً جامع در انجمن آنها از آنجا که Hush از کد کد Zcash استفاده می کند ، از آن استفاده می کند Equihash برای اثبات کار (POW) بنابراین بسیاری از داده ها و پیشرفت ها در مورد استخراج با این الگوریتم وجود دارد.

نتیجه

در نهایت ، HUSH قصد دارد چیزی بیشتر از “شبیه سازی” Zcash از طریق تمرکز مداوم بر جامعه ، ویژگی های امنیتی موجود در سطح پروتکل و پیام رسانی ایمن باشد. توانایی پیوند دادن با یک بورس غیر متمرکز و صدور دارایی دریچه ای برای ایجاد قابلیت های قدرتمند اضافی و سودمندی برای کاربران باز می کند.

Hush به نام خود عمل می کند ، نه تنها به این دلیل که غول ساکت در خواب است بلکه به این دلیل که ما را ترغیب می کند خواستار استاندارد بالاتری از حریم خصوصی ساخته شده در فناوری خود باشیم.