در حالی که Ethereum همچنان به مقابله با مقیاس پذیری ادامه می دهد و EOS همچنان به دلیل عدم تصور تمرکززدایی مورد انتقاد قرار می گیرد ، IOST در سال 2018 ظهور کرد و ادعا کرد که با حفظ امنیت کلید حل هر دو را دارد. IOST اکنون شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده است. مصاحبه IOST ما با مدیر عامل و موسس جیمی زونگ آخرین اخبار پس از راه اندازی را دارد.

خلاصه کردن – IOST چیست?

IOST مخفف رمز اینترنت خدمات است. این نام چشم انداز پروژه را منعکس می کند. این هدف برای غلبه بر سه گانه ای است که سایر بلاک چین ها را شامل می شود ، یعنی مقیاس پذیری ، امنیت و عدم تمرکز.

با این حال ، این تنها چالش ها نیستند. بلاکچین هنوز هم از موانعی در برابر فرزندخواندگی رنج می برد ، زیرا استفاده از آنها برای افراد غیر فنی دشوار است. IOST تشخیص می دهد که سهولت استفاده برای دستیابی به جریان اصلی بسیار مهم است. همانطور که راهنمای ما برای IOST توضیح می دهد ، این پروژه از نظر فنی در زیر کاپوت پیچیده است. با این حال ، قسمت جلویی آن تا حد امکان کاربر پسند طراحی شده است.

IOST از روش اجماع خاص خود به نام “اثبات باورپذیری” و مکانیزم های خرد استفاده می کند تا بتواند هزاران تراکنش در ثانیه را به سرعت انجام دهد. در عین حال ، محدودیتی در تعداد گره های شرکت کننده در تولید بلوک ایجاد نمی کند.

وب سایت IOST جزئیات مربوط به تعهد به رعایت اصول تمرکززدایی و توسعه یک شبکه بی اعتماد و قابل اعتماد برای همه ، که آن را به یک پروژه جذاب برای خالصان بلاکچین تبدیل می کند. علاوه بر این ، مدیر عامل و بنیانگذار پروژه جیمی زونگ چیزی شبیه یک انسان بزرگ است.

او که از پکن سلام می کند ، استارت آپ های فناوری را در سیلیکون ولی ، منهتن ، پکن و اکنون IOST تاسیس کرده است که در سنگاپور مستقر است. او قبل از اینکه حتی دانشگاه را به پایان برساند ، اولین شرکت خود را با قیمت 40 میلیون دلار جالب فروخت. سال گذشته ، اکونومیست او را در یک قطعه برجسته کرد در مورد دانشجویان چینی که پس از تحصیل در خارج از کشور برای ایجاد استارتاپ به خانه خود بازمی گردند.

جیمی زونگ ، IOST

مدیر عامل و بنیانگذار IOST ، جیمی زونگ

مصاحبه IOST با جیمی زونگ

IOST شبکه اصلی را در تاریخ 25 فوریه راه اندازی کرد و از آن زمان ، ما می فهمیم که از نظر معامله و شماره کاربر ، موفقیت های چشمگیری کسب کرده اید. میشه جزئیات بیشتری بدید?

از زمانی که IOST شبکه اصلی آماده برنامه خود را در تاریخ 25 فوریه راه اندازی کرد ، ما در مجموع 12 DApp را راه اندازی کرده ایم که بیش از 200000 حساب ثبت شده و بیش از 26 میلیون تراکنش پردازش کرده اند. ما همچنین توانسته ایم در 6 آوریل 20،000 از کل معاملات روزانه Ethereum پیشی بگیریم ، این نشان دهنده توانایی ما در رقابت و حتی فراتر از برخی از ثابت ترین پروتکل های امروز است. این به عنوان نشانه ای قوی از پتانسیل و رشد آینده IOST است و ما اطمینان داریم که این ارقام در ماه های آینده نیز افزایش خواهند یافت.

سوز مخفی جذب بسیاری از کاربران جدید به سیستم عامل در این ماه اول چیست؟ آیا در مورد کاربران خود چیزی می دانید ، به عنوان مثال آیا آنها از یک جغرافیای خاص استفاده می کنند یا استفاده از یک dapp خاص را هدف قرار داده اند?

IOST که به عنوان مناسب ترین نرم افزار اصلی برای اینترنت طراحی شده است ، کاربران روزمره را با مجموعه DApp های خود در زمینه بازی ، سرگرمی و امور مالی هدف قرار می دهد که کاربران می توانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. زیربنای این تجربه یکپارچه سازوکار اجماعی اثبات باورپذیری (PoB) منحصر به فرد ما است که به شما امکان می دهد شبکه از توان عملیاتی بالایی پشتیبانی کرده و از DApps پشتیبانی کند ، مقیاس پذیری حداکثر 8000 تراکنش در ثانیه را با حفظ تمرکز و امنیت قابل توجه تضمین می کند. ما معتقدیم که این کلید ساخت یک اکوسیستم بلاکچین مناسب برای پذیرش جریان اصلی است و شروع موفقیت آمیز ما گواهی بر این است.

البته ، کاربران مهم هستند اما یک اکوسیستم زنجیره بلوک شکوفا نیز برای جذب توسعه دهندگان نیاز دارد. IOST برای جذب و پرورش استعدادهای توسعه دهنده چگونه کار می کند?

IOST به طور مداوم در تلاش است تا بهترین توسعه دهندگان را برای رشد اکوسیستم ، با ارائه پشتیبانی برای جامعه و تشویق آنها برای مشارکت در شبکه ، وارد سیستم کند. به ویژه ، برنامه شریک IOST و برنامه توسعه دهنده Bounty ، توسعه دهندگان و تیم ها را به نقش فعال در توسعه DApp های با کیفیت در شبکه IOST پاداش می دهد و آنها را تشویق می کند. ما همچنین از طریق DAPs در سیستم عامل از طریق پروژه های جوجه کشی مانند Theseus ، که به فشار دادن فناوری در فناوری بلاکچین و هموار کردن راه برای توسعه دهندگان ماهر در شبکه اختصاص دارد ، پشتیبانی می کنیم. از طریق چنین برنامه هایی ، هدف ما حمایت و الهام بخشیدن به توسعه دهندگان بیشتر ، به نوبه خود رشد جامعه توسعه دهندگان بلاکچین IOST است..

IOST همچنین اخیراً با Ehang ، یک شرکت هواپیماسازی ، مشارکت ایجاد کرده است. آیا می توانید در مورد مشارکت و آنچه که هر یک از طرفین برای طرف دیگر به ارمغان می آورد بیشتر توضیح دهید?

همکاری با Ehang به عنوان بخشی از یک پروژه جدید مهیج هوافضا برای سازمان هواپیمایی کشوری چین (CAAC) برای آزمایش ارزشی است که امضای دیجیتال و بلاکچین برای داده های سیستم عامل پرواز به ارمغان می آورند. Ehang می تواند روی مدیریت داده ایمن و قابل اعتماد از طریق بستر IOST حساب کند و داده های دقیق پرواز و تجزیه و تحلیل هر پرواز را دریافت کند.

این یک نقطه عطف مهم برای IOST محسوب می شود و فن آوری ما را در ارائه پروژه های سازمانی B2B تاسیس شده از طریق موارد استفاده واقعی در دنیای واقعی تأیید می کند. چنین مشارکتی کاتالیزوری برای همکاری بیشتر با دولت ها و شرکت ها برای ساختن آینده ای جمعی است که بلاکچین برای مردم قابل دسترسی و ملموس است.

وبلاگ IOST اخیراً در مورد پرتاب OASIS ، “یک سلاح مخفی” اعلام رسمی کرد. OASIS چیست و چرا برای IOST سلاحی مخفی است.

OASIS با کاهش موانع موجود در دسترسی DApp ، بلاکچین را با کاربران گسترده تر متصل می کند ، اطمینان حاصل کند که کاربرانی که از کیف پول و فناوری بلاکچین نمی فهمند می توانند به طور فعال در اکوسیستم IOST شرکت کنند. این کار با امکان پذیرش معافیت ثبت نام حساب و نگه داشتن کلیدهای خصوصی ، حذف مصرف منابع ، ارائه معاملات منصفانه ، شفاف و غیر معتدل ، امکان انصاف بازی قابل تأیید و انتقال آسان و روان DApp امکان پذیر است. در ماه های آینده موارد بیشتری اعلام خواهد شد ، بنابراین مراقب باشید!

سه گانه سنتی بلاکچین مقیاس پذیری ، امنیت و عدم تمرکز است. به نظر می رسد برخی از بلاکچین ها مانند EOS اولویت کمتری بر عنصر عدم تمرکز قائل هستند در حالی که به نظر می رسد IOST این سه گانه را حل کرده است. در حال حاضر چند گره در حال کار بر روی شبکه IOST هستند؟ و از نظر شما ، تمرکز زدایی در کل بحث سه گانه بلاکچین بسیار مهم است?

بسیاری از پروتکل های بلاکچین نسل دوم به تنهایی مقیاس پذیری را ترجیح می دهند ، که تعداد کمی از ابرنواخترها را کنترل می کند و به آنها اجازه می دهد آینده اکوسیستم را دیکته کنند. با این حال ، تمرکززدایی و امنیت به همان اندازه مقیاس پذیر بودن اهمیت دارند. سازوکار اجماع PoB IOST برای حفظ هر سه طراحی شده است.

ما بیش از 200 گره در شبکه داریم که هر روز در تولید بلوک شرکت می کنند. 17 گره از این گره ها یک کمیته تولید بلوک برای پردازش معاملات در هر دور تشکیل می دهند ، سپس هر 10 دقیقه بین گره های دیگر می چرخند و بلوک تولید می کنند و پاداش می گیرند. تحت این سازوکار ، ممکن است روزانه صدها گره مختلف برای کمیته انتخاب شود. این درجه ای از عدم تمرکز و امنیت را ارائه می دهد که بسیار بالاتر از سایر بلاک چین های نسل دوم امروزی است.

شما به عنوان یک بنیانگذار شرکت رزومه چشمگیری دارید ، زیرا قبل از IOST در پنج شرکت دیگر شرکت کرده اید. به تجربه شما ، اگر مجبور باشید یکی از عواملی را انتخاب کنید که یک استارتاپ موفق را از یک شرکت ناموفق متمایز می کند ، چه عواملی وجود دارد؟?

یک تیم قدرتمند و با استعداد یک عامل تمایز است که مشاغل موفق را از مشاغل کمتر موفق جدا می کند. در یک صنعت نسبتاً نوپا مانند بلاکچین ، برتری فنی و تیم های باتجربه رهبری برای اطمینان از رشد مداوم پروژه ها و مشاغل مهم هستند..

شما اخیراً در توییتر اعتقاد خود مبنی بر اینکه “فناوری بدون تصویب معنی ندارد”. به نظر شما بزرگترین مانع در برابر پذیرش بلاکچین در حال حاضر چیست؟ چه اتفاقی برای غلبه بر آن باید بیفتد?

بزرگترین مانع تصویب جریان اصلی در حال حاضر قابلیت استفاده از فناوری و DApp های همراه آن است. با داشتن دانش عظیم فنی لازم برای تعامل با این فناوری و درک استفاده از بلاکچین از طریق کیف پول ، مبادلات و قراردادهای هوشمند ، کاربران اغلب می توانند از پذیرش سیستم عامل های بلاکچین خسته و منصرف شوند..

بلاکچین ها ، توسعه دهندگان و جوامع باید با ساخت DApp های بیشتری که معنادار هستند و می توانند بلاکچین و ارزهای رمزپایه را به روش های ساده و در دسترس به کاربران معرفی کنند ، این موانع را برطرف و از بین ببرند. یک نمونه از این موارد Bermi ، یک شبکه اجتماعی است که به دلیل تماشای آنلاین و تعامل با فیلم های ویروسی به صورت آنلاین به کاربران پاداش می دهد. این به کاربران امکان می دهد ارز رمزنگاری شده را به روشی که برای آنها آشناست ، کسب کنند ، ضمن اینکه فرصت کسب اطلاعات در مورد قراردادهای هوشمند را دارند.

ویژگی آینده ما ، OASIS ، همچنین با کاهش موانع موجود در دسترسی DApp ، بلاکچین را با کاربران گسترده تر متصل می کند ، اطمینان حاصل شود که کاربرانی که کیف پول و فناوری بلاکچین را نمی فهمند می توانند به طور فعال در اکوسیستم IOST شرکت کنند..

موارد بعدی برای IOST چیست؟ از بقیه سال 2019 و بعد از آن چه انتظاری داریم?

اولویت ما در حال حاضر رشد بی نظیر اکوسیستم IOST با آوردن بهترین توسعه دهندگان ، مبادلات ، شرکت ها است. از طریق این مشارکت ها ، ما در تلاش هستیم تا موفقیت اولیه خود را ایجاد کنیم و با شرکای خود همکاری کنیم تا موارد استفاده بیشتر در دنیای واقعی برای بلاکچین را به عموم مردم معرفی کنیم ، در نهایت آینده ای را ایجاد می کنیم که فناوری برای همه قابل دسترسی و ملموس باشد. در تلاش برای رسیدن به این هدف با ما همراه باشید!

با تشکر از وقت شما ، جیمی!